موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

با اخذ پاسپورت یونان، زندگی را متفاوت تجربه کنید

یونان یکی از پر طرفدار ترین کشور های قاره اروپاست که از طریق آن می توان به روش های مختلفی نسبت به مهاجرت به یونان اقدام کرد. از مسیر های شناخته شده می توان به سرمایه گذاری از راه خرید ملک و گلدن ویزا اشاره کرد که یکی از جذاب ترین نوع برای اخذ اقامت دائم اروپا محسوب می شود. زیرا معمولا افراد تمایل دارد در مکان زیبا و با ثباتی نظیر یونان زندگی کنند که در نهایت به شهروندی نائل شود. علاوه بر اخذ ویزای سرمایه گذاری در این کشور، می توان به دیگر روش ها همچون کار و تحصیل، ازدواج و تولد توجه کرد. لازم به ذکر است که هر کدام از ویزا ها دارای شرایط و ضوابط خاصی هستند. برای مثال متقاضیانی موجودند که پس از فارغ التحصیلی، در جست و جوی کاری مرتبط با رشته شان می باشند که در نهایت بتوانند اقامت تحصیلی را به کاری تبدیل کرده و با گذراندن مراحل و فراهم نمودن شرایط خاص، نسبت به اخذ پاسپورت و شهروندی اقدام نمایند.

اخذ پاسپورت یونان
اخذ پاسپورت یونان

اطلاعات کلی درباره یونان

همان طور که ذکر شد، یونان یکی از کشور هایی است که از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی قاره اروپا قرار دارد. ترکیه از سمت شرق و آلبانی از طرف شمال با یونان ارتباط همسایگی هستند. مساحت این کشور به 131990 می رسد. زبان مردم یونانی بوده و واحد پول رایج نیز یورو در نظر گرفته شده است. و اما درباره صادرات و واردات، بهتر است بگوییم رشد تولیدات کارخانه ای در دنیای امروزی رو به افزایش چشم گیری بوده است. صنعت پتروشیمی نقش گسترده ای در اقتصاد و توسعه آن ایفا می کند، از این جهت منسوجات و واحد های شیمیایی به کشور های دیگر صادر می شود. علاوه بر پتروشیمی، گردشگری نیز از جمله منابع موجود برای درآمد زایی به شمار می رود.

یکی دیگر از مواردی که مهاجران باید به آن توجه نمایند، بررسی سیاست های بانکداری در کشور مورد نظر، یونان می باشد. این منطقه سرسبز اروپایی در سال های اخیر، با رشد مالی بیست و دو درصدی رو به رو شده است. از این جهت متقاضیان و شهروندان نگران دریافت وام در یونان نخواهند بود، زیرا دولت مردان توسعه این سیستم را در اولویت اقدامات خود قرار داده اند.

بررسی اعتبار پاسپورت یونان

بهتر است بدانید که اقامت و تابعیت مانند هم نیستند و برخی از افراد آن ها را یکی تلقی می کنند. کسانی که از اقامت دائم یونان برخوردارند، می توانند از تمامی حقوق شهروندی نظیر آموزش، بهداشت و امکانات دیگر بهره مند گردند، این در حالی است که با اخذ حقوق تابعیت قادر خواهند بود علاوه بر امکانات قرار داده شده، در انتخابات شرکت نموده و در مشاغل سیاسی مشغول به فعالیت شوند. در نهایت بهترین حالت، اخذ پاسپورت یونان است که فرد با وجود استفاده از کلیه امکانات شهروندی، قادر خواهد بود تا در تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا، کار و زندگی کند. تمام موارد گفته شده تنها به دلیل این است که یونان عضو پیمان شینگن و اتحادیه اروپا می باشد. اخذ ویزای مهاجرتی در قاب تابعیت در یونان، مزیت دیگری دارد که بهتر است به صورت نکته وار آن را مورد تحلیل قرار دهیم:

اخذ پاسپورت یونان
اخذ پاسپورت یونان
 • پذیرفته شدن دو تابعیت در یونان، یعنی کسانی که در اتحادیه اروپا کار و زندگی می کنند، قادرند کشور یونان را به عنوان تابعیت دوم خود انتخاب کنند. در نتیجه این افراد هم می توانند شهروند کشور یونان به شمار روند و هم تابعیت اصلی خود را حفظ کنند.
 • پاسپورت یونان اعتبار والایی دارد زیرا هم ردیف پاسپورت کشورهای سوئیس، کانادا و اتریش در نظر گرفته شده است
 • به منظور اعطای تابعیت، از اصل خون استفاده می شود، بدین منظور که پدر یا مادر شهروند یونان باشند، فرد نیز می تواند تابعیت را به دست آورد.
 • پاسپورت یونان چهارمین رتبه در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.
 • امتیاز این پاسپورت به 164 می رسد، بدین منظور که افرادی که دارای این پاسپورت هستند می توانند به 164 کشور در جهان بدون داشتن ویزا سفر نمایند.
 • یونان یکی از مهم ترین و برجسته ترین کشور ها در اقتصاد جهانی به شمار می رود.

روش های دریافت پاسپورت یونان

از راه و روش های متنوعی می توان به هدف بزرگی همچون اخذ پاسپورت یونان رسید. همان طور که در مقدمه گفته شد، از جمله پر طرفدار ترین و به مراتب پر متقاضی ترین تکنیک، خرید ملک در یونان و گلدن ویزا، استفاده از انواع روش های سرمایه گذاری و همچنین ثبت شرکت در نظر گرفته می شود. بدون شک مسیر های دیگری نظیر، ازدواج، کار، تحصیل و تولد به منظور دریافت تابعیت، موجود می باشد.

 • دریافت پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در یونان

لازم به ذکر است که به منظور انجام این کار بایستی فرد حداقل 250 هزار یورو در یکی از حساب های بانکی خود داشته باشد. مانند دیگر کشور ها، نداشتن سابقه کیفری و دادگاهی، از جمله شرایط اخذ تلقی می شود. همچنین، خرید ملک در یونان با سرمایه گذاری امکان پذیر است. کسی که برای مهاجرت به این کشور قصد سرمایه گذاری دارد باید دو نکته ی نرخ رشد اقتصادی و ریسک را در نظر بگیرد. این در حالی است که با افزایش رشد اقتصادی هر کشور، تولید و سرانه ملی نیز بالا خواهد رفت. زیرا با این بررسی خواهید یافت که سرمایه گذاری شما با موفقیت روبرو خواهید شد.

درست است که تمامی کشور ها با شرایط کنونی بازار اقتصادی دچار مشکل هستند، اما یونان توانست گلیم خود را از آب بکشد و بر تمامی مشکلات پیروز شود. همچنین کسانی که می خواهند نسبت به اخذ ویزای سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان اقدام نمایند، بهتر است با یک وکیل مهاجرتی در این باره صحبت نمایند. موسسات بسیاری هستند که با جعل مدارک و دریافت هزینه های هنگفت از متقاضیان، کار های آن ها را به درستی انجام نمی دهند، اما موسسه پارسی کانادا با وکلا و مشاوران کارکشته و وظیفه شناسی که دارد، اقدامات مربوطه را بدون عیب و نقص به اتمام می رسانند.

 • دریافت پاسپورت از طریق ویزای کاری یونان

یکی دیگر از روش های اخذ پاسپورت، دریافت ویزای کاری و اقامت آن می باشد. این روش به این شکل است که اگر فردی قصد کار در یونان را داشت، در ابتدا باید برای ورود به این کشور، ویزای توریستی را دریافت کرده و به محض داخل شدن، یک کار فرما برای ارائه پیشنهاد شغلی و انجام کار های مربوطه یافته و پس از آن، به کشور خود برگردد. وی باید مدتی را منتظر بماند تا کارفرما یا مدیر عامل مربوطه به منظور کامل شدن پرونده کاری و طی شدن پروسه، آن را به آژانس استخدام نشان دهد و به آن ها ثابت کند که به چه دلیل یکی از افراد غیر یونانی قرار است به جای شهروندان استخدام شود.

پس از اتمام این قضایا و گرفتن جواب مثبت، کارفرما با فرد متقاضی تماس حاصل خواهد کرد. جالب است بدانید که نامه دعوت نامه رسمی و قرارداد کاری از طرف کارفرمای یونانی به سفارت خانه یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی ارسال خواهد شد که از این طریق شخص به مصاحبه دعوت می شود. این روند ممکن است از ابتدا تا انتها حدود یک سال به طول بینجامد.

اخذ پاسپورت یونان
اخذ پاسپورت یونان
 •  دریافت پاسپورت از مسیر تحصیل در یونان

لازم به ذکر است که کسی نمی تواند تنها با تحصیل در یونان موفق به اخذ پاسپورت شود. او بایستی اقداماتی خاص را به انجام رساند تا به این هدف دست پیدا کند. دانشجویان تا شش ماه بعد از اتمام دروس خود فرصت دارند تا در جست و جوی کار باشند، در صورتی که بتوانند شغلی بیابند، خواهند توانست اقامت کاری را نیز دریافت کنند. در واقع ویزای تحصیلی شان به نوع کاری تبدیل خواهد گشت. همچنین دانشجویان پس از گذشت 5 سال با پرداخت مالیات، موفق می شوند تا اقامت دائم یونان را اخذ نمایند و در نهایت پس از دو سال، دریافت پاسپورت نیز امکان پذیر خواهد شد.

نکته ای که باید تمامی علاقه مندان اخذ ویزای مهاجرتی به یونان، در نظر بگیرند، بالا بودن نرخ بیکاری در این کشور است، بدین صورت به تمامی عزیزان توصیه می شود تا با کمک مشاوران مهاجرتی نظیر مشاوران پارسی کانادا، نسبت به اخذ ویزای سرمایه گذاری یا خرید ملک و یا خودحمایتی برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام نمایند.

 • دریافت پاسپورت از طریق ازدواج با یک فرد یونانی

لازم به ذکر است که گاهی اوقات پیش می آید، برخی از افراد علاقه مند هستند تا با یکی از شهروندان یونان ازدواج کنند، از این رو باید در کشور خود نسبت به جمع کردن مدارک بر آیند و خود را برای مصاحبه در سفارت یونان آماده کنند. به علاوه فرد خارجی باید ثابت کند که از نظر مالی می تواند همسر یونانی خود را از نظر مالی تحت حمایت در آورد و در پرداخت هزینه های زندگی با وی همراه باشد. همچنین تهیه یک مسکن مناسب به منظور داشتن یک زندگی عالی از سوی فرد غیر یونانی الزامی است. هر دو طرف باید ثابت کنند که هدف شان تشکیل زندگی مشترک، ازدواج و در کنار هم ماندن بدون خیانت می باشد.

برنامه ویزای طلایی یا گلدن ویزای یونان

یکی از برنامه هایی که در این منطقه زیبایی اروپایی بسیار طرفدار دارد گلدن ویزا یا ویزای طلایی یونان است که به منظور اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور رویایی مورد استفاده قرار گرفته می شود. وکلای مهاجرتی این ویزا را برای دریافت اقامت بسیار توصیه می کنند زیرا می توان از این طریق نسبت به خرید ملک در یونان و انجام فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری اقدام کرد. از این جهت علاقه مندان قادرند تا با خرید املاک و مستغلات در این کشور، به اقامت 5 ساله دست پیدا کنند و همچنین می توانند خانواده خود را به همراه ببرند. یکی از شاخص ترین دلایلی که اقامت یونان از طریق خرید ملک را برای متقاضیان جذاب جلوه می کند، این است که هزینه مقدار سرمایه گذاری نسبت به خرید مستغلات در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار پایین است. لازم به ذکر است که دولت یونان این امکان را برای خارجی ها فراهم آورده تا بتوانند از طریق خرید ملک با قیمت 250000 یورو برای خود سرمایه ای ناب پس انداز کنند.

مزایای اقامت یونان از طریق گلدن ویزا

 • توسط قانون شهروندی شما تحت حفاظت دولت یونان قرار می گیرید
 • دسترسی سریع به 26 کشور بدون ویزا امکان پذیر خواهد شد
 • دریافت شهروندی و پاسپورت یونان ممکن می باشد
 •  امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن و همچنین به انگلستان میسر می باشد
 • دریافت اقامت یونان بعد از 2 ماه امکان پذیر است
 • شهروندان یونان می توانند حق زندگی و کار در 34 کشور اتحادیه اروپا را کسب نمایند
 • ساکنان و شهروندان یونان حق تحصیل در مدارس و دانشگاه به صورت رایگان و یا با شهریه پایین را دارند.
 • بهره مندی از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی میسر می باشد
 • زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه ای تجربه خوبی خواهد بود
 •  امکان باز کردن حساب های بانکی وجود دارد
 •  امکان به همراه داشتن اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) موجود می باشد
 • فرزندان زیر 18 سال، پس از اخذ اقامت تا 21 سال میتوانند اقامت شان را تمدید کنند

تجربه یک زندگی رویایی در یونان با پارسی کانادا

همان طور که در مقاله بیان شد، همه علاقه مندان مهاجرت به یونان می توانند از روش های متنوعی همچون، سرمایه گذاری و خرید ملک، ازدواج، کار، تحصیل و تولد پاسپورت این کشور را دریافت کنند. از رو به منظور سرعت یافتن روند مهاجرتی پیشنهاد می شود تا متقاضیان از راهنمایی ها و مشورت با وکلای مهاجرتی نظیر وکیل های خبره و قابل اعتماد پارسی کانادا، بهره مند گردند.

جولای 14, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
‫10 دیدگاه در “با اخذ پاسپورت یونان، زندگی را متفاوت تجربه کنید
 1. صوریگفته
  10 ماه پیش

  سلام ممنون از متن عالی تون یونان واقعا زیباست... کاش عکس های بیشتری از این کشور میزاشتید و لطعا درباره جاذبه های گردشگری و دیدنی هم مطلب بزارید...

  1. پریسا انصاری پورگفته
   10 ماه پیش

   درود بر شما ممنون از شما و نظر مساعدتون بله حتما

 2. صنمیگفته
  10 ماه پیش

  زبانی که توی یونان باید بهش مسلط باشیم چیه؟ انگلیسیه یا آلمانی؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   9 ماه پیش

   درود بر شما زبان رسمی کشور یونان ، یونانی است ولی اکثر مردم با گردشگران و یا به طور کلی از طریق زبان انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی یا ایتالیایی ارتباط برقرار می کنند . البته هدف شما از مهاجرت به این کشور می تواند تعیین کننده این اصل باشد. برای مثال اگر قصد شما از مهاجرت به این کشور کار باشد قطعا بایستی بتوانید به زبان یونانی صحبت کنید در غیر این صورت شرایط سخت خواهد شد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 3. کریمیگفته
  10 ماه پیش

  یونان چه فرصت های شغلی رو بیشتر میگیره برای استخدام؟ باید حتما مدرک تحصیلیمون برای کار توی یونان مرتبط باشه؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   9 ماه پیش

   درود بر شما اگر به دنبال این هستید که در کشور یونان مشغول به کار شوید در ابتدا بهتر است که در جریان وضعیت کلی این کشور قرار بگیرید و با ارزیابی آن، تصمیم بگیرید. در راستای پاسخ به سوال شما: کشور یونان در زمینه های زیر با کمبود نیروی ماهر مواجه است، بنابراین شانس استخدام خارجی های تحصیل کرده و ماهر با سابقه کار در این زمینه ها بسیار بالا می باشد :

    ,Business services ,ICT operations ,Administration Managers ,User support technicians ,Cabinet makers ,Sales and marketing ,Development managers
   برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 4. داوودگفته
  10 ماه پیش

  من خیلی سرمایه ندارم برای مهاجرت. می خواستم به آلمان مهاجرت کنم ولی ظاهرا نمی تونم با این سرمایه کم. حالا سوالم اینه که آیا یونان خوبه برای زندگی که اون رو برای مهاجرت انتخاب کنم؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   10 ماه پیش

   درود بر شما دوست عزیز در ابتدا بهتر است هدف خودتونو از مهاجرت مشخص کنید تا در نهایت مشاوران ما بتونند راهنمایی های لازم را به شما ارائه بدهند. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 5. محمد جوادیگفته
  10 ماه پیش

  یونان توی دادن ویزا سختگیر یا میشه راحت ویزارو گرفت؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   9 ماه پیش

   درود بر شما ویزای یونان، در حال حاضر جزو سخت ترین ویزای کشور‌های حوزه شینگن است و بیشترین درصد ریجکتی ویزای شینگن در ایران، ویزای این کشور است. لذا به منظور اخذ آن نیاز است که کاملا حساب شده قدم بردارید و با افراد صاحب نظر مشورت کنید. از این رو پیشنهاد ما به شما این است که برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

ارسال نظرات