موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

10 شغل پردرآمد در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای کار است. می‌پرسید چطور؟ چون هم کمبود نیروی کار دارد و راحت ویزا می‌دهد، هم تنوع نیازمندی‌های شغلی آن بالاست، هم راحت اقامت دائم می‌دهد و هم درآمد خیلی خوبی می‌توانید در آن داشته باشید. این‌ها را گفتیم که حتی اگر ذره‌ای در انتخاب کانادا شک داشتید، برطرف شود! اگر دنبالِ پیداکردن شغل‌های پردرآمد در کانادا هستید، جای درستی آمدید! علاوه بر خواندن این مطلب که یک راهنمای کامل است، در صورت تمایل می‌توانید فرم ارزیابی مهاجرت را پُر کرده تا مشاوران باتجربه ما، شرایط شما را ارزیابی و راهنمایی‌تان کنند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

کانادا پولِ خوبی به نیروهای کار می‌دهد و حتی ساده‌ترین مشاغل هم می‌توانند دستمزد خوبی بگیرند و زندگی روبه‌راهی داشته باشند. این کشور حتی در بعضی مشاغل، مانند پزشکی، جزو کشورهایی است که بیشترین دستمزد را پرداخت می‌کند. در ادامه ما پردرآمدترین مشاغل در کانادا را به‌تفکیک حوزه‌های مختلف و با آمار دستمزدهای سال 2024 آورده‌ایم. با مشاغل پرتقاضای پزشکی شروع می‌کنیم:

لیست پردرآمدترین مشاغل کانادا

پردرآمدترین مشاغل پزشکی در کانادا

معمولاً در کانادا بالاتر از مشاغل حوزه پزشکی و سلامت ازنظر حقوق و دستمزد نداریم! غیرممکن است یک لیست مشاغل پردرآمد در کانادا پیداکنید که شغل‌های پزشکی در آن نباشند! علاوه‌بر جدول زیر در صفحه درآمد پزشکان در کانادا دقیق‌تر می‌توانید این مبحث را مطالعه کنید.

شغلمیانگین درآمد ماهانه
جراح/ پزشک25,000 دلار*
متخصص قلب و عروق25,000 دلار
متخصص بیهوشی24,000 دلار
متخصص ارتودنسی24,000 دلار
داروساز10,000 دلار
پزشک پرستار10,000 دلار
پرستار7,000 دلار

*دلار آمریکا (USD $)

حتما بخوانید:
پرستاری در کانادا

خب در بالا هفت شغل پردرآمد پزشکی در کانادا را برای مهاجرت پزشکان دیدید. در بررسی لیست پردرآمدترین مشاغل کانادا و قبل از ادامۀ معرفی مشاغل، به این نکات توجه کنید:

 • این عددها میانگین درآمد هستند! یعنی درآمدهایی بیشتر و کمتر از این عددها هم وجود دارند.
 • شرایطِ پرداختی این درآمدها مشخص نیست؛ یعنی نمی‌دانیم مثلاً این درآمد مربوط به یک پزشک با چندسال سابقه‌کار، چه مدرک تحصیلی، در کدام استان و شهر کاناداست. این موارد می‌تواند بر میزان دستمزد تاثیر بگذارد.
 • این اعداد درآمد ناخالص هستند. درآمد خالص، بعد از کسرِ مالیات به‌دست می‌آید. اطلاعات بیشتر درباره میزانِ مالیات را در مطلب مالیات در کانادا بخوانید.
 • درآمدها به دلار آمریکا (USD $) حساب شده‌اند.

خب می‌رسیم به مشاغل محبوبِ مهندسی. در ادامه پردرآمدترین مشاغل این حوزه را معرفی می‌کنیم:

پردرآمدترین مشاغل مهندسی در کانادا

یک‌راست به‌سراغ پردرآمدترین مهندسان در کانادا می‌رویم:

شغلمیانگین درآمد ماهانه
مهندس داده10,000 دلار*
مهندس پتروشیمی9,500 دلار
مهندس خطوط لوله9,200 دلار
مهندس معدن9,200 دلار
مهندس برق7,500 دلار
مدیر پروژه7,500 دلار
مهندس مکانیک7,000 دلار

*دلار آمریکا (USD $)

همان‌طور که می‌بینید؛ مهندسان باتجربه می‌توانند درآمد خیلی خوبی در کانادا داشته باشند. توجه به حوزه IT و مهندسان این حوزه در این کشور روبه‌افزایش است. یعنی می‌توان گفت در آینده مشاغل بیشتری در زمینه IT در لیست شغل‌های پردرآمد در کانادا ظاهر شوند! در ادامه به‌سراغ مشاغل فنی می‌رویم:

پردرآمدترین مشاغل فنی در کانادا

مشاغل فنی بازارِ خیلی خوبی در کانادا دارند و متخصص‌های فنی‌کار می‌توانند درآمد خیلی خوبی در این کشور داشته باشند. چون تنوع مشاغل فنی زیاد است، ما فقط تعدادی از مشاغل فنی پردرآمد در کانادا را لیست کردیم:

شغلمیانگین درآمد ماهانه
لوله‌کش6,500 دلار*
جوشکار6,500 دلار
مهندس کامیون و حمل‌ونقل6,500 دلار
تکنسین تجهیزات سنگین6,250 دلار
تعمیرکار یخچال و سیستم‌های تهویه6,200 دلار
نجار5,700 دلار
برق‌کار5,200 دلار
راننده4,000 دلار

*دلار آمریکا (USD $)

سابقه‌کار و مهارت‌ها روی درآمد فنی‌کارها خیلی موثر هستند. اگر با شغل فنی می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید، به این دو مورد خیلی توجه کنید. اما می‌رسیم به مشاغل محبوبِ فناوری اطلاعات:

پردرآمدترین مشاغل حوزه IT در کانادا

نمی‌شود پردرآمدترین شغل‌های کانادا را گفت و مشاغل IT را نگفت! توسعه آنلاین کسب‌وکارها و رشد تکنولوژی در این کشور، قسمتی از اقتصاد کانادا را قبضه کرده. بازار کار رشته آی تی در کانادا، فرصت خوبی برای متخصصان این حوزه به‌وجود آورده است. درآمد آن‌ها هم حقیقتاً خوب است:

شغلمیانگین درآمد ماهانه
معمارِ ابر (متخصص فضای ابری)11,000 دلار*
مهندس توسعه‌ نرم‌افزار10,000 دلار
توسعه‌دهنده Java8,500 دلار
متخصص هوش مصنوعی8,000 دلار
توسعه‌دهنده .NET7,500 دلار
متخصص سرور و فضای داده7,500 دلار
برنامه‌نویس فول استک7,500 دلار
توسعه‌دهنده نرم‌افزار6,600 دلار

*دلار آمریکا (USD $)

حوزه IT، مهارت‌محور است. هرچقدر توانایی و مهارت بالایی داشته باشید و کارهای جذابی در کارنامه داشته باشید، می‌توانید دستمزد خوبی بگیرید. بد نیست سری هم به صفحه بازار کار برنامه نویسی در کانادا بیاندازید. خب نوبت مشاغل جذاب فروش و بازاریابی است:

پردرآمدترین مشاغل فروش و بازاریابی در کانادا

مشاغل مارکتینگ و فروش هم درآمد خوبی در کانادا دارند:

شغلمیانگین درآمد ماهانه
مدیر محصول8,500 دلار*
مدیر توسعۀ کسب‌وکار7,500 دلار
مدیر کمپین‌های تبلیغاتی7,500 دلار
مدیر مارکتینگ7,500 دلار
مدیر محتوا7,000 دلار
متخصص سئو6,500 دلار
متخصص فروش6,500 دلار

*دلار آمریکا (USD $)

پردرآمدترین مشاغل حسابداری و مالی در کانادا

حوزه مالی و حسابداری در کانادا هم جزو مشاغل خوب و پردرآمد هستند:

شغلمیانگین درآمد ماهانه
بازرس مالی8,500 دلار*
مدیر حسابداری7,500 دلار
تحلیلگر کسب‌وکار7,000 دلار
حسابدار مالیاتی6,000 دلار
حسابدار5,000 دلار

*دلار آمریکا (USD $)

خب در بالا با مهم‌ترین شغل‌های پردرآمد در کانادا به‌تفکیک حوزه‌های مختلف آشنا شدید. این نکته را فراموش نکنید که ما فقط چند حوزه و در هر حوزه چند مورد از مشاغل پردرآمد را معرفی کردیم. اگر حرفه و تخصص شما در این لیست‌ها نبود، معنای آن کم‌درآمدبودنِ شغل شما نیست. حالا ممکن است از خود بپرسید کانادا به‌کدام یک از این مشاغل نیاز دارد و بازارِ کدام حوزه و کارها داغ است؟

خبر خوب این است که: در تمامی این حوزه‌ها و خیلی از حوزه‌های کاری دیگر، خیلی از مشاغل خالی هستند و کانادا برای آن‌ها نیروی کار ندارد! به‌همین دلیل بازارِ خوبی برای همه این مشاغل وجود دارد. ما در یک مقالۀ دیگر باتوجه‌به بازارکارِ کانادا، شغل‌های موردنیاز را معرفی کرده‌ایم. لیستِ این مشاغل را می‌توانید در مطلب مشاغل مورد نیاز کانادا ببینید.

در صورتی هم که دربارۀ مهاجرت کاری به کانادا سؤال دارید یا می‌خواهید دراین‌باره مطالعه کنید، مطلب ویزای کار کانادا را حتما بخوانید.

حتما بخوانید:
ویزای کاری کانادا

10 شغل پردرآمد در کانادا

اگر بخواهیم 10 شغل پردرآمد در کانادا را لیست کنیم، قطعا به ده مورد زیر می‌رسیم:

 1. جراح/ پزشک با درآمد ماهانه 25,000 دلار
 2. متخصص قلب و عروق با درآمد ماهانه 25,000 دلار
 3. معمارِ ابر (متخصص فضای ابری) با درآمد ماهانه 11,000 دلار
 4. مهندس داده با درآمد ماهانه 10,000 دلار
 5. مهندس توسعه‌ نرم‌افزار با درآمد ماهانه 10,000 دلار
 6. مهندس پتروشیمی با درآمد ماهانه 9,500 دلار
 7. مدیر محصول با درآمد ماهانه 8,500 دلار
 8. بازرس مالی با درآمد ماهانه 8,500 دلار
 9. لوله‌کش با درآمد ماهانه 6,500 دلار
 10. جوشکار با درآمد ماهانه 6,500 دلار

سخن پایانی

کانادا باتوجه‌‎به نیازِ خود به نیروهای کار مهاجر، بازارِکار متنوع و درآمد خوبی برای مشاغل مختلف درنظرگرفته است. مشاغل حوزۀ پزشکی و مدیریتی، پرچمدار شغل های پردرآمد کانادا هستند که در این مطلب با آن‌ها و چند حوزۀ پردرآمد دیگر آشنا شدید.

داشتن سابقه‌کارِ مفید، مدرک تحصیلی مرتبط، مهارت‌های خوب و همچنین مهارت‌های زبان می‌تواند روی درآمد شما در این کشور موثر باشد. درصورتی‌که درباره این مطلب سؤال یا ابهامی دارید، در قسمت نظرات بپرسید تا به آن پاسخ دهیم. در ادامه چند سؤال متداول را پاسخ خواهیم داد. در ضمن از طریق فرم زیر می‌توانید با موسسه مهاجرتی پارسی کانادا در ارتباط باشید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

سوالات متداول:

مشاغل زیادی در این کشور جزو پردرآمدترین‌ها هستند؛ اما معمولاً مشاغل حوزه پزشکی و سلامت، مشاغل مدیریتی و مهندسی بیشترین درآمد را دارند. در این مطلب لیست شغل‌های پردرآمد کانادا را به‌تفکیک حوزه معرفی کرده‌ایم.

لوله‌کش، جوشکار، تکنسین تجهیزات، نجار، تعمیرکار سیستم‌های تهویه، برق‌کار و مهندس حمل‌ونقل و ماشین‌های سنگین از مشاغل فنی پردرآمد در کانادا هستند.

سابقه‌کارِ مفید، مدرکِ تحصیلی مرتبط، مهارت‌ها و تخصص، رزومۀ حرفه‌ای، مهارت‌های نرم و مهارت‌های ارتباطی خوب، دانشِ زبان و استان و شهر محل کار در تعیین میزان درآمد موثر هستند.

بله! درصورتی‌که تخصص شما جزو مشاغل پردرآمد کانادا باشد، سابقه‌کار و مهارت‌های خوبی هم داشته باشید، می‌توانید درآمد بالایی در این کشور به‌دست آورید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال