موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان

سفر به یونان برای من آرزویی دیرینه بود و همیشه آن را به همراه داشتم. از زمان نوجوانی، به یونان، افسانه های این کشور و اساطیر آن علاقه داشتم. زئوس یکی از دوستانم بود که با من از خواب بر می خواست و با من به رخت خواب می رفت. هنگام عصبانی شدن، آرس (خدای جنگ) در من شورش می کرد و با تمام توان فریاد می زد و می خواست فردی که مرا اذیت کرده را با شمشیر خود از وسط به دو نیم تقسیم کند! عشق و علاقه ام به یونان به این موارد ختم نمی شد و علاقه شدید به این سرزمین همواره در من شعله می کشید. همیشه دوست داشتم در سواحل زیبای این کشور قدم زده و شن های نرم سواحل آن را زیر پاهای خود احساس کنم. آثار تاریخی و سازه های عظیم تمدن های قدیم این کشور را از نزدیک دیده و خدایان یونان را در آن مکان ها تصور کنم. می پرسید آیا به آرزوی خود رسیدم؟ بله! در نهایت ویزای توریستی یونان را اخذ و این سرزمین رویایی را نزدیک دیدم. در این مقاله قصد دارم شما را با این کشور زیبا آشنا کرده، روند اخذ ویزا و سفرم به این کشور را برای شما بازگو و اگر بدتان نیاید شما را به سفر به این کشور ترغیب کنم!

از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان
از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان

این سرزمین زیبا کجاست؟

یونان در جنوب شرقی قاره اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است. این کشور از غرب توسط دریای یونان و از سمت جنوب و شرق توسط دریای مدیترانه احاطه شده است. این کشور همچنین دارای مرز زمینی با کشور ترکیه از سمت شرق بوده و از شمال با کشورهای آلبانی، مقدونیه و بلغارستان همسایه است. بیشترین مرز این کشور در احاطه دریا بوده و سواحل زیبایی را تشکیل می دهد.

یونان پایتخت فرهنگی اروپا و یکی از زیبا ترین کشورهای قاره سبز است. این کشور در محل تلاقی سه قاره بزرگ اروپا، آفریقا و آسیا واقع شده و موقیعت بسیاری ویژه ای دارد. هر چه قدر من در تعریف جایگاه این کشور در رشد و پیشرفت علوم بگویم، کم گفته ام. این کشور زادگاه تمدن غرب، فلسفه، علوم سیاسی، هنر و علوم نوین است. کمتر موضوعی وجود دارد که نتوان آن را در تاریخ فرهنگ و تمدن این کشور نیافت.

یونان، آرزویی دیرینه!

همیشه آن لحظه را تصور می کردم که ویزای توریستی یونان را بگیرم و با در دست داشتن بلیط این کشور، سوار بر هواپیما شوم. راستش را بخواهید این اولین تجربه مسافرت خارجی من بود و قبل از آن سفر خارجی نداشتم. در این راه، خیلی به دنبال موسسات مسافرتی و اخذ ویزا گشتم و هر چه می گذشت استرس و اضطراب من در این راه بیشتر می شد. نمی دانستم این استرس از شادی و خوشحالی رسیدن به یکی از آرزوهای دیرینه است یا ترس از درست پیش نرفتن اوضاع و از دست دادن این موقعیت؟ یکی از نگرانی هایی که در این زمینه داشتم، سرمایه ای بود که برای این سفر مهم و رویایی کنار گذاشته بودم. آن هزینه می توانست بخشی از مشکلات مالی من را برطرف یا کمی حداقل من را به جلو هل بدهد. اما ملاقات با اساطیر یونانی و تجربه لذت بخش دیدن سرزمین رویایی من، برایم اهمیت بیشتری داشت. حاضر بودم همه چیز را بگذارم وسط اما سرزمین رویایی خود را از نزدیک دیده و آن را حس کنم.

در این باره خیلی تحقیق و بررسی انجام دادم در نهایت یکی از موسسات معتبر شهر خود را برای اخذ ویزای توریستی یونان انتخاب کردم. راستش را بخواهید یک نگرانی اولیه در این زمینه برای من وجود داشت که البته حدس میزنم این نگرانی برای تمام افرادی که برای اولین بار می خواهند ویزای توریستی اخذ کنند وجود دارد. اما در ادامه متوجه شدم نگرانی من طبیعی بوده اما جایی برای نگرانی وجود ندارد. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا از همان مراحل اولیه تمایل من به اخذ ویزای یونان، به دفعات متعدد به من مشاوره داده و مرا در این مسیر راهنمایی کردند. حتی خدمتی همجون مهاجرت به یونان را نیز به خوبی برای مراجعین ارائه می دادند. در طی این جلسات مشاوره تصمیم گرفتم امور اخذ ویزا را نیز به همین موسسه واگذار کنم.

صدور مجوز ملاقات با اساطیر و خدایان!

ویزای توریستی یونان یک نوع ویزای کوتاه مدت است که معمولا برای مدت حداکثر 90 روز صادر شده و قابلیت تمدید شدن نیز دارد. البته پاسپورت شما می بایست تا 6 پس از اتمام سفر نیز اعتبار داشته و صفحات خالی در آن برای ضرب مهرهای لازم وجود داشته باشد. مدارک دیگری هم برای اخذ ویزای توریستی یونان وجود داشت، مثل شناسنامه و ترجمه آن، مبلغی به عنوان بیمه مسافرتی، پر کردن فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی، گواهی اشتغال به تحصیل یا کار و گواهی تمکن مالی. در نهایت پس از طی کردن چندین مرحله و نگرانی و شور و شوقی که در درون من قرار داشت، مشکل خاصی در این روند پیش نیامد و ویزای توریستی یونان برای من صادر شد. شوق خاصی سرتاسر وجود مرا فرا گرفته بود. باور نمی کردم که دارم به آروزی خود می رسم.

از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان
از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان

روز موعود فرا رسید و سوار بر هواپیما شدم. پس از گذشت تقریبا 3 و نیم ساعت در هواپیما و نگاه کردن ابرها و آسمان، به آتن رسیدیم! باورم نمی شد. بر روی سرزمین رویایی خودم قدم گذاشتم. لحظاتی باورنکردنی و سرشار از شوق برای من بود. پس از گذشت مدتی، با عادی تر شدن شرایط، از میزان  ذوق اولیه من کاسته شد و زمان آن بود تا از تک تک لحظاتم در این کشور استفاده کرده و نهایت لذت را ببرم.

اقامت در سرزمین 12 ایزد المپ نشین!

در مدت اقامتم در این کشور، از مکان های بسیاری که سال ها عکس های آنان را دیده یا خود را در آن ها تصور کرده بودم، از نزدیک دیدن کردم. نمی توانم احساس خود را در این زمینه به طور کامل بیان کنم. اولین جایی که از آن بازدید کردم، بنای قدیمی آکروپولیس بود. آکروپولیس در مرکز آتن و بر روی یک تپه بزرگ سنگی بنا شده است. این مجموعه از 3 معبد بزرگ تشکیل شده است که مربوط به قبل از میلاد مسیح می باشند.

شهر باستانی دلفی در دامنه کوه پارناسوس از دیگر بناهای تاریخی یونان بود که پس از سال ها توانستم آن را از نزدیک ببینم. هر چند به دلیل وجود برخی مشکلات نتوانستم به جزیره سانتورینی سفر کرده و آن را از نزدیک ببینم اما در خود آتن جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری وجود داشت که احساسات مرا به طور کامل بر انگیخت. جالب است بدانید یونان در حدود 6 هزار جزیره در دریاهای اطراف خود دارد که مهم ترین آن ها جزیره کرت، سانتورینی و میکونوس است. هر چه از زیبایی این جزایر برای شما بگویم کم گفته ام! بخشی از درآمد این کشور از صنعت توریسم به دست می آید. در واقع یونان یکی از پر بازدید ترین و توریستی ترین کشورهای اتحادیه اروپا است و هر ساله گردشگران بسیاری از این کشور دیدن می کنند. موزه آکروپولیس، موزه باستان شناسی آتن، معبد زئوس، میدان سینتاگما و پلاکا از دیگر مکان هایی بودن که در سفر به یونان از آن ها دیدن کردم.

مردم سرزمین اساطیر:

در توصیف مردم و فرهنگ این کشور نیز حرف های زیادی برای گفتن دارم، اما از توان این مقاله خارج است. در همین حد می گویم که در این کشور، مردم معمولا غذاهای تازه و ترکیبی مصرف کرده و سبزیجات، میوه ها و زیتون جایگاه ویژه ای در سبد غذایی آن ها دارد. 98 % مردم این کشور به زبان یونانی صحبت می کنند، پس لازم است قبل از سفر به یونان کمی با این زبان آشنا شده و توانایی برقراری ارتباط با آن را داشته باشید. مردم این کشور بسیار مهربان و مهمان نواز بوده و فرهنگ های جالب و بعضا عجیب و غریبی دارند. مردم این کشور با گرمی با یکدیگر سلام و علیک کرده، با یکدیگر دست داده و صحبت می کنند. ایجاد ارتباط با این مردم و تبادلات فرهنگی می تواند به شما کمک کرده و رابطه ای نزدیک و صمیمی بین شما ایجاد کند.

از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان
از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان

این سرزمین رویایی را از دست ندهید

یونان یکی از مقاصد مهاجرتی اروپا است که می تواند یکی از زیباترین و ناب ترین کشورها برای دیدن باشد. با اخذ ویزای یونان، همچنین می توانید در مدت اقامت خود، از کشورهای حوزه شینگن نیز دیدن کنید! در صورتی هم که ویزای توریستی برخی کشورهای حوزه شینگن را در اختیار داشته باشید، می توانید به یونان نیز سفر کرده و از نزدیک با این سرزمین رویایی آشنا شوید. سفر به یونان می تواند یکی از بهترین تجربه های مسافرتی شما باشد. این کشور هر چه را که می خواهید، دارد. از مکان های دیدنی و تفریحی گرفته تا سواحل زیبا و شن های داغ، تا جزایر رویایی و معابد ماقبل تاریخ!

سفر به یونان برای من یکی از بهترین تجربیات زندگی و بهترین سفر تا کنون بوده است. اگر بتوانم باز هم می خواهم با به این سرزمین سفر کرده و مکان های دیگر آن را نزدیک ببینم. اگر قصد مسافرت به خارج ازکشور یا خروج به عنوان توریست را دارید، توصیه من این است یونان را در لیست خود گنجانده و به هیچ وجه آن را از گزینه های خود کنار نگذارید. حتما لازم نیست عاشق اساطیر یونانی باشید تا به این کشور سفر کنید. البته قول نمی دهم که بعد از سفرتان به یونان، عاشق اساطیر و خدایان آن نشوید!

جولای 22, 2020

نویسنده : مازیار کیانی
‫4 دیدگاه در “از رویای دیرینه حضور در معبد زئوس تا اخذ ویزای توریستی یونان
 1. الههگفته
  11 ماه پیش

  می تونم با شغل تور لیدری به کشور یونان برم و اونجا اقامت دائمم رو با همین شغل بگیرم. به عنوان راهنمای ایرانیانی که میان به یونان؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   10 ماه پیش

   درود بر شما اشتغال به کار در این کشور مستلزم داشتن دعوت نامه ای از سمت یک کارفرمای یونانی است. البته روش های دیگری نیز وجود دارد که در ابتدا بایستی امتیاز شما برای مهاجرت محاسبه شود. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 2. صادقگفته
  11 ماه پیش

  سلام. می خواستم بپرسم که یونان رو اگر با ویزای توریستی بریم بعدش چطور می تونیم توی یونان بمونیم و درخواست پناهندگی بدیم؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   10 ماه پیش

   درود بر شما برای کسب اطلاعات کامل تنها کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید، البته مدنظر داشته باشید که ما در زمینه پناهندگی هیچ فعالیتی انجام نمی دهیم و تنها با بررسی شرایط شما بهترین روش را برای اخذ اقامت کشور مدنظرتان به شما ارائه می دهیم.

ارسال نظرات