شغل آشپزی در استرالیا

استرالیا یکی از بزرگ ترین و صنعتی ترین کشور های دنیا به شمار می رود. این کشور اقتصاد بسیار قدرت مندی دارد زیرا در روز هایی که همه مردم جهان به دلیل وجود مشکلات، زندگی راحتی نداشتند، دولت استرالیا امکانات مناسبی را برای مردم کشورش فراهم آورده بود تا احساس نیاز نکنند و اقتصاد شان به مشکل بر نخورد. همان طور که می دانید، پایتخت استرالیا، شهر کانبرا می باشد و بزرگ ترین شهر های آن به ترتیب، سیدنی و ملبورن هستند.

از آن جایی که این سرزمین پهناور بسیار ثروت مند است، نرخ بیکاری آن در سال 2019 به مقدار 5.17درصد می رسد که این موضوع نشان دهنده اقتصاد و بازار کار مناسب این کشور است. جالب است بدانید که برای کار در استرالیا می بایست به طور کلی از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا با خبر شوید و بدانید که کاریابی در این کشور به چه صورت است. برای مطلع شدن از این ماجرا، داشتن یک وکیل مهاجرتی الزامی می باشد و بهتر است که افراد از افرادی قابل اعتماد همچون وکلای پارسی کانادا استفاده کنند تا از شرایط خاص مهاجرت به استرالیا برای کار، با خبر شوند.

مهاجرت کاری به استرالیا به دیگر نقاط جهان، متفاوت است زیرا علاقه مندان می توانند با اخذ یک پیشنهاد شغلی از کشور استرالیا، موفق به اخذ اقامت آن شوند. پس بهتر است انواع ویزای استرالیا، همچون ساب کلاس 189، 190 و 491 را به طور کامل بشناسید تا بتوانید به درستی برای مهاجرت تصمیم بگیرید.

اشتغال به عنوان آشپز در استرالیا

اشتغال به عنوان آشپز در استرالیا

شغل آشپزی در استرالیا

جالب است بدانید که یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا، آشپزی می باشد و این حرفه در میان رشته‌های مورد نیاز در فهرست کشور‎های پیشرفته و صنعتی جهان، حرف اول را می زند. از این طریق، فرصت‌های شغلی مناسبی برای این گروه از افراد به وجود آمده است تا بتوانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی به استرالیا مهاجرت کنند.

علاوه براین برای کار در استرالیا بهتر است با شرایط و ضوابط مخصوص مهاجرت آشنا باشید و به شما توصیه می شود تا به تنهایی دست به انجام این کار بسیار مهم نزنید. یکی از مواردی که باید فرد متقاضی به آن بسیار توجه کند، کسب مدرکی معتبر است که کشور استرالیا آن را قبول داشته باشد تا آن ها بتوانند پذیرش نامه ای برای ورود به استرالیا فراهم آورند. این مدرک بایستی جزو مدارک و اسناد معتبری باشد که علاوه بر استرالیا در تمام جهان، قابل قبول است.

بنابراین این مدرک باید بین المللی باشد و فردی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق آشپزی را دارد، می بایست نسبت به تهیه مدرک بین المللی آشپزی اقدام نماید تا بتواند بدون هیچ مشکلی به این کشور زیبا با چشم انداز های فوق العاده، مهاجرت کند. علاوه بر کشور استرالیا، دیگر کشور های صنعتی مانند کانادا و آمریکا نیز در جست و جوی استخدام، آشپز های حرفه ای با مدارک بین المللی هستند. در قسمت های بعدی قصد داریم تا طور کلی به شغل آشپزی در استرالیا بپردازیم، پس به علاقه مندان توصیه می شود که تا انتهای مقاله با ما همراه باشند.

دلایل نیاز به آشپز در استرالیا

دلایل بسیاری وجود دارد تا از این طریق مردم بتوانند در یکی از شغل های مورد علاقه شان مهارت کسب کنند و به راحتی از کشور خود برای ساختن زندگی جدید، خارج شوند. در حالت کلی، برخلاف تصوری که اغلب مردم فقیر از کشور‎های صنعتی و پیشرفته دنیا دارند، همه فکر می کنند که در مناطق صنعتی فقط آزمایشگاه ها، دانشگاه ها و کارخانه های بزرگ موجود هستند و مشاغلی همچون پزشکی، دندان پزشکی و حقوق بسیار معروف هستند و افراد می توانند دست مزد های بسیاری را از این طریق، به دست آورند.

در حالی که بایستی بدانید که بخش خدمات کشور نقش عظیم و گسترده ای در بهبود استانداردهای زندگی شهری و غیر شهری در کشور استرالیا داشته و همچنان نیز این درخواست ادامه دارد. همان طور که می دانید زمانی که کشوری اقدام به افزایش رفاه مردم می کند، به شغل آشپزی نیز نیازمند می شود. یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که مشاغلی همچون آشپزی و سر آشپزی، در بسیاری از مکان های هر شهر دیده می شود و آن ها می توانند در رستوران های بزرگ و کوچک، هتل ها، مراکز خدمات عمومی، بیمارستان ها و حتی مراکز آموزشی، مشغول به کار شده و پس از آن، موفق به دریافت درآمد در استرالیا شوند.

برای گرفتن پذیر در این رشته‌ها، به دست آوردن تجربه بسیار مهم تر از تحصیلات می باشد، اما بهتر است بدانید که داشتن مدارک بین المللی آشپزی، می‎تواند فرد را با طیف گسترده ای از غذاها و منو ها آشنا سازد و مهم تر و ارزشمند تر از آن، فرد متقاضی قادر خواهد بود، فرهنگی که بر محیط‌های کاری حاکم است را تجربه کند و همچنین مدرکی بین المللی را اخذ کند که نقش بسزایی در تغییر زندگی کاری و شخصی وی دارد. برخی از سرآشپزها و اشپز ها هستند که پس از دریافت ویزای کاری استرالیا و مهاجرت به این کشور، اقدام به تأسیس رستورانی می کنند و کسب و کار خودشان را راه می اندازند.

علاوه بر این، رستوران‌ها می تواند بزرگ و یا کوچک باشد و با سرو و تهیه غذاهای محلی خاص مخصوص کشور خود، مشتری های بسیاری را روانه آن جا کند و موفق به دریافت درآمد در استرالیا شود. مردم استرالیا علاقه زیادی به رفتن به رستوران ها دارند و حاضرند هر آنچه که می شود برای خوردن غذای خاص و خوب هزینه کنند. همچنین نسل جوان در کشور‎های پیشرفته ای همچون استرالیا، چون معمولا زن و مرد، ‎ شاغل می باشند، تقریباً هیچ گاه در خانه غذا نمی‌خورند و به صورت ثابت، مهمان رستوران‌ ها و فست فودی ها هستند.

 

اشتغال به عنوان آشپز در استرالیا

اشتغال به عنوان آشپز در استرالیا

پیش نیاز های شغلی برای آشپزان در استرالیا

همان طور که شغل آشپزی و سر آشپزی در هر کشوری موجود است و اصولا همه مردم به این گونه افراد نیاز دارند، اصطلاح سرآشپز فقط برای متقاضیان موسسات غذایی و فست فودی اعمال نمی شود، بلکه آن ها می توانند در همه مکان هایی همچون رستوران ها و هتل ها که وزارت بهداشت هر کشور آن ها را تایید کرده است، به فعالیت تخصصی خود بپردازند. در ضمن علاقه مندان این حرفه بایستی بدانند که اخذ مدرک بین المللی که کشور استرالیا قبول دارد، بسیار الزامی و ضروری می باشد، زیرا در غیر این صورت دولت این کشور به این افراد اجازه ورود و کار در استرالیا را نخواهد داد.

بهتر است بدانید که تخصص های پذیرفته شده تحت عنوان سرآشپز، شامل، سرآشپز پارت، سرآشپز کمیس، دمی سرآشپز، سرآشپز دوم و سوس آشپز می شوند. همچنین بایستی بدانید که شغل سر آشپز و آشپز در SOL که لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا می باشد، ذکر شده است. در هر صورت به متقاضیان این حرفه توصیه می شود که در ابتدا، پیشنهاد کار شغلی خود را از یک کارفرما در استرالیا بدست آورند و سپس برای مهاجرت به استرالیا اقدام فرمایند. وظایف شغلی آشپز ها و سر آشپز ها عبارت است از:

 • از سرآشپزها انتظار می رود كه بتوانند به راحتی با استفاده از مواد غذایی خام، غذاهایی سالم و خوشمزه تهیه کنند.
 • بر همه وظایف فنی که در سایت چشم انداز شغلی دولت استرالیا ذکر شده است، به طور کامل مشرف باشند.
 • سر آشپز و آشپز بتواند به طور کامل منو ها و دستور های غذایی را تهیه کند، هزینه های غذا ها را برآورد کرده، نیروی کار حرفه ای استخدام کند و سفارش مواد غذایی را از ابتدا دریافت نماید.
 • بر روی کیفیت ظروف در تمام مراحل تهیه و ارائه غذا، نظارت کامل داشته باشد.
 • در مورد مسائل مربوط به تهیه غذا با مدیران، متخصصین رژیم غذایی، آشپزخانه و پرسنل، صحبت کند.
 • تمامی تکنیک ها و مشاوره در مورد روش های پخت و پز را به متخصصان در محل کار نشان دهد.
 • ممکن است وظیفه حفظ و منجمد کردن مواد غذایی را نیز برعهده بگیرد.
 • به تهیه و پخت غذا به صورت حرفه ای مشغول شود.
 • تمامی مقررات بهداشتی را به طور کامل نظارت و تبیین کند.
 • کارمندان حرفه ای و عاشق کار را انتخاب کند، آموزش دهد و پس از آن، استخدام کند.

نحوه درخواست شغل آشپزی در استرالیا

نکته ای که در صورت تمایل برای  اقامت استرالیا به عنوان آشپز باید به آن توجه کنید، آشنایی با غذاهای بین المللی متفاوت است. به همین دلیل می باشد که برای اخذ اجازه ورود به این کشور، می بایست مدرک بین المللی دریافت شود. نکته ای دیگر که حایز اهمیت و اولین شرط برای پذیرش ویزای استرالیا می باشد، داشتن یک پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرما خواهد بود.

بدین منظور، پیشنهاد کار و کسب درآمد در استرالیا تنها با داشتن یک مدرک بین المللی آشپزی معتبر و مناسب، میسر می‎شود و فرد با ارائه این مدرک بین المللی همراه یک توصیه نامه از طرف سرآشپزی حرفه ای، می تواند در یکی از رستوران ها و هتل ها مشغول به کار شود. جالب است بدانید که صنایع غذایی و مهمان نوازی در استرالیا بسیار گسترده و وسیع می باشد و سرآشپزها نیز مانند دیگر مشاغل آزاد در استرالیا، می توانند در چندین زمینه از جمله خدمات اسکان و غذا همچون هتل ها، رستوران، حتی مراکز آموزشی، سازمان های بهداشتی و کمک های اجتماعی، خدمات هنری و تفریحی و شرکت های پذیرایی،کار پیدا کنند. جالب است بدانید که هیئتی موجود است که برنامه های کاری یک آشپز و سر آشپز را ارزیابی می کند که آن را TRA استرالیا می نامند.

 

اشتغال به عنوان آشپز در استرالیا

اشتغال به عنوان آشپز در استرالیا

بررسی آینده شغلی آشپزان در استرالیا

همان طور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، آشپز ها و سر آشپز های حرفه ای می بایست، مدرک بین المللی آشپزی کسب کنند و شغل آشپزی نیز حرفه ای است که در همه جای دنیا مورد نیاز است و بدون شک همه سازمان ها و شرکت ها نیز نیازمند آن هستند، زیرا که تعداد زیادی از افراد به دلیل نداشتن آشپز ممکن است از گرسنگی تلف شوند.

هم اکنون ممکن است بگویید، خود افراد که می توانند به آشپزی مشغول شوند، بله درست است ولی شغل آشپزی از آشپزی برای منزل بسیار متفاوت است زیرا این حرفه نیز هم مانند پزشکی، حقوق و دیگر رشته های پر درآمد، مورد نیاز جامعه است. پس می توان گفت پیشرفت های صنعتی جوامع امروزی و افزایش مشغله های مختلف افراد در انجام این کارها، باعث شده که کشور ها و جوامع به آشپز و رستوران بسیار نیازمند باشند. همان طور که در بین مردم به شدت مشاهده می شود، مردم در دنیای امروزی آنقدر مشغول هستند که وقت کمی را به غذا خوردن اختصاص می دهند زیرا با پیشرفت تکنولوژی همه چیز تغییر کرده است، درست است که تکنولوژی مزایای بسیاری دارد.

اما نداشتن وقت برای غذا خوردن در حین کار، یکی از معایب آن به شمار می رود. به همین دلیل این شغل بسیار رواج پیدا کرده است و آن ها می بایست، در رستوران ها و غذا خوری ها، با مهارت و دقت غذا های مختلف و خوشمزه را مهیا کنند تا افراد جامعه یکی از نیاز های اساسی خود یعنی غذا خوردن را برطرف سازند که این وظیفه بسیار مهمی می باشد.

با پارسی کانادا به شغل مورد علاقه تان برسید

کشور استرالیا به دلیل داشتن اقتصاد عالی و کیفیت زندگی بالا، مکانی ایده آل برای مهاجرت محسوب می شود. از این رو، عده ای بر آنند که مدارک و اطلاعات مورد نظر خود را برای کار در استرالیا جمع آوری کنند. اگر شما هم علاقه مند به مهاجرت در این سرزمین پهناور هستید، بهتر است به دنبال محقق سازی اهداف زندگی و شغلی خود در استرالیا باشید.

از این جهت، بهترین کاری که باید انجام شود مشورت با افرادی است که در این زمینه مهارت و تجربه کافی داشته باشند. اینجاست که آشنایی با یک موسسه مهاجرتی معتبر به شما کمک می کند.

به هر حال مهاجرت یکی از مواردی است که زندگی یک فرد را تغییر می دهد و می تواند در ابتدای کار، امری سخت و چالش برانگیز باشد، زیرا ممکن است در صورت عدم توجه به راهنمایی های یک مشاور، سرمایه بسیاری از متقاضیان از این راه، از بین برود. اما تحت هیچ شرایط، جای نگرانی نیست و پارسی کانادا با تجربه چندین ساله در زمینه مهاجرتی و شغلی، می تواند یاری کننده شما در این راه باشد.

با پارسی کانادا یک برنامه مهاجرتی فوق العاده خواهید داشت که بر اساس شرایط خاص و منحصر به فرد خودتان تدوین می شود و گام به گام با پیروی از این برنامه، به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید موفق به دریافت ویزای استرالیا و کار در این کشور زیبا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. رضا یعقوبی

  سلام‌من ۱۹ سالمه و مدرک اشپزی بین المللی دادم و مدرک زبان ایلتس هم دارم ۱ سال هم سابقه کار اشپزی دارم من شانسم چقده برای کشور استرلیا یا اتریش؟

  • علیزاده

   رضا عزیز سلام، با توجه به سنتون از طریق پروسه های تحصیلی میتونید اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 2. امیر حسین

  سلام من 37سال دارم اشپز رستوان بامدرک بین اللملی ازفنی حرفه ای وتاییدیه از کمپانی انگلیس 9سال سابقه کاردارم حدود8سال هم سابقه بیمه که خودم ازادواریز شده مدرک تحصیلم هم برق صنعتی ومدرک برق صنعتی از فنی حرفه ای هم دارم .درحال خواندن زبان هستم میتونم برای استرالیا اقدام کنم

  • پریسا انصاری پور

   سلام بر شما، دوست عزیز پیشنهاد ما به شما با توجه به اینکه فرمودین تاییدیه فنی و حرفه ای را دارید، اقامت استرالیاست، البته چنانچه درخواست شما مهاجرت به کانادا است، برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.
   فرم ارزیابی مهاجرت

 3. علی

  من دارای مدرک بین المللی آشپزی با ایلتس نمره 7 هستم و 33 ساله هستم، بنظر تون شانس مهاجرت کاری برای استرالیا یا کانادا رو چقدر دارم؟

  • زهرا شاهی

   درود بر شما. از آنجایی که هم مدرک بین المللی دارید و هم مدرک زبان با نمره مناسب. شانس شما برای مهاجرت کاری به کانادا و استرالیا بالا است. برای دریافت مشاوره زایگان در خصوص مهاجرت کاری، فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل کنید.
   فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید