موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

پنج شغل جدید در برنامه گلوبال تلنت کانادا معرفی شد!

پنج شغل جدید در برنامه گلوبال تلنت کانادا معرفی شد!

به گزارش پارسی کانادا، به نقل از CIC New، در تاریخ 22 دسامبر، ESDC (اداره توسعه و اشتغال کانادا) فرصت‌های شغلی مهندسی را به برنامه گلوبال تلنت (Global Talent Stream) اضافه کرده است. ESDC یک اداره دولتی است که هدف آن حمایت از نیروی کار کاناداست. به همین ترتیب بر بسیاری از امور مهاجرتی هم نظارت دارد – از جمله صدور مجوزهای LMIA. بر اساس برنامه گلوبال تلنت (GTS)، کارفرمایان کانادا به دلیل کمبود نیروی کار، به دنبال استخدام کارگر ماهر خارجی برای یکی از 17 حرفه مورد تقاضا هستند.

و اما مشاغل جدید اضافه شده به GTS چیست؟

پیش از این خبر، مشاغل برنامه گلوبال تلنت کانادا، 12 مورد بود. با به‌روزرسانی اخیر این عدد به 17 رسیده است، که شامل مشاغل زیر هستند:

  • مهندسین عمران (NOC کد 21300)،
  • مهندسین برق و الکترونیک (NOC کد 21310)،
  • مهندسین معدن (NOC کد 21330)،
  • مهندسین هوافضا (NOC کد 21390) و
  • مهندسین کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار، کد NOC 21311)

چرا این مشاغل اضافه شده‌اند؟

براساس این اخبار مهاجرتی لیست مشاغل واجد شرایط برنامه GTS با توجه به نیاز بازار کار کانادا تغییر می‌کند. اضافه شدن این 5 موقعیت جدید احتمالاً حکایت از نیاز به نیروی کار مهندسی در کانادا دارد. امسال به طور خاص تمرکز کانادا روی جذب نیروهای متخصص بود تا نیازهای نیروی کار کانادا را برطرف کند. اما چطور؟ بدین منظور اقدامات زیر توسط اداره مهاجرت کانادا انجام شده است:

  • معرفی پایلوت کارگران مشاغل حیاتی نیوبرانزویک (NBCWP) – به منظور رفع نیازهای نیروی کار.
  • حذف موانع اقامت دائم برای پزشکان (در میان کمبود بی‌سابقه نیروی کار در حوزه‌های مراقبت‌های بهداشتی) که از طریق اکسپرس اینتری درخواست داده‌اند.
  • تصویب لایحه C-19؛ که به وزیر مهاجرت اختیار می‌دهد، گروه‌هایی را در مجموعه اکسپرس انتری بر اساس نیازهای شغلی ایجاد کند. علاوه‌براین می‌تواند دعوت‌نامه‌هایی (ITA) برای متقاضیان صادر کند. در نتیجه، اکسپرس اینتری احتمالاً مشاغل بیشتری را در سال 2023 هدف قرار خواهد داد.

از آنجایی که کانادا همچنان با کمبود نیروی کار متخصص و از طرفی افزایش بازنشستگان مواجه است، در دنیای پسا کووید، به نظر می‌رسد که این کشور به نیازهای اقتصادی خود به روشی هدفمندتر رسیدگی کند. درست همانطور که کانادا قبلاً مهاجرت را به عنوان وسیله‌ای برای برآوردن نیازهای نیروی کار مورد تقاضا شناسایی کرده است.

منبع خبر: CIC News

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال