موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه و تست غذاهای خوشمزه | فرانسه یکی از کشور های غرب اروپاست که جزو پهناور ترین کشور های این قاره به شمار می رود. پایتخت آن پاریس می باشد که زیبایی های بسیاری را در خود قرار داده و از جمله پر جمعیت ترین نواحی فرانسه محسوب می شود. تمام شهر های این کشور به صورت جداگانه به لحاظ فعالیت های بی نظیرش در زمینه هنر، تاریخ و فرهنگ، آموزش و پرورش در جهان شناسایی شده است. همچنین دولت فرانسه در برخی موارد سعی دارد تا امکانات و شرایط بی شماری را برای مهاجرین فراهم گرداند.
اگر برای مهاجرت به فرانسه دست تنها هستید، بهتر است با یک وکیل مهاجرتی در این باره مشورت کنید. موسسه پارسی کانادا وکلا و مشاوران خبره و توانایی دارد که در این مسیر شما را تنها نخواهند گذاشت.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه

با قوانین زندگی در فرانسه آشنا شوید

همان طور که می دانید برای زندگی در هر کشوری بایستی با قوانین قرار داده شده در آن، آشنا شوید و به منظور رضایت خاطر بیشتر از کلیه ضوابط و الزامات آن خبر دار شوید. یکی از مواردی که باید در این راستا مورد توجه قرار گیرد، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک در فرانسه و تحصیل در این کشور است. جالب است بدانید که تمامی مراحل خرید املاک و مذاکرات مربوط به آن، از طریق شهردار صورت می گیرد و حتی انتقال ملک فرد فوت شده به اعضای خانواده اش، نیز وظیفه شهردار محلی می باشد. شاید باورش سخت باشد اما این قانون از برخی جوانب مزیت محسوب می شود و از برخی جهات می تواند یک عیب بزرگ برای مهاجرت یا سرمایه گذاری در فرانسه به شمار برود. موضوع دیگری که برای زندگی در کشوری مطرح می شود، اهمیت سیستم آموزش و پرورش است. برای مثال تصور کنید که با خانواده قصد مهاجرت کرده اید، از این رو تحصیل فرزندتان برای تان در اولویت قرار می گیرد. آن ها دوست دارند تا کودکان خود را به مدارسی بسپارند که از آموزش قوی برخوردار هستند. فرانسه نیز می تواند یک انتخاب فوق العاده برای تحصیل باشد.

شرایط آب و هوای فرانسه در فصول مختلف

 •  آب و هوای کشور فرانسه فصل بهار

آب و هوای فرانسه دارای چهار فصل می باشد و زیبایی فصل بهار و آب‌ و هوایی ملایم و دل‌نشین در شهرها و روستاهای فرانسه به‌ راحتی قابل حس است. جالب است بدانید که آب ‌و هوای کشور فرانسه در فصل بهار با خروش‌ و جوشش رودخانه ‌ها و طبیعت سرسبزش کاملاً قابل ‌مشاهده می باشد. ماه های مارس و آوریل نیز از جمله ماه های مناسب در فصل بهار هستند.

 • آب و هوای کشور فرانسه در فصل تابستان

آب و هوای کشور فرانسه در فصل تابستان دلیل خوبی برای گردشگری به‌ منظور سفر به این سرزمین رویایی می ‌باشد. زیرا آب و هوا در این فصل بسیار دلپذیر بوده و قرار نیست گرمای سختی را متحمل شوید. جالب است بدانید درجه هوا در فصل تابستان در فرانسه تقریباً ۲۵ درجه سانتی‌گراد می باشد.

 • آب و هوای کشور فرانسه در فصل پاییز

اغلب آب و هوای کشور فرانسه در فصل پاییز، آفتابی می باشد و همین امر سبب شده تا سواحل ان آرامش بخش و زیبایی فوق العاده ای را برای علاقه مندان سفر به فرانسه به ارمغان آورد. با شروع فصل پاییز تعطیلات تابستانی به پایان می رسد و میوه شاه بلوط که در این کشور شهرت دارد را می توان برداشت کرد. برای مشاهده زیبایی های شهر پاریس در ماه ‌های سپتامبر و اکتبر می توان حس و حالی ناب را تجربه کرد.

 •  آب و هوای کشور فرانسه در فصل زمستان

آب و هوای فرانسه در چهار فصل دل نشین می باشد و در اغلب زمان ‌ها این کشور زمستانی با کمترین بارش برف را به چشم خواهد دید. بنابراین کشور فرانسه آب‌ و هوای به نسبت سرد ندارد و علاقه مندان می توانند از هوای ملایم آن نیز لذت کافی را ببرند.

مزیت ها و معایب زندگی در فرانسه

می توان گفت که فرانسه تقریباً هر آنچه را بخواهید دارد، از آب و هوایی شگفت انگیز، گرفته تا مناظر دل پذیر با زیبایی های باورنکردنی و غیر قابل توصیف. برای مثال خرید ملک در فرانسه از جمله مواردی است که به صورت ارزان قیمت انجام می گیرد. بدین صورت که با کمی پس انداز علاقه مندان می توانند صاحب خانه شوند. در این منطقه خوش آب و هوای اروپایی، مراقبت های بهداشتی برای مردم بسیار در دسترس می باشد. و بدون شک بهترین غذاها و نوشیدنی نیز در این سرزمین فرانسوی زبان، یافت می شود.

مزایای زندگی در فرانسه

 •  پاریس به طور فوق العاده زیباست

افرادی که قصد بازدید از پاریس را دارند، اغلب از همدیگر سوال می پرسند که کدام مکان برای دیدن مناسب تر است و برای سپری کردن اوقات خوش به کجا باید رفت؟ آن ها باید دریابند که تقریباً کل شهر مملو از ساختمان های زیبا، پارک های سبز و کافه های بی نظیر می باشد. جالب است بدانید که هر بخش از شهر شما را شگفت زده خواهد کرد.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه
 • بهترین دستپخت در فرانسه

ممکن است این دلیل یکی از مهم ترین ها برای مهاجرت به فرانسه باشد. زیرا اگر طبخ غذاهای کشوری مورد علاقه کسی نباشد، بدون شک لحظات زجر آوری در انتظار اوست، و بر عکس اگر در رستوران ها غذاهای خوشمزه به وفور یافت شود، تعداد مسافران و مهاجران روز به روز افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است که نه تنها می توان پنیر های مختلف و شیرینی های تازه پخته شده را در طبقه های شیرینی فروشی ها جست و جو کرد، بلکه مسافران، توریستان و مهاجران قادر خواهند بود تا با نوع جدیدی از غذا و سبک های مدرن فرانسوی آشنا شده و فرهنگ تازه ای را تجربه کنند.

 • تجربه حس زندگی

پاریس یکی از پرجمعیت ترین شهر های این کشور است که می توان گفت فرانسه با چشم دیده، به این معنی که خانواده ها و افراد بسیاری تمایل دارند تا در در آپارتمان های کوچک زندگی کنند و مباحث روزمره خود را در فضای عمومی به اشتراک بگذارند.

 • مکان های جذاب برای دیدن

زندگی در یک شهر بزرگ مانند پاریس به معنای این است که همیشه کار برای انجام دادن بسیار وجود دارد و روز های تکراری کمتری را تجربه خواهید کرد. مکان های زیادی برای تفریح موجود است، به گونه ای که اسباب سرگرمی همیشه برای جوانان آن فراهم می باشد.

 • همیشه کسی هست که بتوانید با او انگلیسی صحبت کنید

درست است که زبان بومی مردم این سرزمین فرانسه است اما تعداد بی شماری به دلیل کسب و کار های تجاری و نزدیکی انگلیس و فرانسه بر آنند تا به زبان انگلیسی مسلط باشند. در نتیجه اگر قصد آموزش یادگیری زبان انگلیسی را دارید، بهتر است تا به دنبال فردی باشید که با وی این زبان را تمرین کنید.

معایب زندگی در فرانسه

 • انجام کار ها با کاغذ

اگر جزو دسته افرادی هستید که از کار ها با کاغذ گریزانید، بدون شک کشور فرانسه مناسب شما نمی باشد. در این سرزمین تمام اقدامات حتی ویزیت دکتر هم با برگ و کاغذ صورت می گیرد.

 •  برای انجام کوچکترین کار به زمان زیادی نیاز دارید

جالب است بدانید که در این کشور قادر نخواهید بود کار ها را به سرعت انجام دهید. حتی زمانی که به فروشگاه یا به اداره پست می روید نیز باید مدت زمان طولانی منتظر بمانید. برای مثال تصور کنید که روزی به اندازه یک ساعت در اداره پست کار دارید و برای انجام دیگر وظایف باید سریعا آن مکان را ترک کنید، اما به هیچ وجه این روند طی نخواهد شد و زمان زیادی را برای یک کار کوچک از دست خواهید داد.

مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به فرانسه
 • مشتری هیچ حقی ندارد

برای مثال تصور کنید که پس از خرید ملک در فرانسه و ساکن شدن در آن، به مغازه ای رفته و لباسی را خریداری می کنید، اما زمانی که به خانه بر می گردید، خواهید فهمید که لباس مورد نظر سوراخ است. پس تصمیم می گیرید که به فروشگاه بازگشته و لباسی جدید را طلب نمایید، اما بدون شک این اتفاق نخواهد افتاد. زیرا در کشور فرانسه مشتری هیچ حقی ندارد و نظر فروشنده بر نظر وی ارجعیت دارد. در نتیجه وی باید در ازای پس دادن لباس و به بهانه پاره کردن، پولی را پرداخت نماید.

 • زندگی به طور کلی سخت و بسیار رقابتی است

این مورد شامل حال کسانی می شود که قصد سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خانه و املاک را دارند، زیرا نرخ پرداخت در فرانسه بسیار پایین می باشد. برای مثال در شهر های ارزان قیمت این کشور قیمت ها بسیار پایین و مناسب حساب می شود، در این حالت است که کار هر دو طرف، هم مشتری و هم فروشنده در بازار رقابتی سخت تر در نظر گرفته می شود.

 • چیز های عجیب و غریب زیاد خواهید دید

شما شاهد چیزهای زیادی هستید که لزوماً در شرایط عادی از دیدن آن ها خوشحال نمی شوید. برای مثال زن های برهنه بسیار دیده می شوند، دزدیدن کودکان، تعداد بی شماری از بچه های بی خانمان برای گدایی و طلب پول، رانندگی های خطرناک، استفاده بسیار از مواد مخدر به صورت خانوادگی، درگیری شدید بین زن و مرد، به وفور در خیابان های کشور فرانسه دیده می شود. متأسفانه، دنیا، دنیای کثیفی است و دولت مردان باید برای سالم سازی شهر بسیار تلاش کنند.

هزینه زندگی در فرانسه

اینکه در ماه در فرانسه چه مقدار هزینه می کنید، به خود تان بستگی دارد، زیرا فرانسه نیز مانند تمام کشور ها، دارای مکان های ارزان و یا گران قیمت برای زندگی می باشد. ممکن است از نظر مالی بتوانید در شهری مانند پاریس زندگی کنید، از طرفی نیز شاید شرایط مالی تان برای ماندن و تامین اوضاع زندگی کافی نباشد. هزینه هفتگی غذای شما به این بستگی دارد که از کدام فروشگاه سوپرمارکت خرید می کنید، آیا خارج از شهر مانند کارفور است یا از یک بقالی محلی خریداری محصولات را تهیه می کنید؟

اگر چه که یکی از لذت های زندگی و اخذ اقامت دائم فرانسه، سپری کردن زمان در بازار های آن است. زیرا مکان های بی شماری برای بازدید موجود است. تنوع فروشگاه های بسیاری را می تویان با چشم نظاره و زمانی خوشی را سپری نمود. از این رو اگر قصد خرید عمده دارید، می توانید از همان مغازه های خارج از شهر استفاده کنید.

اگر یک آپارتمان را برای زندگی و اجاره بر می گزینید، باید هزینه نگهداری ساختمان و سایر امکانات را نیز بپردازید. این هزینه ها شامل مواردی مانند تمیز کردن راه پله، هزینه دربان، تعمیر آسانسور، آب و غیره می شود. هرچه اقامت گاه تان مجلل تر تهیه شده باشد، هزینه بیشتری باید پرداخت گردد. جالب است بدانید که هزینه های زندگی در فرانسه به دلیل تغییرات قیمت بازار جهانی در حال تحول است و نمی توان هزینه ای را به صورت مستقیم بیان کرد.

مهاجرت به فرانسه با موسسه پارسی کانادا

همان طور که در مقاله گفته شد، برخی بر آنند تا فرانسه را به عنوان محیطی برای زندگی انتخاب کنند، اما از مزیت ها و معایب فرهنگی آن آگاه نیستند، از این رو علاقه مندان می توانند با خواندن نکات بالا دریابند که این کشور محل مناسبی برای زندگی شان است و یا خیر. برای اینکه تصمیم بهتری گرفته شود، مشاوران و وکلای موسسه پارسی کانادا تلاش می کنند تا با تجارب خود متقاضیان را هدایت کنند.

آگوست 2, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
شرایط زندگی در فرانسه

از سیر تا پیاز شرایط زندگی در فرانسه

شرایط زندگی در فرانسه از سیر تا پیاز شرایط زندگی در فرانسه | زندگی در فرانسه ممکن است آرزوی تعداد زیادی از انسان ها باشد. چرا که این روز ها همه به دنبال تغییر زندگی و گام برداشتن به سمت رویاهای خود هستند. مهاجرت به فرانسه نیز می تواند قدمی مثبت در برآورده شدن آرزو […]

بیشتر بخوانید...
زندگی در فرانسه و هزینه های بالای آن

زندگی در فرانسه و هزینه های بالای آن

زندگی در فرانسه زندگی در فرانسه و هزینه های بالای آن | انسان از ابتدا میل به پیشرفت داشته است و افراد زیادی هستند که همواره علاقمند به مهاجرت به کشورهای پیشرفته و زندگی در آن هستند.  مقصدهای مهاجرتی نیز بنابر سلیقه و البته آینده نگری افراد می تواند متفاوت باشد. برای مثال افرادی که […]

بیشتر بخوانید...
اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

اخذ تابعیت فرانسه اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال | فرانسه به عنوان یکی از قطب های اقتصادی قاره اروپا به حساب می آید که فعالیت های بسیار زیادی انجام میدهد و از مهم ترین و پررنگ ترین فعالیت های اقتصادی این کشور می توان به صنعت خودرو سازی آن اشاره کرد. این کشور […]

بیشتر بخوانید...
آشنایی با فرانسه

با فرانسه میراث ناپلئون و سرزمین کاخ ها بیشتر آشنا شوید

با فرانسه میراث ناپلئون و سرزمین کاخ ها بیشتر آشنا شوید با فرانسه میراث ناپلئون و سرزمین کاخ ها بیشتر آشنا شوید | فرانسه کشوری در اروپای غربی و بزرگ ترین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است. این کشور همچنین سومین کشور بزرگ اروپا و پر جمعیت ترین کشور این قاره پس از آلمان […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات