موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

۵ قدم تا اخذ ویزای شینگن

۵ قدم تا اخذ ویزای شینگن | شاید شما فردی باشید که تصمیم به اخذ ویزای شینگن داشته باشید اما از هیچ کدام از مسیر های موفقیت آمیز آن با خبر نباشید. از این رو ساعت ها پشت میز کامپیوتر یا تلفن همراه خود نشسته و مدت زیادی را صرف جست و جو در نت و بررسی سایت های مختلف کرده اید. تا شاید بتوانید راحت ترين و كم دردسرترين راه گرفتن ويزاي شنگن را پیدا کنید. بدون شک هر کدام از وب سایت ها نظرات شخصی خود را در نگارش اطلاعات دخیل کرده اند، اما وب سایت پارسی کانادا این گونه نیست و تیم ترجمه آن تمامی واقعیت های روز جهان در این باب را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

اخذ ویزای شینگن
اخذ ویزای شینگن

همچنین مشاوران و وکلای خبره آن بر آنند تا با پاسخ گویی به سوالات، شما را چند گام در اخذ ویزای مهاجرتی جلو بیندازند. این در حالی است که مهم ترین و موثر ترین راه، آشنایی با ویزای شینگن است که تنها با مطالعه میسر خواهد شد.

لازم به ذکر است که تمامی متقاضیان با داشتن ویزای شینگن قادر هستند تا در زمان معین و با شرایط مشخص، به هر یک از کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنند. از این رو ما قصد داریم در این مقاله شما را با نحوه گرفتن ویزای شینگن آشنا کنیم تا قبل از اقدام، با مطالب مفید و کاربردی در این باره آشنا گردید.

ویزای شینگن چیست؟

سوالی که پس از شنیدن نام شینگن به میان می آید، این است که ویزای شینگن چیست و به چه دلیل تعداد بی شماری از مردم زمان زیادی را برای اخذ این ویزا اختصاص می دهند تا از مزیت های بی شمار آن آگاه گردند. اولین نکته این است که با داشتن ویزای شینگن می‌توان به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کرد.

جالب است بدانید که در سال 1985 شهر کوچکی به نام شینگن در لوکزامبورگ میزبان سران پنج کشور اروپایی بود که با جلساتی که برگزار شد، سران آن کشور ها موفق شدند تا در واقع مرز اروپا را بردارند و معاهده ای که بعدها به نام شینگن معروف شد را امضا گردانند. همچنین این کار تا ده سال جلو رفت تا اینکه دولت های اروپایی موفق شدند و 7 کشور دیگر را به ای عهدنامه اضافه کنند.

 

این تلاش تا امروز ادامه داشته زیرا مردم 26 کشور اروپایی قادر هستند تا بدون نگرانی از اخذ ویزا و سایر موارد با هم تبادل کنند و به راحتی رفت و آمد صورت بگیرد. در حقیقت می توان گفت که این بیست و شش کشور مانند یک کشور بزرگ هستند که تنها یک مرز بیرونی آن ها را بهم متصل کرده است.

نکته ای که دانستن آن به شما کمک می کند این است که فرآیند روبرو به این معنی است که با ورود به یکی از این ۲۶ کشور، چون مرزی در میان شان نیست، می توان به صورت آزادانه به 25 کشور دیگر سفر کرد. بدین شیوه که تنها باید یک بار برای وارد شدن به یکی از کشور ها ویزای سنگن را دریافت نمود.

کشور های حوزه شینگن

کشور های حوزه شینگن عبارت است از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، ایسلند، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین.

همچنین لازم به ذکر است که با داشتن ویزای شینگن می توان به چهار کشور کوچک موناکو، آندورا، واتیکان و سن مارینو که عضو محدوده شینگن نیستند، اما در بین کشورهای عضو شینگن گیر کردند هم سفر کرد. بهتر است بدانید اگر ویزای شینگن دابل یعنی قابلیت دو بار ورود یا مولتی پل، قابلیت چند بار ورود باشد، علاوه بر 26 کشور قبلی و چهار کشور کوچک، می توان به ده کشور اروپایی دیگر نظیر آلبانی، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، قبرس، کوزوو، مقدونیه، مونته نگرو، رومانی و صربستان سفر کرد.

تعداد بی شماری از این کشور ها در منطقه بالکان قرار گرفته اند. فقط باید بدانید که بعضی از این کشورها تنها در صورتی اجازه ورود به شما می دهند که ویزای شما دارای اعتبار باشد و حدالامکان یک بار از آن استفاده شده باشد.

انواع ویزای شینگن

برای ورود به کشور های ذکر شده بایستی ویزای شینگن اخذ گردد، حال این ویزا به انواع مختلفی تقسیم شده است که در زیر به صورت مجزا به بیان انواع ویزای شینگن خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای شینگن
اخذ ویزای شینگن
  • ویزای فرودگاهی یا ویزای شینگن نوع A: بهتر است بدانید که با داشتن این ویزا فرد فقط می تواند به یکی از فرودگاه های خاص در حوزه شینگن فرود آید و اجازه ورود داشته باشد. همچنین این ویزا امکان تغییر مسیر را به مسافر می دهد و وی اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.
  • ویزای ترانزیت یا ویزای شینگن نوع B: جالب است بدانید که این نوع ویزا به مسافر فقط اجازه ی عبور از محدوده ی شینگن را حداکثر تا مدت پنج روز را خواهد داد.
  • ویزای کوتاه مدت یا ویزای شینگن نوع C: این نوع ویزا ها بسته به درخواستی که به سفارت داده خواهد شد، امکان اخذ اقامت در بین یک تا 90 روز را به مسافر می دهد. البته این نوع ویزا می تواند مولتی یا نوع دیگر آن به شمار رود.
  • ویزای شینگن نوع D یا ویزای بلند مدت : در این ویزای بلند مدت، امکان ماندن در کشور مربوطه بیش از 90 روز به فرد داده می شود و وی را قادر می سازد تا از امکانات و مزیت های ویزای شینگن استفاده نماید.

با انجام این 5 قدم ویزای شینگن را اخذ کنید

در کنار تمام مطالب ذکر شده، فرد با عدم آگاهی از مراحل اخذ ویزای شینگن، قادر نخواهد بود تا به بخش قسمت خوش آیند و لذت بخش دریافت ویزا نائل گردد. اما بهتر است بدانید که انجام این کار به تنهایی امکان پذیر نیست و فرد متقاضی می بایست از تجربیات وکیل و مشاور مهاجرتی نظیر مشاوران و وکلای موسسه پارسی کانادا استفاده نماید تا به هدف خود برسد.

اخذ ویزای شینگن
اخذ ویزای شینگن
  • قدم اول: در ابتدا فرد باید بداند که برای چه نوع ویزایی قصد دارد درخواست دهد و در واقع به چه ویزایی نیازمند است؟ از این جهت بسته به هدف فرد، برای سفر کردن به یکی از کشور های حوزه شینگن، ویزاهای متفاوتی ارائه می‌شود. به عنوان مثال ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری یا ویزای کاری شینگن، ویزای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای علمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان در این قدم قرار می گیرند. همچنین در این مرحله خواهید دریافت که کشور مقصد در حوزه شینگن را مشخص کنید و برای انجام این کار با یکی از کنسول گری های کشور مقصد ارتباط پیدا نمایید.
  • قدم دوم: مرحله دوم یکی از مهم ترین مراحل است که به مناسب ترین زمان برای ارائه درخواست اخذ ویزای شینگن بر می گردد. زیرا وقت گیری از طریق سفارت یک فرآیند زمان بر است و فرد باید در زمان مناسبی برای انجام این کار اقدام کند. در حقیقت هر چه زودتر برای اخذ ویزا اقدام شود، بهتر خواهد بود. همچنین بهتر است بدانید که مناسب ترین زمان برای ارائه درخواست، سه ماه قبل از آغاز سفر می باشد. فراموش نکنید که استفاده از تجارب مشاوران موسسه پارسی کانادا می تواند برای شما یک حرکت جهشی قلمداد شود. به علاوه پس از در نظر گرفتن زمان، اجرای این فرآیند نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا برخی از سفارت‌ها این امکان را به فرد می‌دهند که به صورت آنلاین برای دریافت وقت اقدام شود. اما تعدادی دیگر از سفارت ‌ها هنوز هم از طریق مراجعه حضوری فرد متقاضی را مورد پذیرش قرار می دهند.
  • قدم سوم: لازم به ذکر است که پس از مراحل قبلی، بایستی فرم درخواست ویزا پر شوده و فراموش نکنید که جایز نیست این کار به تنهایی انجام شود چرا که یکی از مهم ترین و ضروری ترین قدم، بخش تکمیل کردن درخواست و تهیه مدارک لازم است که توصیه می شود با همکاری یک وکیل مهاجرتی خبره انجام گیرد تا فرد در مسیر به اشتباه برخورد نکند. همچنین در نظر بگیرید که تعداد امضا ها و اسناد باید با احتیاط جمع آوری گردد و برای جلوگیری از سهل انگاری شایسته است بدون مشورت این کار انجام نگیرد.
  • قدم چهارم: لازم به ذکر است که پس از دریافت وقت از سوی سفارت کشور مقصد، تاریخ مصاحبه اعلام شده و فرد متقاضی موظف است تا در تاریخ مشخص شده به سفارت مدنظر مراجعه شود. بهتر است بدانید که در روز مصاحبه باید مدارک لازم را به‌ همراه آورده شود و به فردی که قرار است با شما مصاحبه کند، داده شود. در این راستا فرد باید بدون استرس و با صبر و حوصله در مکان حضور یابد زیرا در طول مصاحبه از فرد متقاضی، سوالاتی در مورد محل اقامت‌ مورد نظر در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزئیات پرسیده خواهد شد. بدین صورت باید سعی کنید تا با نهایت دقت به سوالات پاسخ داده تا جایی که از هماهنگی آن ها با موارد نگارش شده در درخواست، اطمینان حاصل کنید.
  • قدم پنجم: پرداخت هزینه اخذ ویزا یکی از بخش های ضروری است که بایستی به منظور جلوگیری از سوء استفاده برخی از موسسات مهاجرتی و دریافت هزینه های هنگفت، با احتیاط صورت گیرد و از موسسات معتبر و قابل اعتمادی نظیر پارسی کانادا استفاده شود. باید بدانید که هنگام درخواست اخذ ویزای شینگن باید هزینه‌ لازم را پرداخت کنید. هزینه اخذ ویزا توسط کشورهای عضو شینگن از قبل تصویب شده و غیر قابل تغییر قلمداد شده است. همچنین این هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی متفاوت می باشد. پس از انجام این کار، فرد بایستی به مدت 15 الی 30 روز کاری منتظر پاسخ درخواست خود بماند تا در صورت پذیرش، اقدامات بعدی را به سرعت انجام دهد.

سپتامبر 8, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
مزایای ویزای شینگن

مزایای ویزای شینگن

ویزای شینگن مزایای ویزای شینگن | در اواخر دهه 1950 یعنی زمان شکل گیری اتحادیه اروپا، کشورهای عضو شده تلاش های بسیاری به منظور از بین بردن موانع موجود برای جابه جایی مسافر و کالا انجام داده اند که در نتیجه منجر به شکل گیری توافق نامه شینگن و همچنین شکل گیری منطقه ای به […]

بیشتر بخوانید...
ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزای شینگن | در ابتدا باید تعریفی از شینگن ارائه داد. شینگن به منطقه ای در اروپا گفته می شود که در واقع بدون گذرنامه می توان وارد اتحادیه اروپا شد. منطقه شینگن بیشتر کشور های اروپایی را در بر می گیرد و این ناحیه تشکیل شده از بیست و شش کشور است. […]

بیشتر بخوانید...
ویزای شنگن و اهمیت آن در مهاجرت

ویزای شنگن و اهمیت آن در مهاجرت

ویزای شنگن ویزای شنگن و اهمیت آن در مهاجرت | در این مقاله سعی بر این است که  به معنی شینگن، انواع آن و هم چنین اهمیتی که در مهاجرت برای داشتن این ویزا وجود دارد بپردازیم. شینگن در واقع به ناحیه ای در اروپا گفته می شود که ۲۶ کشور در آن قرار دارد. […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات