موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بهترین شغل برای زنان در کانادا

انتخاب و یافتن بهترین شغل برای زنان در کانادا، موضوعی است که دغدغه بانوان ایرانی مهاجرت کرده به این کشور است. حتی اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید هم، باید از همین الان به فکر انتخاب شغل برای خود باشید. مشاغل بخش‌های خدمات، فناوری و مراقبت‌های بهداشتی برای بانوان، رشد قابل‌توجهی در دو سال اخیر داشته‌اند.

این مطلب می‌تواند بهترین مشاغل بانوان کانادا را بر اساس حقوق و پتانسیل رشد به شما معرفی کند. اگر می‌خواهید بدانید شرایط شما برای مهاجرت به این کشور مناسب است یا خیر، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید تا کارشناسان ما پس از ارزیابی شرایط با شما تماس بگیرند.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

پردرآمدترین مشاغل بانوان کانادا کدام‌اند؟

هنگام جستجوی شغل در کانادا، یکی از فاکتورهای اصلی اکثر زنان، دستمزد است. زیرا برای داشتن یک زندگی باکیفیت بالا، به دستمزد بیشتری نیاز است. علاوه بر اهمیت دستمزد، افراد به‌دنبال مشاغلی هستند که با روحیه آن‌ها سازگاری بیشتری داشته باشد.

اگر شما نیز جزء این افراد هستید در لیست زیر مشاغل پردرآمد در کانادا برای بانوان معرفی شده است. در صورتی ‌که برای هر یک از این مشاغل تخصص و مهارت کافی داشته و واجد شرایط هستید، می‌توانید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. قبل از ادامه نگاهی داشته باشیم به لیست بهترین مشاغل برای زنان در کانادا:

 • مدیر
 • داروساز
 • وکیل
 • پزشک
 • پرستار
 • روانشناس

1- مدیرعامل

مدیرعامل‌ها بالاترین رتبه در یک شرکت را دارند. به‌طور کلی، مسئولیت‌های یک مدیر اجرایی شامل تصمیم‌گیری‌های اصلی شرکت، مدیریت کل عملیات اجرایی، مدیریت منابع مالی و انسانی و ارتباط بین هیئت‌مدیره است. مدیرعامل یکی از مشاغل برتر برای زنان در کانادا است؛ به‌ویژه آن‌هایی که می‌خواهند مستقل شده و بیزینس خود را اداره کنند.

 • میانگین حقوق یک مدیرعامل در کانادا: 147,469 دلار در سال

2- داروساز

داروسازان افرادی هستند که در روش صحیح استفاده، ذخیره، نگهداری و تهیه دارو اطلاعات کافی دارند. اگر شما هم این تخصص را دارید، این شغل می‌تواند برای شما بهترین باشد. از نظر درآمد نیز این شغل در رده مشاغل پردرآمد است. پس جای تعجبی ندارد که ما آن را به‌عنوان یکی از بهترین مشاغل برای بانوان در کانادا معرفی کنیم. اطلاعات بیشتر در صفحه مهاجرت داروساز به کانادا بخوانید.

 • میانگین حقوق داروساز در کانادا: 104,000 دلار در سال
وکالت یکی از مشاغل بانوان کانادا

یکی از پردرآمدترین مشاغل بانوان کانادا، وکالت است که هیجانات و چالش‌های زیادی دارد.

 3- وکیل

وکالت می‌تواند بهترین شغل برای زنان در کانادا باشد، چراکه در رده مشاغل پردرآمد است. می‌دانیم که این شغل ضمن هیجاناتی که دارد، ممکن است شما را با چالش‌های خاصی هم مواجه کند. اگر تحصیلات و یا سوابق شغلی شما مرتبط با این حرفه است و اگر روحیه تحمل چالش‎‌های این حرفه را دارید، در انتخاب این شغل تردیدی به خود راه ندهید.

 • میانگین حقوق وکیل در کانادا: 115166 دلار در سال

4- مدیر سیستم‌های اطلاعاتی و کامپیوتری

مدیر سیستم‌های اطلاعات کامپیوتری مسئول نظارت بر فعالیت‌های مرتبط با کامپیوتر یک سازمان است. مدیران سیستم‌های اطلاعاتی اغلب متخصصین فناوری اطلاعات هستند. یک مدیر کامپیوتر، ممکن است مسئول تعیین اهداف تکنولوژیکی یک شرکت و برآورده شدن به‌موقع اهداف آن باشد. این شغل یکی از پردرآمدترین مشاغل در حوزه فناوری است و گزینه مناسبی به‌عنوان بهترین شغل برای زنان در کانادا است.

 • میانگین حقوق مدیر سیستم‌های اطلاعاتی: 102578 دلار در سال

5- پزشک

مشخص است که در تمامی کشورها، شغل پزشکی درآمد زیادی دارد. البته که پزشکان برای رسیدن به این درآمد سال‌ها تحصیل کرده‌اند. برای بانوان نیز پزشکی یکی از بهترین مشاغل در کانادا است.

 • میانگین حقوق پزشکان در کانادا: 144148 دلار در سال
پرستاری یکی از بهترین مشاغل برای زنان در کانادا

پرستاری یکی از موردنیازترین مشاغل در کانادا و گزینه‌ای عالی برای زنانی است که می‌خواهند حقوقی بالاتر از متوسط دریافت کنند.

6- پرستار

پرستاران به‌عنوان بخشی از تیم کارکنان حرفه‌ای و پزشکی که شامل پزشکان، درمانگران و مددکاران اجتماعی است، کار می‌کنند. دلسوزی، توانایی مقابله با موقعیت‌های هیجانی، از ویژگی‌های مهم یک پرستار است.اگر پرستار هستید، این شغل گزینه عالی برای زنانی است که می‌خواهند در مراقبت‌های بهداشتی کار کنند و حقوقی بالاتر از متوسط ​​دریافت کنند.. همچنین جزو مشاغل موردنیاز کانادا است؛ به‌ویژه از زمانی که ویروس کووید 19 افزایش شیوع یافته بود.

 • میانگین حقوق پرستار در کانادا: 92631 دلار در سال

7- مدیر منابع انسانی

مدیر منابع انسانی می‌تواند بهترین شغل برای زنان در کانادا باشد. افراد مشغول در این حرفه وظایف معمول بخش منابع انسانی (HR) از جمله استخدام و مصاحبه با کارکنان، مدیریت حقوق، مزایا و مرخصی، اجرای سیاست‌ها و روش‌های شرکت را رهبری و هدایت خواهند کرد.

مدیر منابع انسانی یکی از بهترین مشاغل برای زنان در کانادا است. این شغل برای زنانی که می‌خواهند در بخش تجارت کار کنند، یک انتخاب عالی است که فرصتی برای توسعه مهارت‌های رهبری فراهم می‌کند.

 • میانگین حقوق مدیر منابع انسانی: 79350 دلار در سال

8- مدیر بازاریابی

مدیران بازاریابی مسئول توسعه، پیاده‌سازی و اجرای برنامه‌های بازاریابی استراتژیک برای کل سازمان (خطوط تجاری و برندهای داخل یک سازمان) به‌منظور جذب مشتریان بالقوه و حفظ مشتریان موجود هستند. مدیر بازاریابی اغلب مسئول توسعه استراتژی‌های قیمت‌گذاری برای محصولات و خدمات است. این شغل برای زنانی است که می‌خواهند در حوزه خلاقیت فعالیت داشته باشند.

 • میانگین حقوق مدیر بازاریابی: 78000 دلار در سال
جستجوی بهترین شغل برای زنان در کانادا

دستمزد و سازگاری با روحیه از فاکتور‌های اصلی انتخاب بهترین شغل برای زنان در کانادا است.

9- مدیر آموزش‌و‌پرورش

مدیر آموزش‌و‌پرورش را می‌توان به‌عنوان بهترین شغل برای زنان در کانادا دانست. مدیران آموزش‌و‌پرورش بر ارزیابی، انتخاب و ادغام برنامه‌های درسی و مواد آموزشی برای یک مدرسه یا سایر مؤسسات آموزشی نظارت می‌کنند. مدیران آموزش‌و‌پرورش اغلب در مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان کار می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند در سازمان‌ها و مشاغل خصوصی شغل پیدا کنند. این حرفه یک شغل پردرآمد و رضایت‌بخش برای زنانی است که می‌خواهند در حوزه آموزش کار کرده و درآمد خود را به حداکثر برسانند.

 • میانگین حقوق مدیر آموزش‌وپروش: 115000 دلار در سال

10- تحلیلگر بازار

تحلیلگران بازار به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کنند تا تصمیم بگیرند کدام محصولات و خدمات را به چه مشتریانی و با چه قیمتی بفروشند. آن‌ها با مطالعه شرایط بازار، فعالیت‌های رقبا و رفتار مصرف‌کننده به نتایج خود می‌رسند. تحلیلگر بازار ممکن است از بینش‌هایی که پیدا می‌کند برای کمک به شرکت در تصمیم‌گیری بهتر تجاری مانند افزایش درآمد یا بهینه‌سازی کمپین‌های بازاریابی استفاده کند. این نمونه دیگری از بهترین مشاغل برای زنان در کانادا است که حقوق بالایی دارد.

 • میانگین حقوق تحلیلگران بازار در کانادا: 61193 دلار در سالپ
مهندسی هوافضا یکی از بهترین شغل‌ها برای زنان در کانادا

مهندسی هوافضا در گروه امن‌ترین، پردرآمدترین و بهترین شغل برای زنان در کانادا به حساب می‌آید.

11- مهندس هوافضا

مهندسان هوافضا در صنایعی مشغول به کار هستند که در آن هواپیما، موشک، سیستم‌های دفاع ملی یا فضاپیما طراحی می‌کنند یا می‌سازند. آن‌ها عمدتاً برای شرکت‌هایی که در زمینه تولید، تجزیه و تحلیل، طراحی، تحقیق و توسعه فعال هستند، کار می‌کنند. مهندسان هوافضا پروژه‌های مختلفی را طراحی و توسعه می‌دهند که به رشد و شکوفایی این صنعت کمک می‌کند. آن‌ها حقوق بالایی دریافت می‌کنند و از امنیت شغلی بالایی برخوردار هستند، به‌خصوص که صنعت هوافضا همچنان در حال گسترش است. می‌توان گفت که مهندس هوافضا در گروه بهترین شغل برای زنان در کانادا قرار می‌گیرد.

 • میانگین حقوق مهندس هوافضا: 81993 دلار در سال

12- روان‌شناس

روان‌شناسی امنیت شغلی زیادی دارد؛ زیرا بسیاری از مردم نسبت به قبل با مسائل مربوط به سلامت روان سروکار دارند. به همین دلیل یک انتخاب عالی برای زنانی است که می‌خواهند در زندگی دیگران تغییر ایجاد کنند.

 • میانگین حقوق روان‌شناس: 83200 دلار در سال

13- دامپزشک

دامپزشکان از حیوانات خانگی بیمار و آسیب‌دیده مراقبت می‌کنند. آن‌ها همچنین مراقبت‌های پیشگیرانه مانند واکسیناسیون را در صورت نیاز تجویز می‌کنند. دامپزشکی می‌تواند بهترین شغل برای زنان در کانادا باشد که عاشق حیوانات هستند و می‌خواهند از نزدیک با آن‌ها کار کنند. دامپزشکی شغل عالی است که معمولا همیشه تقاضای زیادی هم دارد.

 • میانگین حقوق دامپزشک: 77500 دلار در سال

14- بینایی‌سنجی

اپتومتریست یا پزشک بینایی‌سنجی، می‌تواند در زمره بهترین مشاغل بانوان کانادا قرار گیرد. اپتومتریست‌ها متخصصان مراقبت‌های بهداشتی هستند. آن‌ها مراقبت‌های اولیه بینایی را از طریق آزمایش بینایی، تشخیص و درمان ارائه می‌دهند. اپتومتریست پزشک نیست. یک اپتومتریست مدرک دکتری بینایی‌سنجی (OD) را پس از گذراندن چهار سال مدرسه بینایی‌سنجی دریافت می‌کند. اگر به این حرفه علاقه دارید، بد نیست بدانید جزء مشاغل پرتقاضا برای زنان در کانادا است.

 • میانگین حقوق اپتومتریست: 49920 دلار در سال
مشاغل پردرآمد برای زنان در کانادا

برای استخدام در یکی از مشاغل پردرآمد برای زنان در کانادا، می‌توانید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید.

از کجا بهترین شغل برای زنان در کانادا را پیدا کنیم؟

همان طور که مشاهده کردید مشاغل پردرآمد زیادی برای زنان در کشور کانادا وجود دارد. اگر حقوق، رشد شغلی و موفقیت برایتان مهم است، می‌توانید با دریافت ویزای کاری کانادا در یکی از این مشاغل مشغول به کار شوید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید پیش از مهاجرت در نظر داشته باشید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا مصاحبه خود را با موفقیت انجام داده و شانس خود را برای استخدام افزایش دهید.

 • شرکت در دوره تکمیلی؛ قبل از مهاجرت به کانادا، بهتر است برای تقویت مهارت‌ها و افزایش اعتماد‌به‌نفس خود در یک دوره تکمیلی شرکت کنید.
 • تقویت CV؛ رزومه نشان‌دهنده اطلاعات شخصی و مهارت‌های شخصی شماست. رزومه خود را به‌دقت تکمیل و برای کارفرمایان ارسال کنید.
 • تمرین مصاحبه شغلی؛ قبل از فرارسیدن روز مصاحبه، برای پاسخ‌دادن به سؤالات متداول مصاحبه شغلی، تمرین کنید. همچنین شما باید سؤالاتی را که می‌خواهید از مدیر استخدام بپرسید نیز تمرین کنید.
 • دریافت مجوزات و مدارک لازم؛ برای کار در کانادا به‌عنوان مهاجر، به مجوز کار نیاز دارید.

سخن پایانی

کانادا یکی از کشورهایی است که از نظر شغلی برای زنان مناسب است. در سال 2022 که گذشت مشاغل و کسب‌وکارها رشد قابل‌توجهی داشته است. همچنین این انتظار وجود دارد که تا پایان سال 2023 نیز این رشد ادامه پیدا کند. اگر به عنوان یک بانوی متخصص به فکر مهاجرت به کانادا هستید، حتما دراین باره با یک وکیل مهاجرت به کانادا مشورت کنید. ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا، در همراه و کنار شما هستیم.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.

در این بخش سعی شد، بهترین شغل برای زنان در کانادا از نظر درآمد و زمینه رشد آن مطرح شود. می‌توان گفت که پزشکی یکی از پردرآمدترین حرفه برای بانوان است. لیست کامل مشاغل پردرآمد در کانادا را می‌توانید در مطلب پیشنهادی زیر مطالعه کنید:

سؤالات متداول

مشاغل بانوان کانادا در سال 2022 رشد زیادی داشته و انتظار می‌رود که در سال 2023 نیز این روند روبه‌رشد ادامه داشته باشد.

بهترین مشاغل برای زنان در کانادا پزشکی، پرستاری، داروسازی، منابع انسانی، مهندسی هوافضا و روان‌شناسی است.

زنانی که به‌دنبال یافتن بهترین شغل در کانادا هستند، ابتدا باید ویزای کار کانادا را دریافت کنند. با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت بهترین مسیر مهاجرتی برای شما مشخص می‌شود.

میانگین حقوق سالانه برای زنان در کانادا با توجه به نوع شغل متفاوت است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال