موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه | فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپایی می باشد که از دیرباز یکی از مقاصد مهم برای مسافرت و مهاجرت بوده است. افراد بسیاری سالانه با اهداف مختلف کاری و تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده و ادامه زندگی خود را در این کشور می گذرانند. این کشور با در اختیار داشتن سیستم آموزشی کارآمد، اقتصاد قوی و شرایط با ثبات اجتماعی و سیاسی، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت بوده و هم وطنان بسیاری هر ساله تقاضای اخذ ویزای فرانسه و مهاجرت به این کشور را دارند. در این مقاله قصد داریم با مهم ترین روش های مهاجرت به فرانسه آشنا شده و هر کدام را مورد بررسی قرا دهیم. با پارسی کانادا همراه باشید.

فرانسه کجاست؟

فرانسه کشوری در اروپای غربی و از نظر مساحت بزرگ ترین کشور اتحادیه اروپا است. این کشور با جمعیت 67 میلیون نفری خود، پر جمعیت ترین کشور اروپایی پس از آلمان است. با توجه به پیشینه تاریخی فرانسه، این کشور یکی از پر بازدید ترین کشورهای دنیا بوده و هر ساله میزبان میلیون ها نفر گردشگر از سرتاسر دنیا است. فرانسه همچنین جز 7 قدرت اقتصادی دنیا بوده و دارای سیستم تجاری اقتصادی قدرتمندی در اروپا و دنیا می باشد.

 

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه
هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

 

مهم ترین صنایع این کشور، خودروسازی، هوا فضا، فلزات و مد و فشن می باشند. همچنین بخش های خدماتی و کشاورزی نیز بخش عمده ای از درآمد سالانه این کشور را تشکیل می دهند. با توجه به وجود شرایط ایده آل اقتصادی و تجاری در این کشور، سالانه افراد بسیاری با هدف کار کردن به این کشور مهاجرت کرده و در آن به زندگی شغلی خود ادامه می دهند. همچنین با توجه به در اختیار داشتن سیستم آموزشی توسعه یافته و با کیفیت، دانشگاه های این کشور هر ساله میزبان تعداد زیادی دانشجو از کشورهای مختلف می باشند.

مهاجرت به فرانسه

فرانسه ویزاهای مختلفی برای متقاضیان ورود به این کشور در اختیار گذاشته و روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که در ادامه مهم ترین آن ها را بررسی می کنیم:

  • مهاجرت به فرانسه از طریق کار

یکی از مهم ترین روش های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت کاری است. برای مهاجرت کاری به این کشور لازم است که از یک کارفرمای فرانسوی، پیشنهاد شغلی یا همان Job Offer داشته باشید. البته لازم به ذکر است اولویت استخدام در موقعیت های شغلی این کشور با اتباع فرانسه و سپس شهروندان اتحادیه اروپا می باشد. اگر در طی مدت اعلام آگهی شغلی در فرانسه و اتحادیه اروپا نیروی مناسب برای آن موقعیت شغلی پیدا نشد، این آگهی در اختیار متقاضیان خارجی قرار گرفته و این افراد می توانند برای استخدام در آن اقدام کنند.

ویزای کاری فرانسه برای مدت 1 سال صادر شده و قابلیت تمدید دارد. همچنین دارندگان این نوع ویزا، پس از 5 سال کار در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم فرانسه اقدام کرده و پاسپورت این کشور را دریافت کنند. ویزای دیگری نیز در این زمینه صادر شده که به آن ویزای استعداد passeport talent  می گویند. این ویزا مختص افراد شاخص فعال در حوزه های اقتصادی، تجاری و هنری و افرادی است که می توانند فعالیت های بسیار مهمی در فرانسه انجام داده و به دستاوردهای بزرگی دست یابند. برای اخذ این ویزا می بایست طرحی در حوزه کاری خود به فرانسه ارائه داده و بررسی شود. در صورت تایید شدن ویزای مالتی تلنت برای شما صادر شده وی می توانید وارد خاک این کشور شوید. وکلا و متخصصان مهاجرتی پارسی کانادا، با تکیه بر سوابق خود شما را در مسیر اخذ اقامت فرانسه تنها نگذاشته و در این مسیر در کنار شما خواهند بود.

  • مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

فرانسه یکی از کشورهای پیشرو در زمینه علم و فناوری بوده و جایگاه بسیار خوبی در این زمینه در دنیا در اختیار دارد. این کشور دارای دانشگاه های متعددی در حوزه های مختلف بوده که حتی برخی از آن ها در رده بهترین دانشگاه های دنیا نیز قرار می گیرند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه PSL با رتبه جهانی 40 و دانشگاه سوربن با رتبه جهانی 80 اشاره کرد. دانشجویان می توانند برای سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کرده و در این کشور ادامه تحصیل دهند. رشته های مختلف و متعددی برای تحصیل در این کشور وجود داشته که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در آن ها اقدام کنند. آموزش ها نیز در این دانشگاه ها به دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه شده و دانشجویان می توانند از این آموزش ها بهره ببرند. دانشجویانی نیز که زبان فرانسوی را نمی دانند، قبل از شروع ترم ها می توانند در کلاس های زبان فرانسوی شرکت کرده و این زبان را فرا بگیرند. در صورت کسب مهارت در این زبان، دانشجویان می توانند ترم های فرانسوی زبان را برداشته و از خدمات آموزش رایگاه در دانشگاه های فرانسه لذت ببرند.

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه
هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

دانشجویان در این کشور در هر سه مقطع آموزش های عالی حق کار کردن داشته و بسته به مقطع تحصیلی خود می توانند ساعاتی در هفته مشغول به کار شده و با کسب درآمد بخشی از هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بسیاری نیز در این کشور از سوی مراکز و موسسات مختلف در اختیار دانشجویان قرار داشته و این افراد می توانند از آن ها استفاده کرده و بخشی از هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند. لازم به ذکر است پس از اتمام تحصیل در فرانسه، دانشجویان می توانند به مدت 12 ماه در این کشور اقامت داشته و به دنبال کار بگردند. در صورت پیدا کردن کار می توانند ویزای خود را به ویزای کاری تغییر داده و در این کشور زندگی کنند.

  • مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در فرانسه نیز از دیگر روش های مهاجرت به این کشور بوده که البته پر هزینه ترین آن ها نیز می باشد. در این روش متقاضی می بایست مبلغ مشخصی را در یک طرح و بیزینس فرانسوی سرمایه گذاری کرده یا خود اقدام به ارائه طرح و ثبت شرکت در این کشور کند. در صورتی که این موارد به تایید دولت فرانسه رسید، می توانید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه اقدام کرده و به این کشور زیبا مهاجرت کنید. لازم به ذکر است شرایط ایده آل اقتصادی و نرخ بسیار پایین فساد سیاسی و اقتصادی در این کشور، بازار بسیار خوب و کم ریسکی را در اختیار سرمایه گذاران و فعالان حوزه تجارت قرار داده است. پس از گذشت 5 سال از اخذ این ویزا، متقاضیان می توانند برای دریافت اقامت دائم فرانسه اقدام کرده و پاسپورت این کشور را اخذ کنند. از دیگر روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری، اقدام برای اخذ ویزای خود حمایتی فرانسه است. در این روش، نیازی به سرمایه گذاری نبوده و تنها می بایست توانایی بالای مالی خود را برای این کشور اثبات کرده و ویزای خود حمایتی فرانسه را اخذ کنید. لازم به ذکر است در این روش شما حق کار کردن در این کشور را ندارید.

  • مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

از دیگر روش های مهاجرت به فرانسه، ازدواج با یک تبعه فرانسوی است. با توجه به سو استفاده های بسیار از این روش در مهاجرت به کشورهای مختلف، حساسیت خاصی در این زمینه وجود داشته و شما می بایست ادعای خود مبنی بر ازدواج با یک شهروند فرانسوی را اثبات کرده و این ازدواج همچنین در کشور فرانسه به ثبت رسیده باشد. همچنین می بایست توانایی مالی زوج برای زندگی در این کشور به اثبات برسد. پس از چند سال زندگی در کنار همسر فرانسوی خود می توانید برای اخذ اقامت کشور فرانسه اقدام کرده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

  • روش های دیگر

روش های دیگری نیز برای مهاجرت به فرانسه وجود دارند که از آن جمله می تواند به مهاجرت از طریق تولد فرزند و پناهندگی نام برد. اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد فرزند قوانین خاص خود را داشته و در صورتی که یکی از والدین فرانسوی بوده یا در شرایطی و ضوابطی اگر هر دوی آن ها غیر فرانسوی باشند اعطا خواهد شد. پناهندگی نیز از روش های نا امن و پر ریسک برای مهاجرت به فرانسه بوده و خطرات زیادی دارد که به اقدام برای آن توصیه نمی کنیم.

 

هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه
هزار و یک راه برای مهاجرت به فرانسه

سخن آخر

کشور فرانسه هر آنچه از زندگی می خواهید دارد. این کشور یکی از پربازدید ترین و زیباترین کشورهای دنیا می باشد. شرایط اقتصادی و بازار کار این کشور نیز بسیار فعال بوده و با کار کردن در آن می توانید از آینده شغلی بسیار روشن و امنیت شغلی بسیار خوبی بهره مند شوید. در زمینه تحصیل نیز این کشور یکی از بهترین و برترین مقاصد تحصیلی در دنیا بوده و می توانید از مزایای بسیاریتحصیل در این کشور رویایی بهره مند شوید. با توجه به دارا بودن شرایط ویژه اقتصادی و آینده روشن بازارهای تجاری در فرانسه، این کشور محل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کارها است.

هر هدفی که از مهاجرت دنبال می کنید، فرانسه می تواند بهترین مقصد برای مهاجرت شما باشد. انتخاب بهترین روش برای مهاجرت بستگی به شرایط و ویژگی های پرونده مهاجرتی شما دارد. لذا لازم است در این باره با مشاوران و متخصصان حوزه مهاجرت مشورت کرده و طبق شرایط خود از بهترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه مطلع شده و شانس خود را در این زمینه بسنجید. وکلای پارسی کانادا با تکیه بر سوابق درخشان خود می توانند شما را در زمینه اخذ ویزای فرانسه و دریافت اقامت این کشور رویایی یاری رسانند.

آگوست 5, 2020

چرا فرانسوی ها پولدارها را دوست دارند؟

چرا فرانسوی ها پولدارها را دوست دارند؟

چرا فرانسوی ها پولدارها را دوست دارند؟ چرا فرانسوی ها پولدارها را دوست دارند؟ | این روزها یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در فرانسه شاید یکی از بهترین راه ها برای مهاجرات به فرانسه باشد. به همین علت موسسه مهاجرتی […]

بیشتر بخوانید...
کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟

کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟

مهاجرت به فرانسه کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟ | کشور فرانسه در قسمت اروپای غربی واقع شده و یکی از ابرقدرت‌های سیاسی و صنعتی دنیا به شمار می رود. از آنجایی که این کشور نرخ اقتصادی بسیار بالا یی دارد و طی سال های متمادی ثبات اقتصادی خود را حفظ کرده است، […]

بیشتر بخوانید...
اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال

اخذ تابعیت فرانسه اخذ تابعیت فرانسه با گذشت 5 سال | فرانسه به عنوان یکی از قطب های اقتصادی قاره اروپا به حساب می آید که فعالیت های بسیار زیادی انجام میدهد و از مهم ترین و پررنگ ترین فعالیت های اقتصادی این کشور می توان به صنعت خودرو سازی آن اشاره کرد. این کشور […]

بیشتر بخوانید...
مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مزایا و معایب زندگی در فرانسه مزایا و معایب زندگی در فرانسه |فرانسه یکی از کشور های غرب اروپاست که از لحاظ مساحت جزو پهناور ترین مناطق این قاره محسوب می شود. از جمله بزرگ ترین شهر های فرانسه، پاریس می باشد که عنوان پایتخت را نیز به خود اختصاص داده است. این شهر بیشترین […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات