موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

شاید تا به حال عبارت مهاجرت کاری به کانادا از طریق پرستار خانگی را شنیده باشید و یا اینکه حتی در بین دوستان و اقوام دیده باشید که خانواده ای بدون داشتن هیچگونه سرمایه و یا مدرک تحصیلی به راحتی بعد از دو سال اقامت دائم کانادا را اخذ کرده و شهروند کانادایی شده اند. قطعا از شنیدن چنین سرگذشتی، تعجب زده شده اید!

شاید مدت ها باشد که ذهن تان درگیر مهاجرت و زندگی در کشور دیگری است، اما هنوز نتوانسته اید که راه حلی ایده آل برای مهاجرت خود پیدا کنید. اگر جزو افرادی هستید که فکر می کنید بایستی برای داشتن یک زندگی بهتر مهاجرت کنید، قطعا روش ها و کشورهای زیادی را تحت نظر داشته اید تا بتوانید از این طریق، برنامه ذهنی خود را عملی کنید.

شاید جز کسانی باشید که مهارت خاصی ندارید که بتوانید از طریق آن برای مهاجرت اقدام کنید یا جزو آن دسته افرادی هستید که پول کافی برای سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی و به واسطه آن مهاجرت به کشور مورد نظر را ندارید.

اما باز هم خیلی دوست دارید که به کشور دیگری مهاجرت کنید. ما برایتان خبر خوشی داریم. یکی از کشورهایی که می‌توانید از طرق مختلف و با داشتن شرایط زندگی متفاوت، برای مهاجرت به آن اقدام کنید، کشور کانادا است.

کلیه کسانی که دوست دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند می توانند از طرق مختلف برای اخذ ویزای کانادا و یا مهاجرت به کانادا اقدام کنند. اما اگر پول کافی برای سرمایه گذاری در کانادا را ندارید و یا مهارت ویژه ای برای اقدام به مهاجرت از طریق ویزای کار و جاب آفر کانادا را ندارید، ما به شما مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی را پیشنهاد می کنیم.

 

پرستار خانگی در کانادا

 

اگر دوست داشته باشید به عنوان پرستار بچه، سالمند و یا معلولین به کشور کانادا مهاجرت کنید، می توانید از طریق اخذ ویزای کار به عنوان پرستار بچه اقدام به مهاجرت به کانادا کنید. اگرچه از زمان پاندمی و همه گیری ویروس کرونا، روند پیگیری این نوع اجازه کار کمی مختل شده است، اما باز هم سفارت کانادا این نوع درخواست های کاری را می پذیرد. با وجود این به علت شیوع ویروس کرونا تاخیر زیادی در ارسال پاسخ سفارت دیده می شود.

فردی که بخواهد به عنوان پرستار خانگی در کشور کانادا اجازه کار بگیرد به غیر از توانایی انجام این کار، بایستی بحران بهداشت عمومی در کانادا را در نظر بگیرد. با توجه به اینکه هنگام اخذ پاسخ مثبت سفارت کانادا، تاخیر در انجام سفر به کانادا به هیچ وجه امکان پذیر و قابل قبول نیست. لذا قبل از هر چیز بایستی شرایط و آمادگی خود را نسبت به انجام این کار سنجیده و در صورت داشتن آمادگی برای سفر به کانادا در زمان مقرر اقدام به اخذ ویزای کار به عنوان پرستار خانگی کنید.

 

درخواست مشاوره رایگان

 

این روزها مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی در بسیاری از کشور های جهان بسیار محبوب شده است و برای بسیاری از افراد یک انتخاب، یک زندگی عالی و مناسب می باشد. با این حال روند مهاجرت به کشور کانادا پیچیده است که بایستی هر فرد تمامی شرایط آن را در نظر بگیرد.

اگر می ‌خواهید با اخذ ویزای کار وارد کشور کانادا شوید بایستی تمامی این پیچیدگی را در نظر گرفته و از فرصت های جذابی که برای زندگی و کار در کشور کانادا وجود دارد نهایت استفاده را بکنید. اگر دوست دارید که از این طریق وارد خاک کشور کانادا شوید و سپس اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا کنید، بایستی با نحوه مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی در سال 2020 آشنا شوید!

 

پرستار خانگی در کانادا

 

مهاجرت پرستار خانگی کانادا، چه روشی است؟

یکی از روش های مهاجرت به کانادا که این روزها به دلیل افزایش تعداد افراد مسن بسیار بیشتر از قبل مورد توجه مهاجرین قرارگرفته است، مهاجرت از طریق پرستارخانگی می باشد. پرستاران خانگی افرادی هستند که به طور تمام وقت، مداوم و بدون نظارت، از کودکان، سالمندان یا افراد دارای معلولیت در یک خانه شخصی مراقبت و نگهداری می کنند.

آن ها می توانند در ابتدا با ویزای کار موقت وارد کانادا شوند اما در واقع هدف آن است که این افراد بعد از مدتی کار در کانادا تقاضای اقامت دائم بدهند و در کانادا مستقر شوند.

 

آیا ویزای پرستار خانگی کانادا وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال بایستی بگویم که نه چنین چیزی وجود ندارد. این نوع ویزا در دسته بزرگ ویزای کاری کانادا قرار می گیرد که می توان از طریق آن برای اقامت دائم کانادا اقدام کرد. اما اگر نمی توانید به طور دائم به مدت دو سال در کانادا مشغول به کار شوید می ‌توانید ویزای موقت کار در این کشور را دریافت کنید.

به عنوان یک کارگر خارجی که در کشور کانادا کار می کنید، دولت این امکان را برای شما فراهم می کند که پس از دو سال کار در این کشور به عنوان سرپرست ویزای کاری شما تبدیل به ویزای اقامت دائم کانادا شود.

 

روش های اخذ ویزای پرستار خانگی کانادا کدامند؟

۴ روش مختلف برای اخذ این نوع ویزا وجود دارد که اولین مورد آن از طریق برنامه Live-In Caregiver است. البته در حال حاضر این برنامه متقاضیان جدید را نمی پذیرد و شما بایستی از قبل مجوز کار در کانادا را داشته باشید. دومین روش کار کردن به عنوان پرستار خانگی در کانادا و سومین به عنوان کارگر خانه و پشتیبانی در منزل است.

هردوی این برنامه ها طرح های پنج ساله هستند که فرصت مهاجرت به کانادا برای فرد متقاضی و خانواده ی آنها را فراهم می کنند. روش چهارم و البته پرکاربردترین اخذ ویزای کار کانادا این است که اگر صلاحیت و مهارت ویژه ای دارید می توانید به عنوان کارگر خارجی برای کار در کشور کانادا اقدام نمایید.

 

برای دریافت مشاوره رایگان و بررسی شرایط مهاجرت از طریق پرستار خانگی و با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت می توانید درخواست تان را ثبت کرده تا مشاوران پارسی کانادا با شما تماس برقرار کنند.

فرم ارزیابی مهاجرت

 

شرایط مهاجرت پرستار خانگی کانادا چگونه است؟

مهاجرت پرستار خانگی کانادا بسته به اینکه از کدام روش اقدام می کنید کاملاً متفاوت خواهد شد. با این وجود دو شرط لازم و ضروری وجود دارد که حتماً بایستی در کلیه روشهای مهاجرتی به عنوان کار خانگی در نظر گرفته شود. اول اینکه حتما یک کارفرمای کانادایی و یا ساکن در کانادا داشته باشید. علاوه بر این مورد بایستی حتما در یکی از آزمون های زبان انگلیسی شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کرده باشید.

در واقع اخذ نمره قبولی برای سفارت به منزله این است که شما به راحتی میتوانید در کشور کانادا زندگی کرده و مشکلات زندگی و معیشتی خود را رفع کنید. برای این کار معمولا می توانید در آزمون آیلتسIELTS یا CELPIP-G شرکت کنید و یا اگر تسلط به زبان فرانسه دارید می توانید در آزمون TEF زبان فرانسه شرکت کنید.

 

شرایط پرستار خانگی در کانادا

 

شرایط اخذ ویزای پرستار خانگی کانادا به چه صورت است؟

در این مورد متقاضی در صورتی که دو سال تجربه کاری داشته باشد، می تواند اقدام به گرفتن اقامت دائم کانادا کند. لازم به ذکر است که سابقه کاری شخص متقاضی می بایست طی مدت 4 سال از بدو ورود ایشان به دست آمده باشد.

نکته مهم دیگر این است که آنچه برای سابقه کاری این مورد حساب می شود شامل مدت تعطیلاتی که متقاضی خارج از کانادا بوده و همینطور مدت زمانی که با عنوان پرستار خارج از خانه کارفرما خدمت کرده باشد، نمی شود. شخص متقاضی می بایست تمام افراد خانواده خود را در تشکیل پرونده مهاجرتی خود معرفی کند. اگر خلاف این قانون عمل کند و خانواده خود را معرفی نکند دریافت اقامت دائم برای آنها امکان پذیر نخواهد بود.

اگر شرایط اقامت دائم را داشته باشید، می توانید روند درخواست خود را شروع کنید. شما همچنین می توانید همزمان با درخواست اقامت دائم، برای مجوز کار آزاد نیز اقدام کنید. در صورت دریافت این مجوز می توانید در هر شغل مورد نظر خود کار کنید. علاوه بر این، اگر تصمیم به ترک کانادا، یا به طور دائم یا برای تعطیلات را دارید، باید دوباره درخواست ویزای اقامت موقت کنید.

 

درخواست مشاوره رایگان

 

حال که تا حدودی با شرایط اخذ ویزای پرستار خانگی کانادا آشنا شدید، اگر قصد مهاجرت به کانادا و کار در این کشور را دارید می توانید در صورت داشتن شرایط لازم برای کار در این کشور و همچنین مهاجرت به کانادا مهیا شوید.

مطمئن باشید که با دریافت حقوق پرستار خانگی در کانادا می توانید زندگی کاملاً راحت و مناسبی داشته باشید و البته خیالتان راحت باشد که به ازای کاری که انجام می‌دهید حقوق مناسب و کافی دریافت می کنید.
البته گذشته از مزایای دریافت حقوق پرستار خانگی در کانادا می توانید برای خانواده خود نیز اقامت دائم کانادا را دریافت کنید و از جهت آینده تحصیلی و زندگی فرزندان خود آسوده باشید.

چنانچه شرایط لازم برای اقدام جهت مهاجرت به کشور کانادا را از این طریق نداشتید می توانید از سایر روش های مهاجرتی به این کشور استفاده کرده و با آسودگی به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق سایر روش ها می توانید با مشاورین زبده و با تجربه ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس حاصل فرمایید.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

 

سوالات متداول

علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی مرتبط بالاتر از دیپلم و حداقل دو سال سابقه کار باید پیشنهاد کار تمام وقت از خانواده ای در کانادا که فرزند زیر 18 سال دارد نیز داشته باشید.
خیر امکان پذیر نیست باید پرستار خانگی توانایی صحبت با فرزندان خانواده را داشته باشد و نیاز است که حداقل دانش متوسطی از زبان داشته باشد و یک مدرک زبان نیز در CLB ۵ نیاز دارد.
یک پرستار خانگی در کشور کانادا می تواند بین 23,400 تا 43,070 دلار حقوق دریافت کند.
بله شما باید بتوانید حداقل چندین ساعت به طور تمام وقت از کودکان زیر 18 سال و بزرگسالان بالای 60 سال مراقبت کنید.

ارسال نظرات