موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سیستم مالیاتی در استرالیا

سیستم مالیاتی در استرالیا | کشور استرالیا با ارائه خدماتی که در سال های اخیر به شهروندانش داده است، توانسته نظر بسیاری از افرادی که به دنبال اخذ اقامت این کشور می باشند را به خود جلب کند. استرالیا با دارا بودن یک موقعیت جغرافیایی عالی و مناظر طبیعی به عنوان یک مقصد گردشگری عالی هم به حساب می آید که امکان تماشای مناظر بی نظیر و منحصر به فردی را برای شما ایجاد می کند. اما افرادی هم هستند که به دنبال کار و زندگی در این کشور می باشند و می خواهند برای دست یابی به یک زندگی بهتر شانس خود را در کشور استرالیا امتحان کنند. برای اینکه تجربه مهاجرتی موفقی در کشور استرالیا داشته باشید، لازم است که آشنایی کاملی با این کشور و البته قوانین و مقررات آن داشته باشید. کارشناسان پارسی کانادا امروز در این مقاله قصد دارند شما را با یکی از موضوعات مهمی که در زمان زندگی در استرالیا برای تان پیش می آید، صحبت کند. پس با ما همراه باشید تا بییشتر درباره سیستم مالیاتی کشور استرالیا بدانید….

مالیات چیست و چرا اصلا باید آن را پرداخت کنیم؟

مالیات مبلغی است که هم اشخاص و و هم شرکت ها و کمپانی ها باید برای ایجاد خدماتی مانند تعلیم، دفاع، امنیت اجتمای و موارد دیگر به دولت استرالیا پرداخت کنند. بسیاری از خدماتی که کشور استرالیا به شهروندان خود ارائه می دهد از همین دریافت مالیات تامین هزینه می شوند. پس اگر می خواهید به راحتی از تمامی خدمات رفاهی این کشور استفاده کنید و از زندگی در استرالیا لذت ببرید، باید مالیات پرداخت کنید. برای مثال پارک ها و زمین های بازی در کشور استرالیا همه از مالیاتی که اخذ شده اند، ساخته می شوند. پس به نوعی تمامی خدمات رفاهی این کشور از آن خودتان می باشد.

سیستم مالیاتی در استرالیا
سیستم مالیاتی در استرالیا

پس یکی از اولین کار هایی که بعد از ورود تان به کشور استرالیا باید حتما انجام دهید، این است که یک شماره پرونده مالیاتی یا TFN دریافت کنید. برای این کار باید به اداره مالیات استرالیا مراجعه کنید و بعد از دریافت این شماره می توانید به ارزیابی درآمد و میزان مالیات پرداختی بپردازید. اولین نوع مالیات در کشور استرالیا، مالیات بر درآمد می باشد که منظور مقدار پولی است که از درآمد شما کم می شود و به دولت پرداخت می گردد. عموما این مبلغ به طور سالیانه از شما کسر می شود. اما در برخی موارد که شما کارمند کارفرماها هستید، به طور ماهیانه از حقوق و دستمزد های شما کم می شود و به اداره مالیات استرالیا ارسال می گردد.

میزان مبلغی که از شما کسر می شود به درامد تان بستگی دارد. برای مثال اگر درآمد شما به طور سالانه هجده هزار دلار استرالیا باشد، مالیات به شما تعلق نمی گیرید. اگر درآمد تان بین هجده هزار دلار تا سی و هفت هزار دلار باشد باید برای هر دلار نوزده نست مالیات پرداخت کنید. اما اگر درآمد تان بیشتر از صد و هشتار هزار دلار باشد، باید برای هر یک دلاری که بیشتر از این مبلغ باشد 47 سنت پرداخت کنید.

از چه زمانی بعد از ورود به استرالیا باید مالیات پرداخت کنیم؟

قبل از شروع کار در کشور استرالیا باید جواز کار دریافت کنید، برای این کار باید به دپارتمان مربوطه مراجعه کنید و جواز مورد نظر را دریافت کنید. این دپارتمان می تواند اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیار تان بگذارد و در آنجا می توانید مطمئن شوید که اجازه کار در این کشور را دارید یا خیر. بعد از آن اگر در کشور استرالیا شاغل باشید و درآمد یک سال شما بیش از هجده هزار دلار باشد، باید مالیات پرداخت کنید.

برای اینکه از درآمد سالانه خود مطلع شوید لازم است که کارفرما های شما خلاصه ای از پرداخت های یک ساله برای تان صادر کنند تا کل درامد شما در آن مشخص شود، سپس میزان مالیاتی که باید پرداخت کنید نیز بر اساس این خلاصه پرداخت مشخص می شود. برخی شرکت ها امور مربوط به مالیات را حسابداران برای شان انجام می دهند، در این صورت دیگر نیازی نیست که شما روند اداری آن را طی کنید. اما اگر لازم است که خودتان پیگیر امور مالیاتی تان باشید، باید تا آخر ماه اکتبر تمام روند اداری آن را انجام دهید. این فرصت برای حسابداران مالیاتی بیشتر است.

 • درآمد هایی که در کشور استرالیا مشمول مالیات می شوند شامل درآمد های زیر می باشند:
 • درآمد حاصل از حقوق بازنشستگی
 • درآمد حاصل از پرداختی های دولتی
 • درآمد حاصل از شرکت در سرمایه گذاری های مختلف
 • درآمد حاصل از سود سرمایه
 • درآمد های حاصل شده از خارج از کشور استرالیا

اما از طرفی یک سری درآمد ها هم نیازی به پرداخت مالیات ندارند، مانند جوایزی که شما در قرعه کشی های مختلف به دست اورده اید یا هدایایی که از طرف افراد و اشخاص مختلف دریافت کرده اید. حتی اگر کمک هزینه های دولتی دریافت کرده اید، لازم نیست مالیات آن ها را پرداخت کنید. ضمن اینکه اگر شما یک سری هزینه هایی در زندگی خود داشته باشید می توانید مالیات کمتری در کشور استرالیا پرداخت کنید. مثلا اگر کار و حرفه شما، هزینه بر است و برای انجام آن مجبور هستید هزینه های زیادی انجام دهید، می توانید درخواست کاهش مالیات بدهید. حتی اگر در کشور استرالیا هم کار می کنید و هم دانشجو هستید و هزینه های تحصیلی را پیش روی خود دارید، مالیات کمتری پرداخت خواهید کرد. دولت استرالیا آنقدر دقیق به موارد مالیاتی نگاه می کند که اگر شما به خیریه های مختلف هم کمک کرده باشید، می توانید مالیات کمتری پرداخت کنید.

سیستم مالیاتی در استرالیا
سیستم مالیاتی در استرالیا

فراموش نکنید که اگر در استرالیا برای خودتان کار می کنید، باید به فکر تسویه حساب مالیاتی تان باشید. پس اگر کارمند شرکت هایی نیستید که مالیات شما را به صورت خودکار از حقوق ماهیانه تان کم کنند، باید خودتان به عنوان خویش کارفرما نسبت به تسویه حساب مالیاتی اقدام کنید. توصیه ما به شما این است که در این شرایط اگر می خواهید در آخر سال بدهکار دولت استرالیا نشوید، هر ماه مبلغی را برای این کار کنار بگذارید.

مالیات خدمات درمانی در استرالیا چیست؟

در کنار مالیات بر درآمد، دولت استرالیا یک مالیات دیگر تحت عنوان مالیات خدمات درمانی از افراد دریافت می کند. این مقدار شامل دو درصد از درآمد مشمول مالیات شما می شود و برای کمک به خدمات درمانی هزینه می شود. پس بخش اعظمی از خدمات درمانی رایگانی که دولت استرالیا برای شهروندان خود ارائه می دهد، از همین مالیات استفاده کرده است تا شهروندان استرالیایی بتوانند سرویس ها و خدمات ویژه ای را تجربه کنند. شما نیز با پرداخت این مالیات ها امکان استفاده از خدمات رایگان در بیمارستان های دولتی استرالیا را دارید و می توانید از خدمات درمانی بی نظیری استفاده کنید.

افرادی که درآمد های سالانه شان کم است، مالیات کمتری برای خدمات درمانی و پزشکی پرداخت می کنند و یا در برخی موارد، معاف از پرداخت مالیات می شوند. از طرفی اگر شما هنوز به عنوان شهروند استرالیا شناخته نمی شوید، لزومی برای پرداخت مالیات درمانی ندارید ولی نمی توانید از خدمات رایگان درمانی و پزشکی در این کشور هم استفاده کنید. از طرفی افرادی که درآمد بالایی دارند، موظف هستند برای کمک به قشر ضعیف تر جامعه و بهبود خدمات درمانی در کشور شان، مالیات بیشتری پرداخت کنند که بسته به میزان درامد شان می تواند از یک درصد تا یک و نیم درصد بیشتر از بقیه باشد.

چند نکته جالب درباره مالیات در استرالیا

 • اداره مالیات کشور استرالیا از افرادی که به این اداره مالیات پرداخت می کنند و درآمد شان از خارج از این کشور تامین می شود، از همه می خواهد که میزان درآمد سالانه خود را به این اداره اعلام کنند.
 • اداره مالیات استرالیا با شصت و پنج کشور جهان توافق کرده است اطلاعاتی را با آن ها در حوزه مالیاتی به اشتراک گذارد.
 • اطلاعات شما درباره درآمد و دارایی های تان به صورت خودکار با اداره مالیات این کشور به اشتراک گذاشته می شود.
 • بسیاری از شهروندان استرالیایی اطلاعات کافی درباره سیستم مالیاتی کشورشان ندارند.
 • افرادی که در این کشور زندگی می کنند و از منابع خارج از استرالیا درآمد دارند نیز باید مالیات پرداخت کنند.
 •  سیستم مالیاتی کشور استرالیا آنقدر دقیق است که می توانید مطمئن باشید که هرگز از یک نفر دو بار مالیات گرفته نمی شود.

مزایای زندگی در کشور استرالیا چه هستند؟

کشور استرالیا با ارائه خدماتی که بر پایه همین مالیات به شهروندان خود ارائه کرده است، توانسته نظر مهاجرین زیادی را به خود جلب کند. شما با زندگی در کشور استرالیا می توانید از موقعیت اقتصادی این کشور به نفع خود استفاده کنید. استرالیا در سال های گذشته توانسته است بر پایه همین اقتصاد قوی فرصت های شغلی بی نظیری را برای افراد زیادی فراهم کند. پس با مهاجرت به استرالیا امکان یافتن کاری مناسب را خواهید داشت و می توانید از موقعیت امن اقتصادی این کشور به نفع خود استفاده کنید. به همین دلیل اگر به دنبال سرمایه گذاری در کشوری خارجی هستید، استرالیا می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

از طرفی باز هم اگر به دنبال سریع ترین روش مهاجرت به کشور های خارجی هستید، باید بدانید که استرالیا یکی از بهترین کشور ها در این زمینه می باشد. درست است که قوانین مهاجرتی این کشور خیلی سخت و ویژه است اما اخذ ویزا های مختلف استرالیا به مراتب آسان تر از کشور های اروپایی است، چرا که در این کشور کمتر از نظام بروکراسی استفاده می شود و برنامه های مهاجرتی استرالیا به طور مداوم به روز رسانی می شوند.

سیستم مالیاتی در استرالیا
سیستم مالیاتی در استرالیا

از طبیعت و جغرافیای این کشور هم هرچه بگوییم کم گفته ایم. با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید تصاویر زیادی را از زیبایی های شهر های مختلف این کشور ببینید. حیاط وحش و طبیعت این کشور زبان زد خاص و عام در سراسر جهان است و یک مقصد جذاب برای گردشگری است. به گونه ای که درآمد کشور استرالیا از صنعت گردشگری در سال 2019 در حدود چهل و هفت میلیون دلار بوده است. شهر های ساحلی این کشور مانند سیدنی، ملبورن و بریزبین جز شهر هایی هستند که بیشترین گردشگر و توریست را هر ساله به خود جذب می کنند. شما نیز با مهاجرت به این کشور می توانید همیشه از مناظر طبیعی و زیبای استرالیا لذت ببرید و آینده کاری و شخصی خود را تضمین کنید.

آنچه مسلم است این است که بسیاری از مهاجرین با هدف کار به کشور استرالیا مهاجرت می کنند. این هم به دلیل اقتصاد قوی استرالیا است. فرصت های شغلی بی نظیری در کشور استرالیا منتظر شما هستند. بد نیست بدانید نرخ بیکاری در این کشور برابر با پنج درصد است و هنوز هم نیازمند نیرو های کار بیشتری است. برای اینکه از مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا مطلع شوید می توانید از طریق همین صفحه با مشاورین پارسی کانادا ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم را از ایشان دریافت کنید.

بد نیست بدانید امنیت نیز در این کشور هشتاد و شش درصد تخمین زده شده است که به نوعی یکی از امن ترین کشور های جهان به حساب می آید. انواع جرم و جنایت ها در استرالیا در کمترین میزان هستند و تنها بلای طبیعی که گاهی گریبانگیر این کشور جذاب می شود، آتش سوزی و سیل می باشد. مزیت خدمات درمانی و آموزشی را نیز در استرالیا نباید نادیده گرفت. پس اگر شما هم به دنبال تامین آینده خانواده و فرزندان تان هستید و می خواهید از یک زندگی در رفاه و آسایش برخوردار شوید، باید به فکر مهاجرت به استرالیا باشید. برای کسب اطلاع از انواع روش های مهاجرت به این کشور می توانید همین الان با مشاورین پارسی کانادا ارتباط برقرار کنید…

می 20, 2020

چرا ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را انتخاب کنیم؟

چرا ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را انتخاب کنیم؟

چرا ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را انتخاب کنیم؟ چرا ویزای سرمایه گذاری در استرالیا را انتخاب کنیم؟ | یکی از مهمترین دلایل تمایل افراد به مهاجرت به استرالیا، اقتصاد قوی کشور استرالیا است که حتی در دوران رکود جهانی نیز آسیب چندانی ندیده است. استرالیا نرخ بیکاری پایینی دارد و با هدف توسعه ی […]

بیشتر بخوانید...
سرمایه گذاری در ملبورن استرالیا

سرمایه گذاری در ملبورن استرالیا

سرمایه گذاری در ملبورن استرالیا سرمایه گذاری در ملبورن استرالیا | استرالیا یکی از کشور های مهم در صنعت و اقتصاد است و ششمین کشور بزرگ جهان به شمار می رود. پایتخت آن کانبرا می باشد و انگلیسی نیز زبان رسمی است. استرالیا از جمله کشورهای است که با دیگر مکان های اطرافش مرز خاکی […]

بیشتر بخوانید...
شهر سیدنی برای گردشگری

شهر سیدنی برای گردشگری

شهر سیدنی برای گردشگری شهر سیدنی برای گردشگری | یکی از زیباترین شهر های استرالیا سیدنی است که از برخی جهات به بزرگ ترین و مشهور ترین شهر این کشور تبدیل شده است. برای سفر به استرالیا بهتر است به سایت های مهاجرتی و گردشگری همچون پارسی کانادا سر بزنید و مناطق جذاب این شهر […]

بیشتر بخوانید...

7 مکان دیدنی کشور استرالیا

7 مکان دیدنی کشور استرالیا 7 مکان دیدنی کشور استرالیا | کشور استرالیا به عنوان ششمین کشور پهناور دنیا سرزمینی بسیار بزرگ است. این کشور از لحاظ جغرافیایی تنوع بسیار زیادی دارد و همین موضوع باعث شده که مورد توجه گردشگران دوستدار طبیعت قرار گیرد. اگر قصد سفر به استرالیا را دارید و می خواهید […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات