موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های مهاجرتی است که افراد در ازای پرداخت پول به کشور خارجی و سرمایه گذاری در بخش‌های مشخص علاوه بر کسب سود و سهیم شدن در فعالیت‌های اقتصادی حق اقامت و شهروندی کشور مقصد را اخذ می‌کنند.

پیش از ادامه خواندن این مقاله، به این نکته توجه کنید که موسسه پارسی کانادا، خدمات زیر را در این زمینه ارائه می‌دهد. برای خواندن جزئیات خدمات روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

ویزایی که از این طریق به فرد سرمایه گذار خارجی اعطا می‌شود ویزای سرمایه گذاری نام دارد که در چند سال اخیر به ویزای طلایی هم معروف شده است.

در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بهترین کشورها برای سرمایه گذاری را به شما معرفی کنیم. همچنین سعی کردیم باتوجه به گزارشات جهانی، بهترین روش سرمایه گذاری برای ایرانیان یعنی سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در کشور کانادا که خطرپذیری کمتری دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

انواع روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور

همان‌طور که گفته شد، اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از انواع روش‌های مهاجرت است. سرمایه گذاری در خارج از کشور انواع مختلفی دارد که در زیر به مهم‌ترین و پربازده‌ترین آنها اشاره می‌کنیم:

بهترین کشور برای سرمایه گذاری

طی نظر سنجی که USNews در سال 2021 انجام داده؛ رتبه بندی بهترین کشورها برای سرمایه گذاری شاخص‌های متعددی دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: فساد اقتصادی، نقدینگی، میزان دریافت مالیات و نیروی کار.

در زیر می‌توانید به طور خاص بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان را ببینید. در این لیست مهاجرت به اروپا و کانادا و استرالیا در اولویت است. در لیست زیر با بررسی دقیق می‌توانید ارزانترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را پیدا کنید.

البته سرمایه‌گذاری در هرکدام از این کشورها مزایا و معایب خود را دارد. ما در مطلب بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان، لیست بهترین انتخاب‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در خارج می‌توانید داشته باشید را آورده‌ایم. آن را از دست ندهید!

اخیراً کشور دومینیکا با برنامه اقتصادی که برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی طراحی کرده است جزو کشورهای خوب و ارزان برای سرمایه گذاری خارجی است. ایرانیان زیادی در سال‌های گذشته از طریق روش‌‌های سرمایه‌گذاری دومینیکا توانستند پاسپورت این کشور را اخذ کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید مطلب پاسپورت دومینیکا را بخوانید.

بهترین روش سرمایه گذاری در خارج از کشور

باتوجه به خطرپذیری زیاد سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف، طبق بررسی‌های انجام شده یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری برای ایرانیان در خارج از کشور، سرمایه گذاری از طریق استارتاپ است. براساس گزارش CEOWORLD Magazine (از معتبرترین سازمان‌ها و انتشارات در زمینه بررسی کسب‌وکارهار، بازار کار جهانی و تجارت)؛ کانادا در سال 2021 رتبه سوم بهترین کشور برای راه‌اندازی کسب و کار را به‌خود اختصاص داده است.

این بدان معناست که کشور کانادا یکی از بهترین بسترهای سرمایه گذاری برای ایرانیان است که خطرپذیرری کمتری دارد. شما می‌توانید اطلاعات کامل این نوع روش را در صفحه ویزای استارتاپ کانادا مطالعه کنید.

از آن‌جایی که برخی از روش‌های سرمایه‌گذاری مانند خرید ملک یا ثبت شرکت معمولاً گزینه‎‌های خوبی برای مهاجرت در سنین بالاتر هستند، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ای با عنوان مهاجرت برای افراد بالای 40 سال را مطالعه کنید.

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی هر کشوری با توجه به سیاست‌هایی که در حوزه مهاجرت اتخاذ ‌می‌کند، شرایط متفاوتی برای صدور ویزای سرمایه‌گذاری دارد. اما در اینجا قصد داریم شرایط کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را به شما معرفی کنیم:

 • داشتن حداقل سن 18 سال
 • داشتن حداقل توانایی زبان (به کشور مورد نظر بستگی دارد)
 • نداشتن بدهی به کشور مقصد
 • داشتن شرایط جسمانی و سلامتی مطلوب
 • اثبات توانایی سرمایه گذاری
 • داشتن تمکن مالی
 • اثبات گردش مالی توسط سفارت کشور مقصد
 • اثبات سابقه مدیریتی در یک کسب و کار
 • نداشتن ریجکتی ویزا یا رفع نکردن ریجکتی در سنوات قبل

مدارک اخذ ویزای سرمایه گذاری

بعد از اینکه فرد توانست تمام شرایط ویزای سرمایه گذاری را بدست بیاورد باید مدارک مرتبط با آن را برای تسهیل فرآیند مهاجرت آماده کند. این مدارکی که در زیر به آن اشاره نمودیم مدارک عمومی اخذ ویزای سرمایه گذاری است. این نکته را مد نظر قرار دهید که ممکن است هر کشوری مدارک خاصی برای صدور ویزای سرمایه گذاری از متقاضی طلب کند.

 • پاسپورت یا گذرنامه معتبر
 • مدارک هویتی
 • مدارک پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • مدارک اثبات دارایی‌ها و سرمایه
حتما بخوانید:
تمکن مالی شینگن

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

هر کشوری با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی که دارد، برای سرمایه گذاران خارجی خود دارای مزایای متعددی است که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

 • امکان فراهم شدن اقامت دائم یا موقت طولانی
 • امکان رشد، سرمایه گذاری و بهبود شرایط اقتصادی در کشور مقصد
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان و خانواده
 • امکان مسافرت طولانی به کشورهای همسایه
 • استفاده از خدمات بیمه عالی کشور مقصد
 • برخورداری از زندگی در یک کشور با کیفیت بالا

جمع بندی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های جذاب و راحت مهاجرت به خارج از کشور است که اکنون از طرف قشر خاصی مورد توجه قرار گرفته است. در این مطلب سعی داشتیم شرایط این روش را مورد بررسی قرار دهیم و ضمناً بهترین کشورها برای سرمایه گذاری را به شما معرفی کنیم.

با این حال براساس نتیجه‌گیری انجام شده و با تکیه بر گزارشات و آمار جهانی، یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری خارجی برای ایرانیان روش سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در کانادا است؛ که طبق شرایط ایرانیان مزایای زیادی به همراه دارد و سریع‌تر می‌تواند علاوه بر اخذ اقامت دائمی در کانادا سود زیادی داشته باشد. درصورت داشتن سوال و وجود ابهام درباره این روش یا اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس بگیرید.

سوالات متداول:

چندین روش وجود دارد که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، خرید استارتاپ، خرید بیزنس از اصلی ترین آنها هستند.

عدد دقیقی را نمی توان برای پاسخ به این سوال در نظر گرفت. روش های مختلفی برای اقامت سرمایه گذاری وجود دارد که هر کدام مبلغ خاص خود را نیاز دارند.

پاسپورت، مدارک هویتی، گواهی عدم سوءپیشینه، مدرک اثبات تمکن مالی و مدارک پزشکی

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال