موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال | پرتغال، کشوری با آب و هوای معتدل و با مردمانی خونگرم و دوست داشتنی. یکی از انتخاب های مهاجرتی ایرانی ها، کشور پرتغال می باشد و به دلیل مزایای زیادی که کار و زندگی در این کشور دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برای اینکه بتوانید اقامت این کشور خوش آب و هوا و زیبا را به دست آورید، روش های مهاجرتی زیادی پیش روی شما است. به عنوان مثال می توانید از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و خرید ملک برای این کار اقدام کنید. پس لازم است که در ابتدا شرایط خاص شما توسط کارشناسان و وکلای مهاجرتی ارزیابی شود تا در نهایت بهترین شیوه مهاجرت برای شما انتخاب گردد. برای این کار می توانید با مشاورین متخصص پارسی کانادا در ارتباط باشید.

کشور پرتغال برای اینکه یک سری قرارداد هایی را مبنی بر عضویت در اتحادیه اروپا امضا کرده است، بسیار بیشتر از دیگر کشور های اروپایی مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است. حتما می دانید که زبان این کشور پرتغالی است اما اگر می خواهید در این کشور کار کنید و یا به تحصیل بپردازید، می توانید از زبان انگلیسی هم استفاده کنید. چون تقریبا در همه جای پرتغال زبان انگلیسی نیز رواج دارد. جمعیت این کشور بالغ بر ده میلیون نفر می باشد و پایتخت آن نیز شهر لیسبون است. واحد پول کشور پرتغال نیز یورو است. اما روش های مهاجرت به این کشور چیست؟

مهاجرت به پرتغال
مهاجرت به پرتغال
  • مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

کشور پرتغال اهمیت زیادی به آموزش می دهد و بودجه چشمگیری را برای این کار در نظر گرفته است. شما می توانید در تمامی مقاطع دانشگاهی در این کشور تحصیل کنید و از مزایای حضور در دانشگاه های برتر این کشور نیز استفاده کنید. برای استفاده از امکان تحصیل در این کشور لازم است که آخرین مدرک تحصیلی تان را به همراه ریز نمرات برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. توجه داشته باشید تحصیل در دانشگاه های دولتی در پرتغال نیازمند دانش زبان پرتغالی است و اگر می خواهید به زبان انگلیسی در این کشور آموزش ببینید باید در انتخاب دانشگاه و رشته خود در زمان اخذ پذیرش، توجه ویژه ای داشته باشید.

  • مهاجرت به پرتغال از طریق کار

یکی دیگر از راه های مهاجرت به پرتغال اخذ ویزای کار این کشور می باشد. تنها کافی است در یک حوزه از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشید و در کنار آن دارای مدارک تحصیلی و دانشگاهی ملی و بین المللی باشید. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید، باید یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت و کارفرمای پرتغالی دریافت کنید. شرایط کار در این کشور به همین شرکت ها و کارفرما ها بستگی دارد. پس بعد از یافتن شغل مورد نظر خود در پرتغال لازم است که تمامی مدارک مربوطه را به همراه رزومه خود برای آن ها ارسال کنید و منتظر پذیرش بمانید. بعد از آن خود کارفرما پیگیری های لازم برای دریافت ویزای کاری شما را انجام می دهد و با شما در ارتباط خواهد بود. برخی از مشاغلی که تقاضای بالایی در این کشور دارند، رشته های مهندسی و کامپیوتر و نرم افزار می باشند.

  • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشور پرتغال، روش های سرمایه گذاری در این کشور را انتخاب می کنند تا از داشتن یک زندگی در رفاه در کشویر امن و بی حاشیه لذت ببرند. برای این کار می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید مانند: خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام دولتی و یا استفاده از ویزا های خود حمایتی کشور پرتغال. هر کدام از این روش ها شرایط خاص خود را دارند که باید با توجه به سرمایه و شرایط شما انتخاب شوند.