مزایا و معایب زندگی در فرانسه

کشور فرانسه به دلیل فعالیت های بی نظیری که در حوزه های مختلف دارد، محبوب مهاجران گشته است و تعداد بی شماری از مردم به دلیل مشاهده ی هنر های زیبا، تاریخ و فرهنگ فوق العاده، آموزش و پرورش، نسبت به مهاجرت به فرانسه اقدام می کنند. جالب است بدانید که از دیدگاه کلی، زندگی در این کشور برای علاقه مندان لذت بخش خواهد بود، اما موضوعی که مطرح می شود، شخصیت اصلی فرانسوی هاست که بهتر است قبل از مهاجرت به آن توجه کافی داشته باشید. همچنین در این مقاله ما به نمایندگی از سوی موسسه پارسی کانادا بر آنیم تا به بررسی دیدگاه و نظریات مهم و تاثیر گذار در امر رشد شخصی، کاری و مهاجرت، همچنین مزایا و معایب زندگی در فرانسه بپردازیم. از این جهت بهتر است متقاضیان نسبت به خواندن مقاله نگارش شده، اقدام نمایند و سطح آگاهی خود را درباره فرانسه و آداب و رسوم مردم آن، بالا ببرند.

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مهاجرت به فرانسه، آرزوی دیرین

آیا تا به حال شده تا به زندگی در یکی از کشور های صنعتی اروپایی فکر کنید و ندانید که برای انجام این فرآیند، چه اقداماتی را به مرحله اجرا درآورید؟ بدون شک از جمله بهترین تصمیماتی که یک شخص می تواند در طول عمر خود بگیرد، مهاجرت و تغییر سبک زندگی می باشد. اینکه فردی تصمیم بگیرد در کدام بخش کشور، کدام استان و حتی حومه و یا مرکز سکونت یابد، تفاوت بسیاری را در هزینه ها به وجود می آورد. جالب است بدانید که زندگی در حومه شهر این امکان را برای فرد ایجاد می کند تا بتواند در محیطی سرسبز تر، زیبا تر و با آلودگی کمتر زندگی کند. در حالی که سکونت یافتن در شهر برای دانشجویان، دانش آموزان، کارمندان و برخی از خانواده ها بهتر و مناسب تر تلقی می شود، زیرا دسترسی به حمل و نقل عمومی، بیمارستان ها، مراکز آموزشی، بانک ها و دیگر بخش های مهم جامعه آسان تر می باشد. یکی از مواردی که علاقه مندان امور مهاجرتی به آن توجه ویژه ای دارند، اجازه اخذ ویزای خرید ملک در فرانسه است که امکان زندگی و اقامت دائم را برای فرد فراهم می آورد. جالب است بدانید که اکثر مشاورین املاک در کشور فرانسه، لیستی تحت عنوان املاک مورد نظر تهیه می کنند تا به راحتی بتوانند با مشتریان و خریداران ارتباط برقرار کنند. به منظور بهتر انجام شدن این روند، توصیه می شود تا با کمک مشاوران و وکلای حرفه ای و قابل اعتماد، لیستی از آپارتمان ها و منازل را در اختیار بگیرند و موقعیت مورد علاقه را پس از بررسی، خریداری نمایند. خرید ملک در فرانسه یکی از مهم ترین و رویایی ترین آرزو های هر فرد است، زیرا این کشور امکانات ویژه ای را به متقاضیان ارائه می دهد. از این آن ها می بایست جوانب منفی و مثبت موضوع را تجزیه و تحلیل کنند و در منطقه مورد علاقه سکونت یابند.

شرایط زندگی در فرانسه برای مهاجرین

جا به جا شدن و رفتن به کشوری دیگر، به منظور تغییر سبک زندگی و ساختن آینده ای بهتر، برای هر کدام از افراد لذت بخش خواهد بود، علی الخصوص اگر افراد آن منطقه با زبان مادری شما آشنا باشند، بدون شک این اتفاق بسیار تاثیر گذار تر رقم خواهد خورد. زیرا زمانی که با افراد آن جامعه هم زبان باشید، برقراری ارتباط راحت تر می باشد، در غیر این صورت بایستی نسبت به یادگیری زبان فرانسه چه آنلاین و چه حضور در کلاس، اقدام نمایید.  جالب است بدانید که برخی از امکانات و ابزار های بکار گرفته شده در فرانسه به منظور رفاه بیشتر مهاجرین و بومیان، در تمام مدت سال قابل استفاده نمی باشد و تعدادی برای فصولی خاص طراحی و راه اندازی شده اند. برای مثال اگر فردی قصد سفر به فرانسه را دارد، باید بداند که شرایط آب و هوایی در کدام فصل بهتر بوده تا بر اساس آن، برای سفر برنامه ریزی کرده و خاطرات خوبی را برای خود و خانواده، رقم بزند. همچنین اگر او قصد استفاده از استخر رو باز را داشته باشد، ماه ژوئن تا سپتامبر، مناسب ترین ماه برای شنا کردن خواهد بود. فصولی نظیر زمستان و برف و باران باعث شده تا متقاضیان مورد آزار قرار گیرند و تجربه ای نا خوش آیند نا مطلوب را برای خود بسازند. همان طور که گفته شد به منظور برقراری ارتباط مستحکم تر و قوی تر با فرانسوی ها، به مهاجرین پیشنهاد می شود تا زبان رسمی این کشور را فرا بگیرند و با آداب و رسوم، عادت ها و رفتار های محلی آشنا شوند.

قوانین زندگی در کشور فرانسه

همان طور که گفته شد در این مقاله قرار است به مزیت ها و معایب مهاجرت به فرانسه بپردازیم. از این رو اگر شخصی تمایل داشته باشد تا در این کشور سرمایه گذاری کند و یا ملکی را برای خرید در نظر گرفته باشد،  بایستی نسبت به قوانین زندگی در این کشور آگاهی کامل یابد. برای مثال نکته جالبی درباره قوانین شهر داری و در خصوص مذاکرات مربوط به خرید املاک وجود دارد که برای مطمعن شدن از آن ها، تنها کافی است با وکیل مهاجرتی خود مشورت نمایید تا روشی مناسب را برای شما برگزیند. خالی از لطف نیست که در نظر بگیرید تمامی مذاکرات درباره خرید ملک در فرانسه  توسط شهردار محلی صورت می گیرد. به عنوان مثال اگر به شکلی اتفاقی صاحب ملک فوت کرد، شهردار موظف است به سرعت هر چه بیشتر، ملک را به همسر و یا فرزندان انتقال دهد. از طرفی عده ای هستند که این اقدام را امری مضر و برخی دیگر، آن را مفید برای سرمایه گذاری و یا مهاجرت می پندارند.

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

با مزایای زندگی در فرانسه آشنا شوید

دولت کشور فرانسه نیز مانند دیگر کشورها، امکانات ویژه ای برای ارائه زندگی با کیفیت و بهتر برای متقاضیان و علاقه مندان ارائه می دهد. در این بخش قصد داریم به مزایا و جوانب مثبت زندگی در فرانسه بپردازیم.

  • خرید ملک راحت در کشور فرانسه

فرانسه به دلیل برخورداری از بازار پایدار و ثابت در زمینه خرید ملک، دارای شهرت بسیاری می باشد و بسیاری از مناطق آن، مانند پاریس و ریویورا، مکان هایی مناسب و امنی برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ملک به شمار می روند. شاید عجیب باشد اما هم اکنون، بیشتر از هر زمان دیگری، زمان خرید ملک در فرانسه فرا رسیده است زیرا قیمت ملک و نرج بهره آن، کم شده است و تمامی علاقه مندان قادر خواهند بود تا منازل و زمین های مورد علاقه خود را با با قیمت های رویایی خریداری نمایند.

  • ارائه امکانات برای ایجاد کسب و کار

دولت فرانسه در حال ایجاد طرح های نوآورانه و به وجود آوردن قوانین جدید برای تقویت فعالیت های اقتصادی در این کشور می باشد. از این رو کار آفرینان و مدیران کسب و کار باید نسبت به این اجرای این موضوع خوشحال باشند، زیرا دولت کشور فرانسه بودجه مناسبی را در اختیار علاقه مندان به سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار قرار می دهد تا آن ها قادر باشند به راحتی مشاغلی که توانایی اداره آن ها را دارند، راه اندازی نمیاند.

  • ایجاد مسیر های حمل و نقل و رفت و آمد راحت و آسان

دولت کشور فرانسه بر آن است که به مدیران و دولت مردان اجازه دهد تا روز به روز مسیر های حمل و نقل و رفت و آمد را برای مهاجران و بومیان کشور خود آسان تر جلوه دهد. برای مثال جاده های خوب و مرتفع، فرودگاه های بین المللی و شبکه قطار سریع TGV بدان معنی است که شما  بدون هیچ مشکلی می توانید به موقع در شهر مورد نظر حاضر شوید و حتی قرار های کاری خود را ازد دست ندهید. علاوه بر این، بوردو به دلیل بر خورداری از زیر ساخت های هوشمند و سیستم تراموا مشهور می باشد و البته پاریس نیز دارای سیستم مترو فوق العاده است که از  سیستم اتومبیل های برقی Autolib بهره مند می باشد.

  • شرایط آب و هوایی عالی در فرانسه

جالب است بدانید که آب و هوای شمال فرانسه، شبیه به شرایط جوی و آب و هوایی انگستان می باشد. مناطقی مانند پرووانس و ساحل عظور در جنوب فرانسه هر سال میزان 300 روز آفتابی را برای مردمان این کشور به ارمغان می آورند. برای مثال تصور کنید که در روزی از روز های هفته، تصمیم گرفته اید به خانه ها و املاک سر بزنید و سپس محل مورد خود را خریداری کنید، از این جهت توصیه می شود تا از آب و هوای باشکوه لذت برده و دقایقی فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنید.

معایب زندگی در فرانسه

همان طور که می دانید هیچ مکانی از دنیا بدون عیب و نقص نیست و بدون شک معایبی دارد که با اندکی صبر و تحمل و حتی پیشرفت تکنولوژی، قابل تغییر خواهد بود. به علاوه در این بخش به بررسی برخی از معایب زندگی در فرانسه می پردازیم، بهتر است به آن ها توجه کنید.

  • موانعی برای یادگیری زبان

لازم به ذکر است که اگر زندگی در فرانسه هدف به عنوان هدف ویژه فرد در نظر گرفته شود، توصیه می شود تا نسبت به یادگیری زبان فرانسه اقدام شود. مردم این کشور کسانی هستند که برای زبان رسمی خود ارزش بسیاری قائل می باشند. در نتیجه افرادی که به زبان بومی اهمیت می دهند از دید آن ها محترم شمرده می شوند. همچنین در این حالت زندگی و کار در فرانسه بسیار راحت تر شکل خواهد گرفت.به علاوه برای خرید ملک در این منطقه قاره اروپا بایستی این زبان را فرا بگیرید تا مردم این شهر علاوه بر احترام، زمین و منازل خود را به شما به بهای بیشتری نفروشند.

  • گران قیمت بودن شهرهای فرانسه

برخی می گویند علت گرانی شهر ها به دلیل بالا بودن استاندارد های زندگی در فرانسه می باشد. اگرچه که در حال حاضر، نرخ ارز مطلوب و هزینه های زندگی در این کشور، ارزان تر از دیگر مناطق پنداشته می شود، اما بر اساس امکانات قرار گرفته در شهر ها، دولت مردان و شهرداران خود را موظف می دانند که قیمت برخی موارد را به صورت سالیانه افزایش دهند.

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

فرانسه یکی از کشور های اروپایی است که با مساحت حدودی 643 کیلو متر مربع، میزان 67 میلیون نفر را در خود جای داده است. کشور هایی نظیر ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس، آلمان و در نهایت آندورا همسایگان فرانسه به شمار می روند. واحد پول آن یورو است و مردم نیز به زبان فرانسوی تکلم می کنند. اگر بخواهید راجع به پایتخت آن بدانید، پاریس از جمله شهر های زیبا و دیدنی می باشد که سال هاست گردشگران آن را به عنوان مقصد شان انتخاب می کنند. جالب است بدانید که فرانسه از لحاظ بزرگی و عظمت جزء چهل و سومین کشور دنیا طبقه بندی شده است.

نکته ای که بایستی بسیار به آن توجه شود، صنایع دارای رونق کشور فرانسه است که شامل زمینه کشاورزی، عطر سازی، کشتی سازی، خودرو سازی و مواد غذایی می شود و همچنین معماری و فرهنگ به اندازه ی چشم گیری قابل مشاهده است. آیا تا به حال از شهرت عطر های فرانسوی و برند فوق العاده آن ها چیزی شنیده اید و آیا می دانید که کیفیت عالی آن ها زبان زد عام و خاص در جهان است؟ بدون شک جواب این دو سوال بله می باشد، زیرا کمتر پیدا می شود که کسی عطر های فرانسوی را تست نکرده باشد.

همچنین فرانسه کشوری است که نظام پیشرفته بهداشت و سلامت و آموزش و پرورش در زمینه بین الملل در آن بسیار مشاهده می شود. به علاوه با توجه به بالا بردن سطح امکانات، شاخص امید به زندگی نیز در حال توسعه یافتن می باشد.

جالب است بدانید که تهیه مسکن در فرانسه یکی از اساسی ترین بخش هزینه های زندگی را در این کشور در نظر می گیرد. همان طور که می دانید در همه شهر های دنیا با توجه به وجود امکانات و سطح کیفیت، هزینه های خورد و خوراک، قبوض برق، اینترنت، گاز و غیره، تفاوت دارد. اما بدون شک این اختلاف در شهرهای مطرح و مشهوری همچون پاریس و لیون به صورت چشم گیری مشاهده می شود. اما به طور کلی اجاره مسکن در فرانسه بین 150 تا 800 یورو در ماه دیده می شود. داستان اقامت گاه های دولتی نیز به شیوه ای دیگر بیان می شود و کرایه هر اتاق در حدود 150 تا 250 یورو هزینه خواهد شد. اگر بخواهیم در ارتباط با اجاره یک آپارتمان مشترک دو تا سه خوابه هزینه ها بررسی کنیم، بهتر است بدانید که اجاره ای حدود 420 یورو در نظر گرفته می شود.

با پارسی کانادا زندگی مطلوبی در فرانسه داشته باشید

همه ما می دانیم که چقدر ایده مهاجرت و حرکت به سمت مکانی جدید به منظور رقم زدن آینده ای بهتر تر و عالی تر، می تواند جذاب باشد. لازم به ذکر است که این اقدام، فرصتی برای شروع دوباره و ایجاد زندگی مورد نظر خود می باشد. از این جهت تعدادی هستند که تمام تلاش خود را می کنند تا نسبت به، سنت ها و آداب و رسوم فرانسه آگاه شوند و سپس بخش های مثبت و منفی زندگی را در نظر بگیرند. همچنین، در مورد مزایا و معایب زندگی در کشور فرانسه بهتر است یاد آورید شوید که برای مهاجرت به این کشور بایستی نسبت به موارد آگاه باشید تا بتوانید زندگی مناسبی را برای خود به ارمغان بیاورید. می توان از این مقاله نتیجه گرفت که مزیت های زندگی در فرانسه بسیار بیشتر از معایب آن است زیرا دولت این کشور بر آن است که در عین فراهم کردن امکانات بی شمار، مهاجران را جذب کند تا بتواند سطح پیشرفت خود را ارتقاء دهد. علاوه بر این بهتر است بدانید که راهنمای مهاجرت موسسه پارسی کانادا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که باعث می شود تا در مورد زندگی و حتی خرید ملک در فرانسه به راحتی تصمیم بگیرید. همچنین با توجه به توضیحات فوق درباره معایب و مزیت های سکونت یافتن در این کشور، لازم به ذکر است که در ابتدا سلایق و ارجعیت های خود را در نظر گرفته و سپس نسبت به مهاجرت به کشور فرانسه اقدام نمایید و سپس مشورت گرفتن از وکلای پارسی کانادا را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید