موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ویزای 891 استرالیا

دولت استرالیا برنامه‌های مهاجرتی متعددی برای سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. یکی از انواع ویزا در برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری، ویزای 891 استرالیا است.

در حال حاضر، این خدمت توسط مجموعه پارسی کانادا ارائه نمی‌شود. تلاشمان در این صفحه، تنها ارائه اطلاعات صحیح و به روز در این رابطه است. برای اطلاع از سایر خدمات ما و روش‌های دیگرِ مهاجرت، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید.

این ویزا برای آن دسته از سرمایه‌گذاران یا کارآفرینان واجد شرایط که تمایل دارند فعالیت خود را در استرالیا ادامه دهند، طراحی شده است.

تنها کسانی واجد شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب‌کلاس 891 هستند که از قبل، ویزای موقت ساب‌کلاس 162 را داشته باشند.

در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم تا ضمن آشنایی با شرایط ویزای ۸۹۱ تا ابتدای سال 2023، جزئیات بیشتری مانند هزینه‌های اخذ ویزا، مدت‌زمان دریافت ویزا، نوع اقامت و هرآنچه که باید درباره آن بدانید را بررسی کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و ویزاهای سرمایه‌گذاری در این کشور، مطلب مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا را بخوانید.

ویزای 891 استرالیا چیست؟

ویزای ۸۹۱ استرالیا، برای آن دسته از سرمایه‌گذاران یا کارآفرینانی طراحی شده است که واجد شرایط هستند و تمایل دارند فعالیت خود را در استرالیا ادامه دهند.

با اخذ ویزای ۸۹۱ می‌توانید

دریافت هر نوع ویزا، مزایای متعددی برای شخص متقاضی دارد که بسته به نوع ویزا و کشوری که آن را ارائه می‌دهد، متفاوت خواهد بود. اخذ ویزای 891 استرالیا نیز مزایای متعددی دارد که عبارت است از:

 • اخذ اقامت دائم استرالیا
 • امکان کار و تحصیل در کشور استرالیا
 •  واجد شرایط بودن در طرح مراقبت‌های سلامت عمومی استرالیا یا همان “Medicare”
 •  امکان حمایت از اعضای خانواده برای مهاجرت به استرالیا
 • امکان ورود و خروج نامحدود به استرالیا مدت 5 سال
 • اخذ شهروندی استرالیا در صورت واجد شرایط بودن

شرایط اخذ ویزای 891 استرالیا

ویزای 891 یکی از انواع ویزاهایی است که با سرمایه گذاری در استرالیا می‌توانید برای اخذ آن درخواست دهید. درخواست برای این ویزا مشروط به رعایت شرایطی است که در صورت عدم برآورده کردن آن‌ها، شانس شما برای اخذ آن کاهش پیدا می‌کند.

از جمله شرایطی که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب‌کلاس 891 باید رعایت کنید، عبارت است از:

 •  پیش از اقدام برای درخواست ویزای 891 استرالیا باید معیارهای اخذ ویزای موقت ساب‌کلاس 162 استرالیا را رعایت کرده و آن را اخذ کرده باشید. توجه کنید که ویزای 162 برای درخواست‌های جدید بسته شده است.
 • دارندگان ویزای موقت سرمایه‌گذاری ساب‌کلاس 162 باید طی مدت 4 سال گذشته پیش از درخواست ویزای 891، حداقل به‌مدت 2 سال در استرالیا زندگی کرده باشند. این اقامت دو ساله لزوماً نباید به‌صورت مستمر بوده باشد.
 • هیچ محدودیتی از نظر شرایط سنی برای متقاضیان در نظر گرفته نشده است.
 • سرمایه‌گذاری به ارزش 1.5 میلیون دلار استرالیا باید با استفاده از ویزای موقت 162 انجام شده و حداقل به‌مدت 4 سال حفظ شده باشد. این سرمایه‌گذاری می‌تواند به نام شخص متقاضی و یا به نام متقاضی و شریک او انجام شده باشد.
 • باید نسبت به فعالیت تجاری راه‌اندازی شده و یا سرمایه‌گذاری انجام شده در استرالیا، تعهد واقعی و واقع‌بینانه داشته و آن را اثبات کنید.
 • شخص متقاضی نباید هرگز در فعالیت‌های پذیرفته ‌نشده در استرالیا شرکت کرده باشید.
 •  فرد متقاضی و هر یک از اعضای خانواده که به‌واسطه او درخواست می‌دهند، باید گواهی‌های پزشکی تعیین شده را ارائه دهند. در برخی موارد، کسانی که این تأییدیه‌های سلامت را با ویزای 162 ارائه داده باشند مجبور به انجام دوباره معاینات پزشکی نخواهند بود.
 • فرد متقاضی و اعضای خانواده بالای 16 سال که به استرالیا می‌روند، باید شرایط صلاحیت شخصیتی (character requirement) را رعایت کنند.
 • همه متقاضیانی که بالای 18 سال سن دارند، باید بیانیه “Australian values statement” را مطالعه کرده و یا برای آن‌ها توضیح داده شود. سپس باید این بیانیه را امضا کرده و تأیید کنند که ضمن احترام به شیوه زندگی در استرالیا، از قوانین این کشور اطاعت می‌کنند.
 • شخص متقاضی و یا هر یک از اعضای خانواده (حتی کسانی که برای ویزا درخواست نداده‌اند)، نباید هیچ‌گونه بدهی تسویه نشده‌ای به دولت استرالیا داشته باشند. در صورت وجود بدهی، باید برای بازپرداخت آن ترتیبی اتخاذ شود.
 • داشتن سابقه لغو ویزا و یا رد درخواست قبلی ویزا ممکن است روی دریافت ویزای 891 شما تأثیر داشته باشد.

هزینه اخذ ویزای 891 استرالیا

هزینه درخواست ویزای 891 استرالیا برای متقاضی اصلی، 2,570 دلار استرالیا خواهد بود که در صورت عدم پرداخت، درخواست ویزا بررسی نخواهد شد. برای موارد دیگری همچون بررسی‌های پزشکی، گواهی پلیس و عدم سابقه کیفری، احراز هویت بیومتریک و … نیز باید هزینه جداگانه بپردازید. هزینه ویزا برای هر یک از اعضای خانواده به‌صورت جداگانه دریافت خواهد شد.

در صورتی که هر یک از متقاضیان بالای 18 سال تسلط کمتری به زبان انگلیسی داشته و یا در زمان درخواست، ویزای واجد شرایط نداشته باشند، باید هزینه اضافی (Second instalment charge) بپردازد. این هزینه معادل 4,890 دلار استرالیا بوده و تنها در صورتی باید پرداخت شود که از طرف اداره مهاجرت از شما درخواست شده باشد.

درباره هزینه اخذ ویزای ویزای سرمایه‌ گذاری استرالیا ساب‌کلاس 891

هزینه درخواست برای ویزای 891 استرالیا برای متقاضی اصلی، 2,570 دلار استرالیا است و بررسی‌های پزشکی، گواهی پلیس و عدم سابقه کیفری، احراز هویت بیومتریک و … جداگانه محاسبه می‌شود.

مدت زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری 891 استرالیا

هیچ بازه زمانی معینی برای روند بررسی درخواست ویزای سرمایه ‌گذاری استرالیا ساب‌کلاس 891 از طرف اداره مهاجرت تعیین نشده است. در واقع روند رسیدگی به درخواست ویزای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد معمولاً بسته به شرایط فردی می‌تواند متفاوت باشد.

برخی از دلایلی که ممکن است روی روند بررسی درخواست ویزای شما تأثیر بگذارد عبارت است از:

 • ارائه درخواست کامل به‌همراه مدارک پشتیبان توسط متقاضی
 • سرعت شما در آماده کردن و ارائه اطلاعات و مدارک اضافی
 •  مدت‌زمان بررسی اطلاعات پشتیبانی ارائه شده
 • مدت‌زمان دریافت اطلاعات اضافی از ادارات و سازمان‌های دیگر مانند مدارک مرتبط با سلامت، گواهی صلاحیت
 • شخصیت و الزامات امنیت ملی
 • تعداد مکان‌های ذکر شده در درخواست ویزای برنامه مهاجرت دائم

مدت اقامت در استرالیا با ویزای 891

مدت‌زمان اقامت در استرالیا بسته به انواع ویزاها متفاوت است. یعنی اگرچه برخی از آن‌ها اجازه اقامت دائم را به شما می‌دهند، اما اغلب ویزاهای موقت هستند. در نتیجه در زمان اقدام برای اخذ ویزا، باید به نوع اقامت آن دقت کنید.

اما ویزای 891 استرالیا که به دارندگان ویزای 162 واجد شرایط اعطا می‌شود، یک ویزای دائمی است که امکان اقامت دائم در این کشور را فراهم می‌کند.  یعنی کسانی که در استرالیا هستند، از روز دریافت این ویزا به‌عنوان مقیم دائم استرالیا شناخته خواهند شد. افرادی هم که در زمان موافقت با ویزای آن‌ها در خارج از استرالیا باشند، می‌توانند با ویزای 891 به استرالیا وارد شوند.

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

درخواست ویزا 891 برای خانواده

برای بسیاری از افرادی که متقاضی مهاجرت به استرالیا هستند، بسیار مهم است که بتوانند همراه خانواده خود به این کشور بروند. داشتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب‌کلاس 891 این امکان را برای شما فراهم می‌کند. شما می‌توانید درخواست ویزای همسر و فرزندان خود را در زمان ارسال اولیه درخواست ویزای خود و یا در روند رسیدگی به آن (پیش از تأیید)، اضافه کنید.

درخواست ویزا 891 برای خانواده

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب‌کلاس 891، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که خانواده خود را به این کشور بیاورید.

برای درخواست ویزای فرزندان بالای 18 سال، باید مدارکی ارائه شود که وابستگی آن‌ها به شما یا همسرتان را نشان دهد. البته حتی در صورتی که اعضای خانواده همراه شما مهاجرت نمی‌کنند، همچنان باید در فرم‌های مربوطه به آن‌ها اشاره کنید.

حتما بخوانید:
مهاجرت به استرالیا

سخن پایانی

مهاجرت به استرالیا آرزوی بسیاری از کسانی است که می‌خواهند زندگی در یک کشور مدرن با آب‌و‌هوای مطلوب را تجربه کنند. اقتصاد باثبات استرالیا باعث شده تا بسیاری از افراد، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور را انتخاب کنند.

اخذ ویزای 891 استرالیا یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری و مهاجرت به این کشور است. در این مطلب با توضیح درباره هزینه‌ها، نوع اقامت و مزایای این نوع ویزا، هرآنچه که درباره ویزای سرمایه گذاری استرالیا ساب‌کلاس ۸۹۱ و شرایط اخذ آن لازم است بدانید، بررسی شده است.

سوالات متداول

هزینه درخواست این ویزا، 2570 دلار استرالیا است اما این مبلغ، شامل هزینه‌های اضافی مانند احراز هویت بیومتریک، گواهی‌های پزشکی و … نمی‌باشد.

ویزای 891 نوعی ویزای دائمی است و از زمان اخذ آن می‌توانید به‌صورت دائمی در این کشور اقامت داشته باشید.

بله؛ شما می‌توانید هم در زمان ارائه درخواست و هم در طول روند رسیدگی به آن، درخواست را برای هر یک از اعضای خانواده واجد شرایط ارسال کنید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال