موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای 190 استرالیا | این روز ها مهاجرت کاری و انتخاب بهترین مقصد دغدغه ‌ی بسیاری از افراد است. مهاجرت کاری یک گام و یک انتخاب بزرگ است و نیازمند برنامه ‌ریزی دقیق و حساب شده است. کار در خارج از کشور ممکن است فرصت ‌های شگفت ‌انگیزی برای آینده شغلی شما فراهم آورد؛ چند سال کار در خارج از کشور می ‌تواند رزومه کاری شما را تقویت نماید و سطح دانش و آگاهی شما را افزایش دهد و حتی ادامه زندگی و کار را در کشور خودتان بهبود بخشد.

استرالیا !!!

یکی از دلایل منطقی برای مهاجرت به استرالیا، کار و داشتن شغلی است که درآمد بالایی داشته باشد. استرالیا یک کشور وسیع است که کمی از ایالت متحده کوچکتر می باشد در حالی که جمعیت آن با ایالت نیویورک برابری می کند و دارای فرصت های شغلی بی شماری برای مهاجرت می باشد. علاوه بر این، در این کشور می توان از سطح بسیار بالای استاندارد زندگی لذت ‌برد و همچنین از حقوق و مزایای عالی بهره مند شد.
اما چرا استرالیا برای مهاجران مقصدی جذاب است؟ بیایید با هم برخی از دلایل مهاجرت ویزای کاری استرالیا را بررسی کنیم:

 • اقتصاد با ثبات و رو به رشد استرالیا در ۱۷ سال اخیر هیچ رکودی نداشته است.
 • نرخ بیکاری در استرالیا بسیار پایین است و فرصت ‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد.
 • هزینه ‌های زندگی متناسب با درآمد افراد است و سطح رفاه و میزان رضایت از زندگی بسیار بالا است.
ویزای 190 استرالیا
ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا برای افراد متخصص است که یکی از ایالت های استرالیا اسپانسر آن ها شده است. موسسه ی حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت با وکلای بین المللی می تواند به موکلین خود کمک کند تا مناسب ترین اسپانسر شیپ را از ایالت های مختلف دریافت و برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.

شرایط ویزای 190 استرالیا

در ویزای کاری استرالیا، زیر گروه 190 که شما فقط به استانی که اسپانسر یا حامی شده است می توانید مهاجرت کنید و وقتی ویزا را دریافت کردید باید به همان ایالت بروید. البته لازم به ذکر است که در این زیر گروه شما حق انتخاب همه ی ایالت ها را ندارید و انتخاب های شما محدود است. در ساب کلاس ویزای 190 بعد از گذشت دو سال از ویزای موقت، اگر شخص یک سال کار کند، به وی اقامت یا ویزای دائم اعطا می شود. بنابراین می توان گفت که این ویزا از ابتدا ویزای دائم محسوب نمی شود.
در این روش از مهاجرت کاری در دو سال اول می توانید در آن ایالتی که اسپانسر شما شده یا در هر جایی که بخواهید اقامت کنید و از این نظر هیچ محدودیتی نخواهید داشت. شرایط خاصی در این ویزای کاری مد نظر است که به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

 1. سن: در این ویزای کاری باید فرد تقاضا کننده کمتر از 45 سال، سن داشته باشد.
 2. شغل: در ابتدا باید شغل مورد نظر شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد. اداره ی مهاجرت استرالیا هر سال لیست مشاغل مورد نیاز را تغیر می دهد، پس باید به این تغییرات توجه ویژه ای داشت. توجه داشته باشید که شما باید ارزشیابی مهارتی مثبتی داشته باشید تا نشان بدهد که برای کار کردن در آن شغل مهارت‌ های لازم را دارا هستید.
 3. مقتضیات ایالتی و منطقه‌ای: هر ایالت و منطقه دارای فهرست منحصر به ‌فردی برای مشاغل، مقتضیات و فرآیند هایی است که باید دنبال کنید.
 4. دعوت: شما باید برای اقدام جهت اخذ ویزا دعوت شوید. اگر از طرف یک اداره‌ ی ایالتی یا منطقه ‌ای استرالیا انتخاب شوید، دعوت‌ نامه‌ای برای درخواست ویزا دریافت خواهید کرد.
 5. امتیاز: شما باید در دعوت‌ نامه امتیاز مورد نظرحداقل ۶۵ امتیاز را داشته باشید. امتیاز در دعوت‌ نامه ‌ی شما براساس اطلاعات EOI است. زمانی که دعوت می ‌شوید تا برای ویزا اقدام کنید، باید امتیاز حد نصاب را داشته باشید.
 6. ویزا های لغو شده: اگر قبلا در استرالیا بوده ‌اید ویزای شما لغو یا رد شده باشد، ممکن است برای درخواست ویزای ۱۹۰ استرالیا واجد شرایط نباشید.
 7. خانواده: شما می ‌توانید همسر ، فرزندان خود یا همسرتان، و فرزند خوانده ‌هایتان را در درخواست خود لحاظ کنید. اعضای خانواده شما پس از اخذ ویزا دارای حقوق و امکاناتی مشابه شما هستند.
 8. تعهدات: شما و اعضای خانواده ‌تان باید تابع قوانین استرالیا و شرایط ویزا استرالیا خود باشید. همچنین در قبال ایالت یا منطقه ‌ای که اسپانسرتان شده است تعهداتی دارید و باید در آن ایالت به مدت ۲ سال زندگی کنید.
 9. سفر: تا پنج سال بعد از صدور ویزا می‌توانید بدون محدودیت به استرالیا رفت و آمد داشته باشید. چنانچه در طی این پنج سال شما شهروند استرالیا نشوید و بخواهید باز به استرالیا وارد یا از آن خارج شوید لازم است که یک ویزای مخصوص با نام ویزای بازگشت، برای اجازه ورود بعدی خود بگیرید.
  نکته بسیار مهم این است که هنگامی که جهت اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا اقدام می‌کنید و زمانی که در این ‌باره تصمیم‌گیری می ‌شود، می ‌توانید در استرالیا یا خارج از آن باشید.

EOI

برای اخذ این ویزا باید فرم ابراز تمایل (EOI) خود را در وب ‌سایت اداره مهاجرت ثبت کنید.

 • هر کسی که می ‌خواهد برای اقدام جهت اخذ ویزا دعوت شود، باید یک EOI ارائه دهد.
 • EOI اطلاعات لازم درباره‌ ی شما را در اختیار اداره مهاجرت قرار می ‌دهد.
 • مدت اعتبار EOI‌ارسال شده دو سال است.
 • بعد از ثبت رایگان EOI رتبه ‌ی شما در مقابل سایر درخواست ‌کنندگان مشخص می‌شود و شاید برای اقدام جهت اخذ ویزا دعوت شوید.
 • هنگام ثبت EOI می‌ توانید در استرالیا یا خارج از آن باشید.
 • تا قبل از این که برای اقدام جهت اخذ ویزا دعوت شوید، می ‌توانید EOI خود را تغییر بدهید.

با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شد، در صورتی که نیازمند تخمین رتبه خود برای مهاجرت کاری از طریق ویزای 190 استرالیا هستید، به وب سایت ما مراجعه نمایید و همچنین جهت هر گونه مشاوره با وکلای حرفه ای موسسه ی حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت در ارتباط باشید.