موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت آرایشگران به کانادا

مهاجرت آرایشگران به کانادا | در حال حاضر تمامی افرادی که در تمامی زمینه های آرایشگری مهارت داشته باشند می توانند به راحتی برای مهاجرت به کانادا و همچنین اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. با توجه به تعداد زیاد آرایشگاه در سراسر ایالت ها، در حال حاضر تقاضای بسیار زیادی برای استخدام آرایشگر در کل کانادا موجود می باشد.

حرفه آرایشگری را می توان پرسودترین شغل در عصر حاضر دانست. البته به این منظور بایستی تلاش کنید که در کار خود بهترین باشید. برای اینکه به یک آرایشگر ماهر تبدیل شوید کافیست دوره های فنی لازم را در کنار یک یا چند مربی آرایشگری مجرب گذرانده و با پشت سر گذراندن دوره های کارآموزی آماده فعالیت در این زمینه باشید. با تکیه بر این توانایی و فراهم کردن سایر الزامات خواهید توانست به کشور کانادا مهاجرت کنید.

آرایشگری را می توان به مثابه هنری ذاتی دانست که با تلاش و کسب تجربه می توان در آن بهتر عمل کرد. بنابراین چنانچه احساس می کنید در این زمینه استعداد درونی دارید، دست روی دست نگذارید و زودتر سعی کنید با پشتکار و تلاش توانایی های خود را پرورش دهید و آینده ای متفاوت برای خود بسازید.

جالب است بدانید که شغل آرایشگری هم اکنون در لیست NOC کانادا یا لیست ملی کد شغلی قرار گرفته است و تمامی افرادی که واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشند می توانند برای فعالیت در این حرفه اقدام کنند و از این طریق اقامت کشور کانادا را از آن خود کنند.

 مهاجرت آرایشگران به کانادا
مهاجرت آرایشگران به کانادا

کد NOC برای شغل آرایشگری در کشور کانادا ۶۳۴۱ بوده و آرایشگرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می توانند در شرایط بسیار آسانی برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. این شغل در حال حاضر در لیست مشاغل هدفمند کانادا قرار گرفته است.

افراد می توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری با تکیه بر مهارت ها و توانایی هایی که دارند برای رفتن به این کشور اقدام کنند. آرایشگران از طریق دو برنامه افراد متخصص فدرال و برنامه استانی کانادا می توانند اقدام به تشکیل پرونده مهاجرتی کنند.

بنابراین اگر مهارت، تجربه و مدارک لازم را در کشور خود به دست آورده باشید می توانید به کانادا مهاجرت کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. چنانچه صاحب آرایشگاهی مردانه یا زنانه هستید و یا اینکه مدیر ارشد کسب کارتان هستید و سرمایه لازم برای راه اندازی تجارتی کوچک و مشابه در کانادا را دارید، پیشنهاد می شود فرم ارزیابی مهاجرتی ما راپر کرده و منتظر تماس مشاوران پارسی کانادا باشید.

زیر مجموعه های شغل آرایشگری شامل : آرایشگر مو و شینیون کار، مدیر سالن زیبایی، تکنسین کار با مواد و رنگ مو، براشینگ کار، متخصص مراقبت از مو، متخصص مو و زیبایی مو و آرایشگر مردانه می باشد. لازم به ذکر است که بدانید تمامی این مشاغل توسط آرایشگران انجام می شود و افرادی که تخصص کافی در زمینه های نامبرده را دارا هستند، واجد شرایط برنامه دریافت ویزای کاری و اقامت دائم و مهاجرت به کانادا می باشند که تحت دسته خاصی از لیست NOC با کد 6341 اعمال می‌شود.

متخصصان مو و زیبایی

افرادی که به عنوان متخصص مو و زیبایی به دنبال اخذ مهاجرت به کانادا هستند بایستی که بتوانند سبک مو را با توجه به ویژگی های جسمانی مشتری پیشنهاد داده و چنانچه مشتری سبک خاصی از کار را مد نظر دارد باید بر اساس آن، کار خود را انجام دهد. این افراد باید مهارت های لازم در کوتاهی مو را داشته باشند و سبک های مختلف را طبق خواسته مشتری بر روی موی مشتریان پیاده کنند، متخصصین مو برای مهاجرت به کانادا از طریق آرایشگری باید تمامی مهارت ها در زمینه های مختلف زیبایی مو و ترکیب رنگ و کار با مواد را داشته باشند، همچنین باید توانایی تجزیه و تحلیل وضعیت مو و پوست سر را داشته باشند تا از این طریق بتوانند درمان اصلی یا توصیه ای در مورد مراقبت های زیبایی و پوست سر و مو به مشتری ارائه دهند.

اکستنشن مو از دیگر مواردی است که آرایشگران زیبا مو باید در آن مهارت لازم را داشته باشند. از جمله وظایفی که یک آرایشگر در آرایشگاه های کانادا انجام می دهند، شامپو و خشک کردن موی مشتری می باشد.

 مهاجرت آرایشگران به کانادا
مهاجرت آرایشگران به کانادا

آرایشگران مرد

در مورد آرایشگری برای مردان ممکن است کار راحت ‌تر و وظایف کمتر باشد ولی آرایشگران مرد نیز باید به نظرات مشتری احترام گذاشته و طبق خواسته مشتری موها را اصلاح کنند، همچنین باید توانایی اصلاح خوب و با کیفیت ریش و سبیل را داشته باشند و کارهایی از قبیل شامپو، رنگ و صاف کردن مو را نیز بدانند. در برخی موارد نیز ممکن است مشتری شما درخواست ماساژ با نرم کننده و تقویت کننده مو را داشته باشد. همچنین یک آرایشگر مردانه می تواند به عنوان کارپرداز و تدارکات یک آرایشگاه در کانادا کار کند و یا مسئولیت نظارت و آموزش به سایر آرایشگران را بر عهده داشته باشد.

مدارک لازم:

متخصصین زیبایی مو

مدارک لازم برای برای مهاجرت به کانادا برای افرادی که متخصص زیبایی و مراقبت هستند به شرح زیر است:
مدارک تحصیلی دبیرستان، مدرک آرایشگری، افرادی که مدرک آرایشگری ندارند باید در دوره های کارآموزی آرایشگری دو یا سه ساله شرکت کنند و یا در کالج، درس آرایشگری بخوانند و همچنین در یک آرایشگاه باید به صورت کارآموز همزمان با درسی که می خوانند، آموزش ببینند، البته در صورتی که چندین سال تجربه آرایشگری دارید ممکن است جایگزین کارآموزی و آموزش رسمی شود. توجه داشته باشید کارفرمایان قبل از این که آرایشگران را استخدام کنند، از آنها نمونه کار می خواهند و ممکن است لازم باشد بر روی یک نفر به عنوان مدل کار آرایشگری کنید.

توجه داشته باشید اگر قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در استان های نواسکوشیا، انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا را دارید باید برای راه اندازی یا کار در آرایشگاه حتما پروانه آرایشگری و گواهینامه کاری از کانادا دریافت کنید و این موضوع در استان های نامبرده اجباری می باشد ولی اگر می خواهید در نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، کبک، بریتیش کلمبیا، مناطق شمال غربی و نوناووت زندگی کنید، می توانید بدون پروانه و مجوز نیز کار کنید. برای دریافت مجوز آرایشگری باید در یک آزمون بین استانی که برای آرایشگران برگزار می شود شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنید.

آرایشگران و متخصصین کوتاهی مو

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا در مورد آرایشگرانی که تخصص آن ها بیشتر در زمینه کوتاهی مو است عبارتند از :
مدارک تحصیلی دبیرستان، اتمام دوره کارآموزی دو ساله یا شرکت در برنامه های دیگر آرایشگری و در برخی موارد کارآموزی جایگزین آموزش رسمی می شود و نیازی به تحصیل در کالج نیست. این آرایشگران نیازی به اخذ مجوز برای کار در آرایشگاه یا راه اندازی آرایشگاه نخواهند داشت. در استان های بریتیش کلمبیا و Yukon این مجوز ممکن است لازم باشد ولی معمولا اجباری نیست. برای دریافت مجوز آرایشگری افراد باید در امتحانی که برای آرایشگران به صورت بین استانی برگزار می شود، شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب نمایند.

نحوه مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر و امتیاز مورد نیاز

اولین مرحله در روند مهاجرت به کانادا، محاسبه امتیاز برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری است که با استفاده از سیستم جامع رتبه بندی کانادا عملی می باشد. در این سیستم به مواردی همچون سن، صلاحیت ها و مهارت های متقاضی، توانایی استفاده از زبان انگلیسی و فرانسوی و مهارت های همسر و داشتن تجربه و سابقه کاری متقاضی بر می گیرد. این فاکتورها علاوه بر ارائه امتیازهای مهم در این سیستم، امتیازات کلی مهاجرت متقاضی را نیز در بر گرفته و باید حداقل 67 امتیاز باشد.

بعد از اینکه مشخص شد که متقاضی امتیاز لازم را برای مهاجرت به کانادا دارد، یک دعوت نامه(ITA) از اداره مهاجرت کانادا به عنوان جواب درخواست برای ورود به برنامه مهاجرتی اکسپرس دریافت خواهد کرد که بعد از دریافت این نامه شخص 60 روز فرصت خواهد داشت تا یک درخواست رسمی ارائه دهد. توجه داشته باشید پروفایل شما در برنامه اکسپرس برای مهاجرت به کانادا تنها یکسال اعتبار خواهد داشت و بهتر است که با آگاهی کامل، اطلاعات کامل و دقیقی ارائه دهید.

ارزیابی مهارت های آرایشگران برای مهاجرت به کانادا

فرآیند تایید مهارت ها، تجربیات و سابقه کاری آرایشگران، ارزیابی مهارت نام دارد که با دو هدف صورت می گیرد، هدف اول این است که با یک ارزیابی مثبت مهارت ها خواهید توانست امتیازات لازم را هم در برنامه اکسپرس و هم در برنامه مهاجرت متخصصان فدرال کسب کرده و هدف دوم این است که ارزیابی مثبت مهارت ها برای مهاجرت به کانادا، شانس شما را برای واجد شرایط بودن و دریافت مجوز و پروانه آرایشگری کانادا، دو برابر خواهد کرد، بنابراین داشتن مهارت های آرایشگری ارزیابی شده به این معنا است که شما از روز اول ورود به کانادا می توانید به عنوان یکی از آرایشگران کانادایی در هر کدام از ایالت های این کشور مشغول به کار شوید.

 مهاجرت آرایشگران به کانادا
مهاجرت آرایشگران به کانادا

مهاجرت به کانادا بدون دریافت پیشنهاد شغلی به عنوان آرایشگر

در صورتی که مجموع نمرات متقاضی آرایشگری در سیستم جامع رتبه بندی کانادا یک نمره معقول و مقبول باشد و امتیاز بالای 67 داشته باشد، به راحتی از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس می تواند برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری متخصصین دولت فدرال کانادا اقدام کند.

توجه داشته باشید از نظر فنی چیزی به نام حداقل نمره CRS لازم برای ارسال مشخصات آرایشگر در برنامه Canada Express Entry وجود ندارد و معمولا اگر سابقه کاری زیادی داشته باشید و یا مدارک آرایشگری خود را ارائه دهید، برای درخواست اولیه نیازی به پیشنهاد شغلی وجود ندارد، البته، تضمین یک پیشنهاد شغلی مستندی که به روش صحیح برای اهداف مهاجرتی انجام شود می تواند منجر به تقویت امتیاز متقاضیان آرایشگری تا 600 امتیاز فوری شود، بنابراین منطقی است که در صورت امکان به دنبال یک کارفرمای کانادایی برای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی وی باشید.

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را به عنوان یک آرایشگر دارید، بهتر است الویت های اول خود را بر روی استان های بریتیش کلمبیا، شهرهای ونکوور و ویکتوریا بگذارید چرا که معمولا درخواست برای آرایشگری در شهرهای بزرگ بسیار بالا بوده، استان کبک و شهر کبک و یا مونترال نیز می تواند گزینه های بعدی باشد و سپس سایر استان ها را به دلخواه می توانید انتخاب کنید. ولی به منظور اینکه بتوانید کارفرما پیدا کنید باید حداقل یک سال سابقه کار در ایران داشته باشید و همچنین ارائه بیمه اجباری و تمکن مالی به مبلغ حداقل 50 هزار دلار کانادا اجباری می باشد. از طرفی برای افزایش شانس خود برای دریافت پیشنهاد شغلی در زمینه آرایشگری بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 کسب کنید (البته در استان های آتلانتیک داشتن حداقل نمره زبان آیلتس 5 می باشد). ارائه رزومه و نامه همراه برای مشخص شدن شغل درخواستی متقاضی و سابقه کار وی نیز الزامی می باشد و در برخی موارد کارفرما ممکن است درخواست نمونه کار کند که باید ارائه دهید.

درآمد سالانه آرایشگران در سراسر کانادا

لازم به ذکر است درآمد سالانه آرایشگران در سراسر کانادا نسبت به کشورهای اروپایی، انگلیس و کشورهای آسیایی بیشتر و بین 25 تا 50 هزار دلار در سال می باشد، به عبارتی یک آرایشگر نیمه حرفه ای با یک سال سابقه کار می تواند در حدود 32 هزار دلار در سال درآمد داشته باشد و یک آرایشگر بدون سابقه 25 هزار دلار، بیشترین حقوق آرایشگران در کانادا مربوط به استان آلبرتا و شهر کلگری می باشد.

چنانچه به دنبال کسب اطلاعات بیشتری هستید تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و منتظر تماس مشاوران پارسی کانادا باشید. مشاوران با توجه به تجربه زیادی که در این مسیر کسب کرده اند آماده هسند تا به شما در این مسیر کمک کنند.

می 20, 2020

مشکلات زندگی در کانادا کدامند؟

مشکلات زندگی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا کدامند؟ مشکلات زندگی در کانادا کدامند؟ | این روزها تعداد افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا دارند روز به روز افزایش یافته و روندی کاملا صعودی به خود گرفته است. اگرچه کشور کانادا از لحاظ رفاه اجتماعی و ثبات اقتصادی جزء اولین کشورهای دنیاست اما باز هم نباید چنین تصور […]

بیشتر بخوانید...
درباره اکسپرس اینتری کانادا بیشتر بدانید

درباره اکسپرس اینتری کانادا بیشتر بدانید

درباره اکسپرس اینتری کانادا بیشتر بدانید | در دوره قبلی انتخابی در ماه جولای، 3600 نفر که برای اخذ اقامت دائم کانادا ثبت نام کرده بودند، برای پر کردن درخواست اقامت خود از طریق اکسپرس انتری دعوت شدند. در دوره قبل، انتخاب داوطلبان اخذ اقامت از میان افرادی که برای اکسپرس انتری ثبت نام کرده […]

بیشتر بخوانید...
جاذبه های دیدنی آلبرتا

جاذبه های دیدنی آلبرتا

ویزای توریستی کانادا جاذبه های دیدنی آلبرتا | استان آلبرتا به دلیل داشتن مناظر دیدنی و قله های پوشیده از برف، به مقصدی بسیار زیبا برای مهاجران تبدیل شده است. یخچال های طبیعی و دریاچه های فیروزه ای، پارک های ملی بنف و جاسپر هر ساله میلیون ها بازدید کننده را از سراسر جهان به […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به کانادا

فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا

فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا | ممکن است برای تان پیش آمده باشد که در شرایط سخت هم فکر های عجیب و غریبی به ذهن تان رسیده که برخی از آن ها معقول و بسیاری از آن ها نا معقولند. این روزها که اوضاع اقتصادی کشور […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات