موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

تمکن مالی پرتغال (ویزای D7 پرتغال)

روش تمکن مالی پرتغال (یا ویزای خودحمایتی پرتغال و یا ویزای D7 پرتغال) یکی از روش‌های سرمایه گذاری محبوب در میان بازنشستگان و افرادی که درآمد غیرفعال (Passive Income) و منظم دارند. پرتغال مقصد اصلی افراد و خانواده‌هایی است که به دنبال اقامت در اتحادیه اروپا هستند. کشور پرتغال یک محیط سیاسی و اجتماعی باثبات، قوانین مالیاتی شفاف، زیرساخت‌های خوب، فضای سرمایه‌گذاری مطلوب و کیفیت عالی برای زندگی ارائه می‌دهد.

اکثر خارجی‌ها هزینه زندگی را پایین می‌دانند. حال، تصور کنید که این سرمایه گذاری در جای به‌غیراز کشور مادری و به‌منظور به دست آوردن اقامت آن کشور باشد. این نگرانی و شوق بیشتر هم می‌شود. با کسب آگاهی از روش‌های درست سرمایه گذاری در پرتغال، این نگرانی هم تبدیل به موفقیت می‌شود.

اگر طرفدار سرمایه گذاری و مهاجرت به کشورهای اروپایی هستید، خواندن این مطالب را از دست ندهید. چراکه ما قصد داریم یکی از روش های آسان مهاجرت به اروپا از طریق کشور پرتغال را برای شما بازگو کنیم.

پس با ما در بررسی سرمایه گذاری در پرتغال به روش ویزای خود حمایتی پرتغال همراه باشید.

نکته
درآمد غیرفعال (به انگلیسی Passive Income) یا درآمد منفعل، درآمدی است که از همکاری‌ها و کارهایی حاصل می‌شود که فرد به شکلی فعال در آن دخالت و مشارکت ندارد.

ویزای D7 پرتغال چیست؟

دولت پرتغال در سال 2007 نوعی ویزا به نام ویزای D7 را معرفی کرد. این ویزا با ویزای بازنشستگی (Retirement Visa) یا ویزای درآمد غیرفعال (Passive Income Visa)  نیز شناخته می‌شود. این ویزای به هر شهروند غیر اتحادیه اروپا که درآمد غیرفعال معقولی دارد، اجازه می‌دهد برای اقامت در پرتغال درخواست دهد. این درآمد می‌تواند از حقوق بازنشستگی، سهام قابل‌انتقال، املاک یا سرمایه گذاری مالی باشد.

این ویزا به شما و خانواده‌تان اجازه اقامت قانونی در پرتغال را می‌دهد. این برنامه برای جذب بازنشستگان و افراد دارای درآمد غیرفعال برای اقامت در پرتغال و تقویت اقتصاد در نظر گرفته‌شده است.

نکته: دارندگان این ویزا از فعالیت‌های اقتصادی در پرتغال منع نمی‌شوند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

مزایای ویزای تمکن مالی پرتغال

  • حق زندگی، کار یا تحصیل در پرتغال
  • امکان همراهی با خانواده (فرزندان و والدین تحت تکفل) وجود دارد.
  • سفر بدون ویزا در سراسر منطقه شینگن 26 کشور اروپایی
  • گزینه‌ای برای استخدام یا ایجاد یک تجارت در پرتغال
  • امکان درخواست برای سیستم مالیاتی اقامت غیرعادی پرتغال (NHR)
  • امکان اخذ اقامت دائم یا شهروندی پرتغال پس از پنج سال
  • بهره‌مندی از امکانات اقامت پرتغال، ازجمله آموزش و مراقبت‌های بهداشتی
نکته
NHR یک سیستم مالی و مالیاتی است که از سال 2009 توسط دولت پرتغال ایجاد شد. در این سیستم نرخ مالیات 20٪ یا معافیت کلی از مالیات بر درآمد برای مهاجرانی که مدت 10 سال در پرتغال زندگی می‌کنند، اعطا می‌شود. در صورت شاغل شدن در پرتغال، هم می‌توانید از نرخ ثابت 20 درصد مالیات بر درآمد به جای نرخ‌های معمولی که تا 48 درصد می‌رسد بهره‌مند شوید.

شرایط ویزای اقامت تمکن مالی پرتغال

شرط کلیدی برای درخواست موفقیت‌آمیز تمکن مالی پرتغال این است که بتوانید نشان دهید، درآمد «غیرفعال» منظم دریافت می‌کنید که ممکن است از حقوق بازنشستگی، اجاره، سود سهام یا دسته‌های خاصی از درآمد سرمایه گذاری به دست آید.

حداقل درآمد با توجه به تعداد افراد خانواده متقاضی، متفاوت است که به شرح زیر محاسبه می‌شود:

حداقل نیاز به درآمد مداوم پایدار (2022)در طول یک ماهدر طول یک سال
انفرادی€705€8,460
یک زوج€1,057€12,690
به ازای هر فرد وابسته اضافی€211€2,538
هر خانواده 3 نفره (همسر+فرزند)€1,268€15,228
هر خانواده 4 نفره (2 فرزند تحت تکفل)€1,480€17,766

ازآنجایی‌که این‌یک تصمیم اختیاری توسط مقامات پرتغال است، طبیعتاً هر چه درآمد ثابت‌شده بالاتر باشد، شانس متقاضی برای موفقیت در  ویزای D7 پرتغال بیشتر است.

البته حضور در بازار مسکن و سرمایه گذاری از طریق ملک هم برای ایرانیان روش پربازه ی است. به ویژه که قیمت اجاره و خرید ملک در پرتغال با تقاضای رو به رشد خریداران، سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن و املاک برای سرمایه گذاران گزینه عالی ساخته است. حداقل سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن 280,000 یورو و حداکثر 500,000 یورو است.

حتما بخوانید:
خرید ملک در پرتغال

هزینه ویزای D7 پرتغال

هزینه‌های واقعی دولت برای ویزای D7 بسیار ناچیز است و معمولا بین 50 تا 300 یورو برای هر متقاضی هستند. این هزینه شامل؛ هزینه‌های اولیه نقل‌مکان، اجاره یا خرید ملک، هزینه‌های حرفه‌ای و غیره خواهد بود.

نحوه دریافت اقامت با ویزای تمکن مالی پرتغال

شش مرحله برای تکمیل فرآیند وجود دارد. شما از سفارت پرتغال کشور خود شروع کرده و کارت اقامت خود را در پرتغال دریافت خواهید کرد.

مراحل دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

حداقل شرایط اقامت برای ویزای D7 پرتغال

بر اساس مجوز اقامت D7، انتظار می‌رود که دوره 2 ساله اول حداقل 16 ماه را در کشور سپری کنید. در همچنین انتظار می‌رود که در هر دوره 3 ساله بعدی به مدت 28 ماه در کشور باشید. اگر 6 ماه متوالی غیبت‌کنید ممکن است اجازه اقامت شما باطل شود.

بازه زمانیحداقل زمان لازم برای اقامتزمان تمدیددوره اقامت بعدی قابل تمدید
سال 1 و سال 26 ماه متوالی یا 8 ماه غیر متوالی در سالپایان سال 23 سال
سال 3 تا 56 ماه متوالی یا 8 ماه غیر متوالی در سالپایان سال 53 سال اقامت بعدی، اقامت دائم، شهروندی پرتغال

اقامت دائمی که D7 ارائه می‌دهد، مستلزم اقامت حداقل 30 ماه در هر دوره 5 ساله است. اگر 25 ماه متوالی غیبت‌کنید، ممکن است اجازه اقامت شما باطل شود.

اعتبار ویزای تمکن مالی پرتغال

مدت اعتبار ویزای خودحمایتی پرتغال یک سال است. اما می توان آن را بعد از اتمام تاریخ تا دوسال دیگر تمدید کرد و باز امکان تمدید آن برای دو سال بعدی وجود دارد. در واقع، متقاضی می تواند اقامت پرتغال از طریق ویزای خود حمایتی پرتغال را بعد از 5 سال به دست آورد.

سخن پایانی

تمکن مالی پرتغال و دریافت ویزای D7 یکی از آسانترین روش های مهاجرت به پرتغال و در نتیجه اتحادیه اروپا است. در میان روش های مهاجرت به اروپا این روش ساده‌ترین به حساب می‌آید.اما برای کسانی که توانایی مالی بالایی داشته باشند! اگر استطاعت مالی بالایی دارید و به دنبال سرمایه گذاری یا مهاجرت راحت به پرتغال هستید، تمکن مالی گزینه مناسبی است.

برای گرفتن اقامت تمکن مالی پرتغال لازم است حداقل‌های مالی را داشته باشید. البته این ویزا شرایط خاصی در مورد تعداد روزهایی که در پرتغال باید بمانید دارد. امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی پرتغال پس از 5 سال در این برنامه سرمایه گذاری پرتغال وجود دارد. در صورتی که قصد مهاجرت با روش ویزای خود حمایتی پرتغال را دارید تیم پارسی کانادا در کنار شما خواهد بود.

سوالات متداول

حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال، امکان درخواست رژیم مالیاتی پرتغال، امکان اقامت دائم و تابعیت پرتغال پس از 5 سال، الزامی نبودن یادگیری زبان پرتغالی از جمله مهمترین مزایای اخذ ویزای تمکن مالی یا همان ویزای خودحمایتی پرتغال است.
همسر یا شریک زندگی، کودک خردسال یا ناتوان، کودکان بالای 18 سال که مجرد هستند و در یک مرکز آموزشی در پرتغال تحصیل می‌کنند. والدین وابسته متقاضی اصلی یا همسر او.
نفر اصلی می‌بایست به ازای خودش 9000، همسرش 4500 و هر کدام از فرزندان زیر 22 سالش 3000 یورو تمکن مالی نشان دهد.
بله. فرد دارنده این نوع اقامت می بایست حداقل 183 روز در سال را در کشور پرتغال بگذراند.
بله. به محض دریافت ویزا، متقاضی باید برای اقامت خود اقدام و سپس در سیستم درمانی ثبت نام کند.


آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال