موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

از سیر تا پیاز شرایط زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه ممکن است آرزوی تعداد زیادی از انسان ها باشد. چرا که این روز ها همه به دنبال تغییر زندگی و گام برداشتن به سمت رویاهای خود هستند. مهاجرت به فرانسه نیز می تواند قدمی مثبت در برآورده شدن آرزو های کودکی افراد باشد. از این رو دانستن اطلاعاتی از قبیل شرایط زندگی در این کشور مانند هزینه های خرید یا اجاره خانه، حمل و نقل و مایهتاج دیگر از جمله پوشاک و خوراک ضروری در نظر پنداشته می شود.

به همین دلیل جهت جلوگیری از پرداخت هزینه های بیهوده توصیه می شود تا بدون مشورت با وکلای مهاجرتی اقدامی صورت نگیرد. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از بهترین و قابل اعتماد ترین مجموعه هایی است که دارای مشاوران خبره و با تجربه ای است که می توانند پاسخ گوی تمامی سوالات تان در این باره باشند و شما را تا آخرین لحظه همراهی کنند.

شرایط زندگی در فرانسه
شرایط زندگی در فرانسه

هزینه مسکن در فرانسه

اولین نکته ای که همیشه ذهن همه را برای سفر یا مهاجرت مشغول می کند، هزینه های زندگی است. چرا که انسان بدون توجه به دخل و خرج و جیب خود قادر نخواهد بود تا نیاز های خود را برآورد کند. یکی از مهم ترین مسائل مهاجرتی که پس از اخذ ویزای فرانسه در نظر گرفته می شود، قیمت خرید یا اجاره خانه و آپارتمان در این کشور است که می توان گفت قیمت اجاره آپارتمان در فرانسه بسیار زیاد است.

در فرانسه هم مثل سایر کشور های اروپایی، هزینه ی اجاره و خرید خانه در مناطق لوکس مانند پاریس و ساحل آزور که در جنوب این کشور قراردارد، زیاد است. اما می توان مکان هایی با قیمت مناسب نیز پیدا کرد. این در حالی است که برای عاشقان زندگی در پاریس یافتن آپارتمان های یک خوابه در محله های دل پذیر با قیمت 1200 دلار در ماه امکان پذیر است اما به دلیل قیمت مناسب، جای خواب آن سوئیت کوچک خواهد بود.

به عنوان مثال، در برخی از محله های شهر لیون دوست داشتنی، می توان آپارتمان های دو خوابه کلاسیک را در این مرکز تاریخی زیبا با قیمت بین 900 تا 1200 دلار در ماه پیدا کرد. هزینه آپارتمان های خارج از مرکز لیون نیز کمتر از 800 تا 1000 دلار خواهد بود. همچنین در منطقه بلویز و اطراف آن، که شهری زیبا با هوای دل پذیر است، می توان یک خانه سه خوابه با هزینه کمتر از 900 دلار در ماه و آپارتمان هایی دو خوابه با قیمت 800 دلار پیدا کرد.

با این اوصاف می توان نتیجه گرفت که علاقه مندان به مهاجرت به فرانسه نباید تنها به زندگی در شهر پاریس بسنده کنند، چرا که می توانند بدون هیج مشکلی پس از اخذ ویزای فرانسه، مکانی مناسب تر در شهر های اطراف پاریس پیدا کنند و یک زندگی هدفمند را از نو آغاز نمایند.

شرایط زندگی در فرانسه
شرایط زندگی در فرانسه

و اما در کنار به فکر بودن برای تهیه مایحتاج زندگی، باید به مواردی مانند هزینه های جانبی نگهداری ساختمان آپارتمانی از جمله، نگهداری آسانسور، امنیت و سایر هزینه ها توجه کرد. این مقادیر می تواند از 60 تا 100 دلار در ماه در پاریس در نظر گرفته شود، اما بهتر است بدانید که این قیمت ها در شهر های کوچک و اطراف کمتر خواهد بود. همچنین بیمه خانه را فراموش نکنید. بیمه مسکن یکی از مواردی است که دولت فرانسه به شدت بر آن تاکید دارد و هر کدام از شهروندان موظف هستند تا هزینه های موبوط به بیمه را پرداخت نمایند و خود را از خطرات احتمالی مانند سیل، زلزله و آتش سوزی مصون گردانند.

سایر هزینه های زندگی در فرانسه

بهتر است بدانید که هزینه غذای هفتگی شما زمانی که به فرانسه مهاجرت می کنید به این بستگی دارد که از کجا خرید می کنید؛ آیا مقصد خرید شما یک سوپر مارکت یا فروشگاه زنجیره ای است یا بقالی سر محل؟ به طور کلی، یک زن و شوهر یعنی یک خانواده دو نفره می توانند ماهیانه حدود 450 تا 500 یورو معادل 454 تا 567 دلار برای خرید مواد غذایی در شهر بزرگی مانند پاریس هزینه کنند. این در حالی است که ممکن است در شهر های کوچک تر این هزینه ها کمتر به شمار آید. بنابراین انتخاب جایی که در آن در قرار است زندگی کنید، از همه مهم تر خواهد بود. اما بهتر است بدانید که تمامی هزینه های گفته شده هر سال ممکن است تغییر کنند.

اما اگر برای مدتی کوتاه قصد داشتید در یکی از شهر های فرانسه زندگی کنید، توصیه می شود که خرید در بازار های معروف این کشور را از دست ندهید. رفتن به این بازار ها لذتی چند برابر را برای علاقه مندان اخذ اقامت فرانسه میسر می کند چرا که انگار زندگی به تازگی در آن به وجود آمده و این لذت در چشمان همه موج می زند. برای مثال بسته بندی های زیبا و درخشان میوه ها و سبزیجات تازه، ماهی های رنگانگ و تازه روی یخ های خرد شده، طناب های سوسیس و کالباس آویزان از قلاب ها، همه و همه به شدت شهروندان را برای خرید و رفتن به سمت آن ها وسوسه می کنند.

 

همچنین با توجه به قبض های آب و برق که مهم ترین بخش داشتن یک زندگی راحت است، مبلغی که پرداخت می کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل شامل آب و هوا، اندازه ملک، تعداد وسایل برقی که دارید، تعداد دفعات استفاده از آن ها و عایق بندی پنجره ها و جلوگیری از هدر رفتن انرژی می شوند. به علاوه بسته به اینکه خانه یا محل زندگی شما با گاز، برق یا انرژی خورشیدی گرم می شود، هزینه ها متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال از نظر گرمایشی، برق گران ترین انتخاب خواهد بود که هزینه ای همچون 11 یورو که معادل با 25/12 دلار است، به همراه خواهد داشت. البته بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است هزینه ها سال به سال با توجه به نرخ جهانی افزایش یابد و شما موظف هستید تا با مشورت با یک وکیل مهاجرتی از این تغییر ها آگاهی یابید.

حمل و نقل عمومی در فرانسه

جدای از هزینه خوراک، پوشاک، اجاره یا خرید ملک در فرانسه، برق و گاز، باید به رفت و آمد نیز توجه کنید. چرا که کشوری که از نظر حمل و نقل دارای امکانات خوبی باشد، شما را از نظر زمانی چندین پله جلوتر خواهد انداخت. لازم به ذکر است که حمل و نقل در فرانسه تقریباً تمام شهرهای بزرگ این کشور دارای شبکه اتوبوسرانی عمومی با پوشش دهی بسیار عالی هستند. در اکثر شهرهای بزرگ نظیر پاریس، لیون، لیل و مارسی نیز سرویس قطار زیرزمینی وجود دارد که به آن مترو می گویند. خطوط تراموا برقی در بسیاری از شهرهای فرانسه به طور فزاینده ای مورد استقبال همگان قرار گرفته است.

جالب است بدانید که قیمت بلیط اتوبوس یا مترو ممکن است از 1 تا 1.70 یورو معادل با 1.11 دلار تا 1.89 دلار تغییر کند. اما نکته ای جالب که باید به آن توجه کنید، تخفیفی است که شهرداران و دولت مردان برای ارائه بلیط به صورت هفتگی، ماهیانه و سالیانه در اختیار شهروندان قرار می دهند که این به مراتب نه تنها از هزینه های زندگی آن ها می کاهد، بلکه موجب می شود تا آن ها با اشتیاق بیشتری در سر کار و فعالیت های روزانه خود حاضر یابد و با انرژی بیشتری به وطن خود خدمت نمایند.

 

شرایط زندگی در فرانسه
شرایط زندگی در فرانسه

چند دلیل جالب برای مهاجرت به فرانسه

کشور فرانسه از جمله سرزمین های اروپایی است که علاقه مندان بسیاری برای اخذ اقامت آن تلاش می کنند و همان گونه که در بخش های قبلی گفته شد، بهتر است بدون مشورت با وکلای مجموعه های مهاجرتی نظیر موسسه پارسی کانادا در این مسیر قدم نگذارند چرا که ممکن است بدون آگاهی هزینه های بیهوده و بسیاری را متحمل شوند. در این بخش قرار است چند دلیل جالب را برای علاقه مندان به مهاجرت به فرانسه بیان کنیم. پیشنهاد ما این است که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

  1. امکانات مربوط به بهداشت در فرانسه یکی از مواردی است که به محض دریافت ویزای این کشور می توانید از آن ها بهره مند شوید.
  2. فرانسه یکی از کشور هایی است که از نظر فرهنگ، مد و هنر در دنیا حرف اول را میزند، اگر علاقه مند به بازدید موزه های فرهنگی و هنری هستید، فرانسه انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. پاریس به تنهایی دارای 153 موزه می باشد.
  3. آب و هوای فرانسه بسیار لذت بخش است به گونه ای که گفته شده در جنوب این کشور هوا به مدت 300 روز آفتابی است.
  4. احتمالا شنیده اید که بهترین آشپز ها اهل فرانسه هستند و لذیذترین غذا ها و منو ها را تهیه می کنند. تنها کافی است یک بار به این کشور سفر کنید تا لذت چشیدن خوراکی های خوشمزه آن را تجربه کنید.
  5. فرانسه دروازه عبور به سایر کشور های اروپایی است چرا که با اخذ ویزای فرانسه می توان بدون هیچ مشکلی به دیگر مناطق سفر کرد.
  6. همان طور که در مقاله گفته شد، هزینه های زندگی در فرانسه مناسب تر از آن است که فکرش را می کنید. پس اگر قصد مهاجرت و تغییر سبک زندگی را دارید، توصیه می شود تا این کشور را در میان انتخاب های خود قرار دهید.

 

 

اکتبر 20, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
ارسال نظرات