موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا

مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا | بسیاری از افراد به دنبال این بودند که با مهاجرت به کشور استرالیا اوضاع زندگی و شرایط کاری یا تحصیلی شان را بهبود بخشند. اما متاسفانه جهان با یک چالش بزرگ مواجه شد که هیچ فردی در هیچ جا از آسیب های آن در امان نماند. بیماری همه گیر، جدید و مرگ آور کرونا، تبدیل به عاملی شد که بسیاری از امور به خاطر آن لغو شد و یا به تعویق افتاد. شاید کشور استرالیا در زمان شروع شیوع ویروس کرونا، در امان مانده بود، اما روند پیشرفت این بیماری در جهان آنقدر سریع بود که بالاخره استرالیا هم در دام آن افتاد.

دولت استرالیا خیلی زود و قبل از این که شرایط این بیماری در کشورش وخیم شود، تمامی دعوت نامه های اقامتی را به تعویق انداخت و از همان روز های اول در این کشور شرایط اضطراری اعلام شد. این بحران جهانی نه تنها موضوع اقامت و مهاجرت را تحت الشعاع خود قرار داده است، بلکه بسیاری از کسب و کار ها هم به خاطر این ویروس یا مختل شدند و یا ضرر های سنگینی را متحمل شدند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استرالیا شاید در مقایسه با کشور هایی چون امریکا و برزیل زیاد نباشد، اما به هر حال این کشور را نیز درگیر کرده است و اگر موارد امنیتی و بهداشتی در آن رعایت نشود، می تواند از این هم بدتر شود.

مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا
مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا

از همین روی، دولت استرالیا سخت گیری های جدیدی را برای ورود مهاجرین و اتباع خارجی و در کل برگزاری سفرهای بین المللی وضع کرده است. با این کار، بسیاری از افرادی که در میانه های فرایند مهاجرتی خود بودند و یا افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را داشتند، با نگرانی جدیدی مواجه شدند که پس تکلیف آن ها در این اوضاع چه می شود؟ مقاله پیش روی شما، برای پاسخ به نگرانی های شما عزیزان تحریر شده است، تا انتها همراه پارسی کانادا باشید، تا بیشتر درباره این موضوع مهم صحبت کنیم.

انواع ویزا های استرالیا در دوران کرونا

قبل از اینکه درباره موضوع ویزاهای استرالیا در دوران کرونا صحبت کنیم، بد نیست به یک خبر خوب بپردازیم. در روز های پایانی تیر ماه سال 99 اداره مهاجرت استرالیا در اقدامی جالب، خیلی ها را شگفت زده کرد. این اداره در حالی که هیچ کس فکرش را نمی کرد چندین دعوتنامه صادر کرد و بسیاری از افراد امیدوار شدند که شاید خبر های خوب دیگری هم درباره مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا، به گوششان برسد.

افرادی که اقامت دائم کشور استرالیا را دارند و می خواهند در این شرایط از ایران به استرالیا سفر کنند، باید بدانند که زمان ورود به فرودگاه استرالیا باید تست کرونا بدهید و به یک سری سوالات پلیس فرودگاه استرالیا نیز پاسخ دهید. اگر آزمایشات شما منفی باشد، برای کسب اطمینان بیشتر از شما خواسته می شود که برای مدتی در قرنطینه خانگی باشید، اما اگر تست شما مثبت باشد، باید در قرنطینه دولتی حاضر شوید و روند درمان خود را تکمیل کنید.

افرادی که دارای ویزاهای موقت استرالیا هستند مانند ویزا های توریستی و دانشجویی و یا ویزا های 491 و 489 شاید اصلا نتوانند به کشور استرالیا وارد شوند و مورد بوده است که این عزیزان در فرودگاه های قطر و امارات متوقف شده اند و حق خروج نداشته اند. برای این که از این خطرات به دور باشید، بهترین کار این است که از ایران به یک کشور دیگر سفر کنید و به مدت 14 روز در آن کشور قرنطینه شوید و سپس برای ورود به استرالیا اقدام کنید، در این صورت اجازه ورود به استرالیا را پیدا خواهید کرد.

مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا
مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا

تکلیف پرونده های مهاجرتی استرالیا چه می شود؟

به هر حال همانطور که گفتیم مساله کرونا یک معضل جهانی است و همانطور که بسیاری از کسب و کار ها در کشور خودمان هم با مشکلاتی مواجه شده اند، در استرالیا هم یک سری امور به دلیل وجود این ویروس یا به تعویق افتاده اند و یا با سرعت خیلی کمتری در حال انجام می باشند. بسیاری از مشاغل در استرالیا هم به صورت دور کاری و ریموت هستند و یا در کار های حضوری تعداد کارمندان بسیار کمتر از قبل شده است.

با این توضیحات، جای تعجبی ندارد که رسیدگی به پرونده های مهاجرتی در استرالیا با تاخیر بیشتری انجام گیرد. اما خبر خوب این است که از آن جایی که دعوت نامه های زیادی در روز های اخیر توسط اداره مهاجرت استرالیا صادر شده است، می توانیم امید وار باشیم که تنها سرعت رسیدگی به پرونده های مهاجرتی کند شده است، وگر نه متوقف نشده. با این توضیحات امکان صدور ویزای شما هست -ولو با تاخیر- که بعد از رفع ممنوعیت های سفر به استرالیا با آن می توانید به این کشور زیبا سفر کنید. پس بهتر است امیدوار باشید و کار های مربوط به مهاجرت خود را متوقف نکنید…

یکی دیگر از نگرانی ها ممکن است برای افرادی پیش آید که قصد کار در استرالیا را داشته اند. ویزا های کاری و مهارتی استرالیا، به خصوص ویزاهای موقت آن هم تحت تاثیر شرایط کرونا قرار گرفته است. اما باید توجه داشته باشید که این شرایط موقت است، چرا که دولت استرالیا همواره به نیرو های متخصص و حرفه ای برای رونق اقتصادی و پیشبرد اهداف تجاری اش نیاز دارد. از همین روی باز هم با تاخیر و کندی، ممکن است به درخواست های ویزای کاری شما رسیدگی شود.

در این میان هستند افرادی که درخواست ویزای سرمایه گذاری و یا کارآفرینی داده اند. ویزای 188 استرالیا یا همان ویزای کارآفرینی، خداروشکر نسبت به دیگر انواع ویزاها، کمتر درگیر مساله کرونا شده است. اما چرا؟ صدور ویزا های کارآفرینی در استرالیا یک پروسه زمان بر است و حتی گاهی اوقات بیش از دو سال هم طول می کشد. به همین دلیل می توانید برای درخواست این ویزا با خیال راحت اقدام کنید و امیدوار باشید که در طول پروسه انجام آن، کرونا نیز در جهان ریشه کن شده باشد و یا حداقل کنترل شده باشد.

ضمن اینکه تمامی دولت ها این روز ها نیازمند تزریق منابع مالی و کارآفرینی برای رونق اقتصادی خود هستند. پس می توانید امیداور باشید با بهتر شدن شرایط کرونا، به خاطر اشتغال زایی و کمک به اقتصاد استرالیا هم که شده، با درخواست ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی شما موافقت شود.

مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا
مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا

تحصیل در استرالیا در وضعیت کرونا

شاید سخت ترین بخش مهاجرت به استرالیا در شرایط کرونا، برای دانشجو های بین المللی این کشور بود. از آنجایی که ویزای تحصیلی استرالیا، یک نوع ویزای موقت است و شما فقط در زمان تحصیل می توانید از آن برای حضور در این کشور استفاده کنید، با شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن دانشگاه های استرالیا، بسیاری از دانشجوهای بین المللی این کشور، مجبور به ترک استرالیا شدند. این دانشجوها آموزش های خود را به صورت دوره های آنلاین و مجازی پشت سر گذاشتند.

اما یک نکته هم اینجا از اهمیت خاصی برخودار می شود. از آنجایی که دولت استرالیا از طریق جذب دانشجو درآمد بسیار زیادی کسب می کند، ما می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم، که شرایط بهتر خواهد شد و دانشجو های بین المللی هم می توانند با همان ویزای تحصیلی شان به کشور استرالیا بر گردند تا دولت استرالیا با کسری بودجه مواجه نشود. پس اگر قصد دارید در این کشور تحصیل کنید، بد به دل تان راه ندهید و امور مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش دانشگاهی را انجام دهید و منتظر نتایج مثبت باشد.

چاره چیست؟ در روز های کرونایی چه تصمیمی برای مهاجرت به استرالیا بگیریم؟

با این توضیحات، پارسی کانادا توصیه هایی برای شما دارد. اگر بخواهید پرونده های مهاجرتی خود را به استرالیا ببندید و صبر کنید تا کرونا ریشه کن شود، شاید پشیمان شوید. به هر حال انجام پروسه های مهاجرتی زمان بر است و اتفاقی نیست که شما ظرف مدت یک هفته به ویزا دست پیدا کنید و راحت اقامت این کشور را به دست آورید. پس توصیه ما پارسی کانادایی ها این است که شما دست از ادامه فعالیت های تان برای اخذ انواع ویزا های مختلف استرالیا بر ندارید و اجازه دهید روند مهاجرت تان مسیر طبیعی خود را طی کند.

تصور کنید بیخیال همه چیز شده اید و شش ماه یا یک سال دیگر شرایط عادی به جهان بازگشت، آن وقت بازنده شمایید که فقط زمان را از دست داده اید و مجددا باید برای انجام امور اداری مهاجرت خود وقت صرف کنید. پس بهترین کار این است که از صف مهاجرت به استرالیا خارج نشوید. ضمن اینکه یادتان باشد شما در این مدت زمان ارزشمندی در اختیار دارید و می توانید به تقویت مهارت های زبان، تخصص و مهارت های حرفه ای تان و بسیاری امور شخصی دیگر بپردازید و با دستی پر قدم در خاک استرالیا گذارید.

اما افرادی که یک سری مدارک برای مهاجرت به استرالیا آماده کرده اند و این مدارک تاریخ اعتبار دارند، کمی موضوع شان پیچیده تر است. برخی از این مدارک سه سال اعتبار دارند، اما واقعا خیلی بعید است که دولت استرالیا تا سه سال دیگر در های ورود مهاجرین به کشورش را ببندد و مانع این کار شود. چرا که همان طور که گفتیم این موضوع درآمد زیادی برای استرالیا به همراه داشته است. با این حال آنچه در درجه اول اهمیت دارد، سلامت و حفاظت از جان بشریت است…

ذکر چند نکته برای سفر به استرالیا در روز های کرونایی

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را ندارید و فقط حوصله تان سر رفته است و می خواهید از زیبایی های این کشور دیدن کنید، توصیه اکید پارسی کانادا به شما این است که دست نگهدارید. واقعا در این شرایط هیچ چیز با ارزش تر از سلامت جان خود و خانواده تان نیست، پس اگر کار واجبی ندارید، سفر به استرالیا را فعلا فراموش کنید. حتی اگر شما هم بیخیال سفر توریستی به استرالیا نشوید، به احتمال خیلی زیادی با درخواست صدور ویزای گردشگری شما از سوی دولت استرالیا موافقت نمی گردد.

ضمن اینکه اگر دارای یکی از ویزا های موقت کشور استرالیا هستید، باز هم بهتر است دست نگهدارید و سفر به این کشور را به تعویق اندازید. البته اگر سفر شما کوتاه مدت است این کار بهترین انتخاب است، اما اگر ویزا های موقت شما دارای اعتبار بیشتری (مثلا چند ماهه) هستند، شاید بهترین کار سفر به استرالیا حتی در این اوضاع کرونایی باشد. چرا که ممکن است اعتبار ویزای شما تمام شود اما کرونا هنوز مهمان ما باشد.

برای اینکه از هر گونه ریجکتی از سوی دولت استرالیا در امان باشید، باید ابتدا به یک کشور دیگر سفر کنید و با طی کردن دو هفته قرنطینه خانگی، خود را آماده ورود به کشور استرالیا کنید. با این روش تقریبا خیال تان راحت است که استرالیا مانع ورود شما به این کشور نمی شود. در نهایت مجددا تاکید می کنیم که روند پرونده های مهاجرتی خود را به تعویق نیاندازید و مطمئن باشید کرونا یک وضعیت جهانی است و تهدیدی برای شما و مهاجرت تان نیست.

در نهایت اگر هنوز هم درباره روش های مهاجرت به استرالیا و شرایط حال حاضر آن سوال دارید، می توانید از طریق همین صفحه با مشاورین پارسی کانادا در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید…

آگوست 6, 2020

قوانین کار و زندگی در استرالیا

قوانین کار و زندگی در استرالیا قوانین کار و زندگی در استرالیا | استرالیا کشوری مناسب برای پیشرفت و ترقی می باشد زیرا برای مهاجران، شرایط زندگی خوبی را فراهم می کند. این کشور از نظر امکانات، مانند کانادا می باشد و سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به استرالیا و تغییر روند زندگی عادی خود، […]

بیشتر بخوانید...
معرفی شهر بریزبین برای گردشگری

معرفی شهر بریزبن برای گردشگری

معرفی شهر بریزبن برای گردشگری معرفی شهر بریزبن برای گردشگری | یکی از تجربیات بی نظیر هر فردی در زندگی، سفر و بازدید از مناطق گردشگری می باشد. علاقه مندان به سفرهای تفریحی حتما درباره شهرهای استرالیا خصوصا بریزبن فکر کرده اند. اگر اکنون در سایت ما هستید و مشغول خواندن این مقاله اید، به […]

بیشتر بخوانید...
دامپزشکی در استرالیا

دامپزشکی در استرالیا

دامپزشکی در استرالیا دامپزشکی در استرالیا | کشور استرالیا از جمله کشورهایی می باشد که همواره پذیرای نیروی کار متخصص در حیطه های مختلف می باشد، از جمله زمینه هایی که نیروی کار می توانند در این کشور مشغول به فعالیت شوند، دامپزشکی می باشد. دامپزشکان در واقع تمایل دارند که با توجه به شرایط […]

بیشتر بخوانید...
دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن استرالیا | تحصیل در یک کشور دیگر از جمله تصمیمات سخت و پر هزینه است که افراد کمی می توانند آن را عملی کنند. اما این نکته را به یاد داشته باشید که ادامه تحصیل در کشوری سطح بالا و در دانشگاهی معتبر یک تلاش نوید دهنده برای موفقیت زندگی شماست. درصورتی که […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات