موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

کشورهای اروپایی جزو کشورهای توسعه‌یافته و ایده‌آل برای مهاجرت هستند که هرساله از مهاجران با استعداد و واجد شرایط استقبال می‌کنند. کشورهای اروپایی از لحاظ کیفیت زندگی در وضعیت مطلوبی قرار دارند به همین جهت گزینه مناسبی برای مهاجرت ایرانیان به شمار می‌روند. اگر شرایط لازم برای مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید لازم است بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت را بشناسید.

انتخاب بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت بر اساس یک‌سری فاکتورهای مختلف صورت می‌گیرد و شما با بررسی این موارد می‌توانید کشور مقصد را به‌راحتی انتخاب نمایید. در این مقاله از پارسی کانادا بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از جهات مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مانند معرفی کشورهای مهاجرپذیر. در یک کلام کشورهای سوئد، اتریش و ایرلند را می‌توان به عنوان کشورهای مهاجر پذیر اروپا معرفی کرد.

انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

کدام، بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت است؟

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت از منظر شرایط زندگی

طبق گزارش سایت pelicanmigration.com سالانه بیش از 2.7 میلیون خارجی به اتحادیه اروپا نقل‌مکان می‌کنند. افراد خارجی به‌دلایل مختلفی از جمله چشم‌انداز کاری بیشتر، دستمزدهای بالاتر، استانداردهای زندگی بالاتر و کمک‌های بهتر دولتی به اروپا نقل مکان می‌کنند. جهت انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت حتما باید این فاکتورهای مهم را لحاظ کنید. چرا که برخی از کشورها با شرایط شما سازگار نیستند و ممکن است شما را به زحمت بیاندازند.

پس باید تحقیقات گسترده انجام دهید و بهترین کشورهای اروپایی را برای مهاجرت انتخاب نمایید. به همین جهت برای راحتی کار شما بهترین کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی را در جدول زیر آورده‌ایم:

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت از لحاظ شرایط زندگی
آلمان (Germany)
پرتغال (Portugal)
اسپانیا (Spain)
لوکزامبورگ (Luxembourg)
انگلستان (The United Kingdom)
فنلاند (Finland)
ایسلند (Iceland)
ایرلند (Ireland)
سوئیس (Switzerland)

طبق گزارش وب‌سایت schengenvisainfo.com کشورهایی که معرفی کردیم از لحاظ کیفیت زندگی، مراقبت‌های بهداشتی، امنیت مالی و اجتماعی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. به همین جهت از لحاظ شرایط زندگی جزو بهترین‌های اروپا هستند و گزینه مناسبی برای مهاجرت به شمار می‌روند. در صفحه بهترین کشور اروپایی برای زندگی اطلاعات تکمیلی را می‌توانید بخوانید. اما جزئیات بیشتر درباره مهاجرت به سه کشور اول این لیست در لینک‌های زیر برای مطالعه شما آماده‌ست:

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از منظر کار

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

تعداد کشورهای اروپایی که به‌دنبال نیروی کار ماهر و با سابقه می‌گردند کم نیست. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که به‌شدت با کمبود نیروی کار مواجه است. به همین جهت مهاجرت کاری به آلمان گزینه مناسبی برای افراد ماهر و جویای کار است. اما آلمان تنها کشوری نیست که به‌دنبال نیروی کار مجرب می‌گردد چرا که سایر کشورهای اروپایی نیز برای جبران کمبود نیروی کار خود از مهاجران با استعداد و ماهر استقبال می‌کنند.


وقتی کشورهای اروپایی از منظر کار بررسی می شوند، منظور دریافت ویزای کار و همچنین فرصت های شغلی ایده آل برای کار دائم است.

بهترین کشورهای اروپایی برای ایرانیان از منظر کار را در جدول زیر آورده‌ایم: (منبع وب‌سایت: visaguide.world)

بهترین کشورهای اروپایی از منظر کار
آلمان (Germany)
استونی (Estonia)
نروژ (Norway)
ایرلند (Ireland)
جمهوری چک (The Czech Republic)
هلند (Netherlands)

کشورهایی که معرفی کردیم دارای فرصت‌های شغلی منحصربه‌فردی برای مهاجران هستند و دریافت ویزای کار آن‌ها کمی آسان‌تر است. لذا اگر دارای مهارت کافی برای اشتغال هستید و می‌خواهید به کشورهای اروپایی مهاجرت کنید، کشورهای معرفی شده بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل

برای راحتی کار شما ده کشور اروپایی برتر از لحاظ تحصیل برای مهاجرت ایرانیان را گردآوری کردیم. طبق نظرسنجی از دانشجویان بین‌المللی که نتیجه آن در وب‌سایت institutions.educations منتشر شده است، امسال نزدیک به 10000 دانشجو از 181 کشور مختلف دنیا است که به فکر تحصیل در کشورهای خارجی هستند. بر اساس دلایل تحصیل در خارج از کشور و همچنین رتبه بندی آموزشی بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل، این نظرسنجی آماده شده است. این آمار مربوط به سال 2022 است.

رتبه‌بندی بهترین مکان‌های اروپا برای تحصیل در خارج از کشور بر اساس شاخص‌های زیر انجام می شود:

 • کیفیت تدریس
 • توسعه فردی
 • فرهنگ و سبک زندگی
 • دستیابی به اهداف شغلی
 • آموزش زبان
 • پیدا کردن دوستان جدید یا شبکه سازی
 • ماجراجویی

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان برای تحصیل عبارت‌اند از: (منبع وب سایت educations.com)

بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل
آلمان (Germany)
پرتغال (Portugal)
ایتالیا (Italy)
فرانسه (France)
اسپانیا (Spain)
سوئد (Sweden)
دانمارک (Denmark)
هلند (The Netherlands)
انگلستان (United Kingdom)
سوئیس (Switzerland)

کشورهایی که معرفی کردیم از لحاظ رتبه‌بندی تحصیلی در اروپا و جهان جزو رتبه‌های برتر هستند. کیفیت تحصیل نیز در مدارس و دانشگاه‌های این کشورها بسیار بالاست. لذا اگر به‌دنبال افزایش سطح دانش خود هستید و می‌خواهید در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کنید بهتر است کشورهای ذکر شده را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب نمایید. جزئیات بیشتر درباره تحصیل در پرتغال و ایتالیا را در لینک‌های زیر بخوانید:

معرفی کشورهای مهاجر پذیر اروپا

چند کشور اروپایی هستند که به دلیل سیاست‌ها، نگرش‌های اجتماعی و فرصت‌هایی که برای تازه واردان دارند، مهاجرپذیر حساب می‌شوند. ازمیان کشورهای مهاجرپذیر اروپا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ مهاجرپذیری
یونان (Greece)
ایرلند (Ireland)
ایتالیا (Italy)
 اسپانیا (Spain)
اتریش (Austria)
سوئد (Sweden)
پرتغال (Portugal)
بلژیک (Belgium)
قبرس (Cyprus)
دانمارک (Denmark)

در تصویر زیر می‌توانید میزان اهمیت این کشورها را به مهاجرین در دو بخش فضای کاری و زندگی اجتماعی مشاهده کنید:

نمودار میزان اهمیت به مهاجرین در کشورهای اروپایی

منبع: European Commission

 

همان‌طور که می‌دانید برای مهاجرت روش‌های مختلفی وجود دارد و شما می‌توانید با استفاده از روشی که شرایط آن را دارید اقدام کنید. اما مسئله مهمی که وجود دارد انتخاب کشور مهاجرپذیر است. این که شما از کدام کشور خوشتان می‌آید ملاک نیست چون باید کشوری را برای مهاجرت انتخاب نمایید که از اقامت دائم برای مهاجران خارجی استقبال کند.

در واقع شما باید مقصدی را برای مهاجرت انتخاب کنید که شرایط لازم برای زندگی شما را به نحو احسن تامین کند. هدف از مهاجرت داشتن زندگی با کیفیت، بهره‌مندی از فرصت‌های شغلی متنوع، تغییر و بهبود سبک زندگی، استفاده از سیستم آموزشی بهتر و داشتن آرامش است. اگر کشور مقصد شرایط ذکر شده را دارد و یک کشور مهاجرپذیر است بهتر است فرصت را از دست ندهید و از همین الان به فکر مهاجرت باشید.

کشورهایی که معرفی کردیم برای جبران کمبود نیروی کاری موردنظر خود و کمک پیشرفت اقتصادی خود اقدام به جذب مهاجرهای کاربلد می‌کنند. لذا اگر شرایط لازم برای کار، تحصیل یا سرمایه‌گذاری را دارید، می‌توانید این کشورهای اروپایی را برای مهاجرت انتخاب نمایید. جزئیات بیشتر درباره هرکدام را می‌توانید در لینک‌های زیر بخوانید:

مزایای مهاجرت به کشورهای اروپایی چیست؟

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

در بخش‌های قبلی بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان از جهات مختلف را بیان کردیم. اما دلیل اینکه این همه بر مهاجرت به اروپا تاکید می‌شود چیست؟ واقعیت این است که کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی، حقوق شهروندی، امکانات رفاهی و شرایط شغلی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. لذا مهاجرت به این کشورها به شما کمک می‌کند که زندگی بهتر و راحت‌تری داشته باشید. مهاجرت به کشورهای اروپایی مزایای بسیار زیادی به‌همراه دارد که در زیر مهم‌ترین آن‌ها را بیان می‌کنیم.

 • می‌توانید در کشورهای امن و توسعه یافته زندگی کنید.
 • به‌راحتی می‌توانید میان کار و زندگی خود تعادل ایجاد کنید.
 • به فرصت‌های شغلی متنوع با حقوق بالا دسترسی خواهید داشت.
 • بدون داشتن ویزا می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید.
 • امکان دسترسی به مناظر تاریخی، تفریحی و گردشگری برای شما فراهم می‌شود.
 • از حقوق شهروندی یکسانی برخوردار خواهید بود و می‌توانید در آرامش زندگی کنید.
 • می‌توانید از امکانات رفاهی و بهداشتی مقرون‌به‌صرفه ملی دسترسی داشته باشید.

سخن پایانی

کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی در وضعیت ایده‌آلی قرار دارند به همین جهت گزینه مناسبی برای مهاجرت هستند. در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت را به شما معرفی کردیم. انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت بر اساس فاکتورهای مختلف انجام می‌شود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که مهاجرت به کشورهای اروپایی را در دستور کار خود قرار داده‌اید استفاده از لیست بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان کمک حال شما خواهد بود. همچنین اگر شرایط لازم برای مهاجرت به کشورهای قاره اروپا را ندارید، می‌توانید مهاجرت به استرالیا را جایگزین آن کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید:

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

سوالات متداول

بر اساس فاکتورهای شرایط زندگی و کار کشورهای آلمان، پرتغال و اسپانیا را می‌توان معرفی کرد.

کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط زندگی، حقوق شهروندی، امکانات رفاهی و شرایط شغلی در وضعیت مطلوبی قرار دارند. لذا مهاجرت به این کشورها به شما کمک می‌کند که زندگی بهتر و راحت‌تری داشته باشید.

آلمان، پرتغال، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، سوئد، دانمارک، هلند، انگلستان و سوئیس بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل هستند.

انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان بر اساس فاکتورهای متنوعی همچون شرایط زندگی، مهاجرپذیری کشور مقصد، وضعیت استخدام (کار) و شرایط تحصیلی انجام می‌شود.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال