موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مشکلات زندگی در کانادا با کرونا

مشکلات زندگی در کانادا با کرونا | تعداد مهاجرین با تصمیم مهاجرت به کانادا روز به روز بیشتر می شود و درخواست ویزای کانادا روندی کاملاً افزایشی به خود گرفته است. خصوصاً در این شرایط همه گیری کرونا و همچنین اوضاع راکد و کساد بازار اقتصادی. این روزها که دیگر به دلیل وضعیت نابسامان اقتصادی داخل ایران بسیاری از افراد نمی توانند درآمد قبلی ماهانه خود را به دست آورند، آن ها حتی نمی توانند چک هایشان را وصول کرده و پویایی خود را از دست داده اند.

برخی از افرادی که مشغول به کار بودند به نوعی یا تعدیل شده و یا کار خود را از دست داده اند چرا که در شرایط همه گیری کرونا و ابتلا به ویروس کرونا و همچنین وجود تورم های بالا و تحریم از سوی کشورهای غربی، اوضاع نابسامان اقتصادی روز به روز به سمت وخامت بیشتری می رود و کسب و کارها بیشتر به سمت نابودی و زوال می روند.

از آنجایی که مشکلات زندگی، این روزها بیشتر در زندگی ها احساس شده و گاه حتی افراد نمی ‌توانند هزینه های ماهانه خود را تامین کنند، به همین دلیل تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر خصوصاً مهاجرت به کانادا می گیرند. چرا که آوازه کشور کانادا در داشتن رفاه و همچنین اوضاع پایدار و ثبات اقتصادی نیز در همه جای دنیا پیچیده است.

کاملاً معقولانه است که امسال نسبت به سال های پیش آمار متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار بیشتر اعلام شود. اگر چه این کشور از لحاظ رفاه اجتماعی و همچنین ثبات پایدار اجتماعی جزء بهترین کشورهای دنیاست، اما بازهم داشتن ذهنیتی که با مهاجرت به کانادا کلیه مشکلات حل می ‌شود و این کشور بهشت برین محسوب شود، تصوری کاملاً دور از ذهن و غلط است.

اما به راستی شرایط زندگی در کانادا با مهاجرت به این کشور چگونه است؟ و مشکلاتی که مهاجرین کانادایی با آن روبه رو می شوند کدامند؟ به طور کلی معایب و مزایای مهاجرت به کانادا و همچنین زندگی در این کشور کدامند؟ در این مقاله با سایت موسسه مهاجرتی پارسی کانادا همراه باشید تا به چند مورد از مشکلات مهاجرت به کانادا و همچنین مشکلات زندگی در کانادا با شرایط هم گیری کرونا بپردازیم.

مشکلات زندگی در کانادا با کرونا
مشکلات زندگی در کانادا با کرونا

مشکلات زبانی در مهاجرت به کانادا

ندانستن زبان فرانسه یا انگلیسی جز مهمترین مشکلات مهاجرت به کانادا و همچنین اولین مشکلات آن محسوب می شود. چرا که به محض ورود به این کشور و عدم توانایی برقراری ارتباط با شهروندان کانادایی معضلات بزرگی برای مهاجران به وجود می آید که گاه اگر نتوانند سوء تفاهمات را برطرف کنند، موجب بروز مشکلات زیادی برای آنان خواهد شد.

هنگامی که به زبان محاوره ای کشوری تسلط کافی نداشته باشید قطعا نمی توانید ارتباطات خوبی با شهروندان آن کشور برقرار کرده و گلیم خود را از آب بیرون بکشید. در واقع این عدم توانایی تمامی جنبه های زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. از تحصیل و کار گرفته تا یک خرید ساده و تفریح که همگی آن ها به نوعی به نحوه برقراری ارتباط شما با شهروندان کشور کانادا و یا نحوه ی ارتباط شما با آن ها بستگی دارد.

نکته مهم و جالب توجه ای هم که درباره زبان رسمی این کشور وجود دارد این است که هر دو زبان فرانسه و انگلیسی جزو زبان ها رسمی کانادا محسوب می شوند و شما برای مهاجرت به آن باید به یکی از آن ها به طور کامل تسلط داشت.

اگر در یکی از این زبان ها بتوانید نمره مناسب و امتیاز خوبی از آیلتس یا تافل کسب کنید قطعاً تا حد زیادی می توانید مشکلات زندگی خود در کشور کانادا را کاهش دهید. شاید آگاهی از این که حدود ۹۲ درصد از مردم کانادا دو زبانه هستند یعنی اینکه هم می توانند به زبان انگلیسی و هم زبان فرانسه با دیگران ارتباط برقرار کنند البته به جز این دو زبان زبان اسپانیایی هم در این کشور بسیار متداول و محبوب است پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید قبل از هر چیز بایستی برای یادگیری هر کدام از این زبان ها وقت کافی بگذارید تا بتوانید سختی های زندگی در کانادا را هنگام مهاجرت به این کشور برای خود کاهش دهید.مشکلات کار در مهاجرت به کانادا

بعد از این که توانستید مشکل زبان خود را که اولین معضل مهاجرت به کانادا است برطرف کنید قطعاً مشکل دیگری پیش روی شما قرار دارد که آن پیدا کردن شغل در کاناداست. اگرچه این کشور در ماه ‌های ابتدایی ورود شما تمهیداتی برای مهاجرین در نظر گرفته که بتوانند از پس هزینه های خود بر آمده و تا حدودی کمک هزینه از دولت فدرال کانادا دریافت کنند اما بازهم هر فردی برای ادامه زندگی خود نیاز به پیدا کردن شغل و تداوم آن دارد.

همانگونه که قبلا در این مقاله توضیح دادیم پیدا کردن شغل نیاز به تسلط کامل مهاجرین به زبان انگلیسی یا فرانسه دارد. از سوی دیگر عواملی می تواند برای پیدا کردن شغل در کانادا دخیل باشد که آن عوامل عبارتند از:

  • داشتن سابقه کاری و تجربه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی
  • ارزیابی مدارک تحصیلی و اعتبارسنجی آن

مطمئناً یکی از کارهایی که بایستی قبل از مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا انجام دهید تا بتوانید از طریق ارائه آن کار مورد نظرتان را زودتر پیدا کنید، اعتبارسنجی مدرک تان با استانداردهای کشور کانادا است. به محض ورودتان به این کشور بایستی به دنبال سابقه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی تان باشید. حتی اگر به عنوان کارآموزی و یا کار افتخاری در جایی مشغول به کار شوید برای سابقه کاری ‌تان و همچنین تجربه فعالیت در زمینه کاری تان و پیدا کردن شغل بسیار مفید است.

مشکلات زندگی در کانادا با کرونا
مشکلات زندگی در کانادا با کرونا

مشکلات مربوط به پیدا کردن شغل مناسب در شرایط همه گیری کرونا

همان طور که می ‌دانید هنگام ورود به کشور کانادا یکی از معضلات پیش روی مهاجرین پیدا کردن شغل مناسب در کانادا است. این چالش در زمان عادی و همچنین نبود بیماری کرونا چالشی بسیار سخت و زمان بر برای مهاجرین بود. اما امروزه اپیدمی بیماری کرونا و همچنین معضلات مربوط به بیکاری، باعث شده است که بسیاری از مردم و مهاجرین نتوانند کار مورد نظرشان را پیدا کنند و این معضل تبدیل به چالشی بسیار بزرگ برای مهاجرین تازه وارد به کانادا شده است.

در این شرایط یا شرکت های بزرگ تعطیل شده اند و یا فعالیت خاصی ندارند به همین سبب بسیاری از پرسنل این شرکت ها یا تعطیل شدند و یا به صورت موقتی از کار خود اخراج شده اند. حال که شهروندان کانادایی با وجود بیماری کرونا در پیدا کردن شغل اینگونه مشکل دارند پس مهاجرین نیز با مشکلات بسیار سخت تری روبرو هستند. چرا که امروزه حتی خود شهروندان کانادایی هم یا بیکار شده اند یا در پیدا کردن شغل با مشکلات خاصی روبرو هستند.

اما اجازه دهید که بیش از این نا امیدتان نکنیم چراکه اگر تجربه و سابقه کاری مفید در زمینه خاصی داشته و در همان زمینه از مهارت و تبحر بی نظیری برخوردار باشید قطعاً می توانید بهترین موقعیت شغلی را در هر مکانی از دنیا برای خود رقم بزنید. فقط کافیست که سابقه کاری و تجربه کاری مناسب و مرتبط با مدرک تحصیلی تان داشته باشید.

رابطه مستقیم افسردگی و بیماری کرونا در کانادا

مطالعات جهانی استاندارد نشان می ‌دهند که بین اشتغال و سلامت ذهنی ارتباطی مستقیم وجود دارد و مطابق با گزارش خلاصه ای از کمیسیون بهداشت روان کانادا در سال ۲۰۰۹ مشخص شده است که افرادی که مشکلات سلامتی و بهداشت روانی دارند معمولاً افرادی هستند که جزو آخرین کسانی هستند که وقتی اوضاع کار اقتصادی رونق می ‌گیرد اوضاع کارشان بهتر می شود و حقیقتا اولین کسانی هستند که هنگامی که جامعه دچار رکود اقتصادی می شود آن ها هم دچار مشکل شده و سلامت روحی و روانی خود را از دست می دهند.

مشکلات استخدامی و همچنین استرس های مالی مهمترین عامل افسردگی و خودکشی افراد در سرتاسر جهان است. به طوری که گاها دیده شده افزایش یک درصدی بیکاری موجب افزایش ۸۰ درصدی نرخ افسردگی و خودکشی می شود.

مشکلات زندگی در کانادا با کرونا
مشکلات زندگی در کانادا با کرونا

تاثیر روانی بیماری همه گیری کرونا این روزها در سرتاسر جهان نیز قابل مشاهده است. کشور کانادا هم از این بیماری بی نصیب نیست اما باز هم نرخ خودکشی در نتیجه بیکاری و بیماری کرونا در این کشور بسیار پایین‌تر از سایر کشورهاست. چراکه کشور کانادا برای شهروندانش تمهیداتی از جمله کمک هزینه های ماهانه، سبدهای غذایی، تفریحات مناسب با رعایت پروتکل های بهداشتی و غیره را در نظر گرفته است که باعث شده از سنگینی این مشکل بزرگ بکاهد.

پس باز هم می ‌توان اینگونه نتیجه گرفت که کانادا کشوری بسیار مناسب برای زندگی و همچنین مهاجران تلقی شده و دولت فدرال کانادا همواره در رویارویی با بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی تمهیدات خاصی را برای شهروندانش در نظر می ‌گیرد تا راحت ‌تر بتوانند مشکلات ناشی از این گونه وقایع را تحمل کرده و پشت سر بگذارند.

حال که تا حدودی با شرایط زندگی در کانادا و مشکلات آن آشنا شدید. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و یا می خواهید ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کار کانادا را دریافت نمایید، می توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس حاصل فرمایید. تیم مشاورین مهاجرتی ما همواره جدیدترین و به روزترین اطلاعات و همچنین مقررات مهاجرتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد. پس اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید وقت را تلف نکرده و همین حالا با موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس حاصل فرمایید.

 

اکتبر 19, 2020

نویسنده : مرجان زرقام
استان بریتیش کلمبیا
دعوت از 237 متقاضی توسط استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا دعوت از 237 متقاضی توسط استان بریتیش کلمبیا | استان بریتیش کلمبیا در پذیرش جدید خود که مورخ 7 ماه می صورت گرفت از 237 نفر متقاضی مهاجرت دعوت به عمل آورده تا برای انتخاب استانی، درخواست خود را به ثبت برسانند. متقاضیان از طریق 2 روش اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا و […]

بیشتر بخوانید...
قوانین کار در کانادا

قوانین کار در کانادا قوانین کار در کانادا | کشور کانادا به دلیل داشتن اقتصاد خوب و کیفیت زندگی بالا، مکانی ایده آل برای مهاجرت می باشد. از این رو، عده ای بر آنند که مدارک و اطلاعات مورد نظر خود را برای کار در کانادا جمع آوری کنند. با توجه به اینکه بازار کار […]

بیشتر بخوانید...
خدمات جدید برای کارگران
خدمات جدید برای کارگران

خدمات جدید برای کارگران خدمات جدید برای کارگران | دولت کانادا از خدمات جدید برای کارگران صنایع فصلی در جزیره پرنس ادوارد خبر می دهد کارگران صنایع فصلی بخش مهمی از اقتصاد رو به رشد کانادا را تشکیل می دهند . با این حال هنوز  تمام ای کارگران فصلی کانادایی ها از کمک هزینه های […]

بیشتر بخوانید...
Tech Draw
دعوت از ۷۰۳ متقاضی اکسپرس انتری در Tech Draw انتاریو

Tech Draw دعوت از ۷۰۳ متقاضی اکسپرس انتری در Tech Draw انتاریو | استان انتاریو در تاریخ 14 می در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری از 703 متقاضی دعوت به عمل آورد تا درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف استان ارائه کنند. برنامه مهاجرت استانی انتاریو برای افرادی دعوت نامه صادر کرد که در […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات