موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

آزمون PTE برای مهاجرت به استرالیا

زمانی که قصد دارید به کشور استرالیا مهاجرت کنید، معمولاً میزان مهارت و تسلط شما در زبان انگلیسی بررسی می‌شود. یکی از آزمون‌های سنجش مهارت شما، آزمون زبان پیرسون (Pearson Language Test) یا آزمون PTE است.

شرکت در آزمون PTE ممکن است برای برخی مسیرهای مهاجرتی الزامی بوده و شما باید حداقل نمره برای مهاجرت به استرالیا کسب کنید. معمولاً میزان نمره به شیوه مهاجرت بستگی دارد. این تست به‌ویژه برای اهداف مهاجرت تحصیلی بسیار اهمیت دارد.

این آزمون میزان مهارت‌های متقاضی را به‌صورت کامپیوتری در چهار بخش صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن به زبان انگلیسی بررسی می‌کند. آزمون PTE تنها مختص به کشور استرالیا نبوده و کشورهای متعددی این آزمون را می‌پذیرند.

به همین دلیل، در ادامه این مطلب جزئیات کلی درباره این آزمون را بررسی کرده و می‌بینیم که حداقل نمره PTE برای استرالیا چقدر است. همچنین به بررسی مواردی همچون مدت اعتبار مدرک PTE، نحوه ثبت‌نام و هزینه آن نیز خواهیم پرداخت.

اگر نیاز به مشاوره دارید، می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را پُر کرده تا کارشناسان باتجربه ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

آزمون pte برای مهاجرت به استرالیا

آزمون زبان پیرسون (Pearson Language Test)، مهارت‌های انگلیسی را در چهار بخش صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن بررسی می‌کند.

نمره PTE برای مهاجرت به استرالیا

دولت استرالیا شرایط و قوانین مختلفی را برای انواع اهداف مهاجرت تحصیلی، کاری و … تعیین می‌کند. برای بررسی دقیق شرایط در هر مسیر مهاجرتی، می‌توانید مطلب مهاجرت به استرالیا را از پارسی کانادا مطالعه کنید. یکی از این شرایط، تسلط به زبان انگلیسی است که می‌تواند تحت آزمون‌های مختلفی مانند آزمون PTE آکادمیک بررسی شود.

در انواع ویزا، نمره PTE برای مهاجرت به استرالیا ممکن است متفاوت باشد. به‌عنوان مثال در یکی از سه برنامه ویزای 189، ویزای 190 و یا ویزای 489 استرالیا که منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می‌شود، حداقل نمره‌ای که باید در آزمون PTE کسب کنید، نمره 50 است.

حداقل امتیاز مدرک PTE برای مهاجرت به استرالیا را برای دو هدف مهاجرت کاری و تحصیلی در ادامه می‌بینید.

نمره PTE برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، باید ویزای تحصیلی داشته باشید که البته از طریق آن می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت کار کنید. در نتیجه مهارت زبان انگلیسی نه تنها در محیط دانشگاه، بلکه برای قرار گرفتن در موقعیت‌های کاری و اجتماعی نیز بسیار ضروری است. حداقل نمره مدرک PTE برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی عبارت است از:

مدرک تحصیلیحداقل نمره PTEنمره کلی PTE
دیپلم (اتمام سال دوازهم تحصیل)3649 – 42
لیسانس4650
فوق لیسانس5058
بر اساس رشته تحصیلی مختلف6565

نمره PTE برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا

در استرالیا فرصت‌های شغلی متعددی نیز برای متقاضیان کار و اقامت ارائه می‌شود. یکی از شرایط اصلی برای ویزای کار، مهارت در زبان انگلیسی است. حداقل نمره PTE برای استرالیا و اخذ ویزای کار این کشور، بر اساس جدول زیر تعیین می‌شود.

سطح مهارت‌های PTEنمره مورد نیازحداقل نمره برای اخذ اقامت دائم
سطح حرفه‌ای (Vocational English)36واجد شرایط نیست.
سطح کاربردی (Functional English)30واجد شرایط نیست.
تسلط کافی به انگلیسی (Proficient English)79 – 6510
سطح برتر (Superior English)7920
سطح قابل‌قبول (Competent English)65 - 50واجد شرایط برای گرفتن اقامت دائم هستید، اما امتیاز دریافت نمی کنید.

مدت اعتبار آزمون PTE چقدر است؟

معمولاً مدارک آزمون‌هایی که برای تعیین سطح مهارت زبان انگلیسی انجام می‌شوند، تا مدت معینی اعتبار دارند. این موضوع به این دلیل است که میزان تسلط و مهارت ما به یک زبان ممکن است به مرور کمتر شود.

مدت اعتبار مدرک PTE برای مهاجرت به استرالیا مشابه آزمون آیلتس بوده و دو سال است. این مدت دو‌ساله از تاریخ امتحان و روز اعلام نتایج آن محاسبه می‌شود. برای سایر اهداف مهاجرتی که منجر به اخذ اقامت دائم می‌شوند،

نحوه ثبت‌نام در آزمون PTE برای استرالیا

آزمون PTE ACADEMIC در سراسر جهان برگزار می‌شود. البته این آزمون در داخل کشور ایران انجام نشده و متقاضیان می‌توانند به یکی از کشورهای مجاور که سفر به آنجا برایشان ساده‌تر است، رفته و در آزمون شرکت کنند.

اگر به هر دلیلی قادر به سفر به کشورهای دیگر نیستید، می‌توانید از مدارک زبان دیگری استفاده کنید که آزمون‌های مربوط به آن در داخل کشور برگزار می‌شود. برای بررسی این آزمون‌ها، می‌توانید مطلب مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا را بخوانید.

مراحل ثبت‌نام در آزمون پی تی ای استرالیا عبارت است از:

  • به وب سایت pearsonpte.com مراجعه کنید.
  • گزینه “Check Availability” را در بنر اصلی و یا گزینه “Book a Test” را در گوشه سمت چپ ناوبری سایت انتخاب کنید.
  • در هدینگ PTE Academic روی گزینه “Check test availability & book” کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید مرکز انجام آزمون را جستجو کرده و تعیین کنید.
  • نزدیک‌ترین مرکز آزمون را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “Next” کلیک کنید.
  • برای تعیین ساعت و تاریخ آزمون، از شما درخواست می‌شود تا حساب “myPTE” ایجاد کرده و یا در حساب موجود خود وارد شوید.
  • مشخصات خود را وارد کرده و خط‌مشی آزمون را که شامل مدارک پذیرفته شده برای همراه داشتن در روز آزمون است، مطالعه کنید.
  • یک بار دیگر جزئیات ثبت‌نام را بررسی کرده و سپس درخواست خود را ارسال (Submit) کنید.
  • پس از ارسال درخواست، خلاصه‌ای از جزئیات ثبت‌نام در روی صفحه ظاهر شده و یک اعلان ایمیل نیز دریافت می‌کنید.
نحوه ثبت‌نام در آزمون PTE برای استرالیا

برای ثبت نام به سایت pearsonpte.com مراجعه کنید و گزینه “Check Availability” از بنر اصلی یا گزینه “Book a Test” از گوشه سمت چپ بالای سایت انتخاب کنید.

هزینه ثبت‌نام آزمون PTE استرالیا

یکی از مهمترین سوالاتی که معمولاً بعد از تعیین حداقل نمره PTE برای مهاجرت به استرالیا مطرح می‌شود، هزینه شرکت در این آزمون است. این هزینه نسبت به کشوری که آزمون در آن برگزار می‌شود، ممکن است متفاوت باشد. همچنین یکی دیگر از مواردی که روی هزینه تأثیر می‌گذارد، تأخیر در ثبت‌نام است.

کسانی که ظرف 48 ساعت قبل از تاریخ آزمون برای ثبت‌نام نهایی اقدام کنند، باید هزینه‌های بیشتری نسبت به حالت معمول بپردازند. این مبلغ برای استرالیا، 375 دلار است. چنانچه ثبت‌نام خود را با تأخیر انجام دهید، باید 395 دلار استرالیا بپردازید که نسب به حالت عادی بیشتر است.

سخن پایانی

مهاجرت یک انتخاب و مسیر سخت است که باید قبل از ورود به آن، تمام جوانب و شرایط را در نظر بگیرید. یکی از شرایط و الزامات اولیه برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، داشتن مهارت و مدرک زبان است. برای بررسی مهارت متقاضیان، آزمون‌های متعددی برگزار می‌شود که یکی از آن‌ها، آزمون پی تی ای است.

حداقل نمره PTE برای مهاجرت به استرالیا در اهداف مهاجرتی مختلف متفاوت بوده و متقاضی باید نمره قبولی را با توجه به نوع هدف خود، کسب کند. در این مطلب، سعی کردیم تا ضمن آشنایی بیشتر با شرایط این آزمون و جزئیات آن، حداقل نمره PTE برای استرالیا را نیز بررسی کنیم.

سوالات متداول

بله؛ آزمون PTE یکی از انواع آزمون‌های زبان انگلیسی است که برای مهاجرت به استرالیا پذیرفته شده و کسب حداقل نمره قبولی در آن، می‌تواند به اخذ ویزای استرالیا کمک کند.

برای انواع ویزا و مسیرهای مهاجرتی به استرالیا، حداقل نمره مشخصی را باید در آزمون PTE کسب کنید. در نتیجه حداقل در این آزمون، به نوع هدف مهاجرتی شما بستگی دارد.

هزینه ثبت‌نام در این آزمون 375 دلار استرالیا است که اگر ثبت‌نام را با تأخیر انجام دهید، این هزینه تا مبلغ 395 دلار افزایش می‌یابد.

مدت اعتبار این مدرک از زمان اعلام نتایج تا 2 سال است که برای اهداف مهاجرتی منجر به اقامت دائم، تا 3 سال نیز اعتبار دارد.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال