موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

کار در قطر و هرآنچه که باید درباره آن بدانید

کشور‌های حاشیه‌ خلیج فارس، امروزه پیشرفت اقتصادی بسیار زیادی داشته‌اند. از این رو بسیاری از مردم از سراسر جهان داوطلب کار در این کشور‌ها هستند. به طور کلی می‌توان گفت که در این کشور‌ها می‌‌توان درآمد قابل توجهی را به دست آورد.

نکته مهم: مطالب این صفحه برای افزایش اطلاعات شما نوشته شده و کار در قطر، فعلا جزو خدمات مجموعۀ پارسی کانادا نیست. (در حال حاضر می‌توانید از خدمات ثبت شرکت در عمان، ثبت شرکت در امارات و مهاجرت پزشکان به امارات استفاده کرده و به این کشور مهاجرت کنید).

برای دریافت مشاوره درباره دیگر روش‌های مهاجرتی به این کشور یا سایر کشورها، می‌توانید فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

قطر نیز یکی از کشور‌های حاشیه‌ی خلیج فارس است که به دلیل پیشرفت اقتصادی بسیار زیاد، کسب و کار‌های مختلفی در آن رونق گرفته‌اند. از این رو بسیاری از افراد به دنبال راهی برای کار در قطر هستند. شرایط ایده‌آل کار و زندگی در این کشور آمار مهاجرت به قطر را هم در سال‌های اخیر افزایش داده است.

کار در قطر برای ایرانیان یکی از بهترین گزینه ها

چرا شرایط کار در قطر بسیار مناسب است؟

دلایل مختلفی دست به دست هم داده تا افراد اشتیاق زیادی برای مهاجرت کاری به قطر داشته باشند. از جمله دلایلی که قطر به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل می‌کند این موارد هستند:

 • قطر علاوه بر پیشرفت اقتصادی، ارزش واحد پولش نیز بسیار رشد کرده است. از این رو با کار کردن در قطر به راحتی می‌توانید به درآمد بسیار بالایی دست پیدا کنید.
 • نرخ بیکاری در قطر حدود 0.1 درصد است. این آمار نشان می‌دهد که از هر صد نفری که در قطر زندگی می‌کنند، فقط یک نفر بیکار است. این موضوع سبب شده تا شرایط کار در قطر بسیار مساعد باشد. با توجه به این آمار، ایرانی‌ها به امید افزایش درآمد خود، به دنبال راهی برای استخدام شدن در کسب وکار‌های مختلف این کشور هستند.
 • سومین دلیلی که باعث شده افرادی برای کار در خارج به‌سراغ قطر بروند، میزان مالیاتی است که دولت از کسب وکار‌ها مختلف می‌گیرد. مقدار مالیاتی که باید به دولت پرداخت کرد، بسیار کم و ناچیز بوده و قابل قیاس با درآمدی که به دست می‌آورید، نیست.

چگونه می‌توان ویزای کار قطر را دریافت کرد؟

برای مهاجرت به قطر از طریق کار باید از سمت یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کرده سپس برای اخذ ویزای خود اقدام کنید. اما پیشنهاد کاری از سوی کارفرما به تنهایی کافی نیست. بلکه فرد باید شرایط زیر را برای اخذ ویزای کار در قطر داشته باشد.

 • در ابتدا باید به دولت قطر ثابت شود که فردی برای این سمت شغلی در قطر وجود ندارد.
 • فرد باید دارای مجوز اقامت باشد تا بتواند در این کشور کار کند.
 • فرد نباید هیچگونه سابق کیفری داشته باشد و باید تمام قوانین کشور را نیز رعایت کند.
 • معمولا افراد بعد از آن که مراحل بالا را گذراندند، به مدت دو سال ویزای کار در قطر را دریافت می‌کنند. اما در برخی از مواقع این مدت به 6 ماه کاهش می‌یابد.

میزان حقوق کار در قطر چه میزان است؟

حقوق کار در قطر نیز به مانند سایر کشور‌های حوزه خلیج فارس بسیار بالا است. اما در این کشور با توجه به قوانین مختلفی که وجود دارد میزان درآمد کمی بهتر از سایر کشور‌ها است. به عنوان مثال همانطور که گفته شد در این کشور ماهانه باید هزینه‌ی بسیار کمی را باید برای مالیات کنار بگذارید.

همچنین در برخی از مشاغل دارای بسته‌های پاداش نیز هستند که این موضوع نیز می‌تواند حقوق کار در قطر را نیز افزایش دهد. بسته‌های پاداش، شامل کمک مالی برای خرید مسکن، خودرو و… می‌شود.

به طور کلی دستمزد‌ها در قطر از 1200 ریال قطر آغاز شده و تا حدود 87000 ریال می‌رسد. بر این اساس باید گفت که یک کارگر ساده در این کشور بیش از 10 میلیون تومان در ماه درآمد دارد.

امروزه آگهی‌های زیادی در مورد استخدام کارگر ساده در قطر به چشم می‌خورد، توصیه می‌شود که اگر در کاری سررشته ندارید می‌توانید به عنوان کارگر ساده به قطر سفر کنید و درآمد قابل ملاحظه‌ای را به دست آورید. اما اگر در کار یا رشته‌ای مهارت داشته باشید، حقوقتان افزایش بسیار زیادی خواهد داشت.

لیست مشاغل مورد نیاز در قطر

قطر را به نوعی می‌توان کشور نوپایی به حساب آورد از این رو کسب و کارهای زیادی در این کشور به تازگی شروع به کار کرده‌اند. وجود کسب وکار‌های نوپا در این کشور سبب شده تا نیاز به منابع انسانی در آن روز به روز افزایش پیدا کند.

قطر حتی رانندگان پایه یک کمی را در کشور خود دارد و آگهی‌های مختلف استخدام راننده پایه یک در قطر نیز به چشم می‌خورد. به همین جهت رانندگانی که مدرک پایه یک را داشته و شرایط کار در قطر را دارند می‌‌توانند با مهاجرت به این کشور به درآمد قابل قبولی برسند. در این میان با توجه به شرایط قطر درخواست برای استخدام مهماندار هواپیما در قطر نیز بالا رفته است و لاین هواپیمایی به دنبال نیرو در این زمینه است.

این کشور به نوعی می‌‌توان گفت که در تمامی کسب وکار‌ها به دلیل جمعیت کم نیاز به نیرو های خارجی دارد. در ادامه لیستی از مشاغلی که در سال قبل با کمبود نیروی انسانی مواجه شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

 • مدیر فروش و بازاریابی
 • مشاغل مربوط به هتل داری
 • مدیر عملیات
 • مدیر نیرو های انسانی
 • حسابدار
 • مهندس مواد
 • مربی خدمات نرم افزاری
 • پزشکی و پرستاری
 • مهندسی

کار پزشکی در قطر، گزینه ای مناسب برای پزشکان، پرستاران و کادر درمان

از ترندترین مشاغل مورد نیاز قطر در سال جاری پزشکی هستند. میزبانی جام جهانی 2022 و آماده سازی زیرساخت‌های مختلف نیاز به مشاغل پزشکی در قطر را هم افزایش داده است. اطلاعات بیشتر درباره کار پزشکی در قطر را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: کار پزشکی در قطر
توصیه می‌شود که قبل از مهارت به این کشور و کار در قطر زبان انگلیسی خود را قوی کنید. هر چند که عربی زبان اصلی مردم قطر است، اما شما در این کشور با مهاجران غیرعربی سروکار دارید و برای ارتباط با آن‌ها بهتر است که زبان انگلیسی خود را بسیار قوی کنید.

چگونه می‌توان در قطر کار پیدا کرد؟

برای پیدا کردن کار در قطر راه‌های مختلف و گوناگونی وجود دارد اما ساده‌ترین راه‌ جستجو از طریق اینترنت است. اما باید گفت که افراد زیادی متقاضی کار در این کشور هستند و برای آن که بتوانید شانس استخدام خود را افزایش دهید، باید رزومه قویی را در ایران داشته باشید و همچنین تسلط به زبان انگلیسی نیز می‌تواند احتمال استخدام شدن شما را افزایش دهد.

توجه داشته باشید که درست نویسی رزومه نیز می‌تواند شانس شما را برای استخدام افزایش دهد. روزمه باید کوتاه و مختصر باشد تا کارفرما در کوتاه‌ترین زمان ممکن از میزان مهارتتان آگاه شود.

سخن پایانی

کار و زندگی در قطر می‌تواند شما را در زندگی از مالی بسیار ارتقا دهد و به نوعی با چند سال کردن در آن می‌توانید زندگی خوب و مناسبی را برای خود بسازید. قطری به دلیل رشد اقتصادی بی نظیر سالانه کسب و کار‌های مختلفی در آن شروع به کار می‌کنند و از این رو به راحتی می‌توانید در این کشور کار مناسبی پیدا کنید و از حقوق کار در قطر لذت ببرید. ازآنجایی که موسسه مهاجرتی پارسی کانادا خدمت ویزای کار قطر را ارائه نمی‌دهد، برای مشاوره درباره دیگر روش‌های مهاجرت به این کشور، از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

سوالات متداول:

قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. بله درست خواندید، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان! با وجود سرمایه‌گذاری‌های گسترده در بخش‌هایی غیر از نفت و گاز (مثل گردشگری) کماکان اقتصاد این کشور وابستگی زیادی به نفت و گاز دارد و تقریبا ۷۰ درصد از اقتصاد قطر را فروش نفت و گاز تامین می‌کند. به طور کلی می‌توان وضعیت اقتصاد قطر را بسیار مطلوب ارزیابی کرد، چون ثروتشان را اغلب در راه‌هایی درست و اصولی به کار می‌گیرند.

درآمد سرانه مردم در کشور قطر سالانه بیش از ۱۳۰ هزار دلار است! جالب است اگر بدانید این درآمد سرانه حتی از کشوری مثل آمریکا هم جلو زده و به بالاترین درآمد سرانه در جهان تبدیل شده است.

عجیب است اگر بدانید تعداد مهاجرین خارجی‌ای که در کشور قطر زندگی  و کار می‌کنند حتی از تعداد خود قطری‌ها هم بیشتر است. هم اکنون بیش از ۲ میلیون نفر مهاجر خارجی در کشور قطر مشغول کار و زندگی هستند.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال