موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

حسابداری در کانادا

شغل حسابداری در کانادا | اگر نگاهی به لیست مشاغل پردرآمد و پرطرفداری که هر ساله توسط دولت کانادا منتشر می شود بیاندازید، متوجه می شوید که حسابداری یکی از شغل هایی است که در کانادا نیز مانند کشورهای دیگر مورد استقبال قرار می گیرد و از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

حسابداری را می توان قلب یک مجموعه، شرکت یا کارخانه و کارگاه دانست، چرا که تمام بخش های یک مجموعه رابطه مستقیمی با بخش مالی و حسابداری آن دارند و تقریبا همه امور به آن وابسته است. به طور کلی تمامی کسب و کارهای فعال حال فرقی ندارد در ایران باشند یا در کانادا، درهر جای دنیا به یک حسابدار جهت مدیریت، تجزیه و تحلیل داده های مالی و مسائلی در این زمینه دارند.

اما در کشور کانادا این نیاز بیش تر حس می شود و به دلیل وجود شرکت های کوچک و بزرگ بسیار، موقعیت های شفلی بسیاری برای افرادی که در حوزه حسابداری تحصیل کرده و تخصص دارند وجود دارد. حتی جالب است بدانید که با توجه تامین بخش مهمی از بودجه دولتی از طریق مالیات، تامین و وجود قوانین جامع مالیاتی اهمیت این جامعه به متخصصین امر حسابداری رو دو چندان می کند. این بدان معناست که اگر شما در رشته حسابداری تحصیل کردید یا قصد کار در کانادا را دارید، شانس این را دارید که برای شرکت های مختلف و ارگان ها رزومه ارسال کنید و به راحتی در یکی از آن ها شروع به کار کنید.

اما پیش از هر اقدامی باید اطلاعات کامل از مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا داشته باشید، چرا که مهم ترین مسئله در دریافت راحت و سریع این ویزا قدم برداشتن با برنامه ریزی و دانش کامل درمورد آن است. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم شرایط اخذ ویزا کار کانادا و بازار حسابداری در این کشور را بررسی کنیم و به شما بگوییم که چطور می توانید با مشورت با یک وکیل مهاجرتی، ایران را برای کار به مقصد کانادا ترک کنید!

شغل حسابداری در کانادا
شغل حسابداری در کانادا

به مهاجرت کاری به کانادا جدی فکر کنید

همواره کانادا جزو انتخاب های ایرانیان برای مهاجرت بوده و هست؛ تفاوتی ندارد، از مهاجرت تحصیلی گرفته تا کاری. کانادا یکی از کشورهای صنعتی دنیا و جزو ده کشور برتر به منظور کار و زندگی در جهان به شمار می رود و همچنین یکی از کشور های مهاجر پذیر دنیا محسوب می شود که راه های قانونی متفاوتی بدین منظور وجود دارد.

بسیاری از مهاجرینی که کانادا یا هر کشور دیگری را برای کار و زندگی انتخاب می کنند، از ثروت یا سرمایه هنگفتی برخوردار نیستند، به همین علت هم تنها راه پیش روی شان یافتن یک کار مناسب با درآمدی قابل قبول است. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، احتمالا در ابتدای راه مدام از سختی و پیچیدگی آن می نالید و مهاجرت به کانادا، آن هم برای کار را امری نشدنی می دانید. شاید هم فکر می کنید شرایط لازم را ندارید. ما به شما ثابت می کنیم که این تفکر اشتباه است. شما نیز می توانید مانند بسیاری دیگر از افراد که سالانه ویزای کاری کانادا را دریافت و برای کار به کانادا مهاجرت می کنند، به آن جا بروید.

یکی از جذاب ترین و بهترین روش های مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار است. با کسب این نوع ویزا می توان در کشور مورد نظر خود زندگی کرد، کار کرد و به عنوان یک شهروند از حقوق شهروندی خود استفاده نمود. یکی از مقاصد بسیار جذاب برای مهاجرت کاری، کشور کاناداست. در کانادا به دلیل پایین بودن نرخ رشد جمعیت، دولت فدرال برای رفع نیاز نیروی کار حرفه ای خود، سالیانه بیش از 200 هزار نفر نیروی کار جذب می نماید.

به طور قطع هر فردی با خواندن این مزایا ترغیب می شود که برای یکبار هم که شده به مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا فکر کند. پس اگر تمایل دارید برای زندگی و اخذ اقامت به کشور کانادا مهاجرت کنید و ترجیح می دهید از روش های کم ریسک و کم هزینه برای ورود استفاده نمایید؛ مهاجرت کاری یکی از این روش هاست. اگر هم اطلاعات کافی درباره آن ندارید، نگران نباشید، وکلای پارسی کانادا در دسترس شما هستند تا هر اطلاعاتی که می خواهید را به شما بدهند.

بازار کار شغل حسابداری در کانادا

بسیاری از افرادی که در رشته حسابداری تحصیل می کنند، مدام به این موضوع فکر می کنند که تنها موقعیت های شغلی در این حوزه کار در بانک ها و موسسات مالی و شرکت های حسابداری است. حتی گاها دیده شده که این تفکر در زمان مهاجرت به یک کشور دیگر مثل کانادا نیز پابرجا بوده!

اگر چه این موسسات بزرگترین کارفرمایان بخش مالی هستند، اما فرصت های شغلی متفاوت تری نیز وجود دارد، مثل شرکت های دولتی یا خصوصی. همان طور که در ابتدا هم ذکر شد، غیرممکن است شما در شرکت، کارخانه، کارگاه یا سازمانی قدم بگذارید و در آن جا با یک حسابداری یا یک گروه حسابداری برخورد نکنید. تمام شرکت ها دارای بخش مالی هستند.

در کانادا برای مدتی طولانی صنایع مالی یک جزء اصلی صنعت کانادا به حساب آمده است. TSX، بزرگترین بورس کانادا و نهمین بورس بزرگ در جهان بوده و 5 بانک بزرگ کانادا برای مدت زمان طولانی به عنوان برخی از پایدار ترین بانک ها در سراسر جهان محسوب می شوند. این آمارها نشان می دهد بازار کار کانادا همیشه جزو یکی از بازارهای پررونق و توسعه یافته کل دنیا بوده و هست.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا را دارید آن هم به عنوان یک حسابدار، بهتر است بدانید که شاید این کار یعنی یافتن یک شغل در این حوزه مانند ایران، اسان و راحت نباشد اما سخت هم نیست. فقط کافیست رزومه و پرونده خود را به گونه ای آماده کنید که هر کارفرما با دیدن آن متوجه شود که شما همان نیروی کاری هستید که به دنبالش است. برای این کار هم نیازی نیست سردرگم شوید، فقط کافیست با یکی از مشاوران یا وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت رتباط برقرار کنید. وکلای ما با دانش و آگاهی بالا در این زمینه شما را تا دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا راهنمایی و همراهی می کنند.

وظایف حسابدار در کانادا

حسابداری شغلی بسیار حساس و مهم است. تمامی افراد مشغول در یکی از شاخه ها و امور مرتبط با حسابداری باید به وظایفی که به آن ها محول می شود را به بهترین شکل انجام دهند. یک حسابدار موظف است به ثبت، تهیه گزارش و ارائه کلیه فعالیت های مالی به شکل یک صورت حساب بپردازد. هنگامی که فردی به عنوان یک حسابدار در کانادا به کار مشغول می شود وظایف مختلفی دارد که مهارت و تجربه او در مدیریت این وظایف موثر است. یک فرد حسابدار باید میزان حقوق کارمندان و دریافتی ماهیانه آن ها را به همراه فیش حقوقی به طور دقیق ثبت کند.

از دیگر وظایف یک حسابدار می توان به بررسی صورت های مالی و اجرای آن ها مطابق با قوانین شرکت اشاره کرد که میزان بدهی مالیاتی نیز شامل آن می شود. هر حسابدار باید با محاسبه میزان دقیق درآمدها سود ماهیانه و حساب های شرکت را به دقت کنترل کند. فعالیت به عنوان یک حسابدار در یک شرکت یا سازمان به این معنی است که با توجه به میزان بودجه و درآمدها و پرداخت ها بتوانید بهترین روش ها را برای رشد و سود هرچه بیشتر به مدیریت پیشنهاد کرده و گزارش های دوره ای در این خصوص را ارائه دهید.

شرایط کار به عنوان حسابدار در کانادا

اگر قصد ورود به کانادا و کار به عنوان حسابدار در این کشور دارید مب ایست تمام شرایط و اطلاعات لازم را بدانید. ما در این بخش به دو مورد از این شرایط مهم کار در این حوزه، اشاره کردیم.

اولین مورد داشتن مدرک از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی است که در آن ها به صورت تخصصی این رشته را آموختید. لازم به ذکر است که این مدرک باید توسط انجمن حسابداران، انجمن دفترداران کانادا و یا موسسه اوراق بهادار تایید شود تا بتوانید به عنوان یک حسابدار در کانادا فالیت کنید. در صورتی که مدرک تحصیلی در مقاطع عالی و یا تجربه کاری زیاد داشته باشید به شما سمت هایی مانند دفتردار یا ناظر دفاتر پرداخت داده خواهد شد.

اما در این بین افرادی هستند که ابتدا قصد دارند در کانادا به تحصیل در رشته حسابداری بپردازند سپس اقدام به دریافت ویزای کار کانادا نمایند و به کار در این حوزه مشغول شوند. این دسته افراد هم می توانند در مقاطع مختلف دانشگاهی مثل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در شاخه های مختلف حسابداری از جمله تحلیل گر کسب و کار ، حسابرس داخلی، حسابدار، مدیریت امور بیمه ، تحلیل گر مالی و تحلیل گر گزارشات مالی به تحصیل بپردازند.

اما نکته بسیار مهم دیگر این است که مدرکی که دریافت کردید باید توسط یکی از مراکز مشخص در کانادا تایید شود زیرا از جمله مشاغل دارای مقرارت و نیازمند به مدرک خاص است و فعالیت در این حوزه نیاز به مجوز دارد.
مشاوران مهاجرتی موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت می توانند در این زمینه به خوبی به شما مشواره دهند تا بتوانید با پشت سر گذاشتن این موارد ویزای کار کانادا را اخذ کنید و به عنوان یک حسابداری خبره به فعالیت در یکی از شرکت های کانادایی مشغول شوید.

شغل حسابداری در کانادا
شغل حسابداری در کانادا

درآمد شغل حسابداری در کانادا

کار در کانادا آن هم به عنوان حسابدار و ورود به بازار کار حسابداری نیازمند داشتن تحصیلات و تجربه مرتبط در این خصوص می باشد. درآمد شغل حسابداری نیز مانند بسیاری از مشاغل این چنینی به مهارت، تخصص، تجربه و سابقه کار افراد نیاز دارد؛ حال تفاوتی ندارد در ایران یا در کانادا، این سابقه و مهارت های فرد است که میزان درآمدش را تعیین می کند. به عنوان مثال از جمله مهارت های مهم در این حوزه می توان به بودجه بندی، بستن حساب ها، مشاوره مالیاتی، تسلط به نرم افزارهای مختلف مانند اکسل اشاره کرد.

بازار کار حسابداری در کانادا انواع و رتبه های مختلفی را شامل می شود که فعالیت در هر کدام میزان درآمد متفاوتی را به همراه خواهد داشت. به طور کلی می توان گفت که حقوق شغل حسابداری در کشور کانادا از 3000 تا 6000 دلار در ماه متغیر است که بیشترین آن مربوط به حسابدار ارشد و سرپرست حسابداری و کمترین آن کمک حسابدار و یا منشی حسابدار می باشد.

اگر بخواهیم لیستی از متوسط درآمد حسابداران در پست های مختلف شغلی را تهیه کنیم، این طور می توان گفت:

  • درآمد مدیر مالی در کانادا، متوسط درآمد 76000 دلار کاناد
  • درآمد کمک حسابدار در کانادا، متوسط درآمد 39366 دلار کانادا
  • درآمد مدیر حسابداری در کانادا، متوسط درآمد 65140 دلار کانادا
  • درآمد منشی حسابدار در کانادا، متوسط درآمد 37369 دلار کانادا
  • درآمد حسابدار ارشد در کانادا، متوسط درآمد 60153 دلار کانادا
  • درآمد سرپرست حسابداری در کانادا، متوسط درآمد 58511 دلار کانادا

مارس 24, 2020

نویسنده : هانیه اسبقی
همیشه در رفت و آمد

همیشه در رفت و آمد

همیشه در رفت و آمد همیشه در رفت و آمد | ویزای مولتی چیه؟ به چه کسانی تعلق میگیره؟ آیا با ویزای مولتی میتونیم به همه جا سفر کنیم؟ آیا میتونیم به تحصیل و کار توی کشورهای دیگه مشغول بشیم؟

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا | آیا قصد مهاجرت دارید؟ آیا تا به حال به مهاجرت به کانادا یا مهاجرت به استرالیا فکر کرده اید؟ کانادا یا استرالیا؟ کشور کانگورو ها یا غازها؟ کدام یک از این دو کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنید؟ مطمئنا […]

بیشتر بخوانید...
گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا

چگونه از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیریم

گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا | روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر فردی بر اساس شرایط و نیاز های خود، یکی از مسیر ها را انتخاب می کند. ممکن است شخصی علاقه مند باشد و کانادا را به عنوان محل زندگی انتخاب کند، […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به کانادا

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا امتیاز بندی مهاجرت به کانادا | تعداد روش های مهاجرتی بسیار زیادی برای اخذ اقامت کشور کانادا موجود است و هر فردی در تلاش است تا به نوبه خود با توجه به شرایط و ویژگی هایی که دارد بهترین روش موجود را برای رفتن به این کشور انتخاب کند. شما از چه […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات