مهاجرت به پرتغال

اگر به فکر آسایش در دوران بازنشستگی تان هستید و یا می خواهید سرمایه گذاری امن و پر سودی داشته باشید، مهاجرت به پرتغال گزینه ایده آلی است که برق چشم هر متقاضی مهاجرتی را روشن می کند!

با اخذ اقامت پرتغال بر بال خوشبختی خواهید نشست و بر فراز زیبایی های طبیعی پرواز خواهید کرد و از نوازش باد ملایم و خنک، روی گونه های خود در این کشور نهایت لذت را خواهید برد!

آرامش و امنیت، دو مزیت بزرگ مهاجرت به پرتغال است که مانند دو بال، پرواز در اوج خوشبختی را برای شما به همراه می آورد.

چطور و چگونه می توان به پرتغال مهاجرت کرد؟ اصلا چرا پرتغال؟ هزینه ها چه می شود؟

ادامه این مطلب پاسخی برای تمامی این سوالات می باشد. مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید و رویای آرامش در پرتغال را با ما به واقعیت تبدیل کنید…

 

مهاجرت به پرتغال با این روش ها

در پایین ‌ترین قسمت جنوب غربی قاره‌ اروپا، کشور کوچک و زیبای پرتغال قرار دارد که با جاذبه های طبیعی بی نظیر در جوار شبه جزیره‌ ایبری هر ساله توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند.

کشور پرتغال هم آب و هوای دلنشینی دارد و هم عضو کشورهای حوزه شینگن است. بنابراین جذابیت بسیاری برای مهاجرین هم دارد.

این کشور که هم در زمره کشور های پیشرفته قرار دارد و هم جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی دارد، در سال های اخیر توسعه اقتصادی مناسب و رشد چشمگیری داشته است.

بنابراین بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت از کشورشان را دارند، یکی از گزینه هایشان پرتغال است.

اما چطور و چگونه خودمان را به این کشور زیبا برسانیم و اقامت آن را دریافت کنیم؟ پرتغال هم مانند کشور های دیگر روش های زیادی را پیش پای مهاجرین قرار داده است که بسته به شرایط هر فرد، هر کدام از آن ها می تواند مزایای خاص خود را داشته باشد.

کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و … همگی از روش‌ های مهاجرت به این کشور هستند. در بین تمامی روش‌ های مهاجرتی پرتغال، تحصیل را می توانیم یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ها بدانیم. دانشجویان با تحصیل در پرتغال تجربه تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا با مناسب ترین شهریه و هزینه ها را خواهند داشت.

در ادامه با هر کدام از راه های مهاجرت به پرتغال بیشتر آشنا می شوید.

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت کاری می باشد. اما مراحل صدور ویزای کاری پرتغال کمی پیچیده است و نیازمند طی کردن مراحل قانونی زیادی می باشد.

برای استفاده از این روش باید یک کارفرمای پرتغالی برای شما درخواست کار بفرستد و به نوعی به عنوان اسپانسر تان برای مهاجرت به پرتغال ایفای نقش می کند.

با تمام پیچ و خم هایی که اخذ ویزای کاری پرتغال دارد، اگر بتوانید به این ویزا دست پیدا کنید در نهایت بعد از چند سال این امکان برای شما برای اخذ تابعیت پرتغال اقدام کنید و از مزایای بیشمار آن بهره مند شوید.

اما یادتان باشد برای اخذ ویزای کار پرتغال لازم است که دارای تخصص و مهارت ویژه ای باشید، چرا که کشوری به مانند پرتغال که یک کشور توسعه یافته است، کمتر نیازمند نیرو های کاری متخصص از خارج از کشور خود می باشد.جست و جوی کار در کانادا

آشنایی با ویزای جاب آفر پرتغال

برای کار در پرتغال، باید پیشنهاد شغلی داشته باشید که به Job Offer معروف است. برای اخذ این پیشنهاد شغلی کارفرمای پرتغالی باید برای شما نامه پیشنهاد کار بفرستد.

اما برای او محدودیت هایی وجود دارد. ابتدا باید آگهی خود را در کشور پرتغال منتشر کند و در صورتی که از میان شهروندان پرتغالی و شهروندان کشور های عضو اتحادیه اروپا، نتوانست نیروی مورد خود را پیداکند، مجاز است برای افراد خارجی منتشر کند. رسیدن به چنین ویزای برای ما ایرانی ها کمی سخت است.

 

آشنایی با ویزای جاب سیکر پرتغال

یک راه دیگر که برای کار در پرتغال پیش پای شما است، ویزای جاب سیکر یا جست و جوی کار می باشد (Job Seeker). با این ویزا می توانید به مدت شش ماه در خاک پرتغال حضور داشته باشید و به دنبال کار در این کشور باشید.

اما متاسفانه باید بگوییم که پرتغال برای ایرانی ها چنین ویزای صادر نمی کند. بنابراین اگر تابعیت کشوری غیر از ایران را دارید، شاید این روش به کارتان آید.

تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال

اخذ ویزای تحصیلی پرتغال را می توان یکی از بی دغدغه ترین و امن ترین روش های مهاجرت به این کشور دانست. به گزارش educations.com سالانه بیش از 50000 دانشجوی خارجی برای تحصیل به پرتغال مهاجرت می کنند. پرتغال یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای محبوب مهاجران به ویژه دانشجویان بین المللی است.

به طور متوسط هزینه زندگی یک دانشجوی خارجی در پرتغال بین 500 الی 800 یورو در ماه است و میانگین هرسال شهریه یک دانشجوی کارشناسی طبق برآورد حدود 1500 یورو در این کشور است.

این میزان شهریه در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار ناچیز است. در آخرین رده بندی Times Higher Education 2021 دانشگاه های جهان، 12 دانشگاه پرتغال جز 500 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده اند. این آمار حاکی از آن است که دانشگاه های این کشور از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های پرتغال یکی از جنبه های مثبت سیستم آموزشی این کشور است که خود از دیگر عوامل جذب کننده دانشجویان بین اللملی محسوب می شود. پرتغال علاوه بر دارا بودن زیرساخت ها و ظرفیت های کم هزینه، به دلیل عضویت در بین کشورهای عضو شنگن محبوبیت زیادی بین دانشجویان خارجی دارد.

دانشجو می تواند در مدت تحصیل خود در پرتغال به مدت محدود به کشورهای عضو شنگن سفر کند و همچنین بعد از اتمام تحصیل برای اقامت بیشتر یا دائم ویزای جدید بگیرد.

از دیگر دلایل محبوبیت این کشور بین دانشجویان، ارائه بورسیه تحصیلی پرتغال است. دانشجویان خارجی می تواندد بخش زیادی از هزینه های خود را با این بورسیه های تحصیلی جبران کنند.

اطلاعات کامل درباره مهاجرت به پرتغال را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: تحصیل در پرتغال

سرمایه گذاری در کشور پرتغال برای مهاجرت

دولت پرتغال برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری را برای آن دسته از افرادی که دارای سرمایه مناسبی می باشند و می خواهند اقامت پرتغال را دریافت کنند، ارائه کرده است.

به همین دلیل روش های مختلفی هم برای سرمایه گذاری پیشنهاد داده است. این روش ها شامل موارد زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق راه اندازی یک کسب و کار
 • سرمایه گذاری در بخش های دولتی و میراث فرهنگی کشور پرتغال
 • سرمایه گذاری با خرید ملک یا خرید سهام

 

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

برای خرید ملک در هر کشور خارجی، باید به خوبی با قوانین آن کشور آشنا باشید. ما تمامی موارد مهم در این خصوص را در مقاله اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک به طور کامل توضیح داده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

اما برای اینکه پیش زمینه ذهنی داشته باشید، بد نیست بدانید که با خرید ملکی به ارزش پانصد هزار یورو، اقامت دائم این کشور زیبا را دریافت خواهید کرد.

اما به مدت پنج سال باید ملک خود را نگهدارید تا در نهایت به اقامت دائم پرتغال برسید.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال تخصص پارسی کانادا است.

آنچه مسلم است، خرید ملک در پرتغال نیازمند آشنایی کامل با قوانینآنچه مسلم است، خرید ملک در پرتغال نیازمند آشنایی کامل با قوانین املاک و مستغلات این کشور می باشد، به همین دلیل توصیه می کنیم حتما با یک مشاور حرفه ای در این زمینه در ارتباط باشید و از سرمایه خود محاظت کنید.

 

مهاجرت به پرتغال از طریق تمکن مالی پرتغال یا ویزای خود حمایتی

از آنجایی که اخذ این ویزا نیازی به سرمایه گذاری ندارد، برای خیلی از افراد روشی ایده آل می باشد.

تنها کافی است سرمایه مالی مشخصی را به دولت پرتغال ارائه کنید و آن را در حساب بانکی خود برای مدت مشخصی نگه دارید.

بعد از آن این امکان برای شما وجود دارد که ویزای پرتغال را برای خود و خانواده تان (همراه با فرزندان زیر 22 سال) دریافت کنید.

برای اطلاع بیشتر از شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی خواندن این مطلب را از دست ندهید

تمکن مالی پرتغال

 

از هر کدام از این روش ها که استفاده کنید، در نهایت می توانید ویزای طلایی پرتغال را دریافت کنید.

ویزای طلایی پرتغال یک ویزای یک ساله است که اگر سرمایه گذاری شما بعد از گذشت یک سال همچنان ادامه داشته باشد، می توانید آن را برای دو سال دیگر تمدید کنید.

این کار را یک بار دیگر هم می توانید انجام دهید، در نهایت بعد از گذشت پنج سال، به جای تمدید ویزا، باید برای اخذ تابعیت پرتغال درخواست دهید.

بنابراین شما با روش های سرمایه گذاری مختلفی که در بالا ذکر کردیم، نه تنها می توانید به این کشور توسعه یافته مهاجرت کنید، بلکه به راحتی تابعیت این کشور را نیز دریافت می کنید.

اما همانطور که می دانید برای استفاده از این روش باید سرمایه مالی خوبی داشته باشید. پس بیایید دیگر روش های مهاجرت به پرتغال را هم ارزیابی کنیم.اخذ ویزای طلایی پرتغال

تولد و ازدواج راهی برای اخذ اقامت پرتغال

ازدواج کنید و به پرتغال مهاجرت کنید! تقریبا تمامی کشور ها برای ارائه ویزا به متقاضیان خود راه ازدواج را باز گذاشته اند.

برای این روش شما باید با یک شهروند پرتغالی ازدواج کنید و تمامی مراحل ازدواج تان را نیز به صورت قانونی قانونی ثبت کنید.

بعد از ازدواجی که در آن تمامی قوانین را رعایت کرده اید، می توانید پس از گذشت سه سال برای اخذ اقامت موقت اولیه این کشور اقدام کنید.

اما مراقب باشید که اگر این کار را به صورت صوری انجام دهید، هیچ راهی برای شما جهت اخذ اقامت پرتغال باقی نمی ماند.

معمولا هم این گونه است که در سفارت پرتغال باید پاسخگوی سوالات بسیاری باشید تا مشخص شود این ازدواج صوری نیست.

در ضمن باید از تمکن مالی خوبی هم برخوردار باشید و مهارت خوبی هم در زبان پرتغالی و یا زبان انگلیسی داشته باشید.

شغل و میزان درآمد و داشتن مکانی برای زندگی با همسرتان نیز اهمیت ویژه ای برای اداره مهاجرت پرتغال برخوردار است.

در ضمن تولد در کشور پرتغال راهی است برای اخد تابعیت این کشور. پرتغال در قانون خاک و خون، از خون پیروی می کند بنابراین فرزندی که در خاک این کشور متولد شود، تنها درصورتی از همان ابتدا تابعیت این کشور را می گیرد که یکی از والدینش تابعیت پرتغال را داشته باشد.

 

درخواست مشاوره رایگان
پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

 

مزایای زندگی در پرتغال

اما چرا باید کشور پرتغال را انتخاب کنید؟ با مهاجرت به کشور پرتغال می توانید اقامت کشوری را دریافت کنید که عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است.

به این معنا که شما با تابعیت کشور پرتغال برای سفر به بسیاری از کشور های اروپایی و امریکایی نیازی به اخذ ویزا ندارید.

از طرفی کشور پرتغال به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار می باشد. گفته می شود که آب و هوای این کشور را در هیچ مکان مدیترانه ای دیگری پیدا نمی کنید.

 

اطلاعات کامل درباره زندگی در پرتغال را به همراه مزایا و معایب آن در مقاله زیر بخوانید:

زندگی در پرتغال

 

پرتغال دارای آب و هوای معتدل است و در آن خبری از هوای بسیار سرد و یا روز های بسیار گرم نیست.

اما باز هم اگر به دنبال آب و هوای گرم تر هستید، می توانید به راحتی به قسمت های جنوبی این کشور مهاجرت کنید و اگر هوای خنک را ترجیح می دهید، باید به سمت غرب پرتغال بروید.


شما با اخذ اقامت کشور پرتغال نه تنها می توانید از مزایای زندگی در یک کشور توسعه یافته اروپایی استفاده کنید، بلکه هزینه های بسیار کمتری نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی پرداخت خواهید کرد.

 

اما یک مزیت دیگری که برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد، هزینه های بسیار مناسب زندگی می باشد.

در میان کشور های اروپایی خیلی سخت می توان کشوری را پیدا کرد که این مزیت بزرگ را داشته باشد.

اما شما با اخذ اقامت کشور پرتغال نه تنها می توانید از مزایای زندگی در یک کشور توسعه یافته اروپایی استفاده کنید، بلکه هزینه های بسیار کمتری نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی پرداخت خواهید کرد.

پس به علت همین مزایا است که اخیرا شاهد افزایش متقاضیان مهاجرت به پرتغال بوده ایم.

هزینه حمل و نقل در پرتغال

هزینه های زندگی در پرتغال

هر کسی که به فکر مهاجرت است، اول نگاهی به جیب خود می کند. برای اینکه بدانید جیب شما کفاف مهاجرت به پرتغال را می دهد یا خیر، باید با هزینه های زندگی در این کشور آشنا باشید.

جدول زیر اشاره ای به برخی از هزینه ها در پرتغال دارد که می تواند ذهن شما را برای زندگی در پرتغال آماده کند:
هزینه های زندگی در پرتغال

اهمیت داشتن وکیل مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به هر کشوری از آنجایی که یک تصمیم بزرگ است و نیازمند سرمایه مالی می باشد، اگر بی برنامه انجام شود، ممکن است به نابودی سرمایه شما بیانجامد. پس ریسک نکنید و داشتن وکیل مهاجرتی را جدی بگیرید.

یک وکیل حرفه ای می تواند تمامی فرایند های مربوط به مهاجرت را بدون دشواری پشت سر بگذارد و از هزینه های شما بکاهد.

وکلای مهاجرتی به دلیل اینکه آشنایی کاملی با قوانین مهاجرتی دارند و علم شان در این زمینه به روز است، سریع ترین راه را برای مهاجرت شما به پرتغال انتخاب می کنند و به روشی امن و مطمئن شما را به پرتغال می رسانند.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

سوالات متداول

اگر قصد مهاجرت به پرتغال از هرطریقی را دارید، بهتر است بدانید که اخذ ویزا پرتغال الزامی است.
طبق قانون موجود، مراقبت های بهداشتی با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و اجتماعی افراد، رایگان است. اما شهروندان باید برای هر مشاوره یا مراقبت های ارائه شده مقداری اندک را پرداخت کنند که با توجه به نرخ های موجود، Moderator Fee نامیده می شود.
میانگین درآمد در کشور پرتغال در حدود 1200 یورو بوده که با توجه به کم هزینه بودن این کشور، سطح درآمدی پایینی دارند. هزینه های زندگی در کشور پرتغال نیز در حدود 700 یورو به صورت ماهیانه می باشد.
روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به پرتغال است. تحصیل در پرتغال نیز دومین روش کم هزینه است.
بله، با وجود اینکه اقامت دائم به معنای اقامت نامحدود بوده و در داخل آن نوشته می شود ولی در حقیقت باید هر 5 سال یکبار تجدید شود. در مواردی که وضعیت تاهل، مکان و وضعیت سکونت تغییر می کند نیز باید این عمل تجدید حتی اگر قبل از 5 سال باشد، انجام شود.
بر اساس قانون خون.
بله، شما برای دریافت شهروندی پرتقال نیاز نیست تا شهروندی قبلی خود را باطل کنید. از جمله مدارک درخواست شهروندی پرتقال پس از طی یکی از روش های مهاجرتی، گواهی عدم سو پیشینه از پلیس پرتقال، عملکرد حساب بانکی، بیمه درمانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. اناهیتا

  سلام من بخوام با خانواده برم با هزینه کم امکان پذیر هست؟

  1. دوست عزیز سلام، کاملا بستگی به شرایط شما دارد که باید رزومه شما توسط کارشناسان ما بررسی شود، جهت هماهنگی تایم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در خصوص اخذ اقامت دائم میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 2. محمد

  سلام.شرایط مهاجرت برای سن ۳۹ سال بجز تحصیلی چیه که کمترین پولو بخواد در اون برنامه به نسبت بقیه برنامه ها

  1. محمد عزیز سلام ، می توانید از طریق پروسه های نیروی کار اقدام کنید ، جهت بررسی کامل شرایط توسط کارشناسان و دریافت مشاوره رایگان از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 3. محمد

  سلام من ۲۲ سال سن دارم مدرک زبان آیلتس هم دارم دیپلم کابینت سازی و تجربی دارم و سه ساله کابینت سازم کار چرم هم بلدم اما مدرک ندارم میتوتم مهاجرت کنم از طریق کابینت سازی

  1. محمد عزیز سلام، با توجه به سنتون شما می توانید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید. جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

  2. ماهی

   سلام. چرا با توجه به حرفه و مهارتتون برای آلمان اقدام نمیکنید؟

  3. دوست عزیز سلام ، ما لاین های تخصصی آلمان را هم کار میکنیم، جهت دریافت مشاوره رایگان در این خصوص میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 4. مینا

  سلام عرض ادب شرایط تحصیل در پرتغال به چه صورته هزینش به چه صورته ؟؟؟؟

  1. مینا عزیز سلام ، برای تحصیل در پرتغال می توانید برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام کنید، جهت بررسی رزومه تحصیلیتون میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی جهت مشاوره رایگان با شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 5. سجاد

  سلام ،من ۲۸سالمه با مدرک لیسانس میتونم برای ارشد به پرتغال برم و شرایطش چطوریه مدرک زبان میخواد

  1. سجاد عزیز سلام، برای پرتغال می توانید از طریق خرید ملک و تمکن مالی اقدام کنید.جهت دریافت مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید ، کارشناسان ما پس از بررسی فرم ارزیابی یا شما تماس میگیرند.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 6. ساسان

  سلام وعرض ادب خواستم ببینم برای اقامت از طریق خرید ملک چند وقت بایستی حضور داشته باشییم

  1. ساسان عزیز سلام ، نیازی به حضور در خاک برای گرفتن اقامت از طریق خرید ملک کشور پرتغال نیست. جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 7. ehsan

  با سلام حداقل قیمت ملک در پرتقال چقدر هست ,

  1. احسان عزی سلام ، اگر تصمیم دارید از طریق خرید ملک در پرتغال اقامت بگیرید باید حداقل مبلغ 500 هزار یورو خرید ملک انجام دهید. در خصوص دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.