موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

ویزای شینگن

چرا همه به دنبال ویزای شینگن هستند؟ دوست دارید ویزایی داشته باشید که به کمک آن به چند کشور به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد سفر کنید؟ این دقیقا همان مزیتی است که ویزای شینگن دارد و آن را تبدیل به یکی از پر طرفدارترین انواع ویزا در میان ایرانیان کرده است.

شاید هم ویزای شینگن را به عنوان ویزای اروپا بشناسید، اما موضوع به همین جا ختم نمی شود و اخذ این ویزا و انواع مختلف آن، توضیحاتی دارد که اگر می خواهید آزادانه در کشورهای اروپایی سفر کنید، باید اطلاع کافی در این موارد داشته باشید. 

آنچه در ادامه خواهید خواند درباره ماهیت ویزای شینگن، کشور های شینگن، مراحل اخذ این ویزای ارزشمند و انواع آن می باشد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ویزای شینگن چیست؟

به منظور وارد شدن به ناحیه شینگن افراد نیاز به اخذ ویزای شینگن خواهند داشت. با داشتن این ویزا در واقع می توانید به ۲۶ کشور عضو این قرارداد برای مدت زمان مشخص و البته شرایط تعیین شده به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید. هدف شما از سفر به این مناطق می‌تواند تعیین کننده مدت زمان و در واقع نوع ویزای شینگن شما باشد.

برای مثال افراد با اهداف گردشگری، تجاری و یا حتی توقف های چند ساعته در یکی از کشورهای عضو این پیمان وارد می شوند، و همانطور که گفته شد نوع ویزای شما و اعتبار آن بسته به هدف سفر شما خواهد بود. صدور ویزای شنگن می تواند توسط هر کدام از کشورهای این ناحیه باشد و دارنده ویزای شینگن می ‌تواند برای زمانی مشخص در هر کدام از کشورهای منطقه شینگن اقامت کند.

ویزای شینگن اروپا

اما با ویزای شینگن کجا میشه رفت؟ شینگن در واقع به ناحیه ای در اروپا گفته می شود که ۲۶ کشور در آن قرار دارد. اتباع این کشورها برای رفتن به سایر کشورهایی که در این ناحیه هستند نیازی به پاسپورت ندارند و محدودیت های مرزی برای شان از میان برداشته شده است، از این رو به عنوان یک کشور واحد به شمار می آید. با توجه به اینکه کشورهای اروپایی زیادی عضو این منطقه هستند از این رو ویزای شینگن اعتبار بسیار بالایی در کل جهان دارد.

کشور های شینگن عبارتند از جمهوری چک، اتریش، فنلاند، بلژیک، دانمارک، استونی، فرانسه، مجارستان، ایسلند، یونان، آلمان، ایتالیا، لیتوانی، لتونی، لوکزامبورگ، هلند، مالت، اسلوانی، نروژ، اسلواکی، لهستان، پرتغال، سوئد، اسپانیا، لیختن اشتاین و سوئیس.

مشاوران پارسی کانادا با شما تماس خواهند گرفت

کشور های شینگن در کل جهان بزرگ ‌ترین ناحیه ای می باشند که افراد ساکن در آن بدون نیاز به پاسپورت می توانند در هر جای آن اقامت کنند. در کشور لوکزامبورگ در سال ۱۹۸۵ قراردادی بین المللی بسته شد که طبق آن ۲۲ کشوری که عضو اتحادیه اروپا هستند و همچنین چهار کشوری که از اعضای انجمن تجارت آزاد اروپا به حساب می آیند، با جمعیتی قریب به ۴۲۰ میلیون نفر در منطقه‌ای که ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع می باشد در قالب یک مجموعه واحد عمل کنند.

نام ‌گذاری این قرارداد به شینگن به این علت است که کشور لوکزامبورگ دارای دهکده ای می باشد که نام آن شینگن است و در واقع این روستا به عنوان مرز لوکزامبورگ با فرانسه و آلمان شناخته می شود. امروز بازدید از محدوده شینگن به آمار یک میلیارد بازدید کننده در سال رسیده است. آماری بسیار زیاد، که خود می تواند به نوعی به اهمیت و اعتبار این ویزا بیفزاید.

مراحل و شرایط اخذ ویزای شینگن

در ادامه مراحل اخذ ویزای شینگن را برای شما ذکر کرده ایم که شامل شرایط گرفتن ویزای شینگن نیز می باشد. پس اگر به دنبال پاسخ “شرایط ویزای شینگن چیست؟” می باشید، مطالعه ادامه مطلب را از دست ندهید…

مرحله اول: ابتدا فرد باید بداند که برای چه ویزایی قصد دارد درخواست دهد و در واقع به چه ویزایی نیاز دارد؟ بسته به هدف فرد، برای سفر به یکی از کشور های شینگن، ویزاهای متفاوتی ارائه می‌شود. به عنوان مثال ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری یا ویزای کاری شینگن، ویزای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای علمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان در این گام، قرار می گیرند.

مرحله دوم: مرحله دوم یکی از مهم ترین مراحل است که به مناسب ترین زمان برای ارائه درخواست اخذ ویزای شینگن بر می گردد. زیرا وقت گرفتن از طریق سفارت یک فرآیند زمان بر است و فرد باید در زمان مناسبی برای انجام این کار اقدام کند. در حقیقت هر چه زودتر برای اخذ ویزا اقدام شود، بهتر خواهد بود. همچنین بهتر است بدانید که مناسب ترین زمان برای ارائه درخواست، سه ماه قبل از آغاز سفر می باشد.

فراموش نکنید که استفاده از تجارب مشاوران موسسه مهاجرتی پارسی کانادا می تواند برای شما یک حرکت جهشی قلمداد شود.

فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت پارسی کانادا تکمیل کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

فرم ارزیابی مهاجرت

به علاوه پس از در نظر گرفتن زمان، اجرای این فرآیند نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا برخی از سفارت‌ها این امکان را به فرد می‌دهند که به صورت آنلاین برای دریافت وقت اقدام کنند. اما تعدادی دیگر از سفارت ‌ها هنوز هم از طریق مراجعه حضوری فرد متقاضی را مورد پذیرش قرار می دهند.

مرحله سوم: لازم به ذکر است که پس از مراحل قبلی، بایستی فرم درخواست ویزا را پر کنید اما فراموش نکنید که این کار باید همراه با تکمیل درخواست و تهیه مدارک لازم باشد که توصیه می شود با همکاری یک وکیل مهاجرتی خبره انجام گیرد تا فرد در مسیر به اشتباه برخورد نکند.

در این مرحله داشتن یک وکیل مهاجرتی حرفه ای و با تجربه می تواند کمک بزرگی برای شما باشد. وکلای پارسی کانادا با اشراف کامل روی مدارک مورد نیاز و آشنایی با فرم مربوطه می توانند کار شما را در این مرحله ساده کنند.

مرحله چهارم: پس از دریافت وقت از سفارت کشور مقصد، تاریخ مصاحبه اعلام شده و فرد متقاضی موظف است تا در تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه کند. در روز مصاحبه باید مدارک لازم را به فردی که قرار است با شما مصاحبه کند، ارائه کنید. فرد باید بدون استرس و با صبر و حوصله در مکان حضور یابد زیرا در طول مصاحبه از فرد متقاضی، سوالاتی در مورد محل اقامت‌ مورد نظر در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزئیات پرسیده خواهد شد. بنابراین باید سعی کنید تا با نهایت دقت به سوالات پاسخ بدهید و مطمئن شوید با موارد نگارش شده در درخواست تان، هماهنگی دارند.

مرحله پنجم: پرداخت هزینه ویزای شینگن یکی از بخش های ضروری است که بایستی به منظور جلوگیری از سوء استفاده برخی از موسسات مهاجرتی و دریافت هزینه های هنگفت، به خوبی درباره قیمت ویزای شینگن اطلاع داشته باشید. باید بدانید که هنگام درخواست اخذ ویزای شینگن تضمینی باید هزینه‌ لازم را پرداخت کنید.

هزینه اخذ ویزا توسط کشورهای عضو شینگن از قبل تصویب شده و غیر قابل تغییر قلمداد شده است. همچنین این هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی متفاوت می باشد. پس از انجام این کار، فرد بایستی به مدت 15 الی 30 روز کاری منتظر پاسخ درخواست خود بماند تا در صورت پذیرش، اقدامات بعدی را به سرعت انجام دهد.

برای اطلاع از هزینه اخذ ویزای شینگن، کلمه ویزا را به 30006016 ارسال کنید و یا خودتان مستقیما با مشاوران پارسی کانادا تماس بگیرید.

تماس با ما
تحویل مدارک در سفارت

مدارک لازم جهت گرفتن ویزای شینگن

مدارک برای ویزای شینگن شامل موارد زیر می باشد:

 • اصل شناسنامه و پاسپورت معتبر به همراه کارت ملی
 • پاسپورت قدیمی و کپی از صفحات مهم آن
 • مدارک شغلی و اسناد ملکی (شامل جواز کسب، پروانه بهره برداری)
 • پرینت حساب بانکی و پراداخت ضمانت نامه بانکی

رفع ریجکتی ویزای شینگن

از جمله دلایل ریجکت ویزای شینگن، می تواند شامل ناقص بودن مدارک باشد که سفارتخانه در این شرایط روی ویزای شما ریجکتی می زند. اما در صورت ریجکت شدن درخواست تان، تا شش ماه نمی توانید از سوی هیچ سفارت خانه ای برای اخذ ویزای شینگن درخواست دهید. برای رفع ریجکت ویزای شینگن، بهترین کار مشاوره با یک کارشناس مهاجرتی و یا وکیل خبره می باشد.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

به منظور وارد شدن به ناحیه شینگن افراد نیاز به اخذ ویزای شینگن خواهند داشت. با داشتن این ویزا در واقع می توانید به ۲۶ کشور عضو این قرارداد برای مدت زمان مشخص و البته شرایط تعیین شده به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید. هدف شما از سفر به این مناطق می‌تواند تعیین کننده مدت زمان و در واقع نوع ویزای شینگن شما باشد

کشور های شینگن عبارتند از جمهوری چک، اتریش، فنلاند، بلژیک، دانمارک، استونی، فرانسه، مجارستان، ایسلند، یونان، آلمان، ایتالیا، لیتوانی، لتونی، لوکزامبورگ، هلند، مالت، اسلوانی، نروژ، اسلواکی، لهستان، پرتغال، سوئد، اسپانیا، لیختن اشتاین و سوئیس

ویزای شینگن نوع A، در واقع همان ترانزیت فرودگاهی است. فردی که ویزای نوع A را داشته باشد اجازه تعویض پرواز در فرودگاه‌های منطقه شینگن را دارد و بعد از آن می تواند به خارج از محدوده شینگن سفر کند

ویزای مولتیپل یا همان چند بار ورود که به شخص اجازه می دهد به دفعات مکرر و بدون اعمال هیچ گونه محدودیتی به یکی از کشورهای منطقه شینگن وارد شده و بعد از آن خارج شود

‫4 دیدگاه در “اخذ ویزای شینگن
 1. شهیدیگفته
  1 هفته پیش

  الان ویزای شینگن برای مسافرت های توریستی تو وضعیت کرونا صادر می شه؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   1 هفته پیش

   درود بر شما، در حال حاضر خیر، چرا که مرزها بسته است.

 2. وحید صدیقگفته
  2 هفته پیش

  سلام. الان شرایط برا ایرانیا اوکی هست واسه گرفتن ویزای شینگن؟ خیلی واسم گرفتنش واجبه😓

  1. زهرا شاهیگفته
   2 روز پیش

   درود برشما. به دلیل شرایط کرونا، اخذ ویزای شینگن نه تنها برای ایرانیان بلکه برای کلیه کشور ها کمی سخت شده ولی غیر ممکن نیست. اگر گرفتنش واجب هست می تونید با مشاوران ما در خصوص شرایط اخذ ارتیاط برقرار کنید. لذا، کلمه " ویزا " را به 30006016 ارسال کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

ارسال نظرات