اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

دریافت اقامت در کشورهای اروپایی فرایند سخت، زمانبر و پرهزینه ای دارد. در میان روش‌های مهاجرت به اروپا روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای مهاجران بسیار جالب توجه است. سرمایه‌گذاران از سراسر دنیا و به ویژه ایران می‌توانند با خرید ملک در این کشور خوش آب و هوای اروپایی، مقیم این کشور شوند. قیمت مقرون به صرفه خرید ملک در پرتغال، یک سرمایه گذاری عالی در این کشور عضو شینگن است.

خبر خوب اینکه در اقامت پرتغال با خرید ملک، سرمایه گذاران فقط باید یک دوره 14 روزه را در این کشور سپری کنند، در عین حال‌ می‌توانند تمام مزایای اقامت اتحادیه اروپا از جمله ویزا را حفظ کنند. تمام این موارد در کنار امکاناتی نظیر سفر نامحدود رایگان و زندگی، کار و تحصیل در پرتغال این سرمایه گذاری را بسیار پرطرفدار ساخته است.

در این مقاله مهاجرت به پرتغال با خرید خانه در پرتغال را به همراه قیمت خرید ملک و تمام نکاتی را که برای اقامت پرتغال با خرید ملک باید بدانید را شرح داده‌ایم.  بهتر است ابتدا این ویدیو را با هم تماشا کنیم

مزایای دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک

با برنامه ویزای طلایی و اخذ پاسپورت پرتغال، دولت امکان اقامت برای تمام سرمایه گذاران و خانواده‌هایشان را در پرتغال فراهم می‌کند. خرید ملک در پرتغال همراه با ویزای طلایی این کشور با مزایای زیر همراه است:

 • اقامت در پرتغال در تمام طول مدت ویزا
 • کار، زندگی و تحصیل در پرتغال
 • امکان سفر آزادانه به 26 کشور شینگن اتحادیه اروپا، بدون ویزا
 • دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور پرتغال پس از 5 سال
 • امکان همراهی با خانواده در پرتغال و اتحادیه اروپا.

به دارندگان کارت ویزای طلایی پرتغال، اجازه اقامت موقت در پرتغال به مدت دو سال داده می‌شود که برای دو سال دیگر قابل تمدید است. تا پایان سال 5، دارندگان ویزای طلایی می‌توانند برای اقامت دائم یا شهروندی پرتغال، در صورتی که تمام شرایط قانونی دیگر برآورده شوند، درخواست دهند.

خریدار ملک در پرتغال می‌تواند ملک خود را در این کشور اجاره داده و از آن کسب درآمد یورویی کند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

گزینه‌های سرمایه گذاری با خرید ملک در پرتغال

فردی که قصد داشته باشد از طریق خرید ملک در کشور پرتغال سرمایه گذاری کند، سه گزینه مختلف پیش رو دارد که می‌تواند از طریق هر کدام از آن‌ها برای خرید ملک اقدام کرده و اقامت این کشور را از آن خود کند.

مبلغ سرمایه گذاری در ملکشرایط سرمایه گذاریمثال
280 هزار یوروخرید ملک در مناطق کم تراکم جمعیت
مناطق داخلی یا در مناطق خودمختار آزور و مادیرا
350 هزار یورو*خرید ملک در مناطق شهری
بیش از 30 سال قدمت ساخت
نیاز به نوسازی داشته باشد
مناطق داخلی یا در مناطق خودمختار آزور و مادیرا

*مبلغ ملک و بازسازی باید به حداقل 350 هزار یورور برسد

500 هزار یوروانواع ملک بدون محدودیتدر هر منطقه‌ای

البته بد نیست بدانید که سرمایه گذار می‌تواند بعد از گذشت 6 سال از زمان خرید ملک، آن را به فروش رسانده و سرمایه ی خود را با سود آن دریافت کند. در این حالت خریدار با یک تیر دو نشان زده است. هم به اقامت پرتغال با خرید ملک دست پیدا کرده و هم سرمایه ی خود را چند برابر کرده است.

البته فروش ملک، هیچ تاثیر منفی بر روند اخذ شهروندی پرتغال نخواهد داشت. پس با سرمایه گذاری در پرتغال می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

نکته
از ژانویه 2022، می‌توانید در توسعه‌های تجاری، دفاتر، و گردشگری در مناطق ساحلی پرتغال سرمایه‌گذاری کنید، و با گزینه 500 هزار یورویی همچنان در هر نقطه از آزور و مادیرا واجد شرایط خواهید بود. اما، شهرهای بزرگی مانند لیسبون، پورتو، آلگاروه، براگا و غیره دیگر واجد شرایط برای سرمایه گذاری ویزای طلایی نخواهند بود.
میزان سرمایه گذاری در خرید ملک پرتغال

میزان سرمایه در هر روش از سرمایه گذاری با خرید ملک پرتغال

شرایط لازم برای خرید ملک در پرتغال

الزامات برنامه ویزای طلایی پرتغال ممکن است بسته به سطح سرمایه گذاری متفاوت باشد، با این حال، سرمایه گذار موظف است موارد زیر را رعایت کند:

 • حفظ سرمایه املاک برای مدت 6 سال
 • وجوه باید از خارج وارد پرتغال شود.
 • یک سند معتبر برای ورود و اقامت قانونی در پرتغال؛
 • عدم سوء پیشینه کیفری؛
 • اقامت در پرتغال برای حداقل یک دوره 14 روزه، متوالی یا متناوب، در هر دوره ویزا 2 ساله.

چه کسی واجد شرایط اقامت پرتغال با خرید ملک است؟

همه شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که به عنوان یک فرد تجاری یا از طریق شرکتی که در پرتغال یا در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تأسیس شده است، می‌توانند فعالیت سرمایه‌گذاری انجام دهند. سرمایه گذاری به صورت شخصی یا از طریق یک شخص حقوقی که دارای شرایط خاصی باشد انجام شود. ولی در هر صورت شخص سرمایه گذار باید شرایط حضور فیزیکی 14 روزه را برآورده کند.

پس از خرید خانه در پرتغال قبل از درخواست اقامت دائم، برای برنامه ویزای طلایی درخواست دهید. در این حالت اعضای خانواده خود از جمله همسر و همچنین فرزندان را می‌توانید همراه خود به پرتغال ببرید. در شرایط خاص (تا زمانی که بتوانید نشان دهید که از آن‌ها حمایت می‌کنید) حتی می‌توانید والدین خود یا همسرتان را نیز به پرتغال ببرید.

خرید ملک در پرتغال

مزایای سرمایه گذاری با خرید ملک در پرتغال همراهی با خانواده است


اگر شما بخواهید که خانواده خود را به پرتغال ببرید، بایستی برای دریافت گلدن ویزای پرتغال افراد خانواده به صورت همزمان اقدام کنید.

برای اخذ گلدن ویزا از طریق وکیل اقدام کنید چرا که اقدام فردی و بدون اطلاع از قوانین ممکن است که به از دست دادن سرمایه و شکست بیانجامد که اصلا توصیه نمی‌شود.

هزینه خرید ملک در پرتغال

علاوه بر هزینه خرید خانه در پرتغال، متقاضی هزینه‌های دیگری نیز دارد مانند پیش پرداخت ملک که به صورت نقدی انجام می‌شود و مراحل خرید ملک که با هزینه‌های همراه است.

هزینه های مربوط به خرید ملک در پرتغال
هزینه خرید ملک280,000
350,000
500,000
مالیات مربوط به انتقال ملک + حق تمبر6 تا 8 درصد
هزینه اخذ ویزای طلایی5336 یورو
هزینه وکیلمتغیر

هزینه‌های تمدید ویزای طلایی هر دو سال یک بار با 50٪ از نرخ اولیه انجام می‌شود. علاوه بر این، هزینه رسیدگی به درخواست و تمدید 533,90 یورو برای متقاضی اصلی به اضافه 83,30 برای هر عضو خانواده وجود دارد.

سخن پایانی

خرید ملک یکی از روش‌های سریع اخذ اقامت پرتغال و مهاجرت به این کشور است اما سرمایه لازم برای خرید ملک حداقل 280 هزار یورویی دار پرتغال را دارید می‌توانید اقامت پرتغال با خرید ملک را جز برنامه مهاجرتی خود قرار دهید.

روش‌های ساده‌تری برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد مثلا می‌توانید یا اقامت تمکن مالی پرتغال (یا ویزای D7) بدون شرط زبان همراه خانواده به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت تحصیلی هم گزینه ساده دیگری است که نه شرط سنی نیاز دارد و نه مدرک زبان! اطلاعات بیشتر در این خصوص را در مطلب مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل بخوانید.
سوالات متداول

 • خرید ملک به ارزش 280 هزار یورو در مناطق کم تراکم
 • خرید ملک به ارزش 350 هزار یورو در مناطق نیازمند نوسازی
 • خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در هر منطقه‌ای
 • امکان سکونت و دریافت مجوز کار در کشور پرتغال در مدت زمان اقامت موقت برای‌تان مهیا می‌شود.
 • تنها الزام به 7 روز اقامت در هر سال دارید.
 • می توانید با سرعت تمام، پروسه دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک را انجام دهید. (فقط شش ماه بعد از زمان خریداری ملک)
 • تنها ملزم به پرداخت مالیات بسیار کمی برای خرید ملک هستید.
 • اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک بعد از ۵ سال و دریافت شهروندی این کشور پس از 6 تا ۷ سال امکان پذیر است.
با خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت دائم آن به راحتی می‌توانید گلدن ویزای پرتغال را به خود اختصاص دهید.
چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می‌آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.
موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. مریم موسوی

  سلام در رابطه با خرید ملک پرتغال اهمیتی نداردکه در کدام شهر پرتغال خریداری میکنه

  • علیزاده

   سلام مریم عزیز خیر تفاوتی نداره مهم میزان سرمایه گذاری شما هست جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتونید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید