موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟

کشور فرانسه در قسمت اروپای غربی واقع شده و یکی از ابرقدرت‌های سیاسی و صنعتی دنیا به شمار می رود. از آنجایی که این کشور نرخ رشد اقتصادی بسیار بالا یی دارد و طی سال های متمادی ثبات اقتصادی خود را حفظ کرده است، شهروندان فرانسوی معمولاً از سطح رفاه بالایی در زندگی برخوردارند.

برخورداری از نرخ بیکاری پایین و همچنین سطح اقتصادی مناسب، باعث شده که سالانه افراد بسیاری برای مهاجرت به فرانسه اقدام کرده و این کشور را به عنوان اولین مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. به منظور مهاجرت به فرانسه، راه های متعددی وجود دارد که تمامی متقاضیان می توانند بسته به شرایط زندگی و مالی خود، یکی از این روش های مهاجرتی را انتخاب کرده و به دنبال اخذ ویزا و اقامت دائم خود باشند.

یکی از راه‌های اصلی مهاجرت به فرانسه یا هر کشور دیگری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار فرانسه یا مهاجرت کاری است، مثل دیگر کشورهای اروپایی اولویت استخدام و پیدا کردن شغل در فرانسه ابتدا با اتباع این کشور و سپس با اتباع اروپایی است، اما با توجه به کمبود نیروی کار متخصص در فرانسه، بخش اعظمی از نیروی کار از خارج از اروپا استخدام میشود.

به منظور اخذ ویزای کاری فرانسه ابتدا بایستی از یک کارفرمای فرانسوی، جاب آفر یا پیشنهاد کار داشته باشید، در واقع بایستی نظر کارفرما را جلب کنید تا با شما قرارداد کاری ببندد. بعد از این مرحله، پیشنهاد کاری کارفرما بایستی به اطلاع اداره ملی استخدام فرانسه برسد تا آنها در اسرع وقت آگهی استخدام شغلی در این کشور و کشورهای اتحادیه اروپا را انتشار دهند.

کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟
کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟

این آگهی به مدت سه ماه و برای دوبار متوالی در سطح اتحادیه اروپا منتشر می‌شود، در صورتی که نیروی کار متخصص برای شغل مورد نظر در اتحادیه اروپا یافت نشود، بعد از آن اداره ملی کار درخواست را در اختیار مقام تجارت رقابت کار و استخدام قرارداده و در صورت تایید از این سازمان، پرونده در اختیار اداره مهاجرت قرار می گیرد. در این زمان است که شخص برای تست پزشکی فرستاده می شود. بعد از این مرحله در صورت تایید نتایج پزشکی و سلامت فرد متقاضی، اداره مهاجرت فرانسه از کنسولگری درخواست صدور ویزای کار خواهد کرد این ویزا برای ۱۲ ماه معتبر بوده و قابل تمدید می‌باشد.

صدور اجازه کار در فرانسه می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، ویزای بلند مدت که همان اجازه اقامت است، اجازه کار ویژه برای افرادی که با اجازه اقامت خود در فرانسه حق کار ندارند.

برای پست هایی که نیاز به مهارت خاصی داشته باشند، فرد متقاضی بایستی مدارک معتبر و مرتبطی داشته باشد. نیروی کار خارجی به مدت ۳ ماه یا کمتر بایستی در یکی از زمینه های زیر مشغول به کار شود:

وقایع هنری علمی فرهنگی و ورزشی
نمایش ها سمینارها کنفرانس های تجاری
پخش و تولید محصولات صوتی و تصویری
نمایش های هنری و مدلینگ
کار در قسمت های آی تی، حسابرسی، مدیریت مالی، بیمه، معماری و مهندسی

ویزای اقامت مهارت و تخصص

این نوع ویزا برای نیروهای کار ماهر و متخصص از کشورهای خارجی صادر می‌شود که بتوانند در کلیه زمینه های علم و فرهنگ توسعه اقتصاد فرانسه ثمربخش باشند .بدین منظور شخص متقاضی بایستی یک برنامه طرح کاری تدوین کرده و به سفارت یا کنسولگری فرانسه ارائه کند، تصمیم‌گیری در مورد قبول یا رد این طرح در اختیار وزارت کشور فرانسه است.

در صورتی که طرح متقاضی مورد قبول واقع شود، ویزای چهار ساله برای متقاضی صادر می شود که قابل تمدید است. در این نوع ویزا فرد می تواند به همراه همسر و فرزندان خود به کشور فرانسه مهاجرت کند. لازم به ذکر است که در این نوع ویزا همراهان متقاضی نیز حق کار و تحصیل دارند.

کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟
کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

یکی از از پرطرفدار ترین روش های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه مهاجرت به این کشور از طریق اخذ ویزای تحصیلی است. اقامت تحصیلی در فرانسه با توجه به محبوبیت آن بین متقاضیان شاید بهترین راه مهاجرت به فرانسه باشد، تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی از روش‌های مهم مهاجرت به فرانسه محسوب می شود. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا به منظور تحصیل در فرانسه بایستی ویزای تحصیلی بگیرند.

ویزاهای تحصیلی در این کشور به طور کلی به سه دسته تقسیم بندی می شود:

  •  ویزای کوتاه مدت تحصیلی برای دوره‌های تحصیلی کمتر از سه ماه
  • ویزای بلند مدت تحصیلی برای دوره‌های تحصیلی بین ۳ تا ۷ ماه که معمولاً این نوع ویزا برای دوره های زبان فرانسه به شکل فشرده صادر می‌شود.
  • ویزای بلند مدت تحصیلی فرانسه برای دوره‌های تحصیلی بیش از ۷ ماه

این نوع ویزا یعنی ویزای بلند مدت تحصیلی فرانسه به عنوان نوعی اجازه اقامت در این کشور تلقی شده و به مدت دوره تحصیل خواهد بود، مثلاً برای مقطع لیسانس سه ساله، فوق لیسانس دوساله و دکترا چهار ساله است. به منظور اخذ این نوع ویزا می توانید برای دوره های فشرده ی یادگیری زبان فرانسه بیش از ۶ ماه اقدام کنید که در این صورت اجازه اقامت این کشور را پیدا خواهید کرد.
مدارک اصلی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت در فرانسه عبارتند از :

کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟
کدام روش مهاجرت به فرانسه مناسب تر است؟
  •  مدارک تحصیلی سالهای گذشته ترجمه شده به زبان فرانسه
  •  مدرک زبان فرانسه در صورت دارا بودن
  •  رسید تمکن مالی حدودش ۶۱۵

این دو روش مهاجرت به فرانسه از راه های پر طرفدار و محبوب مهاجرت به این کشور محسوب می شوند که جدا از مزایای شان کم هزینه ترین روش های مهاجرتی به کشور فرانسه محسوب می شوند. حال با در نظر گرفتن این شرایط، اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، می‌توانید با مشاورین زبده و متخصص ما در امور مهاجرت در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس حاصل فرمایید، تیم مشاور مهاجرتی پارسی کانادا با بررسی تمامی شرایط فعلی زندگی شما بهترین روش مهاجرت به کشور فرانسه را به شما پیشنهاد می دهند، پس با ما همراه باشید و کم هزینه ترین و سریعترین روش مهاجرت به فرانسه و اقامت در فرانسه را برگزینید.

آگوست 5, 2020

نویسنده : مرجان زرقام
ارسال نظرات