موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

وظایف کارفرمایان کانادایی

وظایف کارفرمایان در کانادا در برابر ویروس کرونا | کارفرمایان کانادایی اجازه دارند که کارگران خارجی را به طور موقت وارد کشور کنند، اما در قبال امنیت آن ها و همچنین شهروندان کانادا وظایفی دارند.

در حال حاضر تمام افرادی که به کانادا سفر می کنند باید به مدت 14 روز در قرنطینه بمانند. آن ها در مسیر فرودگاه به محلی که در آن قرار است قرنطینه شوند، مانند خانه شان، حتی حق این را ندارند که به سوپرمارکت بروند. کارفرمایان وظیفه دارند که این قوانین را رعایت کرده و از سلامتی کارگران محافظت کنند.

دولت کانادا 9 معیار را ایجاد نموده که بر اساس آن ها مدیران و صاحبان شرکت ها، باید از قوانین مربوط به قرنطینه پیروی کنند. همچنین 5 معیار دیگری نیز وجود دارد که تنها مربوط به کارفرمایانی می شود که برای کارگران خود مکان اقامت نیز فراهم می کنند.

معیارهای کارفرمایان

 • کارفرمایان در طول دوره قرنظینه در صورتی که دوره کار کارگر از زمانی آغاز شود که وارد کانادا می شود، باید از تمامی قوانین و سیاست های مربوط به روابط بین کارفرما و کارگر پیروی کنند.
 • در طول دوره قرنطینه باید به طور کامل حقوق و مزایای کارگران در کانادا پرداخت شود. هیچ مقدار از حقوق کارگران نباید به دلیل قرنطینه کسر گردد. در صورتی که کارگران در کانادا به صورت فصلی کار می کنند باید قراردادشان طبق آن تنظیم شود. دیگر کارگران باید حداقل به میزان هفته ای 30 ساعت و هر ساعت به میزان تعیین شده توسط ارزیابی های تاثیر بازار کار دستمزد دریافت کنند. آن ها باید کسورات استاندارد را از دستمزد کم کنند، مانند بیمه، همانطور که در قوانین مربوط به مهاجرت مشخص شده است.
 • کارفرمایان نمی توانند از کارگران درکانادا بخواهند که در طول دوره قرنطینه کار کنند، حتی اگر خود کارگران بخواهند. موارد مستثنی از این بند شامل مشاغلی می شوند که توسط اداره سلامت عمومی به عنوان ضروری شمرده می شوند. به علاوه مدیران و صاحبان شرکت ها، حق این را ندارند که از کارگران بخواهند در طول دوره قرنطینه کار دیگری انجام دهند.
 • از دیگر وظایف کارفرمایان برای محافظت از کارگران در کانادا در برابر ویروس کرونا این است که آن ها باید به طور مرتب سلامت کارگرانی را که در قرنطینه قرار دارند، بررسی کنند. این مسئله همچنین شامل کارگرانی می شود که پس از دوره قرنطینه مریض می شوند. این بدان معنی است که مدیر یا رئیس باید به طور روزانه با کارگران در ارتباط باشند و بررسی کنند که نشانه های بیماری را نداشته باشند. آن ها می توانند این کار را از طریق تماس گرفتن، پیامک دادن، ایمیل دادن و یا در صورت لزوم به صورت حضوری با فاصله حداقل دو متر به انجام رسانند و همچنین باید تمامی اطلاعات را ثبت و نگهداری کنند.
 • کارفرمایان باید اطمینان کسب کنند که کارگرانی که دارای علائم بیماری هستند از دیگر کارگران بلافاصله جدا شده و با مراکز درمانی تماس برقرار کنند. همچنین این افراد باید با کنسولگری های مربوط نیز تماس برقرار کنند.
 • برای محافظت از کارگران در کانادا، کارفرمایان باید اطمینان کسب کنند که تمامی کارگران به موارد بهداشتی مورد نیاز دسترسی دارند. این بند شامل امکانات مورد نیاز برای شستن دست ها با صابون و آب گرم می شود. آن ها باید صابون را برای کارگران تهیه کرده و در صورت نبود دسترسی به صابون و آب گرم، برای آن ها ضد عفونی کننده دست بر پایه الکل تهیه کنند.
 • یکی دیگر از اقداماتی که کارفرمایان باید برای محافظت از کارگران در کانادا انجام دهند این است که تمامی اطلاعات مورد نیاز در رابطه با ویروس کووید 19 را پیش از شروع قرنطینه یا در روز نخست آن در اختیار کارگران قرار دهند. پیشنهاد می شود که این اطلاعات با زبانی در اختیار کارگران قرار گیرد که آن را متوجه می شوند و همچنین این اطلاعات باید به صورت تلفنی یا کتبی در اختیار آن ها قرار گیرد.
 • کارفرمایان و همچنین تمام شهروندان کانادا باید تخلفات صورت گرفته از قرنطینه اجباری را به پلیس محلی گزارش کنند. این موضوع شامل کارگرانی می شود که از قرنطینه اجباری پیروی نمی کنند.
 • تمامی افراد حاضر در کشور کانادا باید از توصیه های اخیر سلامت عمومی پیروی کنند. آن ها همچنین باید از تمامی قوانین فدرال و محلی مربوط به سلامت کارگران پیروی کنند، این مسئله شامل مرخصی با حقوق برای کارگرانی می شود که کووید 19 می گیرند.

معیارهای دیگر برای کارفرمایانی که برای کارگران خود مکان اقامت فراهم می کنند. در صورتی که موارد اجباری را نتوان رعایت کرد، آن ها باید از اقامتگاه های ثانوی مانند هتل برای کارگران خود بهره ببرند.

 • محل اقامت کارگرانی که در قرنطینه هستند باید از کارگرانی که در قرنطینه نیستند جدا باشد.
 • کارفرمایان می توانند کارگرانی را که باید قرنطینه شوند در یک مکان اقامت دهند اما باید به طوری باشد که بتوانند فاصله دو متری از هم داشته باشند. تخت خواب ها باید حداقل دو متر از هم فاصله داشته باشند و مکان های مشاع تنها در صورتی که فاصله کافی بین افراد وجود داشته باشد مجاز هستند. پیشنهاد می شود که از مکان های اقامتی عکس برداری شده و تاریخ روی عکس ها استمپ شود تا ثابت کند که کارفرما از قوانین پیروی می کند. اگر کارگران جدید به مکانی آورده شوند که کارگران دیگری در آنجا در قرنطینه بودند، دوره 14 روزه قرنطینه برای همه باید از اول شروع شود. این مسئله به این دلیل است که کارگران جدید ممکن است پیش از ورود خود در معرض ویروس قرار گرفته باشند.
 • کارفرمایان باید اطمینان کسب کنند که سطوح در محل های اقامت به طور مرتب پاکیزه و ضد عفونی می شوند. سرویس های بهداشتی، آشپرخانه ها، و دیگر مکان های مشاع باید هر روز پاکیزه شوند و اطلاعات مربوط به موارد ضد عفونی باید یادداشت شوند. آن ها باید مواد لازم برای ضد عفونی کردن را فراهم کنند. آن ها باید در صورت لزوم برای ضد عفونی کردن از افراد حرفه ای کمک بگیرند.
 • کارفرمایان باید اطلاعات مربوط به جلوگیری از شیوع کووید 19 را در اختیار کارگران در محل های اقامت خود قرار دهند. این اطلاعات باید شامل مواردی مانند بهترین روش ها برای تمیز نگه داشتن سرویس های بهداشتی باشد. دولت پیشنهاد می کند که این اطلاعات در دید کارگران در مکان هایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی قرار گیرد و به زبان کارگران باشد.
 • کارفرمایان باید اطمینان کسب کنند که کارگران در محل اقامت خود با افراد بالای 65 سال و کسانی که مشکلات سلامتی دارند برخوردی نداشته باشند. به عنوان مثال کارگرانی که از افراد مسن نگهداری می کنند باید در طول دوره قرنطینه در مکانی جدا از محل زندگی افراد مسن اقامت داشته باشند.

با توجه به شرایط پیش آمده، افراد زیادی قصد مهاجرت به کانادا را داشته اند اما کارهای شان به تاخیر افتاده یا پرونده مهاجرتی آن ها همچنان در وضعیت در حال بررسی است. اگر می خواهید بعد از اتمام دوران کرونا برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید موسسه پارسی کانادا قطعا بهترین انتخاب است. پارسی کانادا با بیش از ده سال سابقه درخشان در امور مهاجرتی و داشتن بیش از صدها پرونده موفق در اخذ اقامت کانادا و استرالیا، با شما در تمامی مراحل مهاجرتی از وقت سفارت گرفته تا ترجمه مدارک و رزرو بلیط همراه است. پارسی کانادا با ارائه خدماتی از جمله اخذ ویزای کار کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای اکسپرس اینتری و غیره در سریع ترین زمان ممکن، رویای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم آن را برای تان به واقعیت تبدیل می کند. بنابراین اگر می خواهید به کانادا یا استرالیا مهاجرت کنید با مشاوران ما در پارسی کانادا تماس بگیرید تا آن ها اطلاعات لازم را در اختیار شما قراردهند.

آوریل 9, 2020

انتقال دارو با پهباد در کانادا

انتقال دارو با پهباد در کانادا

انتقال دارو با پهباد در کانادا | به زودی می توان دسترسی به دارو به آسانی از پشت پنجره توسط یک پهباد امکان پذیر باشد. در روزهای گذشته اولین پهباد حامل دارو توسط یک داروخانه در بریتیش کلمبیا مورد آزمایش قرار گرفت. در هفته گذشته چند قلم دارو بر روی پهباد قرار داده شد و […]

بیشتر بخوانید...
همه چیز درباره ویزای خود اشتغالی کانادا

همه چیز درباره ویزای خود اشتغالی کانادا

همه چیز درباره ویزای خود اشتغالی کانادا همه چیز درباره ویزای خود اشتغالی کانادا | کشور کانادا یکی از کشور های صنعتی و بزرگ جهان به شمار می رود، از این جهت سالانه تعداد بسیاری از علاقه مندان سعی می کنند تا با استفاده از شیوه های مختلف، به این کشور مهاجرت کنند. متقاضیان می […]

بیشتر بخوانید...
استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022

استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022

استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022 استقبال کانادا از 390000 مهاجر در سال 2022 | کانادا در طی سه سال آینده از بیش از یک میلیون مهاجر جدید برای اقامت دائم استقبال خواهد کرد. این خبر 12 مارس در برنامه سطوح مهاجرت 2020-2022 دولت فدرال رونمایی شد. کانادا رویکرد خود را برای افزایش […]

بیشتر بخوانید...
معرفی استان بریتیش کلمبیا

معرفی استان بریتیش کلمبیا

معرفی استان بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا استانی واقع در غرب کانادا می باشد که در همسایگی اقیانوس آرام قرار دارد . این استان منابع طبیعی بسیاری دارد که تقریبا حدود 4200000 هزار نفر را در خود جای داده است. بسیاری از شهروندان استان بریتیش کلمبیا در منطقه ی lower mainland زندگی می کنند. مساحت این […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات