موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

نیو ساوت ولز (New South Wales)، ایالتی در جنوب شرقی استرالیا، که با نام “ولز جنوبی نو” هم شناخته می‌شود. مرکز این ایالت سیدنی (Sydney) است که معروف‌ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا نیز هست. این ایالت در جنوب شرقی استرالیا قرارگرفته که با شهرهای ساحلی و پارک‌های ملی متمایز شده است. از شرق با دریاهای مرجان و تاسمانی همسایه است، از جنوب به ایالت ویکتوریا، از غرب به استرالیای جنوبی و از شمال به کوئینزلند محدود می‌شود.

میانگین سنی افراد در نیو ساوت ولز (به اختصار NSW) 38 سال است. این ایالت به چهار منطقه تقسیم‌شده است. در ادامه این مطلب فرهنگ مردم نیو ساوت ولز، آب و هوای جغرافیایی این منطقه، اقتصاد این ایالت، دلایل مهاجرت به نیو ساوت ولز و شهرهای مهم آن را بررسی می‌کنیم.

نامنیو ساوت ولز (new south wales)
پرچمپرچم ایالت تاسمانی استرالیا
مرکزسیدنی (Sydney)
جمعیتحدود 8.18 میلیون نفر
مساحت809,952 کیلومترمربع
حیوان بومیپلاتیپوس
(Platypus)
زبانانگلیسی
مهم‌ترین شهرهاسیدنی (Sydney) - نیوکاسل (Newcastle) - ولونگونگ Wollongong)
آب و هوامعتدل و استوایی
منطقه زمانیUTC +10
وزیردومینیک پروتت (Dominic Perrottet)
وب سایتwww.nsw.gov.au

نقشه نیو ساوت ولز

زندگی و فرهنگ مردم نیو ساوت ولز

مانند بسیاری از استرالیا، نیو ساوت ولز یک فرهنگ واحد و قابل شناسایی ندارد. با توجه به هجوم مهاجران در 60 سال گذشته، این ایالت دارای چشم‌انداز چند فرهنگی است. ورزش بخش بسیار مهمی از فرهنگ دولتی در این ایالت است. فوتبال معمولاً به لیگ راگبی و گاهی اتحادیه راگبی اشاره دارد. در ماه‌های سردتر، هر هفته یک مسابقه لیگ راگبی در بخشی از ایالت برگزار می‌شود. در سمت جنوب نیو ساوت ولز، فوتبال استرالیایی با قوانین استرالیا رایج‌تر است.

ایالت نیوساوت ولز در میان ایالت های استرالیا دارای «فرهنگ کافه» قوی است. آن‌قدر قوی که شهر خوش‌منظره پورت مک کواری در نیو ساوت ولز محل برگزاری مسابقات و کنفرانس باقلا طلایی استرالیا/نیوزیلند است که در آن ده‌ها قهوه‌پز برای خارق‌العاده‌ترین قهوه در کشور رقابت می‌کنند و صدها نفر دیگر نمونه‌های دانه‌های خود را برای این مسابقه ارسال می‌کنند.

کافه ای در نیو ساوت ولز

کافه ای در پورت مک کواری نیو ساوت ولز

شهرهای مهم ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

مهم‌ترین شهرهای ایالت نیو ساوت ولز به ترتیب سیدنی، نیوکاسل، ولونگونگ و ساوترلند است. البته باید بدانید قلمرو پایتختی استرالیا (Australian Capital Territory) در دل این ایالت قرار دارد. پایتخت استرالیا، شهر کانبرا (Canberra) در قلمرو پایتختی استرالیا واقع‌شده است.

سیدنی (Sydney)، مرکز ایالت نیو ساوت ولز، استرالیا است که در سواحل جنوب شرقی استرالیا واقع‌شده است. سیدنی بزرگ‌ترین شهر این کشور است و با بندر باشکوه و موقعیت استراتژیک خود، یکی از مهم‌ترین بنادر در جنوب اقیانوس آرام است. بیشترین جمعیت این شهر را بریتانیایی‌ها تشکیل می‌دهند.

خیابان های سیدنی مرکز ایالت نیو ساوت ولز

خیابانی در سیدنی مرکز ایالت نیو ساوت ولز

نیوکاسل (Newcastle) دومین شهر بزرگ ایالت نیوساوت ولز استرالیا و جز شهرهای ارزان محسوب می‌شود. نیوکاسل از نظر تقسیمات کشوری، یک کلان‌شهر است، این شهر بزرگ‌ترین بندر صادرکننده زغال‌سنگ در دنیا است و این روزها به بزرگ‌ترین تولید قهوه تبدیل‌شده است. ولونگونگ و ساوترلند نیز به ترتیب سومین و چهارمین شهرهای بزرگ در استرالیا به حساب می‌آیند.

آب و هوای ایالت نیو ساوت ولز

نیو ساوت ولز به دلیل آب‌وهوای مطبوعش شناخته می‌شود: آب‌وهوای معتدل، زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم. البته، منطقی است که آب‌وهوا در مناطق مختلف ایالت متفاوت باشد. در نزدیکی مرز کوئینزلند هوا مرطوب‌تر است و هر چه به سمت شمال دورتر می‌شوید، تابستان‌ها گرم‌تر می‌شوند.

اگر قصد دارید در نزدیکی قسمت‌های مرتفع مناطق آلپ جنوبی زندگی کنید، ممکن است در ماه‌های زمستان مقداری برف را تجربه کنید. سیدنی دارای میانگین حداکثر دمای حدود 25 درجه سانتی‌گراد در تابستان است که در زمستان به 16 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

مهاجرت به ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

مهاجرت به کشوری دیگر مانند استرالیا معمولاً بر اساس نیازهای مردمانش است و باهدف تحصیل یا یافتن فرصت‌های شغلی با درآمد بالاتر است. مهاجرت به ایالت نیو ساوت ولز به نسبت ایالت‌های دیگر استرالیا شاید بیشتر باشد، چراکه این ایالت شامل شهرهای بزرگ و پایتخت استرالیا است.

در این ایالت بندرهای بزرگی وجود دارد و طبعاً فرصت‌های شغلی زیادی هم وجود دارد. ویزای 491 استرالیا، از بهترین ویزاهایی است که می‌توانید برای مهاجرت کاری به این ایالت اقدام کنید. شهرهای این ایالت به‌ویژه نیوکاسل با توجه به هزینه پایین مسکن یک انتخاب عالی برای مهاجران به این کشور است.

مهاجرت به ایالت نیو ساوت ولز

مهاجرت به مرکز ایالت نیو ساوت ولز

ساکنان NSW در حال حاضر کیفیت زندگی بالا و هزینه نسبتا پایین زندگی را تجربه می‌کنند. نقل‌مکان به نیو ساوت ولز به معنای دسترسی آسان به محصولات تازه ارزان‌قیمت، پوشاک، مبلمان و لوازم‌خانگی است. حتی قیمت بنزین، بنزین و خودروها نیز نسبتاً پایین است.

اقتصاد و بازار کار ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

با بیش از نیم تریلیون دلار، نیو ساوت ولز بزرگ‌ترین اقتصاد ایالتی استرالیا است که حدود یک‌سوم تولید اقتصادی این کشور را تشکیل می‌دهد و نزدیک به یک‌سوم استرالیایی‌ها را در خود جای‌داده است. نیو ساوت ولز دارای یک اقتصاد متنوع و مبتنی بر خدمات است که در مقایسه با ایالت‌های معدنی استرالیای غربی و کوئینزلند، کمتر در معرض  نسبتاً کمتری نسبت به قیمت کالاها قرار دارد. بخش‌های ساخت‌وساز، تولید، بهداشت و آموزش نیز سهم بزرگی از فعالیت‌های اقتصادی را به خود اختصاص می‌دهند.

بندر در نیو ساوت ولز

بندر سیدنی در ایالت نیو ساوت ولز مرکز مبادلات اقتصادی

در طول دو دهه گذشته، سهم خدمات اقتصاد دولتی به تدریج افزایش یافته و تقریباً 80 درصد از فعالیت های اقتصادی و بیش از 90 درصد از اشتغال را تشکیل می‌دهد.

جمعیت شناسی ایالت نیو ساوت ولز استرالیا

جمعیت تخمینی نیو ساوت ولز در پایان سپتامبر 2021، حدود 8.18 میلیون نفر بود که تقریباً 32.96٪ از جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد. سیدنی نیز خانه تقریباً دوسوم (65.3٪) از جمعیت NSW است. بیشتر جمعیت این ایالت را انگلیسی‌ها و سپس فنلاندی‌ها تشکیل می‌دهند. این جمعیت در مرکز شهر و حاشیه شهر قرار دارند.

26.5 درصد از مردم در نیو ساوت ولز به زبانی غیر از انگلیسی در خانه صحبت می‌کنند که ماندارین، عربی، کانتونی، ویتنامی و یونانی بیشترین صحبت را دارند. رایج‌ترین ادیان و فرقه‌های مسیحی کاتولیک رومی هستند.

سخن پایانی

ایالت نیو ساوت ولز استرالیا یکی از ایالت‌های پرجمعیت در جنوب شرقی استرالیا است. این ایالت شامل بندرهای بزرگی مثل سیدنی است که در اقتصاد استرالیا و این کشور تاثیر زیادی دارد. مرکز ایالت نیو ساوت ولز سیدنی است که پرجمعیت‌ترین شهر استرالیا نیز می‌باشد. جمعیت نیو ساوت ولز بیش از 8.1 میلیون نفر بود، که آن را پرجمعیت‌ترین ایالت استرالیا می‌کند. کمتر از دوسوم جمعیت ایالت، یعنی 5.3 میلیون نفر، در منطقه سیدنی بزرگ زندگی می‌کنند.

سوالات متداول

ایالت نیو ساوت ولز (new south wales) یکی از ایالت‌های استرالیا بوده، که در جنوب شرقی استرالیا واقع‌شده است. مرکز این ایالت سیدنی (Sydney) معروف‌ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا است.

جمعیت نیو ساوت ولز در سال 2021 حدود 8.18 میلیون نفر و مساحت آن حدود 809,952 کیلومترمربع است.

مهم‌ترین شهرهای ایالت نیو ساوت ولز به ترتیب سیدنی، نیوکاسل، ولونگونگ و ساوترلند است. البته باید بدانید قلمرو پایتختی استرالیا (Australian Capital Territory) در دل این ایالت قرار دارد. پایتخت استرالیا، شهر کانبرا (Canberra) در قلمرو پایتختی استرالیا واقع‌شده است.

اقتصاد نیو سات ولز مبتنی بر خدمات است و بخش‌های ساخت‌وساز، تولید، بهداشت و آموزش نقش بزرگی در اقتصاد این ایالت دارد.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال