موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

تمکن مالی ویزای شینگن

ویزای شینگن جزو ویزاهای معتبر و شناخته‌شده در جهان است که به‌وسیلۀ آن می‌توانید به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید. برای درخواست این ویزا باید ثابت کنید که شرایط لازم برای سفر یا مهاجرت به کشور عضو شینگن را دارید. مدارکی که برای اثبات ویزای شینگن ارائه می‌شود، اصطلاحا تمکن مالی ویزای شینگن نامیده می‌شود.

اما تمکن مالی برای ویزای شینگن چیست؟ چطور می‌توان این تمکن مالی را اثبات کرد؟ در این مقاله از پارسی کانادا نحوه محاسبه میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن و همچنین مبلغ تمکن مالی کشورهای مختلف را بررسی خواهیم کرد.

تمکن مالی شینگن چیست

تمکن مالی شینگن چیست

مفهوم تمکن مالی ویزای شینگن

تمکن مالی ویزای شینگن با نام‌های دیگری همچون اثبات قدرت مالی و اثبات دارایی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر شناخته می‌شود. همان طور که از نام آن پیداست، تمکن مالی به‌منظور اثبات پرداخت بودجه موردنیاز برای سفر به کشور مقصد و برگشت به کشور مبدأ است. این موضوع باید به سفارت کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید اثبات شود. این بدین معناست که شما بدون نیاز به فرد دیگر قادر هستید که در کشور مقصد بمانید.

اگر قصد دارید که به تنهایی سفر کنید، هزینه‌های سفر شما کم خواهد بود. اما اگر می‌خواهید با خانواده خودتان سفر کنید، هزینه‌های سفر افزایش خواهد یافت. اکثر افراد به‌صورت خانوادگی سفر می‌کنند و این موضوع چیز پیچیده‌ای نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید اثبات تمکن مالی است. این یعنی شما می‌توانید از عهده پرداخت هزینه‌های سفر خود و خانواده‌تان برآیید.

ارائه نامه تمکن مالی به دفتر کنسول‌گری اجازه می‌دهد که جزئیات سفر را بررسی کرده و مجوز لازم برای سفر را ارسال کنند. دقت داشته باشید که با داشتن تمکن مالی ویزای شینگن می‌توانید به کشورهای اروپایی و عضو شینگن مسافرت کنید. پس اگر قصد اخذ ویزای توریستی را دارید باید ویزای شینگن بگیرید. همچنین برای ارائه مدرک تمکن مالی ویزای شینگن باید حداقل 3 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

روش های اثبات تمکن مالی شینگن

برای این که نشان دهید توانایی مالی لازم برای سفر و اقامت در کشور مقصد را دارید راه‌های مختلفی وجود دارد. شما باید مدارکی را تحت‌عنوان نامه تمکن مالی به سفارت کشور مقصد ارائه دهید. این نامه نشان می‌دهد که میزان درآمد چقدر است و منبع درآمدتان از چه راهی است. کارکنان سفارت بررسی می‌کنند که آیا موجودی برای پوشش کل سفر مناسب است یا خیر. قبل از پرداختن به مدارک اثبات تمکن مالی شینگن، در صورتی که می‌خواهید بیشتر در مورد نامه تمکن مالی این حوزه بدانید، مطلب نامه تمکن مالی را مطالعه کنید.

مدارکی که به اثبات تمکن مالی کمک می کند

مدارکی که به اثبات تمکن مالی کمک می کند

 به‌طور کلی مدارکی که به اثبات تمکن مالی شینگن کمک می‌کنند، عبارت‌اند از:

 • کارت اعتباری
 • چک مسافرتی
 • پول نقد
 • فیش حقوقی
 • صورت‌حساب بانکی و تراکنش‌های بانکی در طی 6 ماه گذشته
 • بلیط سفر رفت‌و‌برگشت (در برخی مواقع تأثیر دارد نه همیشه)
 • ارائه سند که نشان می‌دهد، یک کارمند حقوق بگیر هستید.
 • ارائه مدرک مبنی بر حمایت یک شخص یا شرکت معتبر
 • گواهینامه اظهارنامه مالیاتی برای درآمد دو سال گذشته
 • اثبات محل اقامت در کشور مقصد (در برخی مواقع تأثیر دارد نه همیشه)
 • ارائه فیش پرداختی از شرکتی که داخل آن کار می‌کنید.
 • داشتن اسپانسر معتبر
از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

 نحوه محاسبه تمکن مالی برای ویزای شینگن

تمکن مالی ویزای شینگن برای کشورهای مختلف متفاوت است، لذا باید ثابت کنید که بودجه کافی برای پرداخت تمام هزینه‌های مربوط به سفر را دارید. برای محاسبه تمکن مالی موردنیاز برای ویزای شینگن یک فرمول کلی وجود دارد که می‌توانید از آن کمک بگیرید. این فرمول به محاسبه پول موردنیاز به ازای طول سفر را به شما می‌دهد. فرمول محاسبه میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن به‌صورت زیر است:

هزینه موردنیاز برای سفر= هزینه روزانه (هزینه‌ای که توسط کشور مقصد عضو شینگن تعیین می‌شود) * طول سفر (تعداد روزهای اقامت)

مبلغ تمکن مالی برای ویزای شینگن

شرایط و هزینه‌های زندگی در هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. برای دریافت مبلغ تمکن مالی موردنیاز برای کشورهای عضو شینگن باید به سایت سفارت کشورهای مقصد مراجعه کنید تا مبلغ دقیق را به دست بیاورید. این کار کمک می‌کند که از شرایط مهاجرت به خارج آگاه شوید و در طول فرآیند مهاجرت با مشکل روبرو نشوید.

ما کار را آسان‌تر کردیم و قصد داریم در این بخش مبلغ تمکن مالی ویزا شینگن برای کشورهای مختلف را بیان کنیم.

کشور مقصدهزینه موردنیاز برای سفر و اقامت
پرتغال (Portugal)40 یورو برای هر روز و 75 یورو برای هر ورودی
ایتالیا (Italy)269.90 یورو به‌عنوان مبلغ ثابت برای اقامت تا 5 روز
روزانه 44.93 یورو برای اقامت بین 6 الی 10 روز
51.64 یورو مبلغ ثابت و 36.67 یورو روزانه برای اقامت بین 11 الی 20 روز
206.58 یورو مبلغ ثابت و 27.89 یورو روزانه برای اقامت بیشتر از 20 روز
فرانسه (France)120 یورو در روز در صورت نداشتن مدرک اقامت
65 یورو در صورت اقامت در هتل
32.5 یورو در روز در صورت داشتن مدرک اقامت
یونان (Greece)50 یورو برای هر روز – حداقل مبلغ موردنیاز 300 یورو برای اقامت تا حداکثر 5 روز و دریافت مبلغ 50 درصدی برای افراد زیر سن قانونی
آلمان (Germany)45 یورو در روز به‌صورت کارت اعتباری، پول نقد یا چک (یک ضمانت‌نامه از سمت میزبان ارائه می‌شود)
اسپانیا (Spain)حداقل مبلغ موردنیاز 573.23 یورو برای اقامت تا 10 روز – برای بیشتر از 10 روز مبلغ روزانه 70.77 یورو
قبرس (Cyprus)مقامات قبرس به‌صورت موردی در این باره تصمیم‌گیری می‌کنند.
سوئیس (Switzerland)روزانه 100 یورو – 30 یورو برای دانش آموزان
سوئد (Sweden)450 دلار برای هر روز
اسلوونی (Slovenia)70 یورو برای یک روز – 35 یورو برای کودکان که با والدین خود سفر می‌کنند.
رومانی (Romania)50 یورو برای هر روز – حداقل 500 یورو برای هر اقامت
اسلواکی (Slovakia)56 یورو برای هر روز (30 یورو برای اقامت، 4 یورو برای صبحانه، 7.5 یورو برای ناهار، 7.5 یورو برای شام، 7 یورو برای سایر مخارج)
لهستان (Poland)روزانه 100 یورو برای اقامت بیش از سه روز
نروژ (Norway)53.34 یورو برای هر ورودی
هلند (Netherlands)34 دلار برای هر روز
مالتا (Malta)48 یورو برای هر روز
لوکزامبورگ (Luxembourg)
به‌صورت موردی محاسبه می‌شود.
فنلاند (Finland)30 یورو برای هر روز
لیختن اشتاین (Liechtenstein)روزانه 92.34 یورو – 27.70 یورو در روز برای دانش آموزان
مجارستان (Hungary)1000 یورو برای هر ورودی
لیتوانی (Lithuania)40 دلار برای هر روز
کرواسی (Croatia)100 یورو برای هر روز – از افرادی که ضمانت‌نامه دارند 50 یورو دریافت می‌شود.
دانمارک (Denmark)47.07 یورو برای هر روز
لتونی (Latvia)14 یورو برای هر روز
جمهوری چک (Czech Republic)40 یورو به‌ازای هر روز برای اقامت تا 30 روز
ایسلند (Iceland)28.83 یورو برای هر روز و 144.13 یورو برای هر ورودی
بلژیک (Belgium)95 یورو برای اقامت در هتل
45 یورو برای اقامت در منزل شخصی بستگان
اتریش (Austria)مقامات آن به‌صورت موردی در این باره تصمیم گیری می‌کنند
 

نکته: این اطلاعات به‌منظور افزایش اطلاعات گردآوری شده است. لذا برای دریافت مبلغ دقیق و اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت سفارت کشور مقصد مراجعه نمایید.

معیارهای اصلی در محاسبه تمکن مالی

مبلغ تمکن مالی بر اساس فاکتورهای مختلفی ارزیابی می‌شود. برای آشنایی با این مبلغ و مشاهده مبلغ دقیق آن می‌توانید به سایت سفارت کشور مقصد مراجعه کنید. به‌طور کلی سه معیار اصلی برای محاسبه تمکن مالی عبارت‌اند از:

اقامت در منزل آشنایان

یکی از فاکتورهای اصلی برای محاسبه تمکن مالی، اقامت در منزل دوستان یا آشنایان در کشور مقصد است. وقتی که در کشور عضو شینگن دوست و آشنا دارید و برای اقامت در آن درخواست ویزا می‌دهید، شرایط ماندن آسان‌تر می‌شود. وقتی چنین شرایطی داشته باشید می‌توانید در هزینه‌های اقامت خود صرفه‌جویی کرده و فقط سایر هزینه‌های زندگی را پرداخت نمایید. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به یک کشور و اقامت در منزل آشنایان را دارید، درخواست ویزای شینگن بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

اقامت در هتل

اگر دوست و آشنایی در کشور مقصد نداشته باشید مجبور هستید که در یک هتل اقامت کنید. هزینه هر شب اقامت شما در هتل نقش مهمی در محاسبه تمکن مالی دارد. البته این موضوع از قبل توسط سفارت خانه‌ها بررسی شده و بر اساس حداقل هزینه اقامت به ازای هر روز محاسبه می‌شود.

هزینه اقامت بدون در نظر گرفتن هزینه محل اقامت

اگر از قبل یک محل اقامت برای ماندن در کشور مقصد رزرو کرده باشید، شرایط کاملا فرق خواهد کرد. در چنین حالتی هزینه هتل از کل هزینه‌های پرداختی کم خواهد شد. دقت داشته باشید که اگر شرایط بدین صورت باشد هزینه پرداختی همچون حالتی خواهد بود که قصد اقامت در منزل دوستان یا آشنایان خود دارید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

سخن پایانی

برای سفر به کشورهای اروپایی عضو شینگن باید ویزای شینگن دریافت کنید. یکی از اصلی‌ترین شرایط برای دریافت این ویزا، ارائه مدرکی جهت تمکن مالی برای ویزای شینگن است. این مدرک اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر توسط سفارت کشور مقصد تأیید نشود، با ویزای شما موافقت نخواهد شد. مبلغ تمکن مالی ویزای شینگن توسط سفارتخانه هر کشور و بر اساس هزینه‌های زندگی در آن تعیین می‌شود. لذا اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یا تحصیلی را دارید باید شرایط مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های سفر را داشته باشید. در این مقاله تمام موارد ضروری در رابطه با میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن بررسی شد. اگر هرگونه سوالی در این باره دارید یا احتیاج به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

تمکن مالی برای ویزای شینگن یک مدرک است که ثابت می‌کند شما توانایی لازم برای پرداخت هزینه‌های سفر و اقامت در کشور مقصد را دارید.

برای ارائه مدرک تمکن مالی ویزای شینگن باید حداقل 3 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

تمکن مالی برای ویزای شینگن بر اساس سه فاکتور اقامت با یکی از آشنایان در کشور مقصد، هزینه روزانه شما بدون محاسبه محل اقامت و ماندن در اقامتگاه‌های پولی محاسبه می‌شود.

کمترین میزان تمکن مالی برای کشور لتونی با مبلغ 14 یورو به ازای هر روز است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال