هزینه زندگی در فرانسه، کشور رویاها

کشور فرانسه یکی از مهم ترین و صنعتی ترین کشور ها در قاره اروپا به شمار می رود که با مساحتی نظیر 643801 کیلومتر مربع، عنوان چهل و سومین کشور بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است. واحد پول این کشور یورو می باشد و مهاجران مشکلی برای رفت و آمد به دیگر کشور های اطراف ندارند زیرا مرزهای زمینی فرانسه با هشت کشور، آلمان، ایتالیا، سوئیس، آندورا، بلژیک، لوکزامبورگ، موناکو و اسپانیا مشترک است. جالب است بدانید که آب و هوای شهر های این کشور اصلا شبیه به هم نیست و یکی از دلایل جذب علاقه مندان به مهاجرت به فرانسه، شرایط آب و هوایی آن می باشد.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

فرانسه، یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی

فرانسه کشوری است که کسب درآمد خود را بر پایه صنعت توریست قرار داده و سال های اخیر رشد بسیار چشم گیری داشته است. جالب است بدانید که سیاست های این کشور از سال 2020 به بعد به سمت جذب دانشجو های بین المللی و توریست های خارجی بوده است. زیرا دولت فرانسه هر ساله در تلاش است تا ارزش و اعتبار سیستم آموزشی کشورش را به بالاترین بخش برساند. همچنین دانشگاه های این کشور از نظر رنکینگ و رتبه بندی، جایگاه والایی را در علوم انسانی به خود اختصاص داده است. جدای از این شاخه، تمامی رشته های تحصیلی نیز برای متقاضیان تحصیل در فرانسه در این کشور ارائه می شود.

در حالت کلی بهتر است بدانید که هزینه زندگی در فرانسه به سبک زندگی هر کدام از انسان ها و هدف شان بستگی دارد و جلوه ای متفاوت را رو نمایی می کند. اما مهم ترین و تاثیر گذار ترین نکته ای که بسیار قابل توجه بوده، انتخاب شهر مناسب برای زندگی و تحصیل می باشد. برای مثال یکی از گران ترین شهرهای فرانسه، پاریس است و به مراتب بودجه ای که مردم باید برای زندگی بپردازند، بسیار بیشتر از سایر شهر های آن می باشد.

در حالت کلی هزینه زندگی در فرانسه شامل چند بخش اصلی نظیر مسکن، مواد غذایی، پوشاک، حمل و نقل، بیمه و تحصیل می شود. برای مثال برای سکونت در شهری مانند پاریس، باید بین 1050 تا 1200 یورو هزینه کنید، این قیمت برای ساکن شدن در خوابگاه بیان می گردد. کسی که قصد دارد در شهر نیس ساکن شود، بایستی بین 700 تا 920 یورو هزینه کند به علاوه شهر هایی نظیر نانت، لیون، بوردو و تولوز، ماهیانه بین 650 تا 900 یورو هزینه خواهد داد.

هزینه زندگی در شهر های مختلف فرانسه و بررسی آن ها

اینکه هزینه زندگی در فرانسه از انگلیس کمتر باشد، نکته ای قابل بحث است زیرا این کشور به دلیل فراهم کردن شرایط خرید ملک، به خوبی می تواند گزینه مناسبی برای اخذ اقامت دائم باشد. اگر از آن گروه از افرادی باشید که تک به تک قیمت ها بررسی می کنید بهتر است بدانید که به تنهایی قادر به انجام اینکار نخواهید بود و بایستی از رهنمود های یک وکیل مهاجرتی نظیر وکلای خبره موسسه پارسی کانادا استفاده نمایید.

هزینه زندگی در شهر پاریس

به دلایل مختلف، پاریس از آن شهر هایی است که مهاجران را برای بازدید و اخذ اقامت دائم فرانسه جلب می کند. برخی عاشق زندگی در پاریس هستند و از آب و هوا و جو آن لذت می برند، تعداد بیشتری نیز در جست و جوی پیدا کردن شغلی هستند که آن ها را به پیشرفت و توسعه برساند و دست یابی به اهداف آرمانی را به واقعیت تبدیل گرداند. در گزارش هزینه زندگی Mercer’s 2018، پاریس شهری بوده که گران تر از آمستردام، مونیخ و بروکسل می باشد، اما از مناطقی نظیر لندن، نیویورک و زوریخ، ارزان تر است.

  • 22 درصد ارزانتر از نیویورک است
  • 37 درصد گرانتر از مادرید است
  •  29 درصد گرانتر از بروکسل است
  •  10 درصد ارزانتر از لس آنجلس
  • 17 درصد ارزانتر از لندن است

 هزینه زندگی در شهر لیون

لیون سومین شهر بزرگ این کشور اروپایی می باشد که تعداد بی شماری از علاقه مندان برای اخذ ویزای مهاجرت به فرانسه اقدام می کنند. این شهر بسیار فوق العاده برای زندگی و کار می باشد و به عنوان قطب بانکی و همچنین داروسازی، نرم افزار و سایر صنایع در میان سایر شهر ها شناخته می باشد. همچنین بسیاری از مهاجران برای اخذ ویزای کار در فرانسه اقدام نموده و از فرصت های شغلی موجود در شهر لیون استفاده می کنند. لیون تنها شهر فرانسوی است که در گزارش های مربوط به هزینه زندگی مرسر، رتبه 105 جهان در سال 2018 را به خود اختصاص داده است. در این بخش نیز تفاوت این شهر با شهر های دیگر از نظر امکانات بیان شده است.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

  • 33 درصد ارزانتر از نیویورک می باشد
  • 18 درصد گرانتر از مادرید است
  •  12 درصد گرانتر از بروکسل است
  • 22 درصد ارزانتر از لس آنجلس می باشد
  •  28 درصد ارزانتر از لندن است

هزینه خرید ملک در فرانسه

اگر به دنبال آپارتمان معمولی در یکی از کلان شهرها باشید، شاید خرید ملک در فرانسه و اجاره به طور کلی گران باشد اما دولت این کشور راه های بی شماری را بر سر بومیان و مهاجران قرار داده است. یکی از این مسیر ها این می باشد که ساکنان می توانند تا حدود 50 درصد از حقوق ماهانه خود را صرف اجاره در فرانسه کرده و به تنهایی در یکی شهرهایی مانند پاریس و لیون زندگی کنند. لازم به ذکر است که هزینه های ساکن شدن چه در شهر های مختلف و چه در انواع گوناگون، فرق دارد. به عنوان مثال برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز پاریس، بایستی آماده پرداخت ماهانه حداکثر 1400 یورو یا دو برابر بیشتر از آن باشید.

شهر لیون از نظر مسکن بسیار ارزان تر می باشد، زیرا قیمت ها حدود 600 تا 800 یورو در هر ماه برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر یا 1100 یورو برای یک آپارتمان سه خوابه آغاز می گردد. و اما نکته ای که درباره شهر مارسی مطرح می شود، ارزان تر بودن آن نسبت به لیون است، زیرا هزینه ها از آپارتمان های یک خوابه در حدود 550 یورو در ماه و ملک های سه خوابه با قیمت 950 یورو شروع می شوند. در حالت کلی بهتر است بدانید که خرید ملک در فرانسه، بسیار پایین تر از سایر کشورها شمرده می شود.

هزینه خدمات و اینترنت در فرانسه

پاریس شهری است که در سایر هزینه های اساسی و بخش های مورد نیاز مردم، برنامه ای مشابه با سایر مناطق اروپا دارد. درمجموع به طور متوسط حدود 160 یورو در ماه برای یک آپارتمان 85 متر مربع، لوازم مورد نیاز نظیر آب، گرمایش، برق و اینترنت می باشد. در شهرهای کوچکتر در جنوب فرانسه، به دلیل آب و هوای متغیر در تمام طول سال، صورت حساب ها نیز می تواند تغییر کند. برای مثال در زمستان هزینه های گرمایشی و گاز بیشتر و در تابستان هزینه برق بیشتر خواهد بود.

جالب است بدانید که هزینه برق در فرانسه در مقایسه با استاندارد های اتحادیه اروپا بیشتر در نظر گرفته نمی شود و متوسط هزینه برق در این کشور حدود 0.15 یورو در هر کیلووات ساعت، پایین تر از متوسط اتحادیه اروپا 0.20 یورو می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه اینترنت در فرانسه نیز به صورت نسبی در نظر گرفته می شود، بسته های اولیه اینترنتی از حدود 20 تا 30 یورو در ماه آغاز می شوند. برای مثال اگر از برنامه های تلویزیونی آنلاین استفاده کنید و بیننده پر و پا قرص آن ها باشید، خواهید دید که هزینه شما به طور سرسام آوری بالا خواهد رفت.

هزینه حمل و نقل عمومی در فرانسه

گرچه هزینه زندگی در پاریس بیشتر از شهر های اطراف فرانسه است، اما یکی از مزایای زندگی در یک شهر خوب و توسعه یافته، به اصطلاح کلان شهر، سیستم گسترده حمل و نقل عمومی آن می باشد. برای مثال شما به یک مهاجر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مناسب خواهید فهمید که زندگی در یک شهر ایده آل و کار کردن در شرکتی عالی با مزایای فوق العاده، می تواند به پیشرفت و توسعه فردی تان کمک کند و شما را به درآمد بالایی برساند.

همان طور که گفته شد، سیستم های مترو و سایر حمل و نقل عمومی در شهرهای فرانسه کاملاً مناسب بوده و نیزی نیست تا هزینه های بسیار برای رفت و آمد پرداخت کنید. به عنوان مثال، بلیط یک طرفه در پاریس در حدود 1.90 یورو می باشد و هزینه آن به صورت ماهیانه به میزان 75 یورو خواهد رسید. جالب است بدانید که دولت فرانسه برای کسانی که به طور مرتب از وسایل حمل و نقل استفاده می کنند، تخفیف های ویژه ای را در نظر گرفته که بهتر است متقاضیان اخذ اقامت دائم فرانسه از آن ها آگاه باشند.

اما متاسفانه در مناطق روستایی، وسایل حمل و نقل عمومی به خوبی توسعه نیافته است. بسیاری از مهاجران که تمایل دارند در حومه شهر زندگی کنند، برای رفت و آمد باید خودرویی داشته باشند که سوخت آن ها در حدود 1.60 یورو در لیتر هزینه می شود.

هزینه مواد غذایی در مهاجرت به فرانسه

لازم به ذکر است که عوامل زیادی در هزینه های مواد غذایی تأثیر می گذارد. خرید از فروشگاه های تخصصی به جای سوپر مارکت های فرانسوی باعث افزایش هزینه های زندگی در فرانسه خواهد شد و هر کسی بسته به شرایط زندگی اش، قادر خواهد بود تا هزینه های مربوطه را بپردازد و نیاز خود و خانواده را تامین کند. در حالت کلی متقاضیان بایستی حداقل در حدود 220 تا 290 یورو در هر ماه برای مواد غذایی در فرانسه هزینه کنند.

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه مراقبت های بهداشتی در فرانسه

یکی از جنبه های مثبت در هزینه های زندگی در فرانسه، مراقبت های بهداشتی آن است. به لطف تغییرات به عمل آمده در قوانین دولت فرانسه، هر کسی که بیش از سه ماه در فرانسه زندگی کرده باشد، واجد شرایط دریافت بیمه درمانی دولت خواهد بود. این بیمه که PUMA نامیده می شود، توسط سیستم تأمین اجتماعی فرانسه تأمین گردیده است.

جالب است بدانید که در مواردی غیر از بیماری های خاص، حدود 70 درصد از هزینه های پزشکی توسط این سیستم، تحت پوشش قرار گرفته می شود، اما در برخی موارد مانند سرطان، دیابت یا بچه دار شدن، 100 درصد هزینه ها توسط سیستم مراقبت های بهداشتی فرانسه تأمین خواهد شد.

هزینه تحصیل در فرانسه

یکی از اقدامات مهمی که کشور فرانسه به خوبی انجام می دهد، فراهم کردن سیستم آموزشی حرفه ای می باشد. دولت این کشور بر آن است تا اقدامات مهمی را در راستای بهبود آموزش کشورش به انجام رساند. همه کودکان بایستی از سن شش سالگی تا شانزده سالگی به مدرسه بروند تا بتوانند نقشی مهم در پیشرفت اقتصاد ایفا کنند. دولت بر آن است تا همه هزینه ها به جز خرید لوازم تحریر و سفر های تفریحی مدرسه را بپردازد.

لازم به ذکر است که سیستم آموزش فرانسه به صورت سختگیرانه عمل می کند و این امر باعث می شود تا کودکان تحصیل را به جدی دنبال نمایند. بهتر است بدانید که هزینه های تحصیل کسانی که قصد دارند در مدارس بین المللی تحصیل کنند به مراتب بیشتر خواهد بود، این در حالی می باشد که مدارس دولتی در فرانسه به طور معمول دو زبانه نیستند اما برخی نیز برای ارائه خدمات بیشتر یافت می شوند. یکی از نکاتی که در راستای مهاجرت تحصیلی باید به آن توجه کرد، پرداخت مقداری از هزینه های تحصیل مهاجران توسط کار فرمایان است.
همچنین هزینه شهریه سالانه در بین سایر مدارس به شیوه ای متفاوت در نظر گرفته می شود. با این وجود اگر در جست و جوی تحصیل در فرانسه هستید باید در ارتباط با این موضوع با وکیل مهاجرتی تان مشورت نموده و از تفاوت های بین مدارس دولتی، خصوصی، دو زبانه و بین المللی در این کشور آگاه شوید. عده ای نیز در جست و جوی راه های برای تحصیلات دانشگاهی هستند. جالب است بدانید که دانشگاه های ایالتی از نظر قیمتی بسیار منطقی تر از دانشگاه های ایالات متحده یا انگلیس می باشند.

با پارسی کانادا شهری مناسب را برای زندگی برگزینید

همان طور که در مقاله گفته شد، انتخاب شهر یکی از مهم ترین بخش های زندگی در فرانسه است. در نتیجه علاقه مندان بایستی برای بهبود روند مهاجرتی خود از راهنمایی های یک وکیل یا مشاور مهاجرتی استفاده نمایند تا بتوانند اهداف آرمانی خود را از آرزو به واقعیت تبدیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید