موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای 489 استرالیا

در این مطلب به بررسی ویزای 489 استرالیا، شرایط و هزینه آن می‌پردازیم. در حال حاضر، این خدمت توسط مجموعه پارسی کانادا ارائه نمی‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به روز در این رابطه است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

ویزای 489 استرالیا ویزای اقامت موقت 4 ساله می باشد و به کلیه علاقمندان این امکان را می دهد که در استرالیا به مدت 4 سال زندگی کنند، سفر کنند، کار کنند و درس بخوانند. همچنین می توانند همسر و فرزندان خود را نیز با اقامت 489 استرالیا به همراه خود به استرالیا ببرند.

حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص 65 می باشد ولی در ویزای 489 استرالیا اگر شما حداقل دارای 55 امتیاز هم باشید، کافی است، زیرا 10 امتیاز باقی مانده را از طریق حمایت استانی یا حمایت فامیل بدست می آورید و به امتیاز 65 می رسید.

شما موظف هستید 2 سال اول زندگی خود را در آن ایالت که حامی شما است، و یا در آن ایالت که فامیل شما در آن زندگی می کنند، باشید و حداقل یک سال از آن را کار مرتبط یا غیر مرتبط انجام دهید. به این ترتیب بعد از 2 سال می توانید به راحتی اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.

ویزای 489 یکی از انواع ویزای کار استرالیا است که برای 4 سال صادر شده و شامل اجازه کامل کار و دسترسی به بیمه های درمانی دولتی می شود.

این ویزا پیش نیاز ویزا اقامت دائم است و از طریق ویزا زیر گروه 887 و یا ویزا زیر گروه 187 حمایت کارفرما تحت برنامه ویزا موقت مهارت منطقه ای امکان پذیر می باشد. لطفاً توجه داشته باشید که ویزای 489 برای درخواست‌های جدید بسته شده است و ویزای 491 استرالیا  جایگزین آن شده است.

سوال مهمی که مطرح می شود این است که آیا برای این ویزا باید داخل استرالیا بود یا خارج از استرالیا هم میتوان اقدام کرد؟

 

 

باید گفت برای ویزا موقت مهارت منطقه ای زیر گروه 489 می توان هم از داخل استرالیا و هم خارج از استرالیا اقدام کرد.

برای تشکیل پرونده در داخل خاک کشور استرالیا متقاضی باید دارای ویزا اساسی بوده و یا تحت ویزا ارتباطی A, B, و C باشد.

در صورت تشکیل پرونده در داخل خاک استرالیا اداره مهاجرت با صدور ویزا ارتباطی، اجازه کار و زندگی را تا صدور ویزا اصلی برای متقاضی صادر می کند.

روش اخذ ویزای 489 استرالیا

از دو طریق می توان برای اخذ این ویزا اقدام نمود،که این دو روش عبارتند از:

 

حمایت دولت ایالتی و یا منطقه ای

  • هر یک از دولت های ایالتی و یا منطقه ای لیست کوتاهی از مشاغل مورد نیازخود را هر از چند گاهی اعلام می دارند که از لیست اداره مهاجرت وسیع تر است. هر ایالتی هم بسته به نیاز در رابطه با سوابق کار و سطح توانائی زبان پیش شرط های لازم خود را اعلام می کند.
  • فرد متقاضی که این نوع ویزا برای او به دلیل حمایت فامیلی و یا حمایت ایالتی و یا منطقه ای صادر گردد متعهد است در مناطق دور تر از مراکز شهری و یا مناطق کم جمعیت در استرالیا زندگی کند.
  • ایالت های استرالیای جنوبی و مناطق شمالی و منطقه پایتخت استرالیا جزء مناطق مورد تایید می باشند. سایر ایالت ها از قبیل ایالت NSW و ایالت ویکتوریا، استرالیای غربی، کوئینزلند دارای مناطق تعیین شده می باشند با کد پستی مشخص شده اند. لازم به ذکر است که پایتخت های این ایالت ها جزء مناطق محسوب نمی شوند.
  • متقاضیانی که به مدت 2 سال در یکی از مناطق مورد تایید ایالتی زندگی کرده و یک سال از آن را نیز مشغول به کار بوده باشند می توانند برای ویزا زیر گروه 887 اقامت دائم اقدام نمایند.

حمایت وابستگان فامیلی مقیم مناطق مورد تایید

  • وابستگان فامیلی که می توانند برای این ویزا حمایت کنند عبارتند از: والدین، خواهر و یا برادر، عمو، دایی، خاله، عمه، خواهرزاده، برادرزاده، دختر خاله، پسرخاله و پدربزرگ و یا مادربزرگ.
  • پس از صدور ویزا تحت این کلاس متقاضی باید در مناطق تعیین شده زندگی کند. این مناطق با منطقه محل زندگی وابسته فامیل حمایت کننده لزوما یک محل می تواند نباشد.

 

برای دریافت مشاوره در خصوص اطلاعات تکمیلی اخذ ویزای 489 استرالیا هم اکنون با ما تماس حاصل نمایید.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید.
تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال