موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا | سرمایه گذاری در استرالیا یکی از انواع روش های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت آن می باشد. در واقع سرمایه گذاری در کشور استرالیا  دارای شرایط خاصی بوده و اشخاص واجد شرایط در صورت اخذ این ویزا می توانند از امکانات این ویزا بهره مند شوند. این ویزا مناسب افرادی است که استطاعت مالی مناسبی داشته و از شرایط مالی و زندگی مناسبی برخوردار هستند. کارآفرینی و سرمایه گذاری در استرالیا از سال 2013 تغییرات بسیاری داشته است.

یکی از ویزاهایی که می شود از طریق آن برای مهاجرت به استرالیا اقدام کرد، ویزای سرمایه گذاری معمولی‌استرالیا است که زیر گروه های بسیاری دارد. در روش سرمایه گذاری استرالیا به طور کلی نیاز به حدود پنج میلیون دلار سرمایه است. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا، بایستی هر فرد شرایط زیر را داشته باشد:

در مرحله اول حتما سن فرد متقاضی باید زیر 55 سال باشد (به جز شرایط استثنایی که ایالت های استرالیا اعلام می کنند.) البته لازم به ذکر است که فعلا ایالت های واقع در استرالیای جنوبی و غربی، شرایط سنی بیشتر از 55 را نیز قبول می کند.

فرد متقاضی بایستی بتواند از یکی از ایالت های استرالیا برگه اسپانسرشیپ بگیرد.

این ویزا بایستی بر اساس سیستم امتیاز بندی استرالیا بررسی شود و در واقع امتیاز هر فرد باید 65 به بالا باشد. نوع امتیاز بندی این ویزا با امتیاز بندی ویزاهای دیگر کاملا متفاوت است.

چگونگی امتیاز بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

دارا بودن مدارک دانشگاهی یا فنی، میزان تسلط بر زبان انگلیسی، سن فرد، میزان سرمایه، نوع گردش مالی ماهانه و سالانه، سابقه اختراع و ابتکار، سابقه انجام تبادلات تجاری مانند صادرات کالا، سابقه مدیریت در هر پروژه، سابقه سرمایه گذاری.

در این نوع ویزا بر خلاف ویزاهای فنی و مهارتی ، کسب نمره ی زبان شرط نیست.

خبر خوب این است که کسب امتیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا، کار دشواری نیست. در واقع اگر در موردی نمره پایین تری بیاورید، میتوانید آنرا از طریق کسب نمره بهتر در موارد دیگر جبران کنید.

برای اخذ این نوع ویزا بایستی گردش مالی حدود 500 هزار دلار استرالیا در دو سال از چهار سال گذشته باشد. در شرایط آتی که وضعیت دلار در کشورمان تغییر کرده ، فرد می تواند گردش مالی خود را در دو سال اول ، چهار سال که اوضاع ثابت بود را ارایه دهد. حداقل سرمایه ارایه شده فرد در این حالت بایستی 800 هزار دلار استرالیا باشد. این سرمایه امکان دارد شامل اموال منقول و یا غیر منقول باشد.

در روش 188 سرمایه گذاری ، ارایه گردش مالی مطرح نیست،

  1. فرد و همسر وی بایستی مبلغی حدود 25/2 میلیون دلار سرمایه داشته باشند که بایستی مربوط به 5 سال اخیر باشد.
  2. دارا بودن رزومه و سابقه ی مدیریتی
  3. سرمایه گذاری فرد بایستی از طریق ایالت مورد نظر مورد تایید قرار گیرد.
  4. یکی دیگر از واجبات این نوع ویزا داشتن تعهد نسبت به سرمایه گذاری در ایالت مورد نظر می باشد.
  5. فرد یا همسر متقاضی بایستی یا سابقه مدیریت در یک کسب و کار یک و نیم میلیون دلاری در سال گذشت را دارا باشد و یا ۱۰٪ یک بیزینس در سال گذشته به نامش باشد.

برای توضیح مفصل تر و اقدام برای مهاجرت به استرالیا می توانید از طریق تیم مشاورین حرفه ای ما در سایت پارسی کانادا اقدام کرده و بهترین شرایط را برای خود رقم بزنید .