کار حین تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویانی که مشغول تحصیل در استرالیا هستند به منظور کاهش هزینه های تحصیلی و زندگی شان به دنبال کارهای دانشجویی در استرالیا هستند.

مطابق با قوانین مشخص در امور مهاجرتی کشور استرالیا، مانند بسیاری از کشورهای جهان، اجازه کار به دانشجویان در حال تحصیل در استرالیا داده می شود تا هم درآمدی برای خود داشته باشد و هم از تجربه ی اولیه ی کار در استرالیا و کارآموزی بی بهره نماند. در واقع این تجربه ی اولیه برای به دست آوردن کار دائم پس از تحصیل، اخذ ویزای کاری استرالیا و نهایتا اخذ اقامت دائم استرالیا بسیار مفید است.

کار حین تحصیل در استرالیا

دانشجویان با استفاده از امکان کار حین تحصیل هم می توانند درآمدی برای پوشش هزینه های زندگی در استرالیا و تحصیل در این کشور داشته باشند و هم یک تجربه مفید برای آینده به دست آورند. در واقع برای بدست آوردن کار دائم پس از تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم استرالیا تلاش می کنند. متقاضیان کار در کشور استرالیا می توانند همزمان با تحصیل، کار نیمه وقت داشته باشند لذا اطلاع از شرایط کار دانشجویی در کشور استرالیا امری مهم و ضروری محسوب می شود .

طبق قوانین وضع شده توسط کشور استرالیا، تمامی دانشجویان بین المللی بعد از ورود به این کشور و انجام کارهای مربوط به تحصیل و ثبت نام اولیه، می توانند به کار نیمه وقت مشغول شوند. البته بایستی عنوان کرد، که دانشجو قبل از شروع سال تحصیلی اجازه ی کار کردن ندارد.

دانشجو با این اجازه ی کار می تواند در هفته 20 ساعت کار کند، اما میزان دقیق آن بستگی به نوع کاری است که انجام می دهد. یعنی اگر دروس تحصیلی دانشجو به گونه ای باشد که بایستی سر کلاس حاضر شود، فقط می تواند هر دو هفته 40 ساعت کار کند اما اگر کلاس هایش به صورت غیر حضوری و مجازی باشد، بدون محدودیت زمانی می تواند مشغول به کار شود.

البته بایستی در نظر داشت که اگر رشته ی تحصیلی دانشجو نیاز به کارآموزی داشته باشد، این ساعات کاری به عنوان کارآموزی وی محسوب نمی شود. پس با این تفاسیر یک دانشجو اگر در هفته ی اول 10 ساعت کار کند و اگر در هفته ی دوم 30 ساعت کار کند، که جمعا 40 ساعت شود هیچ مشکلی نیست اما اگر این تعداد ساعت از 40 ساعت بیشتر شود، منجر به لغو ویزای تحصیلی دانشجو خواهد شد. بنابراین رعایت تعداد ساعات کاری بسیار مهم و ضروری است.

اگر دانشگاه فرد دانشجو به اتمام رسیده باشد، ولی ویزای تحصیلی وی هنوز مهلت داشته باشد و به اتمام نرسیده باشد، باز هم می تواند تا سقف 40 ساعت در دو هفته پشت سر هم کار کند.

 

کار حین تحصیل در استرالیا

 

کار داوطلبانه در کشور استرالیا

کار داوطلبانه در کشور استرالیا برای افرادی است که قصد دارند تجربه کسب کنند. در واقع کار داوطلبانه را بدون دریافت مزد انجام می دهند که البته این نوع کار هر کاری را شامل نمی شود.

 • شرایط کار داوطلبانه در استرالیا دارای شرایط زیر است:
 • کار مورد نظر به نفع جامعه و افرادش باشد.
 • کار مورد نظر برای یک سازمان غیر انتفاعی و یا یک سازمان دولتی انجام شود.
 • کار به معنای واقعی کلمه به صروت داوطلبانه انجام شود. یعنی فرد به صورت غیر مستقیم، چه نقدی، چه غیر نقدی هیچ گونه مزدی دریافت نکند.

کار دانشجویی در کشور استرالیا

هنگامی که ویزای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان صادر می شود، اگر متاهل باشد، اجازه کار برای وی و همچنین همسر وی با ویزای تحصیلی خودش صادر می شود و دیگر نیازی نیست که برای کسب اجازه ی کار همسرش مجددا اقدام کند. شرایط ساعات کاری برای همراه دانشجو نیز همانند خود دانشجو است بدین شکل که اگر دانشجو اجازه ۴۰ ساعت کار در دو هفته ی متوالی را داشته باشد، همسر وی نیز مجاز به انجام کار 40 ساعته در دو هفته می باشد نه بیشتر.

چنانچه تخلفی دراین مورد صورت بگیرد، باعث لغو ویزای تحصیلی دانشجو خواهد شد. اگر دانشجو مجاز به انجام کار به صورت نامحدود باشد، همسر وی نیز مجاز به انجام کار به صورت نامحدود است. همسر فرد دانشجو نیز همانند خود دانشجو زمانی می تواند کار کند که ترم تحصیلی دانشجویی اصلی به طور رسمی آغاز شده باشد.

پس اگر متقاضی اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاههای معتبر استرالیا هستید، باید تمامی شرایط را مد نظر بگیرید.

اگر می خواهید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید با مشاورین مجرب و حرفه ای ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا تماس حاصل فرمایید.

انواع کار دانشجویی در کشور استرالیا

کارهایی دانشجویی در کشور استرالیا به موارد زیر تقسیم می شوند:

 • فروشندگی در فروشگاه های بزرگ پوشاک و سوپر مارکت ها
 • هتل داری و گردشگری
 • میوه چینی های فصلی و کشاورزی
 • بازاریابی و خرده فروشی
 • مشاغل اداری و دفتری پاره وقت یا نیمه وقت
 • تدریس خصوصی

 

کار حین تحصیل در استرالیا

 

درآمد کار دانشجویی در کشور استرالیا

اکثر دانشجویان مهاجر استرالیا می توانند حین تحصیل چیزی حدود هفته ای 300 دلار درآمد داشته باشند، البته این مقدار در زمان تعطیلات بیشتر می شود. میزان دستمزد ساعتی برای کارهای معمولی دانشجویی در استرالیا بدین شکل است:

 • کار در سوپرمارکت ها به عنوان صندوق دار و یا فروشنده حدود 17 تا 22 دلار
 • کار در سوپرمارکت برای چیدن مواد در قفسه ها حدود 16 تا 20 دلار
 • پیشخدمتی رستوران، حدود 12 تا 15 دلار
 • انجام کار اداری، حدود 18 تا 26 دلار
 • رانندگی تاکسی، 12 تا 16 دلار
 • چیدن میوه در میوه فروشی ها، حدود 19 تا 21 دلار
 • کار در پمپ بنزینها حدود 17 تا 23 دلار
 • مراقبت از سالمندان، حدود 21 تا 32 دلار
 • مراقبت از کودکان، حدود 21 تا 32 دلار

راه های یافتن کار دانشجویی در کشور استرالیا

دانشجویان بین المللی نیز مانند دانشجویان استرالیایی می توانند از طریق روش های زیر برای یافتن شغل اقدام کنند:

 • جستجو در روزنامه های پرفروش
 • جستجو در وب سایت های معروف و وب سایت های کار آنلاین
 • استفاده از تابلو اعلان نیاز به کار در دانشگاه ها
 • ثبت نام در شرکت های کاریابی و استخدام

همچنین در مقاله کاریابی استرالیا روش‌های خوبی را برای پیدا کردن کار مناسب معرفی کرده‌ایم. اگر شما مدرک و یا تجربه کار حرفه ای مناسبی داشته باشید به راحتی می توانید با انجام کار پاره وقت در زمینه کاری خود، هزینه های زندگی تان را تامین کنید. این موضوع را فراموش نکنید که اگر زیر نظر یک کارفرما کار می کنید، می بایست کارفرمای تان شما را بیمه کند تا در صورت بروز هر گونه حادثه ای و یا بروز بیماری، حق و حقوق شما پرداخت شود.

نکته دیگری که باید به خاطر داشت، این مورد است که اگر در حین کار مصدوم شوید و یا دچار بیماری شوید ومجبور به استراحت باشید می بایست حق و حقوق شما از سمت کارفرما پرداخت شود.

کار حین تحصیل در استرالیا

شرایط کار حین تحصیل در استرالیا

شرایط کار حین تحصیل در استرالیا بسیار متقاوت است، کاری که زیر نظرکارفرمایی که مقیم استرالیا است انجام می دهید، اگر به صورت کار داوطلبانه باشد، کارفرمایتان نیز نباید برای آن مزدی دریافت کند والا جز 40 ساعت اجازه ی کارتان محسوب می شود.

متقاصیانی که تمایل دارند ضمن تحصیل در استرالیا مشغول به کار شوند، باید شرایط کار ضمن تحصیل در استرالیا را به صورت کامل رعایت کنند. اگر به عنوان یک دانشجوی فوق لیسانس در استرالیا مشغول به تحصیل باشید، می توانید بعد از شروع ترم تحصیلی حداکثر ۴۰ ساعت در طول ۲ هفته کار کنید اما اگر دوره ی فوق لیسانس تان به صورت تحقیقاتی باشد و یا اینکه مشغول به تحصیل در مقطع دکترا باشید، بدون محدودیت زمانی می توانید کار کنید.

در بین ترم های تحصیلی، نیز می توانید کار کنید، مثلا اگر حین امتحانات هستید و یا ترم تان تمام شده است و برای ترم بعدی دانشگاه تان ثبت نام کرده اید و یا اگر تعطیلات بین ترم دارید، در این شرایط هم می توانید کار کنید.

با ایجاد یک دسترسی ساده می توانید در 24 ساعت تمامی روزهای هفته آنلاین باشید تا بتوانید ویزای خود را استعلام کنید، تا اگر موقعیت کاری پیدا کردید، در هر لحظه ای که کارفرما بخواهد ویزای خود را استعلام کنید و دانشجو بودن خود را ثابت کنید. برای به دست آوردن موقعیت کاری بایستی کد مالیاتی دریافت کرده باشید که برای دریافت این شماره می توانید به اداره ی مالیات مراجعه کنید.

می توانید با مراجعه به سایت PACT از میزان تعیین شده دستمزد کاری که در آن فعالیت می کنید، اطلاعات کسب کنید. چرا که تمامی مشاغل به صورت طبقه بندی شده و میزان دستمزد مربوط به آنها، دراین سایت موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دیدگاه ها

 1. سمیه عبدلی

  درآمدها جدا نظر آدم رو جلب می کنه، مرسی از مقاله خوبتون

  • پریسا انصاری پور

   ممنون از شما 🙂

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید