موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای شینگن

مزایای ویزای شینگن | در اواخر دهه 1950 یعنی زمان شکل گیری اتحادیه اروپا، کشورهای عضو شده تلاش های بسیاری به منظور از بین بردن موانع موجود برای جابه جایی مسافر و کالا انجام داده اند که در نتیجه منجر به شکل گیری توافق نامه شینگن و همچنین شکل گیری منطقه ای به این نام شد. کشورهای عضو شینگن به کنترل های مرزی خود پایان داده و رفت و آمد برای شهروندان و افراد مقیم در این کشورها آزاد می باشد. اتریش، یونان، مالت، سوئد، بلژیک، مجارستان، هلند، سوئیس، جمهوری چک، ایسلند، نروژ، آلمان دانمارک، ایتالیا، لهستان، اسپانیا، استونی، لتونی، پرتغال، لوکزامبورگ، فنلاند، لیختن اشتاین، اسلواکی، فرانسه، لیتوانی و اسلوونی کشورهای عضو شینگن هستند. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با مزایای داشتن این ویزا و علل مختلفی که افراد تصمیم به اخذ ویزای شینگن می کنند، آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

دارندگان ویزای شینگن اجازه دارند تا به منطقه تحت پوشش توافقنامه شینگن معروف به “منطقه شینگن” دسترسی داشته باشند. شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپایی که مایل به بازدید از کشورهای شینگن هستند و برای ورود به آن نیاز به ویزا دارند ، می توانند به سادگی تنها یک ویزا دریافت کنند و بدون وجود هیچ مانعی به عنوان توریست و یا برای تجارت به کشورهای شینگن عزیمت کنند.

ویزای شینگن معمولاً به عنوان ویزای یک بار ورود، دو بار ورود و یا چند بار ورود صادر می شود. در ویزای یک بار ورود شما تنها می توانید یک بار به یکی از کشورهای شینگن وارد شده و به محض خروج از منطقه شینگن، جدا از اینکه ویزای شما اعتبار دارد یا خیر، اعتبار آن منقضی می شود. ویزای دوبار ورود همانطور که از نامش پیداست ، به دارنده اجازه می دهد دوبار وارد منطقه شینگن شود. اگر برنامه سفر شما برای رفتن به منطقه شینگن و بازدید از یک کشور غیر شینگن باشد و دوباره قبل از اتمام سفر خود وارد منطقه شینگن می شوید ، این ویزا مناسب شرایط شما خواهد بود.

در ویزای مولتی شینگن “ویزای بلند مدت اروپا” شما می توانید بدون محدودیت به کشورهای شینگن رفته و با هر بار ورود می توانید به ازای هر 6 ماه تا 90 روز اجازه تردد در منطقه شینگن را داشته باشید.

ویزای مولتی شینگن مزایایی در برابر ویزای یک بار ورود دارد. برای مثال اگر شما برای یک تور اروپایی برنامه ریزی می کنید و یا اینکه دوست و یا خانواده ای در اروپا دارید و می خواهید سالی چندبار از آن ها بازدید کنید و یا اینکه در طول سال سفرهای تجاری زیادی خواهید داشت بهتر است به دنبال اخذ ویزای مولتی باشید از این طریق تنها با یک بار هزینه در این راستا ویزای بلند مدت اروپا را دریافت می کنید.

این ویزا برای کسانی که تمایل به مسافرت دارند، بهترین انتخاب است. در اروپا مکان های دیدنی بسیاری وجود دارد و امروزه تهیه بلیط های مقرون به صرفه و یافتن محل های اقامتی مناسب در همه کشورهای شینگن بسیار آسان است. شما می توانید اروپا را عمیق تر و بیشتر از آنچه در نماهای معمولی کارت پستال می بینید کشف کنید. به عنوان مثال فرانسه در پاریس خلاصه نمی شود، گرچه بدون شک پاریس مکانی فوق العاده زیبا است و بازدید از آن برای تمامی گردشگران از واجبات است، اما همچنین تاکستان های بورگاندی، شهر مشهور و زیبان کان در جنوب فرانسه، سواحل شنی نیس، بهشت کودکان در دیزنی لند پاریس همه از جابه هایی گردشگری محسوب می شود که هر کسی می تواند با بازدید از آن نهایت لذت را ببرد.

مزایای ویزای شینگن
مزایای ویزای شینگن

هدف از اخذ ویزای شینگن

شما می توانید به دلایل متعددی تصمیم به دریافت این ویزا کنید. از جمله :

گردشگری

یکی از دلایل عمده برای دریافت این نوع ویزا، گردشگری و جهانگردی می باشد. هدف اصلی در اینجا گشت و گذار و تجربه فرهنگ ها و غذاهای مختلف است.

کسب و کار

اگر برای اهداف تجاری، مثلا شرکت در یک جلسه ، باید به منطقه شینگن سفر کنید ، می توانید به دنبال اخذ این ویزا باشید و  این امکان وجود دارد که بتوانید قرار ملاقاتی سریعتر صورت دهید، حتی اگر در فصول شلوغ سفر باشد.

بازدید از خانواده یا دوستان

اگر شما اعضای خانواده یا دوستانی دارید که در یکی از کشورهای عضو شینگن هستند و مایل به بازدید از آن ها هستید، می توانید برای ویزای شینگن اقدام کنید. البته به خاطر داشته باشید که قبل از درخواست ویزای شینگن ، باید یک دعوت نامه از آن ها دریافت کنید.

فرهنگی

اگر در کنسرتی نقشی اجرایی بر عهده دارید، بخشی از گروه فیلمبرداری یک فیلم هستید ، و یا قرار است به عنوان نویسنده ای کتاب خود را در یک نمایشگاه ارائه دهید، و مقصد شما یکی از کشورهای عضو شینگن است، می توانید از این ویزا استفاده کنید.

ورزش

اگر می خواهید برای شرکت در فعالیت های ورزشی، همچون مسابقات ورزشی به منطقه شینگن سفر کنید ، می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

دلایل پزشکی

سفر به منطقه شینگن به دلیل معالجات پزشکی از دلایلی است که افراد را بر آن می دارد که برای اخذ این ویزا اقدام کنند.

تحصیل

اگر مایل هستید در یک دوره آموزشی همچون کالج های آموزشی زبان شرکت کنید یا در یک امتحان ورودی شرکت کنید ، می توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید و مادامی که قصد دارید به هر دلیل به مدت 90 روز در کشورهای عضو شینگن بمانید داشتن این ویزا کار را برای شما آسان می کند. البته به خاطر داشته باشید که برای اهدافی همچون تحصیل در مقطه کارشناسی ارشد و یا دکتری این ویزا کارآمد نیست.

حمل و نقل

ویزای شینگن به شما اجازه می دهد تا هنگام مسافرت با اتوبوس ، قطار ، ماشین یا هواپیما از منطقه شینگن عبور کنید.

ترانزیت هوایی

فرودگاه به شما امکان می دهد هنگام مسافرت از یک کشور غیر شینگن به کشور دیگر ، از طریق فرودگاه شینگن عبور کنید.

موسسه حقوقی دادگران حق و عدالت به لطف مشاورانی مجرب و کاردان در این مسیر به افرادی که تمایل به گرفتن این ویزا دارند کمک می کنند تا به خواسته خود جامه عمل بپوشانند. تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر گرده و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

مارس 9, 2020

اخذ ویزای شینگن

۵ قدم تا اخذ ویزای شینگن

۵ قدم تا اخذ ویزای شینگن ۵ قدم تا اخذ ویزای شینگن | شاید شما فردی باشید که تصمیم به اخذ ویزای شینگن داشته باشید اما از هیچ کدام از مسیر های موفقیت آمیز آن با خبر نباشید. از این رو ساعت ها پشت میز کامپیوتر یا تلفن همراه خود نشسته و مدت زیادی را […]

بیشتر بخوانید...
ویزای شنگن و اهمیت آن در مهاجرت

ویزای شنگن و اهمیت آن در مهاجرت

ویزای شنگن ویزای شنگن و اهمیت آن در مهاجرت | در این مقاله سعی بر این است که  به معنی شینگن، انواع آن و هم چنین اهمیتی که در مهاجرت برای داشتن این ویزا وجود دارد بپردازیم. شینگن در واقع به ناحیه ای در اروپا گفته می شود که ۲۶ کشور در آن قرار دارد. […]

بیشتر بخوانید...
ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزای شینگن | در ابتدا باید تعریفی از شینگن ارائه داد. شینگن به منطقه ای در اروپا گفته می شود که در واقع بدون گذرنامه می توان وارد اتحادیه اروپا شد. منطقه شینگن بیشتر کشور های اروپایی را در بر می گیرد و این ناحیه تشکیل شده از بیست و شش کشور است. […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات