موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ایالت بادن وورتمبرگ آلمان

بادن وورتمبرگ (Baden-Württemberg) در آلمان، یکی از شانزده ایالت این کشور است که پایتخت آن اشتوتگارت (Stuttgart) محسوب می‌شود. چند سال پس از تاسیس، این ایالت  توانست به یکی از پیشرفته‌ترین ایالات آلمان تبدیل شود و از نظر اقتصادی و کاری متوسط درآمد مناسبی را ارائه دهد.

در این ایالت شاهد نرخ بیکاری کمتری به نسبت دیگر شهرها و ایالات آلمان هستیم. مساحت شهرها و ایالت بادن-وورتمبرگ برابر با 35.751 کیلومتر مربع است. در ادامه توضیحاتی درباره این ایالت به صورت مختصر آورده‌ایم. اقتصاد و بازار کار این ایالت نیز در بخش‌های بعدی معرفی شده است.

نامبادن وورتمبرگ (Baden-Württemberg)
پرچمپرچم بادن وورتمبرگ
مرکزاشتوتگارت (Stuttgart)
جمعیت (2022)11.07 میلیون نفر
مساحت35,751 کیلومتر مربع
زبان رسمیآلمانی
مهم‌ترین شهرهاتاتلینگن (Tuttlingen)، اشتوتگارت (Stuttgart)، مانهایم (مانهایم)، اولم (اولم)
آب‌وهوامعتدل و خنک، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد
وزیروینفرید کرچمن (Winifred Kirchman)
منطقه زمانیUTC+1
وبسایتwww.Baden-wuerttemberg.de

نقشه ایالت بادن وورتمبرگ

آب و هوای بادن وورتمبرگ آلمان

در میان ایالت های آلمان، ایالت بادن-وورتمبرگ به علت موقعیت مکانی پایتخت آن ، شاهد آب‌وهوای معتدل همراه با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد است. به همین جهت بادن وورتمبرگ به یکی از ایالت های آلمان تبدیل شده است که مناسب برای مهاجرت و زندگی است. همچنین افراد متقاضی مهاجرت در کشور ایران، به سادگی می‌توانند با آب‌وهوای این ایالت سازگار شوند چرا که بسیار معتدل و خنک است.

آب و هوای بادن ورتمبرگ در فصول مختلف سال رو به اعتدال می رود.

آب و هوای بادن ورتمبرگ در فصول مختلف سال رو به اعتدال می‌رود.

زندگی و فرهنگ در بادن وورتمبرگ

هزینه زندگی در آلمان به نسبت دیگر کشور‌های اروپایی مناسب‌تر است، اما هر ایالت دارای هزینه‌های متفاوتی خواهد بود. ایالت بادن وورتمبرگ از ایالت‌های کم هزینه کشور آلمان است که باعث شده برای زندگی در آلمان بسیار مناسب و بهینه باشد. از نظر فرهنگی نیز شاهد مردمانی با فرهنگ و تمدن هستیم که وورتمبرگ را به یکی از بهترین گزینه‌های زندگی تبدیل کرده است.

هزینه زندگی در بادن-وورتمبرگ 1311 دلار است که 1.01 برابر گران‌تر از میانگین هزینه زندگی در آلمان است. طبق گزارش سایت livingcost بادن وورتمبرگ در رتبه پنجم گران‌ترین و هشتمین بهترین ایالت برای زندگی در آلمان قرار دارد. میانگین حقوق پس از کسر مالیات در بادن-وورتمبرگ 2714 دلار است که برای پوشش هزینه‌های زندگی دو ماه کافی است. اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی را در مقاله هزینه زندگی در آلمان بخوانید.

موزه بادن ورتمبرگ و بخشی از محیط موزه برای حضور افراد

موزه بادن ورتمبرگ و بخشی از فضای موزه جهت بازدید علاقمندان

مهمترین شهرهای ایالت بادن وورتمبرگ

مهم‌ترین ایالت‌های بادن وورتمبرگ را می‌توان اولم شاندرمن، اشتوتگارت بادن وورتمبرگ آلمان و مانهایم دانست. هر کدام یک از شهرهای بادن وورتمبرگ المان ویژگی‌های مختص به خود را دارد که در ادامه به آن اشاره کرده‌ایم:

  • اشتوتگارت: اشتوتگارت بادن وورتمبرگ، شهری در بادن وورتمبرگ المان است که از آن به‌عنوان قطب تولید و توسعه یاد می‌شود و به همین جهت برای کار در آلمان بسیار مناسب است.
  • اولم: روستای اولم دارای مناطق بسیار زیبایی است که باعث شده از آن با نام جنگل بادن وورتمبرگ یاد شود.
  • مانهایم: مانهایم نیز از امکانات بسیاری برخوردار است و با جمعیت بیش از 300 هزار نفر، کیفیت زندگی مناسبی را ارائه می‌دهد.
  • لار (lahr): لار، بادن-وورتمبرگ یکی از شهر‌های واقع شده در ارتفاعات و کوهپایه بوده که آب‌و‌هوای مناسبی دارد.
اشتوتگارت قطب تولید و توسعه در آلمان محسوب می شود.

اشتوتگارت پایتخت ایالت بادن ورتمبرگ قطب تولید و توسعه در آلمان محسوب می‌شود.

اقتصاد و بازار کار بادن وورتمبرگ

اایالت بادن وورتمبرگ از وضعیت اقتصادی مناسبی بهره می‌برد و بازار کار نیز در این ایالت رونق دارد. به‌علت درصد کم بیکاری در این ایالت، شاهد حضور و بکارگیری افراد متخصص و حرفه‌ای هستیم و متقاضیان مهاجرت به آلمان می‌توانند از شرایط مناسب این ایالت بهره ببرند. با دریافت ویزای کار آلمان و مهاجرت به این ایالت، آینده درخشانی در انتظار داوطلبان خواهد بود.

فعالیت اصلی و بازار کار بادن وورتمبرگ در زمینه‌های صنعتی و فناوری بوده که باعث می‌شود داوطلبین مهاجرت و زندگی در این ایالت نیز نیازمند فعالیت در این دسته از زمینه‌ها باشند. فعالیت در رشته‌های مذکور باعث تضمین موفقیت و درآمد مناسب مهاجرین آلمان در این منطقه خواهد بود.
در سال 2010، در مقایسه با قوی‌ترین مناطق اروپا، میانگین قدرت اقتصادی بادن وورتمبرگ که بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی آن سنجیده می‌شود، 29 درصد بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است.

اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد آلمان را در مطلب زیر مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
اقتصاد آلمان

مهاجرت به بادن وورتمبرگ آلمان

همانطور که تا این جای متن متوجه شده اید ایالت بادن وورتمبرگ از جمله ایالت هایی است که در کنار وجود آب و هوای مناسب، وضعیت اقتصادی خوبی دارد. با وجود صنایع قدرتمند در کنار موارد مرتبط نظیر حقوق مناسب در آلمان به قطع می‌توان گفت که مهاجرت به بادن وورتمبرگ می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این ایالت با ارائه وضعیت اقتصادی، کاری و همچنین فرهنگی مناسب همه چیز تمام است.

آماری از مهاجرت به ایالت بادن ورتمبرگ در مقایسه با ایالت های دیگر آلمان

آماری از مهاجرت به ایالت بادن ورتمبرگ در مقایسه با ایالت های دیگر آلمان

علاوه بر موارد مذکور، از نظر تحصیلی در بادن وورتمبرگ شاهد کالج‌ها و دانشگاه‌های مناسبی هستیم که از مشهور‌ترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه بادن وورتمبرگ آلمان اشاره داشت. قبل از پرداختن به آمار مهاجرت به بادن ووتمبرگ آلمان، در صورتی که می‌خواهید بیشتر در مورد حقوق این کشور بدانید، مطلب حقوق در آلمان را مطالعه کنید.

در سال 2011، بیش از 14200 شهروند غیرآلمانی در بادن-وورتمبرگ، پاسپورت آلمانی دریافت کردند. از زمان اجرایی شدن مقررات جدید شهروندی در سال 2000، به حدود 210000 مهاجر تابعیت داده شده است که اکثریت آن‌ها از ترکیه و یوگسلاوی سابق هستند. اخیرا مهاجران جوان زیر 35 سال تصمیم گرفتند که مهاجرت به آلمان را داشته باشند.

در سال‌های اخیر شاهد آمار افزایش مهاجرین آلمانی بوده‌ایم که نشان‌دهنده محبوبیت بسیارایالت بادن وورتمبرگ است. در بخش بالا به‌صورت مختصر و مفید به ارائه آماری دقیق ازمهاجرین ایالت بادن وورتمبرگ در مقایسه با دیگر ایالات پرداخته‌ایم تا بتوانید آشنایی مناسبی را در این زمینه به دست آورید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

کار در بادن وورتمبرگ آلمان

وضعیت کاری در بادن وورتمبرگ آلمان به نسبت دیگر ایالات کشور آلمان بسیار مناسب است. نرخ بیکاری در این ایالت به کمترین حد ممکن در کشور آلمان رسیده که نشان‌دهنده وضعیت کاری مناسب است. حوزه‌های کاری محبوب و موردنیاز در این ایالت در رشته‌های فناوری، توسعه و تحقیقات و صنعتی هستند. به‌صورت کلی میزان هزینه‌های انجام شده در رشته‌های مذکور در بادن-وورتمبرگ بالاتر از میزان آن در کل اتحادیه اروپا است.

سخن پایانی

در این مطلب سعی داشتیم تا به‌صورت جامع و کامل به ارائه اطلاعاتی در رابطه با بادن وورتمبرگ در آلمان، بادن وورتمبرگ کالج‌ها و دانشگاه‌ها و اشتوتگارت بادن وورتمبرگ آلمان بپردازیم تا شما نیز بتوانید بدون داشتن هیچگونه اطلاعات قبلی، آشنایی کاملی را در رابطه با این موضوع به دست آورید.

سوالات متداول

اشتوتگارت، مانهایم و اولم را می‌توان مهم‌ترین ایالت‌های وورتمبرگ آلمان دانست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ایالات حائز اهمیت بادن وورتمبرگ به متن مقاله مراجعه کنید.

اشتوتگارت، مرکز و پایتخت ایالت بادن وورتمبرگ است که از نظر صنایع و تولید بسیار پیشرفته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید.

همان‌طور که در مقاله اشاره شد، از نظر وضعیت کاری شاهد کمترین میزان بیکار در این ایالت هستیم که باعث شده است تا بادن وورتمبرگ به یکی از بهترین ایالت‌ها برای کار و زندگی در آلمان تبدیل شود.

همان‌طور که اشاره داشتیم، این ایالت دارای امکانات بسیاری بوده و همچنین هزینه‌های زندگی در آن مناسب است. به همین جهت مهاجرت کاری و زندگی در این ایالت و شهر‌های آن می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی مهاجرین کشور آلمان باشد.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال