سرمایه گذاری در پرتغال

افراد زیادی هستند که به فکر مهاجرت به کشوری امن و پیشرفته برای رسیدن به زندگی بهتر هستند. یکی از کشورهایی که این روزها شرایط مناسبی برای مهاجرت فراهم کرده، پرتغال است.

برای مهاجرت به کشوری چون پرتغال راه های زیادی وجود دارد که در اینجا قصد داریم یکی از این روش ها یعنی سرمایه گذاری در پرتغال را معرفی کنیم. چرا که دولت این کشور به دنبال کسانی است که بتوانند با ورود سرمایه، شاخص های اقتصادی این کشور را بالا ببرند.

به همین خاطر سخت گیری که در بیش تر کشور های اروپایی برای پذیرش مهاجر دیده می شود، در پرتغال وجود ندارد. حتی می توان گفت که شرایط ویژه ای نیز برای این افراد وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

حال اگر سرمایه ای در دست دارید و قصد دارید این مبلغ را برای سرمایه گذاری در کشوری اروپایی مثل پرتغال صرف کنید و در آینده ای نه چندان دور اقامت دائم خود و خانواده تان را در این کشور تضمین و از زندگی در آن لذت ببرید، این مطالب را از دست ندهید.

اگر هم به دنبال روش های ساده تر و ارزان ترین برای مهاجرت به این کشور هستید، می توانید برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال اقدام کنید.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

مهم ترین مزیت سرمایه گذاری در پرتغال دریافت اقامت دائم این کشور است که در نهایت خود منجر به این می شود که متقاضی بتواند به آسانی به تمام کشور های اروپایی در حوزه شینگن بدون ویزا سفر کند. از طرف دیگر، برای کسانی که اقامت پرتغال را از این راه به دست آورده اند درخواست اقامت کل اعضای خانواده به همراه پدر و مادر وجود دارد.

 

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

 

به علاوه، برای سرمایه گذاران خارجی در این کشور قوانین مالیاتی خاصی وجود دارد که همه چیز را به نفع سرمایه گذار تمام می کند. نکته جالب برای سرمایه گذاران بین المللی این است که ارزش بالای یورو سبب می گردد تا سود دریافتی شان به مراتب بیشتر و بیشتر شود.

از طرف دیگر، برای کسانی که به واسطه خرید ملک قصد سرمایه گذاری در پرتغال را دارند، نرخ خرید زمین در پرتغال کم تر از کشور های اروپایی است و همین امر سبب می شود تا آن ها بتوانند متراژ بالاتری را خریداری کنند.

همچنین این سرمایه گذاران در صورت عدم استفاده شخصی از ملک می توانند آن را اجاره داده و سود ملک شان را دریافت کنند.

 

دریافت مشاوره برای سرمایه گذاری در پرتغال

 

روش های اخذ اقامت پرتغال با سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. حال، سرمایه گذاری در پرتغال نیز راه و روش خود را دارد که متقاضی با توجه به شرایطش یکی از آنها را انتخاب می کند.

تمکن مالی یکی از راه های سرمایه گذاری در پرتغال پارسی کانادا

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق تمکن مالی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در پرتغال، تمکن مالی یا ویزای D7 می باشد. در این روش نیازی به سرمایه گذاری آن چنانی نیست ولی متقاضی باید منابع مالی زیادی برای زندگی و به نوعی گذراندن دوران بازنشستگی اش در پرتغال ارائه دهد.
ویزای D7 پرتغال برای متقاضی 1 تا 2 سال اقامت این کشور را دارد. سپس، فرد می تواند آن را تمدید و بعد از 5 سال اقامت دائم پرتغال را به دست آورد.

ادامه مطلب تمکن مالی پرتغال

خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در پرتغال پارسی کانادا

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری به واسطه خرید ملک یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به پرتغال است. در این روش متقاضی باید حداقل مبلغ 550.000 هزار یورو برای خرید ملک بپردازد.
از مهم ترین مزیت این نوع سرمایه گذاری در پرتغال می توان به اخذ ویزایی به نام ویزای طلایی پرتغال یا گلدن ویزای پرتغال اشاره کرد. با داشتن این ویزا، متقاضی می تواند بعد از 5 سال اقامت دائم و شهروندی پرتغال را از آن خود کند.

ادامه مطلب خرید ملک در پرتغال

 

پیش از خواندن ادامه مطلب می توانید خودتان را برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری ارزیابی کنید.

فرم ارزیابی مهاجرت

 

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق صاحبان کسب و کار

دولت پرتغال برای جذب سرمایه گذاران همواره راه های متنوعی را ارائه می دهد. به جز دو موردی که در بالا به آن ها پرداخته شد، متقاضیانی که خود صاحب کسب و کار یا شرکت هستند می توانند در فعالیت هایی که در زیر به آن اشاره می شود سرمایه گذاری کنند. لازم به ذکر است که اخذ ویزای طلایی پرتغال از روش های زیر امکان پذیر است.

 • سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیقاتی با حداقل سرمایه 350.000 یورو
 • سرمایه گذاری در پروژه های هنری یا نوسازی میراث ملی با حداقل سرمایه 250.000 یورو
 • سرمایه گذاری در سهام یا راه اندازی کسب و کار با حداقل سرمایه 500.000 یورو و اشتغال زایی برای حداقل 10 نفر

صاحبان کسب و کار یکی از راه های سرمایه گذاری در پرتغال

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

همان گونه که پیشتر ذکر شده برای سرمایه گذاری در کشور پرتغال راه های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای شرایط و مدارک خاص خود است. اما به طور کلی به جز داشتن سرمایه کافی، می توان گفت که هر متقاضی باید واجد شرایط زیر باشد.

 • سن متقاصی 18 سال به بالا باشد
 • مدارک کافی و قانونی برای اثبات سرمایه داشته باشد
 • سو سابقه کیفری نداشته باشد
 • پاسپورت معتبر با حداقل چند ماه اعتبار داشته باشد
 • هزینه های ویزا و تقاضانامه را پرداخت کند
 • ورود اولیه اش به پرتغال با ویزای شینگن باشد
 • حداقل 7 روز در سال به صورت فیزیکی در پرتغال حضور داشته باشد

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

 

جمع بندی

یکی از روش های مهاجرت به پرتغال سرمایه گذاری در این کشور است. در این مقاله سعی کردیم مزایای سرمایه گذاری و روش های متنوع سرمایه گذاری در پرتغال را معرفی کنیم.

معمولا متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال بخاطر استطاعت مالی کافی که در این زمینه دارند این روش را برای مهاجرت به پرتغال انتخاب می کنند.

اما درصورتی که شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری را ندارید، می توانید از روش های ساده تر و ارزان تر استفاده کنید. تحصیل در پرتغال یکی از روش های ارزان و به صرفه برای مهاجرت به این کشور است. براساس آمار Education.com؛ سالانه 50 هزار دانشجوی خارجی، پرتغال را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.

شما می توانید با هزینه بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی، برای تحصیل در پرتغال اقدام کنید و علاوه بر مزایای بسیار، اقامت پرتغال را هم اخذ کنید. اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و هزینه اخذ ویزای تحصیلی پرتغال را در مطلب تحصیل در پرتغال مطالعه کنید.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

مهم ترین روش ها: تمکن مالی، خرید ملک، ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار.
بله. معمولا پس از 5 سال اقامت در پرتغال از طریق سرمایه گذاری، اقامت دائم این کشور را می توانید اخذ کنید.
میزان مبلغ سرمایه گذاری در روش های مختلف متفاوت است. مثلا در روش ثبت شرکت و کسب و کار، با مبلغی بین 350 تا 500 هزار یورو می توان علاوه بر راه اندازی یک کسب و کار، اقامت پرتغال را اخذ کرد.
با سرمایه گذاری در پرتغال، ویزای طلایی پرتغال به شما داده می شود. در واقع این همان ویزایی است که به سرمایه گذاران در پرتغال اعطا می شود.
به وجود آوردن 10 موقعیت شغلی در پرتغال شرط اصلی این روش و اخذ اقامت دائم پرتغال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. محسنی

  عرض ادب حداقل چند سال یکبار باید به صورت فیزیکی در پرتغال حضور داشته باشم ؟

  1. سلام دوست عزیز باید سالی 120 تا 180 روز بمونید جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتونید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.