موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

خرید ملک در استرالیا | استرالیا به عنوان یکی از کشورهایی که هر ساله مورد استقبال تعداد بسیاری از مهاجران قرار می گیرد، شناخته می شود. شرایط استرالیا از لحاظ قدرت اقتصادی، سطح رفاه، وضعیت کار، آب و هوای مساعد و هم چنین سطح آموزشی بسیار بالای این کشور سبب شده که مهاجرت به استرالیا محبوبیت خاصی پیدا کند. قطعا هر فرد پیش از آن که برای مهاجرت و اخذ ویزا اقدام نماید به بررسی وضعیت این کشور یا سایر کشورهای مقصد می پردازد تا بهترین تصمیم را بگیرد. اگر بخواهیم در رابطه با کشور استرالیا نیز صحبت کنیم یکی از مسائل مهم، خرید ملک در استرالیاست. در حالت کلی هزینه زندگی در استرالیا بالاست. البته این موضوع در مقایسه سطح درآمد بالای مردم این کشور و امکانات موجود در این کشور غیرطبیعی نمی باشد. به طبع هزینه خرید ملک در استرالیا نیز بالاست.

این موضوع کاملا صحیح است که قیمت خانه در این کشور بالا است اما اکثر افرادی که مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه ‌گذاری را انتخاب کرده ‌اند می توانند از پس خرید یک ملک برآیند. خرید ملک در استرالیا می تواند زندگی شما را متحول کند. می پرسید چرا؟ زیرا تمام شهرهای استرالیا جزو لیست بهترین شهرهای دنیا قرار دارند . همان طور که ذکر شد اقتصاد استرالیا با توجه به موقعیت جغرافیایی به یکی از پایدارترین و قوی ترین اقتصاد های دنیا تبدیل شده است. این که شرایط خرید ملک در استرالیا و نحوه دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک چگونه است؟ یا از تمام این موضوعات مهم تر، قیمت ملک در استرالیا چقدر است از جمله سوالاتی است که بدون شک در ذهن مهاجرانی که مقصد آن ها استرالیاست نقش می بندد. گروه وکلا و مهاجران پارسی کانادا در این مقاله سعی دارند تا آن جا که امکان دارد شما را با این موضوعات آشنا کنند.

اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

بسیاری از کشورهای پیشرفته ی دنیا که مقصد ایده آلی  برای متقاضیان مهاجرت هستند ، امکان دادن امتیاز اقامت دایم را از طریق خرید ملک ، برای متقاضیان خود فراهم نموده اند. خرید ملک در استرالیا یکی از امن ترین راه ها برای سرمایه گذاری در این کشور است خصوصا برای کسانی که به تازگی قدم در خاک استرالیا گذاشته اند. شما می توانید از طریق مشورت با وکلای مهاجرتی به بهترین شکل در این را قدم بردارید. برای اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک باید شرایط متفاوت و مختلفی درنظر گرفته شود ، برای این کار داشتن منبع مالی کافی برای خرید ملک ، داشتن پس انداز برای تامین هزینه های زندگی در این کشور نیاز است . شایان ذکر است که شما برای خرید ملک در استرالیا باید هزینه های هنگفتی پرداخت نمایید و در قوانین مهاجرتی جدید اقامت استرالیا از طریق خرید ملک ممکن است اما به متقاضیان اقامت دائم تعلق نخواهد گرفت .

امروزه خرید ملک در استرالیا مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و افراد قرار گرفته است که یکی از مهم ترین ترین دلایل آن را می توان اقتصاد قوی این کشور و رو به رشد بودن قیمت املاک در ایالت های مختلف استرالیا از جمله سیدنی و ملبورن دانست . هدف بسیاری از سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات علاوه بر سودآوری مطمئن ، رسیدن به اقامت کشور مقصد نیز می باشد. همان طور که گفته شد توجه به این موضوع بسیار مهم است که خرید ملک در کشور استرالیا به تنهایی منجر به اخذ اقامت استرالیا نمی شود ، هرچند در ادامه می تواند به اخذ اقامت دائم شخص کمک کند.

شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک

با مطالعه بخش های قبل به این نکته مهم می رسید که دریافت اقامت استرالیا از طریق خرید ملک به تنهایی ممکن نیست بلکه برای اخذ این اقامت باید شرایط دیگری نیز برای متقاضی وجود داشته باشد تا بتواند مشمول اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک شود اما خرید ملک در استرالیا می تواند به دریافت ویزای استرالیا و اخذ اقامت دائم کمک کند. البته پیش از آن لازم به ذکر است که است افرادی که اقامت دائم استرالیا را ندارند، برای خرید ملک باید از سازمانی به نام کمیته رسیدگی به سرمایه گذارهای خارجی (FIRB) مجوز مورد نظر خود را دریافت کنند . برای این کار می توانید با مشاوران و وکلای مهاجرتی مشورت نمایید تا روند دریافت مجوز را به خوبی پشت سر بگذارید.

در واقع خرید ملک در استرالیا و یا هر کشور دیگر مستلزم مشورت کردن با وکیل امور ملک معتبر و با تجربه می باشد و برای انجام این پروسه ی مهم باید تحقیقات کاملی در این زمینه انجام داده شود تا احتمال ریسک را به حداقل ممکن برسانید . خرید ملک چه در استرالیا و چه در کشورهای دیگر اگر آگاهانه انجام شود می تواند بسیار سودمند باشد و اگر عجولانه و بدون تحقیق انجام شود می تواند زیان های جبران ناپذیری را رقم بزند.

موضوع دیگری که بسیار مورد توجه افراد مهاجر و سرمایه گذران قرار می گیرد این است که افرادی که اقامت موقت کشور استرالیا را دارند نیز می توانند از تسهیلات وام مسکن برخوردار شوند. دولت شرایط مساعدی جهت حمایت از این افراد در نظر گرفته و تا حدود 60 درصد از ارزش هر ملک را به عنوان وام بانکی برای آن ها در نظر می گیرد . بهتر است بدانید که شرط اصلی بانک ها برای دادن وام مسکن به این افراد ، اشتغال به کار برای مدت حداقل یک سال و داشتن درآمد مناسب و کافی می باشد.

خرید ملک در استرالیا
خرید ملک در استرالیا

نکات مهم خرید ملک در استرالیا

از آن جایی که خرید ملک در استرالیا امروزه مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است برای موفقیت در این امر باید به نکات بسیار مهمی توجه نمایید. در ادامه برخی از این نکات اساسی شرح داده شده است:

 1. آشنایی با محیطی که ملک در آن قرار دارد: پیش از هر اقدامی باید تحقیقات کاملی در باب مکانی که برای خرید ملک در کشور استرالیا مد نظر دارید انجام دهید. بهتر است مکانی را انتخاب نمایید که با محیط آن بیشتر آشنایی داشته وهم چنین لازم است از هزینه های خرید و فروش ملک در آن منطقه نیز آگاهی کاملی داشته باشید.
 2. کسب اطلاعات دقیق برای خرید ملک: یکی از مهم ترین نکات در بحث خرید ملک در کشور استرالیا، مشورت با مشاور و وکیل مهاجرتی ماهر و مورد اطمینان و انجام تحقیق و بررسی دقیق در این امر یعنی همان خرید ملک است.
 3. خرید ملک در مناطق رو به رشد: بهتر است منطقه ای را برای خرید ملک در استرالیا مد نظر بگیرید که انتظار می رود رشد بالایی داشته باشد ، به عبارت دیگر پتانسیل بالقوه ای برای سود آوری بالقوه داشته باشد.
 4. بررسی نرخ اجاره و تراکم جمعیت در محل: پیش از خرید ملک در استرالیا، مناطقی را مد نظر قرار دهید که نرخ اجاره محل در مقایسه با ارزش ملک بالا باشد. همچنین تحقیقاتی درباره ی تراکم جمعیت در محل مذکور انجام دهید زیرا در برخی مناطق نسبت عرضه به تقاضای اجاره ی ملک بالاتر بوده و این مورد می تواند فروش و یا اجاره دادن ملک را در آینده دشوار تر نماید.
 5. ایجاد تغییرات جزیی در ملک: پس از خرید ملک می توانید در مورد سلایق مردم آن منطقه تحقیق کرده و در طول سکونت خود در آن ملک تغییرات ظاهری جزیی را در اطراف آن انجام دهید تا به شما در جذب مشتری کمک کرده و در آینده بر قیمت ملک نیز تاثیر گذار باشد . این تغییرات می توانید شامل باغچه ای زیبا یا یک پارکینگ مناسب شود.
 6. بررسی هزینه های نگهداری ملک: این نکته را هرگز فراموش نکنید که صرفه جویی در هزینه های جانبی بسیار مهم است . تا جایی که امکان دارد سعی کنید که املاک نوساز را برای خرید ملک در استرالیا انتخاب نمایید چرا که اکثر خانه های قدیمی دارای محوطه ای وسیع یا استخر هستند و ممکن است در آینده هزینه های جانبی بالایی برای شما داشته باشد.
 7. توجه به نوع ملک : در موارد بسیاری واحد های آپارتمانی می توانند مناسب تر از منازل ویلایی باشند، زیرا هزینه های نگهداری پایین تری داشته و به دلیل مناسب تر بودن اجاره ی محل متقاضیان بالاتری را خواهد داشت.

روند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در استرالیا

اولین قدم برای شروع سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک، مشخص کردن برنامه ریزی و بودجه است. مهم ترین بخش در سرمایه گذاری در استرالیا از ظریق خرید ملک و مستغلات، تحقیق کردن و کسب اطلاعات مورد نیاز درباره شرایط خرید ملک در این کشور می باشد. هم چنین پیش از انجام آن شما می بایست میزان بودجه خود را مشخص کنید تا دچار مشکلات مالی نشوید و از میزان سرمایه خود نیز اطمینان حاصل کنید. اگر بودجه شما به اندازه ای که نیاز دارید نباشد در این صورت می توانید از بانک های کشور استرالیا وام دریافت کنید؛ اما به یاد داشته باشید که باید با ارائه مدارک مورد نیاز، توان پرداخت قسط های خود را اثبات نمایید.

مشاوران و کارشناسان پارسی کانادا به شدت به شما توصیه می کنند که اگر به فکر سرمایه گذاری هستید، حتما قبل از انجام هر کاری با از متخصصان باتجربه درخواست کمک کنید. شما می توانید امور مربوطه را به یک وکیل مجرب بسپارید تا انتقال مالکیت ملک و همچنین خرید و سرمایه گذاری شما را مدیریت کند. همان گونه که در بخش شرایط اخذ اقامت استرالیا از طریق خرید ملک این مقاله نیز گفته شد،  متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در حوزه ملک و مستغلات در این کشور می بایست از FIRB مجوز کسب کنند. این پروسه حداقل یک ماه زمان می برد و متقاضیان می بایست جهت کسب مجوز سرمایه گذاری در کشور استرالیا مدارک و شرایط مورد نیاز را دارا باشند و به یاد داشته باشند که خرید ملک در استرالیا با داشتن اطلاعات کافی درباره شرایط و هزینه های مربوطه امکان پذیر خواهد بود.

خرید ملک در استرالیا
خرید ملک در استرالیا

انواع ملک در استرالیا

 • خانه

خانه ها در استرالیا با فاصله (حداقل فاصله = 2/1 متر) از دیگر ساختمان ها یا خانه ها قرار دارند و به این ترتیب از یکدیگر جدا می شوند. معمولا این خانه ها دارای حیات خلوت هستند که اطراف آن حصار کشیده شده است. باغچه ای نیز در جلوی این خانه ها قرار دارد.

 • خانه شهری

به طور کلی خانه های شهری که در مجتمع ها یافت می شوند شامل خانه یا زمین های خصوصی هستند که هیچ خانه ای در بالا یا پایین آن وجود ندارد. یکی از نشانه های بارز این خانه ها این است که آن ها با یک یا چند خانه دیگر به یکدیگر متصل هستند.

 • داپلکس

به ساختمانی که توسط دیواری مشترک به دو مسکن مجزا تقسیم می شود، داپلکس می گویند. این ساختمان بر روی تکه زمینی بزرگ قرار داشته و هر مسکن دارای ورودی و باغچه ای جداگانه می باشد.

 • واحد یا آپارتمان

شامل آپارتمان ها یا واحد هایی هستند که به خودی خود کامل می باشند. این آپارتمان ها زمین خصوصی ندارند و عموما دارای ورودی یا پلکان مشترک هستند. آپارتمان هایی که یک اتاق دارند نیز استودیو نامیده می شوند.

شهرهای مقرون به صرفه در استرالیا برای خرید ملک

 • هوبارت

با توجه به رونق اخیر بازار املاک، تاسمانیا مقرون به صرفه ترین ایالت استرالیا برای خرید یک خانه ارزان قیمت باقی می ماند و خرید خانه فقط به 8/23 درصد از درآمد افراد نیاز است. قیمت ها در پایتخت Tassie نیز رشد کرده اند اما هوبارت گزینه ای بسیار مقرون به صرفه تر از ملبورن و سیدنی است و شهرت آن به دلیل وجود  بسیاری از گالری های معاصر و تجربیات غذایی و نوشیدنی منحصر به فرد است.

 • کانبرا

درصورتی که شما در حال کسب درآمد بزرگ مثل اکثر ساکنان کانبرا در مشاغل حرفه ای و خدمات عمومی هستید، کانبرا به عنوان پایتخت کسور استرالیا یک مکان مقرون به صرفه برای مهاجرت است. با درآمد متوسط هفتگی ۹۹۸ دلار ، مردم آن در حدود ۳۰۰ دلار در هفته بیش از میانگین سایر استرالیایی ها به دست می آورند.

 • آدلاید

متوسط قیمت خانه ها در شهر آدلاید 465000 دلار است و به نظر می رسد در کل سیدنی یک حومه مجاور وجود نداشته است که قیمت خانه های آن نیم میلیون دلاری باشد.

 • گلد کوست

شهر گلد کوست استرالیا حدودا 20 درصد ارزان تر از سیدنی است. این قسمت آفتابی کوئینزلند در جنوب شرقی یک سبک زندگی عالی را نیز ارائه می دهد. این شهر شامل بعضی از بهترین سواحل است که در کل استرالیا پیدا می کنید.

 • ولونگونگ

این شهر بسیار شبیه نیوکاسل است و یکی دیگر از معادن قدیمی در نزدیکی سیدنی است که سواحل زیبا و مرکز شهری پر جنب و جوش را در قیمت بسیار ارزان تر ارائه می دهد.

ژانویه 27, 2020

ملبورن استرالیا

ملبورن استرالیا

ملبورن استرالیا ملبورن استرالیا | درباره ی این شهر گفتنی بسیار زیاد است، ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریای استرالیا است که در امتداد رود یارا و کنار خلیج پورت قرار گرفته است. همانطور که می دانید ملبورن یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان را داراست و کیفیت زندگی در این شهر از استاندارد بالایی برخوردار است. […]

بیشتر بخوانید...
ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا ویزای 190 استرالیا | ویزای 190 یکی از انواع ویزای کار در استرالیا می باشد که برای اقامت دائم مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از زیر مجموعه های ویزای اسپانسرشیب است، به این معنی است که اگر فردی تحت حمایت یکی از اسپانسر های ایالتی استرالیا قرار گیرد، می تواند […]

بیشتر بخوانید...
معرفی سوغات کشور استرالیا

معرفی سوغات کشور استرالیا

معرفی سوغات کشور استرالیا معرفی سوغات کشور استرالیا | سفر به استرالیا برای گردش و تفریح و یا کارو تحصیل یک موقعیت استثنایی می باشد که باید نهایت استفاده را از آن ببرید. استرالیا از آن دسته از کشور هایی است که در سال های اخیر توجه مهاجرین زیادی را به خود جلب کرده است، […]

بیشتر بخوانید...
ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا ویزای توریستی استرالیا | همان طور می دانید، استرالیا یکی از زیبا ترین قاره های جهان است که مردم برای سفر به این سرزمین بی نظیر، نسبت به دریافت ویزای تویستی استرالیا اقدام می کنند. این ویزا برای افرادی مناسب است که قصد دارند همراه با خانواده خود و یا برای قراد […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات