موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران کدام است؟

آرایشگری یکی از مشاغلی است که در اغلب کشورهای دنیا می‌تواند درآمد خوبی را برای شما به‌همراه داشته باشد. به همین دلیل است که در این مطلب سعی می‌کنیم تا بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران را به شما معرفی کنیم. این که کدام کشور می‌تواند بهترین گزینه برای مهاجرت آرایشگران باشد، به معیارهای متفاوتی بستگی دارد. برای مثال، میزان درآمد، تعادل بین مخارج و درآمد، راحتی اخذ اقامت برای مهاجران، تناسب بین حقوق و مخارج زندگی و …، از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. در ادامه، با در نظر داشتن معیارهای اساسی که باید بررسی کنید، می‌بینیم که کدام کشورها برای مهاجرت آرایشگران مناسب‌تر است. قبل از آن بد نیست فرم ارزیابی مهاجرت یا فرم ساده زیر را پر کنید تا ما شرایط شما را دقیق‌تر برای مهاجرت ارزیابی کنیم:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران از منظر درآمد

اولین معیاری که برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران اهمیت دارد، درآمد شما در آن کشور است. با آگاهی از این مسئله که درآمد یک آرایشگر در هر کشوری ممکن است بسته به میزان تجربه، مهارت و … متفاوت باشد؛ انتخاب بهترین کشورهای دنیا از نظر درآمد می‌تواند آینده شغلی شما در زمینه مسائل مالی را تضمین کند. این فاکتور اصلی قبل از اقدام برای مهاجرت کاری به یک کشور خارجی است.

مجله CEOWORLD در سال 2023 در یک تحقیق جامع میانگین حقوق خالص (پس از کسر مالیات) در سراسر جهان را بررسی کرده و وضعیت حقوق در برخی از ثروتمندترین و فقیرترین کشورها را با یکدیگر مقایسه می‌کند. در این لیست، کمترین میانگین حقوق ماهانه مربوط به کشور سریلانکا (Sri Lanka) است. کشور بزرگی مانند ایالات متحده نیز یا میانگین حقوق خالص 3,721.64 دلار در ماه، رتبه چهارم را دارد. امارات متحده عربی نیز در این لیست با میانگین 3,663 دلار در ماه، رتبه پنجم را به خود اختصاص می‌دهد.

به‌‎عنوان یک آرایشگر، می‌توانید یکی از این کشورها را برای مهاجرت انتخاب کرده و مطمئن باشید که در صورت مهارت کافی در کار خود، می‌توانید به درآمد قابل‌توجهی دست پیدا کنید. 20 کشور برتر دنیا با بالاترین درآمد که می‌توانید برای مهاجرت از طریق آرایشگری یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، به‌ترتیب عبارت است از:

لیست بهترین کشورهای دنیا از نظر درآمد درآمد (برحسب دلار آمریکا)
سوئیس (Switzerland)6,142.1
سنگاپور (Singapore)4,350.79
استرالیا (Australia)4,218.89
ایالات متحده (U.S.)3,721.64
امارات متحده عربی (U.A.E)3,663.27
نروژ (Norway)3,457.69
کانادا (Canada)3,338.62
دانمارک (Denmark)3,294.72
ایسلند (Iceland)3,237.11
هلند (Netherland)3,215.52
قطر (Qatar)3,168.05
هنگ کنگ (Hong Kong)3,070.98
نیوزلند (New Zealand)2,860.19
آلمان (Germany)2,835.59
اسرائیل (Israel)2,766.16
بریتانیا (U.K)2,764.57
ایرلند (Ireland)2,707.84
سوئد (Sweden)2,663.76
فنلاند (Finland)2,542.21
ژاپن (Japan)2,476.7

همان طور که می‌بینید، در این لیست پس از سوئیس و سنگاپور، کشور استرالیا در رتبه سوم قرار می‌گیرد. استرالیا جزو کشورهایی است که با تقاضای بالای آرایشگران ماهر همراه بوده و موقعیت‌های شغلی متعددی را تحت کد ANZSCO 391111 برای مهاجرت با مدرک آرایشگری فراهم می‌کند. در مطلب مهاجرت آرایشگران به استرالیا می‌توانید بیشتر با شرایط و روش‌های مهاجرت کاری به این کشور آشنا شوید. علاوه بر استرالیا، دو کشور آلمان و کانادا نیز که جزو شناخته‌شده‌ترین مقاصد مهاجرتی در دنیا هستند، در رتبه‌های هفتم و چهاردهم دیده می‌شوند.

بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران

بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران از منظر راحتی اخذ اقامت

همان طور که می‌دانید، برای مهاجرت از طریق آرایشگری باید کشورهای مختلف را از نظر معیارهای متفاوتی بررسی کنید تا در نهایت بهترین گزینه را انتخاب کنید. علاوه بر مسئله درآمد، موضوع دیگری که قبل از مهاجرت کاری باید در نظر بگیرید، راحتی اخذ اقامت است. کشورهای مختلف دنیا هر یک قوانین مهاجرتی خاص خود را داشته و ممکن است برخی از آن‌ها برای پذیرش مهاجران سخت‌گیر باشند.

برخی از کشورها معمولاً برای دریافت اقامت شرایط مطلوب‌تری را فراهم می‌کنند. لیست زیر، بهترین کشورهای دنیا از نظر راحتی اخذ اقامت را نشان می‌دهد که برای مهاجرت با مدرک آرایشگری می‌توانید یکی از آن‌ها را با در نظر داشتن سایر معیارها، انتخاب کنید.

بهترین کشورها برای اخذ اقامت در سال 2023 از نظر وب‌سایت مجله تجاری معروف CEOWORLD عبارت‌اند از:

اسامی کشورهابرخی از شرایط مهاجرت و اخذ اقامت
نیوزلند (New Zealand)محدودیت سنی زیر 55 سال
داشتن سابقه کار (الزامی)
امکان زندگی به‌مدت دو سال در نیوزلند قبل از درخواست اقامت دائم
پرتغال (Portugal)ارائه برنامه ویزای طلایی که بعد از 5 سال اجازه اخذ شهروندی را به افراد می‌دهد.
امکان اخذ ویزا، پس از گذراندن حداقل 35 روز در پرتغال
مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری با مشارکت 500,000 دلار در املاک و یا سرمایه‌گذاری به مبلغ 350,000 دلار در نوسازی شهری
استرالیا (Australia)روش‌های متعدد اخذ تابعیت
برنامه‌های متعدد اخذ ویزای گلوبال تلنت (Global Talent Visa)، طرح‌های نامزدی کارفرما (Employer Nomination Scheme)، ویزای موقت فارغ‌التحصیلی (Temporary Graduate Visa) و ویزای موقت کمبود نیروی ماهر (Temporary Skill Shortage Visa) شرط سنی زیر 50 سال و مهارت و تجربه کاری کافی برای اخذ اقامت
کانادا (Canada)یکی از ساده‌ترین کشورها برای مهاجرت
فرصت‌های گسترده برای کار و سرمایه‌گذاری
هر فردی می‌تواند با کمک یکی از برنامه‌های اکسپرس اینتری (Express Entry Scheme) یا تجربه بین‌المللی کانادا برای مهاجران (International Experience Canada Program) به‌مدت 2 سال ویزای کار داشته باشد و سپس برای شهروندی دائم اقدام کند.
پاراگوئه (Paraguay)ارائه برنامه‌های سرمایه‌گذاری و طرح‌های بازنشستگی
امکان اخذ ساده اقامت دائم و شهروندی
امکان مهاجرت با برنامه‌های سرمایه‌گذاری از جمله سپرده‌گذاری مبلغ 5500 دلار در بانک و یا خرید حداقل یک قطعه زمین برای مقاصد سرمایه‌گذاری
شهروند شناخته شدن پس از گذشت سه سال از ورود به کشور
تایلند (Thailand)امکان اخذ ساده اقامت دائم برای نیروی کار ماهر، سرمایه‌گذاران و یا کارآفرینان
امکان اخذ شهروندی تایلند از طریق شرکت در برنامه اقامت "Elite residence program" و دریافت اقامت 5 ساله با پرداخت هزینه 4 ماهه
جمهوری چک (Czech Republic)مهاجرت به جمهوری چک به‌دلیل افزایش تعداد موقعیت شغلی قابل تصدی
امکان دریافت ویزای کار به‌مدت یک سال و اقدام برای اقامت مداوم برای شهروندی دائم پس از پنج سال

همه این کشورها به‌دلیل برنامه‌های مهاجرتی متعدد و ساده و همچنین فرصت‌های متنوعی برای اخذ ویزا در این لیست قرار گرفته‌اند. همان طور که انتظار می‌رود، کانادا که یکی از مهاجرپذیرترین کشورها جهان است، در بین 5 کشور برتر این لیست قرار گرفته و جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. آرایشگران می‌توانند از طریق برنامه‌های نامزدی استانی و همچنین تحت سیستم اکسپرس اینتری و برنامه‌های زیرمجموعه آن، برای رفتن به کانادا و اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. شرایط اصلی شرکت در این برنامه‌های مهاجرتی را می‌توانید در مطلب مهاجرت آرایشگران به کانادا بررسی کنید:

بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران از منظر هزینه‌های پایین زندگی

زمانی که بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران را انتخاب می‌کنید، تنها توجه به درآمد کافی نیست؛ بلکه باید ببینید که هزینه‌های زندگی در این کشور با میزان درآمد تناسب دارد یا خیر. البته اگر بخواهید تنها پایین بودن هزینه‌های زندگی را در نظر بگیرید، احتمالاً کشورهایی را باید در لیست گزینه‌های خود برای مهاجرت قرار دهید که از نظر سایر معیارها مانند کیفیت زندگی، امنیت شغلی، ثبات اقتصادی و … در وضعیت چندان مطلوبی قرار ندارند.

کافی است به لیست زیر که کشورهای با پایین‌ترین هزینه زندگی همراه هستند را بررسی کنید. این کشورها عبارت است از:

  • افغانستان (Afghanistan)
  • پاکستان (Pakistan)
  • هند (India)
  • تونس (Tunisia)
  • سریلانکا (Sri Lanka)
  • قرقیزستان (Kyrgyzstan)
  • الجزایر (Algeria)
  • سوریه (Syria)
  • نپال (Nepal)
  • ترکیه (Turkey)

برای این که بتوانید بهترین کشورها را برای مهاجرت با مدرک آرایشگری خود انتخاب کنید، بهتر است به همان لیستی که شامل کشورها با بیشترین درآمد است را نگاهی بیندازید؛ اما با این شرط که هزینه‌های زندگی در آن‌ها را بررسی کنید. برای مثال، در میان این کشورها می‌توان کشور آلمان را در نظر گرفت. آلمان یکی از کشورهایی است که در کنار درآمد بالا، همواره از نظر رده‌بندی کیفیت زندگی مرسر (Mercer Quality of Living Survey)، رتبه‌های خوبی را دریافت می‌کند. یکی از دلایل این انتخاب، هزینه‌های معقول زندگی در این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

هزینه زندگی در آلمان برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی چندان گران نیست و حتی نسبت به کشورهای مطرحی مانند انگلستان، ایتالیا، دانمارک، نروژ، هلند یا سوئیس نیز ارزان‌تر است. البته هزینه‌های زندگی بر اساس سبک زندگی، شهر یا منطقه محل زندگی، و … متفاوت است. بر اساس آنچه که در وب‌سایت معتبر numbeo ذکر شده، هزینه‌های زندگی هر فرد در آلمان به‌طور متوسط 821.47 یورو (بدون احتساب هزینه مسکن) است، در حالی که میانگین درآمد، به 2,754.23 یورو می‌رسد. برای مهاجرت از طریق آرایشگری به کشور آلمان، می‌توانید در مطلب مهاجرت آرایشگران به آلمان اطلاعات بیشتری کسب کنید:

حتما بخوانید:
آرایشگری در آلمان

این تعادل بین درآمد و هزینه‌های زندگی، در کشورهای دیگری مانند استرالیا و کانادا نیز که جزو کشورهای پرتقاضا برای مهاجرت هستند، دیده می‌شود. در کشور استرالیا، میانگین درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات، به 5,932.39 دلار استرالیا می‌رسد در حالی که مخارج یک فرد مجرد، حدود 1,365.23 دلار استرالیا (بدون اجاره خانه) است. در کانادا نیز میانگین درآمد خالص ماهیانه 4191.08 دلار کانادا است.

بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگر

کشورهای استرالیا، آلمان، امریکا و کانادا از بهترین کشورها برای مهاجرت آرایشگران

اخذ مدرک برای مهاجرت از طریق آرایشگری

زمانی که قصد مهاجرت از طریق آرایشگری به یک کشور جدید را دارید، باید مدرک این شغل را داشته باشید. اغلب کشورها برای پذیرش متقاضیان مهاجرت کاری، از آن‌ها مدارک شغلی می‌خواهند که برای شروع کار و اقدام برای مهاجرت، ضروری هستند. برای این کار، می‌توانید در دوره‌های اختصاصی که در داخل ایران برگزار شده و مدارک بین‌المللی ارائه می‌دهند، شرکت کنید. معمولاً در اغلب شهرها آموزشگاه‌هایی وجود دارند که این مدارک را پس از گذراندن دوره و شرکت در آزمون‌های مربوطه، ارائه می‌کنند.

البته شما می‌توانید بدون مدرک آرایشگری نیز به برخی کشورها مهاجرت کنید. برای مثال، در کشور آلمان دوره‌های کارآموزی تحت‌عنوان آوسبیلدونگ برگزار می‌شود که متقاضیان بدون هیچ پیش‌زمینه یا مدرک خاصی می‌توانند در یک رشته خاص مهارت کسب کرده و وارد بازار کار شوند. این دوره‌ها برای شغل آرایشگری نیز برگزار می‌شوند.

سخن پایانی

اولین مسئله‌ای که برای مهاجرت باید بررسی شود، مقصد مهاجرت است. کشورهای مختلف هر یک به‌دلایل متفاوتی ممکن است گزینه خوبی برای مهاجرت باشند، اما بهترین انتخاب کشوری است که اغلب شرایط موردنظر شما را دارد. برای مهاجرت از طریق آرایشگری کشورهای مختلفی را می‌توانید انتخاب کنید که از نظر درآمد، اخذ اقامت، هزینه و کیفیت زندگی برای شما مناسب باشند. در این مطلب با در نظر داشتن این سه شرط، هرآنچه را که درباره انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت آرایشگران لازم است بدانید بررسی کردیم.

سوالات متداول

اگر می‌خواهید در یکی از سه کشور برتر با بالاترین میانگین درآمد از نظر شاخص‌های جهانی زندگی کنید، می‌توانید یکی از سه کشور سوئیس، سنگاپور یا استرالیا را انتخاب کنید.

برخی کشورهایی که نیاز بیشتری به جذب نیروی کار جوان و ماهر دارند، راحت‌تر اقامت می‌دهند. کشورهایی مانند نیوزلند، پرتغال، استرالیا، کانادا و… بهترین کشورها از نظر اخذ اقامت هستند.

کشورهایی مانند آلمان که در کنار هزینه‌های معقول زندگی، کیفیت بهتر زندگی، درآمد بالا و … را ارائه می‌دهند، بهترین انتخاب‌ها هستند.

داشتن مدرک آرایشگری برای مهاجرت، به کشوری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد، اما اغلب آن‌ها، به مدارکی برای اثبات مهارت و سابقه کاری شما نیاز دارند.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال