موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

همه‌چیز در مورد مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

همه‌چیز در مورد مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

شغل مربی مهدکودک در کانادا، یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور است. دولت کانادا اعلام کرده که در سال 2024، به 100.000 مربی مهدکودک واجد شرایط، اقامت دائم خواهد داد. تقاضا برای مشاغل مربوط به مربی مهد کودک، بسیار زیاد است و موقعیت‌های شغلی بسیاری وجود دارد. متوسط نرخ دستمزد مربیان مهد کودک نیز بین 20 الی 30 دلار در ساعت است و آن‌ها می‌توانند به‌صورت نیمه‌وقت یا تمام‌وقت مشغول به‌کار باشند.

در همین راستا، تمام افرادی که مدرک مربی مهد کودک (ECE) یا مدرک دستیار مربی مهد کودک (ECEA) دارند و دارای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی هستند، می‌توانند برای مهاجرت به این کشور، اقدام کنند. روش‌های مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا شامل دریافت جاب آفر، سیستم اکسپرس اینتری، برنامه‌های استانی و برنامه مهاجرتی آتلانتیک می‌شود. اگر متقاضیان واجد شرایط یکی از این روش‌ها باشند، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

در این مقاله، فرصت‌ها و الزامات مهاجرتی برای یک مربی مهدکودک در کانادا را بررسی می‌کنیم و شرایط مهاجرت از طریق تخصص در رشته مربی مهد کودک را شرح می‌دهیم.

مهاجرت مربی مهدکودک به کانادا

مسئولیت مربی مهد کودک در کانادا، آموزش و نگه‌داری کودکان زیر 1 سال است

معرفی شغل مربی مهدکودک در کانادا

شغل مربی مهدکودک در کانادا (Early Childhood Educator) با کد ناک (NOC42202)، فردی است که مدرک (ECE) دارد و مسئولیت مراقبت و آموزش کودکان (تا سن 12 سال) را برعهده می‌گیرد. این افراد از طریق برنامه‌های آموزشی مختلف، به رشد جسمی، روحی، فکری و اجتماعی کودکان کمک می‌کنند. مربیان مهد کودک در طول روز از کودکان مراقبت می‌کنند و با استفاده از مهارت‌های خود، از تکنیک‌های بازی، برای تحریک کنجکاوی آن‌ها نسبت به علم، طبیعت و انسان‌ها استفاده خواهند کرد.

علاوه بر این، مربیان مهد کودک به کودکان غذا می‌دهند، برایشان داستان می‌خوانند، با آن‌ها بازی کرده و از طریق فعالیت‌های آموزشی مختلف، قدرت یادگیری آن‌ها را افزایش و به رشد ذهنی کودکان کمک می‌کنند. این مربیان با ایجاد یک محیط آموزشی و حمایتی، به نیازهای کودکان پاسخ می‌دهند و ارتباطاتی مثبت بین کودکان و محیط اطرافشان ایجاد می‌کنند.

وظایف مربیان مهدکودک در کانادا چیست؟

مربیان مهدکودک در کانادا، وظایف بسیاری دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به رشد جسمی، شناختی، عاطفی و اجتماعی کودکان
 • خواندن داستان، آموزش موسیقی و فراهم کردن فرصت‌هایی برای شکوفایی خلاقیت کودک
 • ایجاد محیطی ایده‌ال برای حفظ سلامت، امنیت و رفاه کودکان
 • ارزیابی توانایی‌ها، علایق و نیازهای کودکان و گزارش به والدین در مورد پیشرفت یا مشکلات آن‌ها
 • بررسی علائم احتمالی مشکلات یادگیری یا رفتاری در کودکان و گزارش علائم به والدین یا سرپرستان
 • ایجاد عادات صحیح هنگام غذا خوردن، لباس پوشیدن و مواردی از این قبیل در کودکان و ارائه آموزش‌های لازم به آن‌ها
 • ایجاد و حفظ روابط مشترک با همکاران و ارائه دهندگان خدمات اجتماعی
 • برنامه ریزی و سازماندهی فعالیت‌هایی برای کودکان در سن مدرسه، قبل و بعد از ساعات عادی تحصیل
 • نظارت و هماهنگی فعالیت‌های سایر مربیان و دستیاران مربیان

شغل مربی مهدکودک در کانادا چه چالش‌هایی دارد؟

مانند هر شغل دیگری، مربیان مهد کودک نیز در انجام وظایف شغلی خود، با چالش‌هایی روبرو می‌شود که باید برای آن‌ها آمادگی داشته باشد. برخی از چالش‌های مربیان مهدکودک در کانادا شامل موارد زیر هستند:

مدیریت کودکان و آموزش نظم به آن‌ها

یکی از بزرگترین چالش‌های شغل مربی مهدکودک در کانادا، مدیریت کودکان است. به خصوص اگر کودکانی که با آن‌ها در ارتباط هستند، مشکلات رفتاری داشته باشند. برای غلبه بر این چالش و مدیریت کلاس، باید نسبت به سرعت یادگیری و نیازهای هر کودک صبور باشند و قاطعانه قوانین خود و مهد کودک را اجرایی کنند.

حفظ سلامت روان کودکان و مربیان

درحالی‌که بسیاری از معلمان مهدکودک، مشتاقانه منتظر شروع هر سال تحصیلی به‌عنوان فرصتی برای رشد و یادگیری در کنار دانش آموزان خود هستند، شرایط شغلی آن‌ها باعث ایجاد استرس و اضطراب می‌شود. از طرف دیگر دانش آموزان بیش از هر زمان دیگری برای موفقیت چه از نظر تحصیلی و چه از نظر اجتماعی تحت فشار هستند. کنترل سلامت روان مربیان، دانش آموزان و کودکان، یکی از چالش‌های جدی این شغل است.

دستیار مربی مهد کودک کیست و چه وظایفی دارد؟

دستیار مربی مهدکودک، فردی است که مدرک (ECEA) دارد و با راهنمایی مربیان، از نوزادان و کودکان زیر ۵ سال مراقبت می‌کند. مربیان و دستیاران مهدکودک به رشد فکری، جسمی و عاطفی کودکان کمک کرده و امنیت و سلامتی جسمی و روانی آن‌ها را تضمین می‌کنند. آن‌ها در مراکز مهدکودک، مراکز آموزش کودکان استثنایی و سایر مکان‌هایی که در آن‌ها خدمات آموزش دوران کودکی ارائه می‌شود، مشغول به کار هستند و وظایف زیر را دارند:

 • کمک به مربی مهدکودک در اجرای برنامه‌های آموزشی مختلف جهت ارتقای رشد جسمی، شناختی، عاطفی و اجتماعی کودکان
 • خواندن داستان، آموزش موسیقی و کمک به تهیه کاردستی به کودکان
 • تهیه خوراکی‌ و غذاهای مفید و آماده کردن مکان مخصوص برای ناهار و استراحت
 • کمک به مربی مهدکودک برای آموزش عادات صحیح غذا خوردن و لباس پوشیدن
 • بررسی رفتار کودکان و ارائه گزارش به مربیان یا سرپرستان
 • نگهداری از تجهیزات مهدکودک و کمک به تمیزی فضا
 • شرکت در جلسات با والدین و کارکنان برای ارائه گزارش در مورد پیشرفت و مشکلات کودکان

تفاوت دستیار و مربی مهدکودک در چیست؟

مربی مهدکودک فردی متخصص در برنامه‌ریزی، سازماندهی و اجرای برنامه‌های آموزشی و مراقبت از کودکان است. دستیاران مربی مهدکودک با راهنمایی مربیان اصلی، از نوزادان و کودکان مراقبت می‌کنند. وظایف کلی این افراد یکسان است، منتها مربیان مهدکودک اختیارات بیشتری دارند و اکثر وظایف آن‌ها شامل موارد مدیریتی می‌شود و کارهای خدماتی انجام نمی‌دهند.

روش‌های مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا چیست؟

برای مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا چند روش داره وجود دارد که عبارت‌اند از:

در ادامه هریک از این روش‌ها و شرایط آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

روش‌های مهاجرت مربی مهدکودک به کانادا

ویزای کار از طریق جاب آفر (Work Permit with Job Offer)

یکی از روش‌های مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا، دریافت جاب آفر کانادا است. اگر شرایط لازم برای دریافت جاب آفر کانادا را داشته باشید، می‌توانید ورک پرمیت کانادا (Work Permit) و پس از آن اقامت موقت دریافت کنید. پس از اینکه وارد کانادا شدید، درصورتی‌که شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید. شرایط کلی دریافت جاب آفر کانادا شامل موارد زیر است:

 • جاب آفر باید حداقل یکسال اعتبار داشته باشد.
 • جاب آفر نباید فصلی باشد و باید به صورت تمام وقت صادر شود.

نکته: برای درخواست جاب آفر برای شغل مربی مهدکودک در کانادا، کافی است وارد این لینک شوید و فرم‌ درخواست جاب آفر را تکمیل کنید.

اکسپرس انتری در زیر مجموعه فدرال اسکیل ورکر کانادا (Federal Skilled Worker – ExpressEntry)

یکی از دیگر از بهترین روش‌های مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا، اقدام از طریق از سیستم اکسپرس اینتری، یکی از زیر مجموعه‌های برنامه اسکیل ورکر کانادا در سطح فدرال است. مربیان مهدکودک در کانادا می‌توانند از طریق سیستم اکسپرس انتری، برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

این سیستم مبتنی بر امتیاز، تمام مشخصات متقاضیان را از نظر سن، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت زبان به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارزیابی می‌کند. پروفایل‌های ارزیابی شده در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) امتیازبندی می‌شوند و پس از کسب امتیاز لازم، اقامت دائم کانادا به آن‌ها داده می‌شود.

شرایط لازم برای مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا از طریق این سیستم شامل موارد زیر است:

 • مربی مهدکودک حتما باید مدرک خود را در کانادا دریافت کرده باشد.
 • لازم است که متقاضی از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر معتبر و مرتبط با شغل مربیگری مهد کودک دریافت کند.
 • متقاضی باید طبق فاکتورهای لازم در استخر اکسپرس اینتری نمره لازم یعنی حداقل 65 از 100 را دریافت کند.
 • بعد از دریافت دعوتنامه، متقاضی باید درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهد و پس از بررسی درخواست توسط آفیسر اداره مهاجرت و تایید شدن آن، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهد کرد.

برنامه‌های استانی کانادا (Provincial Nominee Program)

روش دیگر مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا، برنامه‌های استانی کانادا است که منجر به دریافت اقامت دائم می‌شود. برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، مربیان مهدکودک را در استان‌های نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد جذب می‌کند و برای دریافت ویزای همراه نیز باید متقاضی اصلی دریافت ویزا، همراه با درخواست خود، برای دریافت ویزای همراه درخواست دهد. در این روش، متقاضی دریافت ویزای همراه باید همسر یا فرزند متقاضی اصلی باشد.

برای مهاجرت به کانادا از این طریق، متقاضی باید بررسی کند که شغل مربی مهد کودک در کانادا در کدام استان مورد تقاضا است. سپس استان مورد نظر را انتخاب کرده و از یک کارفرما در آن استان جاب آفر معتبر دریافت کند. البته متقاضی باید تمام شرایط کارفرما را از نظر نوع مدرک و میزان تجربه کاری، برآورده کند. مرحله بعدی این است که متقاضی در سایت استان موردنظر ثبت‌نام کرده و یه فرم ابراز علاقه (EOI) پر کند و منتظر دعوتنامه بماند. بعد از دریافت دعوتنامه، متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم بدهد و منتظر ویزا بماند.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (Atlantic Immigration Program (AIP))

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، یکی دیگر از روش‌های مهاجرت مربیان مهدکودک به این کشور است. این برنامه، به‌عنوان یک روش منحصربه‌فرد، به افراد ماهر خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی امکان دریافت اقامت دائم توسط یک موسسه معتبر کانادایی را می‌دهد.

این برنامه به افرادی که دارای ویژگی‌ها و شرایط مهاجرت به آتلانتیک کانادا هستند، این امکان را می‌دهد که به یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا، یعنی نیوبرانزویک (New Brunswick)، نوا اسکوشیا (Nova Scotia)، جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island) و نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrado)، مهاجرت کنند.

این استان‌ها مقاصد جذاب برای زندگی و کار در کانادا هستند و این برنامه فرصتی بی‌نظیر به افرادی می‌دهد که مایل به شروع یک زندگی جدید در این استان‌های زیبا و پویا هستند.

ویزای همراه برای افراد خانواده همسر و فرزندان

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای همراه به کمک مجوز کار باز (Open Work Permit) یا ویزای همراه توریستی TRV، یکی از روش‌های مهاجرتی برای همسر و خانواده مربیان مهدکودک در کانادا است. در این روش، متقاضی اصلی (مربی مهد کودک) باید همراه با درخواست ویزای خود، برای دریافت مجوز کار باز برای همسر یا ویزای همراه توریستی برای خانواده خود اقدام کند. با این روش فرد متقاضی می‌تواند با دریافت یکی از این دو ویزا، به‌عنوان یک مربی مهدکودک در کانادا به‌همراه خانواده خود مشغول به کار و زندگی شود.

شرایط لازم برای مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا در سال 2024 چیست؟

همان‌طور که گفتیم، مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا از ۵ روش امکان‌پذیر است که شامل دریافت ویزای کار از طریق جاب آفر، شرکت در استخر اکسپرس انتری، شرکت در برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا، شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا و دریافت ویزای همراه است. شرایط مهاجرت و استخدام مربی مهد کودک در کانادا در سال 2024 به انتخاب یکی از این روش‌ها بستگی دارد.

در سیستم اکسپرس اینتری، مربیان مهدکودک طبق فهرست مشاغل ملی به‌عنوان سطح B طبقه بندی می‌شوند و می‌توانند برای مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری درخواست می‌دهند. اداره مهاجرت کانادا هر دو هفته یک بار قرعه کشی‌های نامزدی اکسپرس اینتری را برای صدور دعوت نامه برای درخواست (ITA) برای اقامت دائم برای کاندیداهایی که بالاترین رتبه را دریافت کرده‌اند انجام می‌دهد.

بر اساس برنامه نامزدهای استانی، استان‌های مهاجرپذیر مانند ساسکاچوان (Saskatchewan)، نیوبرانزویک (New Brunswick)، انتاریو (Ontario)، بریتیش کلمبیا (British Columbia) و آلبرتا (Alberta)، تقاضای بالایی برای استخدام مربیان مهدکودک دارند. کاندیداهایی که دارای پروفایل اکسپرس اینتری فعال هستند، پس از دریافت نامزدی استانی، 600 امتیاز دریافت می‌کنند و همین امتیاز، شانس آن‌ها را برای دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی‌های بعدی فدرال، بالا می‌برد.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

مدارک لازم برای مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا، باتوجه‌به نوع روشی که فرد متقاضی برای درخواست ویزا انتخاب می‌کند، بستگی دارد. اما به طور کلی، به غیر از مدارک روش انتخابی، باید مدارک زیر را نیز داشته باشید:

 • داشتن مدرک لیسانس مرتبط با آموزش و رشد کودک
 • داشتن مجوز مربیگری مهد کودک (ECE) یا مدرک دستیار مربی مهد کودک (ECEA)
 • ارائه جاب آفر معتبر از یک کارفرمای کانادایی
 • داشتن تمکن مالی کافی (اگر جاب آفر نیازی به تمکن مالی نداشته باشد، تمکن مالی نیاز نیست)
 • داشتن مدرک انگلیسی با فرانسوی
 • داشتن مدرک عضویت در انجمن یا فدراسیون معلمان استانی یا کشوری ECE
 • ارائه مدارک هویتی مانند پاسپورت یا گذرنامه معتبر
 • داشتن حداقل ۱۸ سال سن
 • داشتن مدرک اثبات سابقه کاری مرتبط با شغل مربی مهد کودک در صورت نیاز
 • تاییدیه معادل‌سازی مدارک تحصیلی

نحوه معادل‌سازی مدرک مربی مهدکودک برای مهاجرت به کانادا

برای معادل سازی مدرک تحصیلی در کانادا، شما باید ابتدا نسخه‌ای از تمامی نمرات، ریزنمرات، مدارک تحصیلی و تمامی مدارک تخصصی خود تهیه کنید. سپس، این مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده و همراه با نسخه‌ اصلی مدارک تحصیلی، به یکی از سازمان‌های معادل سازی مدرک تحصیلی در کانادا ارسال می‌شوند. پس از ارسال مدارک، باید منتظر پاسخ از سازمان مورد نظر باشید.

امکان معادل سازی مدارک پس از مهاجرت به کانادا نیز وجود دارد. برای این کار، می‌توانید با استفاده از ویزاهایی مانند ویزای توریستی به کانادا سفر کرده و سپس از طریق وب‌سایت‌ها یا مراکز معتبر، اقدام به معادل سازی مدرک خود کنید. قبل از شروع معادل سازی مدرک تحصیلی در کانادا، به نکات زیر توجه کنید:

 • ترجمه مدارک: حتماً مدارک تحصیلی خود را ابتدا توسط یک دارالترجمه معتبر ترجمه کرده و سپس ارسال کنید.
 • اختلافات استانی: در روند ارزیابی مدارک و معادل سازی آن‌ها، ممکن است هر استان کانادا استانداردها و معیارهای خاص خود را داشته باشد. پس قبل از هر اقدامی، معیارهای اعتبارسنجی استان مورد نظر را بررسی کنید.
 • زبان‌های کانادا: کانادا یک کشور دوزبانه است و مردم آن به زبان‌های انگلیسی و فرانسه مسلط هستند. بنابراین، ممکن است در برخی مواقع نیاز باشد مدارک را به زبان فرانسه نیز ترجمه کنید.
 • تأیید دانشگاه: دانشگاهی که در آن تحصیل کرده‌اید باید مدارک شما را کاملاً تایید کند.
 • پاکت مدارک: پس از ترجمه مدارک، باید آن را در پاکتی قرار دهید که روی آن مهر دادگستری و وزارت امور خارجه وجود داشته باشد.

مراحل مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا

برای مهاجرت به کانادا به‌عنوانی یک مربی مهدکودک، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. انتخاب روش مهاجرتی: نوع روش مهاجرتی خود را باتوجه‌به ۴ روشی که در ابتدای مطلب معرفی کردیم، انتخاب کنید.
 2. تأیید مدارک تحصیلی: مدارک تحصیلی خود را به سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) ارسال کنید تا تایید شود. این مرحله برای همه روش‌های مهاجرتی باید انجام شود.
 3. درخواست جاب آفر: در صورت نیاز، با توجه به روش مهاجرتی انتخاب شده، جاب آفر معتبر دریافت کنید.
 4. ارائه مدارک مورد نیاز: براساس روش مهاجرتی انتخابی، مدارک مورد نیاز را ارائه دهید و برای شرکت برنامه مهاجرتی مورد نظر درخواست خود را ارسال کنید. این مدارک شامل مدارک تحصیلی، سابقه کار، مهارت‌ها و غیره هستند.
 5. دریافت نتیجه: پس از ارسال مدارک، منتظر نتیجه بمانید. زمان دریافت نتیجه ممکن است تا چند ماه با توجه به نوع برنامه مهاجرتی و میزان درخواست ارسال شده به اداره مهاجرت متفاوت باشد.
 6. دریافت ویزای کار یا اقامت دائم: در صورت دریافت نتیجه مثبت، ویزای کار یا اقامت دائم خود را دریافت کنید.
 7. مهاجرت به کانادا، شروع کار و زندگی: پس از دریافت ویزای کار یا اقامت دائم، به کانادا مهاجرت کرده و به‌عنوان یک مربی مهدکودک، فعالیت خود را آغاز کنید.

چگونگی اخذ اقامت دائم برای مربی مهدکودک در کانادا

اگر از روش‌های اکسپرس اینتری، برنامه‌های استانی و برنامه آتلانتیک برای مهاجرت مربی مهد کودک، اقدام کنید، از همان ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد. اما چنانچه از طریق جاب آفر و دریافت مجوز کار (ورک پرمیت) اقدام کنید، لازم است که ابتدا اقامت موقت را دریافت کرده و پس از گذشت ۲ سال، نسبت به دریافت اقامت دائم کانادا، اقدام کنید.

آینده شغلی مربی مهدکودک در کانادا

دریافت مدرک ECE به شما کمک می‌کند که فراتر از یک مربی مهد کودک عمل کنید و جایگاه‌هایی مانند سرپرست یا مدیریت مهد کودک را به‌دست آورید. بر اساس پیش‌بینی‌هایی که در سایت جاب بانک کانادا وجود دارد، تا سال ۲۰۳۱، حدود ۱۰۸,۸۰۰ فرصت شغلی جدید در کانادا برای مربی‌های مهد کودک ایجاد خواهد شد، درحالی که تنها ۹۱,۵۰۰ کارجو برای پر کردن آن‌ها وجود دارد.

این آمار نشان می‌دهد که نه‌تنها تعداد زیادی فرصت شغلی وجود دارند، بلکه تعداد افراد جویای کار نیز از تعداد فرصت‌های شغلی موجود، کمتر است. بنابراین کماکان فرصت‌های شغلی زیادی در کانادا برای افرادی که به شغل مربی مهد کودک علاقه دارند، وجود خواهد داشت. با مدرک CEC، به‌عنوان یک مربی مهد کودک حرفه‌ای ماهر و با توانایی‌های بالا در زمینه مراقبت و آموزش کودکان، در مشاغل مربوط به این شغل، به موفقیت می‌رسید.

یکی از سودآورترین مشاغلی که با مدرک ECE می‌توانید انجام دهید، تاسیس مهد کودک در کانادا یا استخدام شدن به‌عنوان مدیر یک مهد کودک در کانادا است. این حرفه از آنجا که در حال حاضر تقاضا برای مهدکودک در کانادا بسیار زیاد است و صف‌هایی طولانی برای ثبت‌نام کودکان در مهد کودک‌ها ایجاد شده، بسیار آینده‌دار است. با افزایش مهارت‌ها و دانش خود، می‌توانید به‌عنوان مدیریت مهد کودک، در این صنعت به‌عنوان یک متخصص جایگاه خوبی کسب کنید.

حقوق مربی مهدکودک در کانادا

مربیان و دستیاران مهدکودک در سراسر بخش آموزش کانادا تقاضای زیادی دارند. تقاضا برای افراد ماهر در این شغل به سرعت در حال گسترش است و انتظار می‌رود این روند در سال‌های آینده ادامه پیدا کند. وجود موقعیت‌های شغلی زیاد برای افراد ماهر در این زمینه، باعث شده دستمزدهای رقابتی و مزایای عالی برای آن‌ها در نظر گرفته شود. درنتیجه باتوجه‌به سال‌های تجربه، موقعیت و تخصص، درآمد مربیان مهدکودک در کانادا از 20 الی 30 دلار در ساعت، متغیر خواهد بود.

جدول زیر میانگین نرخ دستمزد سالانه یک مربی مهدکودک در کانادا را نشان می‌دهد:

این جدول میانگین نرخ دستمزد سالانه یک مربی مهدکودک در کانادا را نشان می‌دهد.
نوع دستمزدنرخ دستمزد (دلار کانادا/سالانه)
بیشترین نرخ دستمزد40.500
متوسط نرخ دستمزد متوسط48.124
کمترین نرخ دستمزد32.780
میانگین پاداش سالیانه535

مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا؛ آینده‌ای برای آن‌ها!

در این مقاله در خصوص مهاجرت مربی مهد کودک به کانادا صحبت کردیم و روش‌های مختلف آن را شرح دادیم. در تمام استان‌های کانادا، برای مشاغل مربوط به مربیان مهدکودک، تقاضای زیادی وجود دارد. آن‌ها به‌عنوان یک متخصص بسیار ماهر، می‌توانند درآمد بسیار خوبی در این کشور داشته باشند. روش‌های مهاجرتی مختلفی با توجه به شرایط هر فرد برای مهاجرت کاری به کانادا به‌عنوان یک مربی مهدکودک وجود دارد که از طریق برخی از این روش‌ها؛ مانند سیستم اکسپرس انتری یا برنامه‌های استانی؛ امکان دریافت اقامت دائم این کشور نیز وجود خواهد داشت.

در حال حاضر کشور کانادا، نیاز شدیدی به مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک وجود دارد. در نتیجه اگر دارای مدرک CEC هستید و شرایط مهاجرت به کانادا را دارید، این فرصت را از دست ندهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در پارسی کانادا تماس بگیرید یا فرم مشاوره زیر را تکمیل کنید. آن‌ها در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

سوالات متداول

بله، به کمک برنامه اکسپرس انتری فدرال، می‌توانید بدون دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کار به عنوان یک مربی مهدکودک به کانادا مهاجرت کنید.

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای مربی مهد کودک در کانادا، مدرک ECE از دانشگاه یا کالج (یا مدرک کارشناسی Child Development) است.

در حال حاضر در استان بریتیش کلمبیا بیشتر از هر استان دیگری تقاضا برای مربی مهد کودک و دستیار مربی مهد کودک بالا است. در میان استان‌های دیگر نیز، آتلانتیک و انتاریو بعد از بریتیش کلمبیا تقاضای بالایی برای مربیان مهدکودک و دستیاران مربی مهدکودک دارند.

دستیاران مربی مهدکودک با دریافت مدرک دستیاری مربی مهد کودک بریتیش کلمبیا (BC ECE Assistant Certificate) می‌توانند در این استان مشغول به کار شوند.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال