سیستم مالیات بر درآمد استرالیا چگونه است

یکی از هزینه های حتمی و ضروری برای زندگی در استرالیا، اخذ مالیات توسط دولت استرالیاست، که همان مالیات بردرآمد است. در کشور استرالیا تمامی هزینه هایی که برای ادامه ی زندگی، ارایه ی خدمات، خرید، آموزش، سرمایه گزاری، حقوق ماهانه و … می شود، مشمول سیستم مالیاتی این کشور می شود، به طوریکه بعد از دریافت مبلغ اصلی، مبلغی معادل ده درصد پرداختی به آن اضافه می شود که هر شهروند موظف به پرداخت آن می باشد.

مثلا اگر 100 هزار دلار در سال در آمد داشته باشید، 26 هزار دلار آن را باید مالیات دهید. مطابق با جدول مالیاتی استرالیا، هرچه دستمزدتان بالاتر می روند و درآمد سالیانه افزایش پیدا می کند به همان نسبت نیز درصد مالیات شما بیشتر می شود. مثلا مالیات بردرآمد 80 هزار تا 190 هزار دلارسالانه چیزی حدود 40 درصد کل مبلغ است. شاید بحث پرداخت مالیات در استرالیا برای کسانی که تازه وارد هستند، به آن صورت معنایی نداشته باشد، اما چند نکته ی مهم است که متقاضیان مهاجرت به استرالیا بایستی به آن دقت کنند.

اول اینکه باید مراقب باشید که هر خرید عمده ای را که انجام می دهید، رسیدهای آن را نزد خود نگه دارید، چون ممکن است به درد برگشت مالیات و یا کم شدن آن بخورد. مثلا به راحتی می توانید بخشی از هزینه های موبایل، تلفن و اینترنت منزل را برای برگشت مالیات استفاده کنید. کسانی که قراردادی کار می کنند، دستشان برای برگشت خوردن مالیات بیشتر است و حتی ممکن است که بخشی از اجاره خانه اشان نیز برگردانده شود.

مورد دیگری که باید هنگام مهاجرت به استرالیا به آن دقت کرد این است که اگر قبل از ماه جولای به جای 12 ماه، مثلا 8 ماه کار کرده باشید، چون درآمدتان در آن سال در رده پائینی قرار می گیرد، مقدار قابل توجهی از مالیات هایی که مشمول آن شده اید به شما برگردانده می شود. همچنین برای زوج هایی که فرزندی ندارند مبلغ 2100 دلار از کل مالیات پرداخت شده تحت عنوان ftb قابل برگشت است.

مورد دیگر، هنگام خرید خانه است. اگر خانه ای را خریداری کنید و در آن ساکن شوید که مالیاتی به آن تعلق نمی گیرد، اما اگر خانه را اجاره بدهید، چون به نوعی سرمایه گزاری محسوب می شود، بایستی مالیات دهید. اگر ماهی 3600 دلار قسط می دهید و خانه را ماهی 1600 دلار اجاره داده باشید، یعنی اینکه ماهی 2500 دلار ضرر می کنید. بنابراین اگر حقوقتان سالانه صد هزار دلار است، در واقع 76 هزار دلار نصیبتان می شود، و مبلغی حدود 9 هزار دلار از مالیات به شما برگردانده می شود، یعنی بعد از گذشت سی سال می شود 290000 دلار، که این مبلغ چیزی حدود ارزش کل خانه ی اجاره داده شده است و شما فقط بهره ی بانک پرداخت می کنید.

البته اطلاع از قوانین خیلی مهم است و نیازی هم نیست این کارها را خودتان انجام دهید. ملت اینجا معمولاً برای این جور کارها حسابدار می گیرند و کلیه ی امور مالی و مالیاتی زندگی و کار خود را به حسابدارها محول می کنند. در استرالیا حداقل دستمزد 17.29 دلار در هر ساعت محسوب می شودکه بایستی حقوق بازنشستگی را نیز به آن اضافه کنید.

پرداختی به منظور بازنشستگی، نوعی مستمری است که کارفرما در یک بخش اختصاصی برای بازنشستگی پرداخت می کند. فرد شاغل فقط زمانی می تواند خود را بازخرید یا بازنشسته کند که استرالیا را برای همیشه ترک کند یا بازنشسته شود. اغلب، استرالیایی‌ها برای خود صندوق سرمایه گزاری بازنشستگی فراهم می کنند که اگر همه چیز مرتب باشد علاوه بر دریافت مقرری ماهانه می توانند با 500000 دلار باز نشسته شوند.

 

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

متوسط هزینه‌ زندگی در استرالیا

اگر در مورد هزینه های استرالیا تحقیق کرده باشید می دانید که میزان دستمزد و حقوق در استرالیا بسیار بالاست و در یک سال نه تنها می توانید پول خوبی درآورید بلکه چندین هزار دلار نیز می توانید پس انداز کنید. البته مطمئنا می دانید که قیمت یک آبجو 8 دلار، یک قهوه 5 دلار و اجاره کردن یک اتاق در حومه ی نیمه مرکزی و یا مرکز شهر ملبورن چیزی حدود کمتر از 350 دلار در هفته است.

در واقع هزینه ی زندگی در استرالیا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته و پیشرفته مانند آمریکا و انگلیس بالاتر است. به عنوان مثال هزینه ی اجاره یا خرید مسکن، سیگار، بنزین و .. مشخصا در این کشور بسیار بالاتر از آمریکا و انگلیس است. اما بایستی مد نظر داشته باشید که حقوق دریافتی افراد و میزان درآمد آنها در استرالیا بیشتر است. پس شما با حقوقی که در استرالیا بابت انجام وظایف خود دریافت می کنید می توانید به راحتی از پس هزینه های زندگی بر آمده و حتی بتوانید پس انداز کنید.

هزینه ی یک زندگی متوسط برای یک هر فرد در استرالیا چیزی تقریبا حدود 2835 دلار ماهانه است. این مقدار برای یک زوج برابر با مبلغی حدود ۴۱۱۸ دلار و برای یک خانواده ای که دو فرزند دارد و یا به عبارتی 4 نفره هستند، 5388 در ماه است.

مالیات در استرالیا

مطابق با گزارش اداره مالیات، مقدار مالیات برای افراد مهاجر مقیم به شرح زیر است:

 • نرخ مالیات برای ساکنان خارجی در سال ۲۰۲۰- ۲۰۱۹
 • مبلغ 90000 دلار درآمد سالانه، شامل مالیاتی حدود 32.5 سنت برای هر دلار
 • مبلغ 90000 تا 180000 دلار شامل مالیات 29250 دلار مبلغ ثابت به علاوه ی 37 دلار به ازای هر یک سنت
 • 180000 دلار درآمد سالانه و یا بالاتر، شامل مالیات 62550 دلار ثابت به اضافه ی 45 دلار برای هر یک دلار
 • البته میزان مالیات برای درآمد های بالاتر از 180000 نیزدر سال 2019 نیز همین مقدار بوده و تغییری نداشته است. مثلا اگر درآمد ماهانه 5000 دلار داشته باشید،
 • حقوق ماهیانه ی شمابعد از کسر مالیات مبلغی حدود 3375 می شود.

 

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

میانگین دستمزد ساعتی در استرالیا

میانگین دستمزد به ازای هر ساعت در استرالیا برای همه ی مشاغل 44 دلار استرالیا در نظر گرفته می شود. این بدین معناست که اکثر افراد در کشور استرالیا برای هر ساعت انجام کار 44 دلار حقوق می گیرند.

معمولا مشاغل به دو دسته تقسیم می شوند: مشاغل ساعتی و مشاغل دارای حقوق ماهیانه ی مشخص. مشاغلی که حقوق مشخص ماهانه دارند بدون توجه به ساعات کار یک مبلغ توافق شده ی مشخصی را پرداخت می کنند و مشاغل ساعتی به ازای مقدار ساعات کار حقوق پرداخت می‌کنند. محاسبه دستمزد ساعتی اغلب ممکن است بسته به انجام وظایف مشخص شده در ساعات کاری هفته و مقدار مرخصی متفاوت باشد. ارقام ذکر شده در بالا کاملا ارقام تقریبی مناسبی هستند که می شود آن ها را به عنوان استاندارد در نظر گرفت.

موضوع مالیات در استرالیا و میزان حقوق در استرالیا، موضوعاتی است که اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا، ویزای تحصیلی استرالیا را داشته باشید، بهتر است قبل از اقدام به اخذ ویزای کار استرالیا حتما آن ها را در نظر داشته باشید.

در قسمت پیج اصلی استرالیا در سایت موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، تمامی اطلاعات مربوط به مهاجرت به استرالیا را در اختیار شما قرار داده ایم.
در سایت رسمی موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، می توانید به راحتی با بررسی امتیازات مربوط به مهاجرت به استرالیا، امتیاز خود را ارزیابی کرده و بررسی کاملی از شرایط خود برای مهاجرت به استرالیا داشته باشید.

میانگین حقوق در استرالیا

میانگین حقوق ماهانه‌ی افراد در کشور استرالیا، به طور میانگین چیزی حدود ۷،۶۲۹ دلار استرالیا است. این متوسط میانگین حقوق ماهانه شامل پرداخت اجاره مسکن، هزینه ی رفت و آمد و حمل و نقل و مزایای دیگر است. به گزارش سازمان آمار استرالیا، تا ماه می ۲۰۱۹، میزان متوسط میانگین حقوق برای کار تمام وقت مبلغی حدود ۱۶۳۳ دلار و ۸۰ سنت در هفته است. این میزان حقوق در سال 2020 نسبت به سال قبل افزایش خواهد داشت.

چگونه به استرالیا مهاجرت کنم؟

اگر به کشور استرالیا به عنوان گزینه ای انتخابی برای مهاجرت فکر می کنید، مطمئنا سوالات بسیاری در ذهن شما نقش بسته است، چگونه می توانم به استرالیا مهاجرت کنم؟ آیا شرایط لازم برای اخذ ویزای کار استرالیا را دارم؟ با توجه به شرایط زندگی من، کدام پروسه برایم بهترین است؟ برای پاسخ به این سوالات تیم مشاورین موسسه مهاجرتی پارسی کانادا قصد دارد که مختصری از شرایط لازم را برای کاربران شرح دهد. رایج ترین نوع مهاجرت به استرالیا، مهاجرت از طریق مهارت یا تخصص است، که برای اخذ این نوع ویزای کار استرالیا بایستی شرایط زیر را دارا بود:

 • حداقل سن بین 18 تا 45 سال
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی
 • داشتن سابقه ی کاری مرتبط با مهارت ذکر شده در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
 • کسب حداقل امتیاز که بر اساس محاسبه ی فاکتورهایی مانند مدرک، سن، سابقه ی تحصیلی، سابقه کار و میزان تسلط بر زبان انگلیسی سنجیده می شود.

 

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

سیستم مالیات بر درآمد استرالیا

ویزاهای مهارت مستقل کشور استرالیا

ویزاهای مهارت مستقل استرالیا یا ویزاهای کاری بدون نیاز به داشتن کارفرما در کشور استرالیا شامل انواع ویزاهای زیر هستند:

 • ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا ویزایی دائمی است و تمامی خدمات درمانی در استرالیا را پوشش می دهد. این ویزا توسط دولت فدرال استرالیا اعطاء میشود و به خاطر سهولت دریافت و شرایط خوب آن، جز پرطرفدارترین ویزاهای مهارت استرالیا است.

 • ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا نیز یکی دیگر از ویزاهای دائم است و این نوع ویزا نیز کلیه ی خدمات بیمه ای فرد مهاجر را پوشش می دهد. این نوع ویزا توسط یکی از ایالتهای شش گانه ی کشور استرالیا اعطاء میشود و شرط اصلی اخذ آن، اقامت استرالیا و اشتغال به مدت دو سال پیاپی در یکی از ایالتهای این کشور است.

 • ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزای ۴۹۱ استرالیا ویزایی ۵ ساله است که این نوع ویزا نیز، خدمات درمانی فرد مهاجر را پوشش می دهد. ویزای 491 استرالیا توسط ایالتها اعطاء میشود و شرط آن برای اینکه تبدیل به ویزای دائم استرالیا و اقامت دائم استرالیا شود، اقامت و اشتغال به مدت حداقل سه سال در مناطق کم جمعیت استرالیا است.

چرا استرالیا؟

یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به استرالیا، اقتصاد قدرتمند این کشور است که حتی رکود جهانی در سال های پیش نتوانست آسیبی به آن برساند، استرالیا از نظر رفاه اجتماعی در بین کشورهای نخست جهان قرار دارد و نرخ بیکاری بسیار پائینی دارد. این کشور به علت توسعه ی روزافزون، همواره نیاز زیادی به منابع انسانی ماهر و متخصص دارد که می تواند توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا رفع شود.

میزان رضایتمندی شهروندان استرالیایی از زندگی شان بر اساس آمار منتشر شده، حدود 82 سال است که این مقدار نشان دهنده ی استاندارد بالای زندگی در این کشور می باشد. استرالیایی ها شادترین مردم دنیا هستند. کلیه ی خدمات آموزشی ارایه شده در این کشور رایگان بوده و تمامی شهروندان استرالیا از سطح بالای خدمات آموزشی بهره می برند. یکی دیگر از مزایای انتخاب کشور استرالیا برای زندگی، وجود تنوع فرهنگی در این کشور است.

این تنوع فرهنگی باعث شده است که تمامی مهاجرین از سراسر دنیا بتوانند به راحتی در کنار دیگر افراد زندگی کرده و همواره سازگاری و انعطاف خاصی را در کنار هم تجربه کنند. اخذ اقامت دائم استرالیا، فاکتور بسیار مهمی در تسهیل اخذ ویزاهای دیگر کشورهاست. در واقع با دارا بودن پاسپورت استرالیایی می توانید به راحتی به بسیاری از کشورهای جهان بدون ویزا سفر کنید.

کیفیت بالای زندگی و برخورداری از امکانات مدرنیته، یکی دیگر از مزایای زندگی در استرالیا است. در آمد متوسط این کشور مبلغی معادل 59000 دلار استرالیا به طور سالانه می باشد، و حداقل حقوق پرداختی در این کشور ماهانه حدود 3500 دلار کانادا برآورد می شود.

با توجه به مخارج استاندارد هر فرد برای زندگی در استرالیا، می توان اینگونه برداشت کرد که این کشور از سطح رفاه نسبتا بالایی در مقایسه با سایر کشورها برخوردار است، پس می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای مهاجرت باشد. تمامی مهاجرینی که قصد اخذ اقامت استرالیا را دارند، می توانند از طرق مختلف پرونده مهاجرتی خود را به جریان اندازند.

چرا با موسسه مهاجرتی پارسی کانادا مهاجرت کنم؟

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، با دارا بودن چندین دهه سابقه ی درخشان در امور مهاجرتی و داشتن مشاورین زبده و متخصص در امور مهاجرت، همواره بهترین شیوه برای مهاجرت افراد را در نظر می گیرد. این موسسه با در نظر گرفتن شرایط کلی متقاضی، ضمن پیشنهاد بهترین کشور برای مهاجرت ، شما را در جریان چند و چون امور قرار داده و همواره به منظور اخذ بهترین نتایج در کنار شما خواهد بود.

پس اگر قصد مهاجرت دارید، اگر نگران چگونگی پیش رفتن پروسه ی مهاجرتی خود هستید و یا نگران نتیجه ی پروسه ی مهاجرتی خود هستید ، حتما با مشاورین ما در موسسه تماس بگیرید و مطمئن باشید که با در نظر گرفتن شرایط کلی زندگی، تحصیل،تاهل، اشتغال و مهارت شما، بهترین و مطمئن ترین روش مهاجرتی به شما پیشنها داده خواهدشد. در کنار شما خواهیم بود تا بهترین نتایج را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. ابراهیم قربانی

  با درود و خسته نباشید
  می خواستم بدونم چالشهای رو در روی یک مهاجر به استرالیا در واقعیت در عمل چیه ؟ جالبه از هر کسی میپرسیم جواب درستی نمیدند خب قبل از مهاجرت آدم بدونه بهتر نیست
  کار پیدا کردن ، موقعیت اجتماعی ، مسایل فرهنگی ، آب و هوا ، مالیات زیاد بر درآمد ، دوری استرالیا از دنیا ، هزینه بالا بیمه درمانی
  واقعا چیه؟ لطفا راهنمایی کنید
  متشکرم

  • علیزاده

   ابراهیم عزیز سلام ، بستگی به لاین انتخابی ، کشور قابل اقدام و. دارد ، شما میتوانید در این زمینه مشاوره دریافت کنید ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت
   ،،

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید