موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

معرفی دانشگاه‌های استرالیا

استرالیا بیش از 36 دانشگاه دارد که همه ساله دانشجویان واجد شرایط را از سراسر جهان پذیرش می کند. در اصل یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه های استرالیا است.

اغلب افرادی که آرزوی مهاجرت به استرالیا را دارند، می‌توانند با دریافت ویزای تحصیلی راحت‌تر راهی این کشور شوند. پس لازم است تا متقاضیان از دانشگاههای استرالیا و شرایط پذیرش آن‌ها اطلاعات دقیقی در اختیار داشته باشند.

در ادامه این مطلب به بیان اطلاعات دقیقی از لیست دانشگاه های استرالیا، شرایط پذیرش، شهریه دانشگاه های استرالیا و موضوعاتی از این دست پرداخته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با کشور استرالیا قبل از هر چیز می‌توانید مقاله درباره استرالیا را هم مطالعه کنید

لیست بهترین دانشگاه‌های استرالیا

پس از انگلیس و آمریکا، استرالیا سومین کشور محبوب برای ادامه تحصیل است. تحصیل در استرالیا طرفداران زیادی دارد که دلیل آن هم وجود برنامه‌های متنوع و به خصوص انگلیسی زبان بودن آن‌هاست.

استرالیا میزبان بسیاری از دانشگاه‌های معتبر است که در سطح جهانی از رتبه‌ بالایی دارند. در لیست زیر 10 تا از بهترین دانشگاه‌های استرالیا را می‌بینید:

بهترین دانشگاه‌های استرالیا
دانشگاه ملبورن
University of Melbourne
دانشگاه سیدنی
University of Sydney
دانشگاه کوئینزلند
(University of Queensland)
دانشگاه نیوساوث ولز
(University of New South Wales)
دانشگاه موناش
(Monash University)
دانشگاه وسترن استرالیا
(University of Western Australia)
دانشگاه آدلاید
(University of Adelaide)
دانشگاه تکنولوژی سیدنی (University of Technology Sydney)
دانشگاه ولونگانگ
(University of Wollongong)
دانشگاه ملی استرالیا
Australian National University (ANU)

در ادامه به معرفی کوتاه هر کدام از این دانشگاه‌ها می‌پردازیم:

دانشگاه ملی استرالیا

 1. دانشگاه ملی استرالیا

یکی از بهترین دانشگاهای استرالیا، دانشگاه ملی Australian National University (ANU) آن است که در پایتخت یعنی شهر کانبرا قرار دارد. این دانشگاه در سال 1946 میلادی تاسیس شده و 7 دانشکده دارد.

دانشکده‌های دانشگاه ملی استرالیا عبارتند از: علوم اجتماعی و هنر، دانشکده اقتصاد و تجارت، مهندسی و کامپیوتر، حقوق، پزشکی و زیست شناسی.

زبان تدریس این دانشگاه انگلیسی و تقویم علمی آن بر اساس ترم محاسبه می‌شود. دانشگاه ملی استرالیا با چندین شهر مهم دنیا تبادل دانشجو دارد. شهرهایی از جمله مونیخ آلمان و مونترال کانادا.

برخی از امکانات تحقیقاتی این دانشگاه شامل دانشکده تحقیقات پزشکی جان کرتین، موسسه تغییر اقلیم و مرکز ملی اپیدمیولوژی و بهداشت جمعیت است.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

شماره همراه با 09 شروع شود.
  1. دانشگاه سیدنی

یکی دیگر از دانشگاه های برتر استرالیا دانشگاه سیدنی است. این دانشگاه در سال 1850 تاسیس شده و به همین دلیل جز قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه استرالیا قرار می‌گیرد.

دانشگاه سیدنی در ایالت New South Wales واقع شده و داری پردیس‌ها و چندین مجموعه تحقیقاتی است. یکی از بزرگترین سایت‌های تحقیقاتی دانشگاه سیدنی مرکز One Tree Island است که در آن تحقیق درباره زمین‌شناسی و تغییر اقلیم صورت می‌گیرد.

خوابگاه دانشجویان نیز در همان محدوده و در پردیس دانشگاه‌ است. دانشگاه سیدنی 16 دانشکده دارد. مهمترین آن‌ها عبارتند از دانشکده کشاورزی و زیست‌شناسی، پزشکی، مهندسی و فناوری اطلاعات، دانشکده هنر و علوم اجتماعی.

 1. دانشگاه ملبورن

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های استرالیا دانشگاه ملبورن است. این دانشگاه در سال 1853 دایر شد و دارای هفت پردیس در منطقه ویکتوریا ملبورن است.

سایت اصلی دانشگاه ملبورن در مجموعه پردیس پارک ویل (Parkville campus) قرار دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند در مجموعه خوابگاهی کنار آن اقامت کنند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته متفاوت و برای دانشجویان خارجی گران‌تر است.


رشته‌های دندان‌پزشکی، پزشکی و دامپزشکی جز گران‌ترین رشته‌های دانشگاه ملبورن محسوب می‌شوند.
 1. دانشگاه نیوساوث ولز

دانشگاه نیوساوث ولز (University of New South Wales) در رده چهارم از بهترین دانشگاه استرالیا قرار می‌گیرد. این دانشگاه در سال 1949 میلادی تاسیس شد.

پردیس اصلی آن UNSW است که در نزدیکی شهر سیدنی قرار دارد. دانشکده‌های دانشگاه نیوساوث ولز عبارتند از دانشکده هنر، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی و دانشکده هنر و علوم اجتماعی.

همچنین این دانشگاه یکی از مهم‌ترین مراکز تحقیق سرطان کودکان و دوران بلوغ را در خود دارد.

دانشگاه کوئینزلند University of Queensland))

 1. دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های استرالیا دانشگاه تحقیقاتی کوئینزلند است که با نام اختصاری UQ خوانده می‌شود. این دانشگاه همواره در رتبه‌بندی‌های جهانی جایگاه خوبی دارد. دانشگاه کوئینزلند استرالیا یکی از دانشگاه‌های برتر منطقه بریزبن به شمار می‌آید.

 1. دانشگاه موناش (Monash University)

دانشگاه موناش که در لیست بهترین دانشگاه استرالیا قرار می‌گیرد در سال 1958 در ایالت ویکتوریا در جنوب شرق استرالیا تاسیس شده است. این دانشگاه بیش از 5  دانشکده دارد و زبان تدریس آن انگلیسی است.

 1. دانشگاه وسترن استرالیا (University of Western Australia)

یکی دیگر از قدیمی‌ترین و البته بهترین دانشگاه استرالیا، دانشگاه UWA است که در منطقه پرث در ایالت استرالیای غربی قرار دارد. یکی از بهترین پردیس‌های این دانشگاه، پردیس کراولی است. این دانشگاه بیش از 70 مرکز تحقیقاتی فعال دارد. مهم‌ترین آن‌ها مرکز تحقیقاتی آب و مرکز تحقیقاتی ارتکاب جرم هستند. دانشگاه وسترن 9 دانشکده دارد.

 1. دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید (University of Adelaide)، در سال 1874 در شهر آدلاید تاسیس شده و جز سومین دانشگاه قدیمی استرالیا محسوب می‌شود. پردیس اصلی دانشگاه در مرکز شهر آدلاید استرالیا واقع شده و به جز آن 4 پردیس دیگر دارد.

دانشگاه آدلاید 7 دانشکده دارد که در هر کدام از آن‌ها رشته‌های تخصصی آموزش داده می‌شود. به طور مثال‌ دانشکده مدیریت به موسیقی، سیاست و علوم اجتماعی اختصاص داده شده است.

 1. دانشگاه تکنولوژی سیدنی (University of Technology Sydney)

دانشگاه تکنولوژی سیدنی با نام اختصاری UTS یکی دیگر از دانشگاه های برتر استرالیا که در سال 1988 تاسیس شده است. این دانشگاه جز دانشگاه‌های تازه تاسیس این کشور قرار می‌گیرد. هدف دانشگاه تکنولوژی سیدنی آموزش دانشجویان با رویکردی کاملا تحقیقاتی است.

 1. دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگانگ (University of Wollongong) با اختصاص رتبه 10 در رده بهترین دانشگاه استرالیا قرار می‌گیرد. دانشگاه ولونگانگ در ایالتی به همین نام در جنوب استرالیا در سال 1951 تاسیس شده است.

این دانشگاه اکنون 8 مرکز تحقیقاتی دارد که بزرگترین آن مرکز تحقیقاتی علوم فناوری اطلاعات است. از رویکردهای مهم دانشکاه ولونگانگ افزایش مهارت‌های عمومی دانشجویان به همراه کار آموزی و یادگیری بر اساس تحقیقات علمی است.

بهترین دانشگاه های ملبورن استرالیا

بهترین دانشگاه‌ های ملبورن استرالیا

ملبورن دومین شهر بزرگ و پر بازدید استرالیا است. این شهر به واسطه آب و هوای مناسب، شرایط اقتصادی ایده‌آل و زندگی پر جنب و جوش متقاضیان زیادی برای تحصیل و مهاجرت دارد.

تنها نکته منفی ملبورن قیمت گران دلار است که زندگی در شهر را برای دانشجویان سخت می‌کند. اما از سوی دیگر افراد پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی می‌توانند مشغول به کار شوند.

بهترین دانشگاه های ملبورن
دانشگاه مانوش (Monash University)دانشگاه RMIT (RMIT University)
دانشگاه دیاکین (Deakin University)دانشگاه لا تروب (La Trobe University)
دانشگاه صنعتی سوینبرن (Swinburne University of Technology)دانشگاه ویکتوریا (Victoria University)
فدراسیون دانشگاه استرالیا (Federation University Australia)

بهترین دانشگاه های سیدنی

سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا است و از نظر مجله اکونومیست به عنوان پنجمین شهر با کیفیت برای زندگی در سال 2018 ثبت شده است. این شهر به دلیل داشتن شرایط مساعد آب و هوایی، سواحل زیبا و سبک آرام زندگی یکی از نقاط محبوب برای مهاجرت به شمار می‌آید.

دانشگاه های سیدنی نیز از نظر رتبه‌بندی جهانی جایگاه خوبی دارند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان مایلند برای ادامه تحصیل به بهترین دانشگاه‌های این شهر بروند. دانشجویان خارجی می‌توانند از کیفیت بالای شیوه‌های تحصیل و کار در این شهر لذت ببرند.


حدود 35 هزار دانشجوی خارجی از کشورهای هند، چین، تایلند و برزیل در دانشگاه های سیدنی در حال تحصیل هستند.

همچنین بهترین کالج های استرالیا را در شهر سیدنی قرار داده شده‌اند. تعداد زیادی موسسات و کالج‌های عالی در این شهر وجود دارد که با توجه منطقه زندگی امکان انتخاب را برای افراد فراهم می‌کند. 10 تا از بهترین دانشگاه های سیدنی عبارتند از:

ده دانشگاه برتر سیدنی
دانشگاه سیدنی (USYD)دانشگاه نیوساوث ولز (UNSW)
دانشگاه صنعتی سیدنی (UTS)دانشگاه مک کواری استرالیا (Macquarie University)
دانشگاه وسترن سیدنیدانشگاه نوتردام سیدنی (UNDS)
داشنگاه فیلم، تلویزیون و رادیو مدرسه استرالیا (AFTRS)انستیتو ملی هنر دراماتیک (NIDA)
آموزشگاه هنر ملی (NAS)موسسه طراحی وایت هاوس (WHITEHOUSE INSTITUTE OF DESIGN)

لیست رشته های تحصیلی در استرالیا

بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل به استرالیا مهاجرت می‌کنند. زیرا رشته‌های تحصیلی که در دانشگاهای استرالیا تدریس می‌شود، بسیار کاربردی هستند. افرادی که موفق به اخذ کارشناسی از دانشگاه های برتر استرالیا شوند، شرایط کار در بزرگ‌ترین کشورهای جهان را دارند. زیرا رشته های دانشگاهی در استرالیا به گونه‌ای طراحی شده که مهارت‌های لازم برای تفکر انتقادی، خلاقانه و مستقل را به دانشجو آموزش می‌دهند. لیست رشته های تحصیلی در استرالیا شامل موارد زیر است:

 • تجارت و مدیریت
 • پزشکی
 • حسابداری
 • دندانپزشکی
 • حقوق
 • هنرهای خلاق و طراحی
 • آموزش
 • مهندسی
 • علوم زیست محیطی
 • علوم کامپیوتر / فناوری اطلاعات

رشته های دانشگاه ملبورن

لیست رشته‌ های دانشگاه ملبورن استرالیا

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ ملبورن، انعطاف‌پذیری بالایی دارد. به همین دلیل متقاضیان از همان ابتدا می‌توانند روی رشته‌ای تمرکز کنند که مسیر شغلی آن‌ها مشخص باشد. همچنین امکان اینکه افراد بر اساس علایق خود انتخاب رشته کنند نیز وجود دارد. در ادامه به معرفی رشته‌ های دانشگاه ملبورن می‌پردازیم.

 • معماری، ساختمان، برنامه ریزی و طراحی
 • هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • تجارت و اقتصاد
 • آموزش
 • مهندسی
 • محیط زیست
 • فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر
 • حقوق
 • موسیقی، هنرهای تجسمی و نمایشی
 • علوم پایه
 • علوم دامپزشکی، کشاورزی و صنایع غذایی

لیست رشته های دانشگاه سیدنی استرالیا

کارشناسان دانشگاه سیدنی استرالیا بر این باورند که با پیشرفت فناوری آینده شغلی افراد بسیار متفاوت خواهد بود. بنابراین همواره تلاش می‌کنند، افراد پس از گذراندن دوران تحصیلی بتوانند با اعتماد به نفس و توانایی تفکر انتقادی به عرصه مورد علاقه خود وارد شوند. رشته های دانشگاه سیدنی استرالیا عبارتند از:

 • معماری، طراحی و برنامه ریزی ( گرایش طراحی بیولوژیکی و طراحی)
 • هنر و علوم اجتماعی (گرایش مطالعات آمریکا، مطالعات یونان، فرهنگ‌های دیجیتال، مردم‌شناسی)
 • تجارت (گرایش حسابداری، علوم بانکی، تجزیه و تحلیل کسب و کار، سیستم های اطلاعاتی تجاری، قانون کسب و کار، امور مالی، مدیریت، مارکتینگ)
 • آموزش
 • مهندسی و علوم کامپیوتر ( گرایش علوم کامپیوتر، سیستم های اطلاعاتی، مدیریت پروژه، توسعه نرم افزار)
 • پزشکی و سلامت ( گرایش آناتومی و بافت‌شناسی، ایمونولوژی و آسیب‌شناسی، علوم اعصاب، داروشناسی، فیزیولوژی)
 • موسیقی
 • علوم پایه (گرایش شیمی، بیولوژی، فیزیک)

بهترین دانشگاه های پزشکی استرالیا

اهمیت رشته پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی در این کشور سبب شده تا به یکی از رشته‌های مهم در بهترین دانشگاهای استرالیا تبدیل شود. خوب است بدانید که خدمات بهداشتی و پزشکی استرالیا تاکنون توانسته در سطح جهانی به خوبی عمل کند. در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی استرالیا می‌پردازیم:

بهترین دانشگاه های پزشکی استرالیا
دانشگاه سیدنی The University of Sydneyدانشگاه نیوساوث ولز UNSW Sydney
دانشگاه ملبورن University of Melbourneدانشگاه آدلاید The University of Adelaide
دانشگاه کوئینزلند استرالیا University of Queenslandدانشگاه ملی استرالیا The Australian National University
دانشگاه موناش Monash University Clayton Campusدانشگاه نیوکاسل University of Newcastle
دانشگاه وسترن استرالیا The University of Western Australiaدانشگاه لا تروب ملبورن La Trobe University

رتبه بندی دانشگاه های استرالیا

رنکینگ یا همان رتبه بندی دانشگاه های استرالیا طبق آخرین آمار جهانی در سال 2021 به شرح زیر است. این رتبه‌بندی بر اساس میزان تحقیقات، اعتبار دانشگاهی و موارد دیگر ارزیابی می‌شود.

نام دانشگاهرتبه جهانیرتبه در استرالیا
دانشگاه ملی استرالیا311
دانشگاه سیدنی402
دانشگاه ملبورن413
دانشگاه نیوساوث ولز444
دانشگاه کوئینزلند465
دانشگاه موناش556
دانشگاه وسترن استرالیا927
دانشگاه آدلاید1068
دانشگاه صنعتی سیدنی (UTS)1339
دانشگاه ولوگانگ19610

ددلاین دانشگاه های استرالیا

موسسات آموزشی و دانشگاه‌های این کشورعمدتا دو نوع هستند. معمولا ددلاین دانشگاه های استرالیا بدین گونه است که ترم اول در ماه فوریه و ترم دوم در ماه جولای برگزار می‌شود. در ادامه ددلاین برخی از دانشگاه های برتر استرالیا قرار می‌دهیم.

دانشگاه ملی استرالیا
ددلاین کارشناسی  و تحصیلات تکمیلیترم اول: 16 نوامبر
ترم دوم: 30 آوریل
دانشگاه سیدنی
ددلاین کارشناسی و تحصیلات تکمیلیترم اول: 31 ژانویه
ترم دوم: 30 ژوئن
دانشگاه ملبورن
ددلاین کارشناسی و تحصیلات تکمیلیترم اول: 30 نوامبر
ترم دوم: ابتدای ماه ژوپن
دانشگاه نیوساوث ولز
ددلاین کارشناسی و تحصیلات تکمیلیترم اول: 30 نوامبر
ترم دوم:31 مارس
ترم سوم:31 جولای
دانشگاه کوئینزلند
ددلاین مقطع کارشناسیترم اول: 28 ژانویه
ترم دوم: 24 ژوئن
ددلاین تحصیلات تکمیلیترم اول: 28 ژانویه
ترم دوم: 24 ژوئن
دانشگاه وسترن استرالیا
ددلاین مقطع کارشناسیترم اول: 1 دسامبر
ترم دوم: 1 ژوئن
ددلاین تحصیلات تکمیلیترم اول: 1 دسامبر
ترم دوم: 1 جولای
دانشگاه آدلاید استرالیا
ددلاین مقطع کارشناسیترم اول: 30 سپتامبر
ترم دوم: 28  28 ژانویه
ددلاین تحصیلات تکمیلیترم اول: اکتبر یا نوامبر
ترم دوم: 5 فوریه
دانشگاه موناش استرالیا
ددلاین مقطع کارشناسیدوره‌های متفاوت است
ددلاین تحصیلات تکمیلیترم اول دوره‌ها متفاوت و ترم دوم اواسط ژوپن
دانشگاه فناوری سیدنی
ددلاین مقطع کارشناسیترم اول: 30 نوامبر
ترم دوم: 30 آوریل
ددلاین تحصیلات تکمیلیترم پاییز:15 ژوئن
ترم بهار: 30 آوریل
ترم تابستان 15 اکتبر
دانشگاه ولوگانگ
ددلاین مقطع کارشناسیترم پاییز: 24 دسامبر
ترم بهار: 27 ژوین
ددلاین تحصیلات تکمیلیترم اول: 26 اکتبر
ترم دوم: 30 ژوین

شهریه دانشگاه های استرالیا

استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان است. اما جدای از محبوبیت هزینه‌های تحصیل در دانشگاه های استرالیا نیز بسیار گران است.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا ممکن است به حدود 14600 دلار آمریکا در سال برسد. اما برخی از افراد می‌توانند از طریق دانشگاه‌‌های این کشور بورسیه شوند.

به این ترتیب هزینه کمتری بابت مخارج تحصیل بپردازند. هزینه‌های تحصیل در استرالیا به نوع رشته، دانشگاه و سطح مدرک بستگی دارد. به طور کلی شهریه دانشگاه‌ های استرالیا برای دانشجویان بین‌المللی مبالغ زیر است:

 • مقطع کارشناسی بین 20 هزار تا 45 هزار دلار استرالیا در سال
 • مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بین 22 هزار تا 50 هزار دلار استرالیا در سال

حتما بخوانید: هزینه تحصیل در استرالیا

ارزان ترین دانشگاه های استرالیا

اگر به دنبال تحصیل در ارزان ترین دانشگاه‌ های استرالیا هستید. می‌توانید در هنگام انتخاب رشته و دانشگاه، دانشگاه‌های زیر را در نظر بگیرید.

 • دانشگاه فلایندرز: هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه از 10350 دلار استرالیا در سال شروع می‌شود.
 • دانشگاه ولوگانگ: هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه 13000 دلار استرالیا در سال شروع می‌شود.
 • دانشگاه نیوانگلند: هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه از 1880 دلار استرالیا در سال شروع می‌شود.
 • دانشگاه ویکتوریا: هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه از 21800 دلار استرالیا در سال شروع می‌شود.

شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا

برای تحصیل در استرالیا نیاز است تا شرایط  پذیرش در دانشگاه‌های آن را داشته باشید. از جمله موارد مهم برای دانشگاه های استرالیا پذیرش دادن به افرادی است که از سطح زبان و معدل عالی برخوردارند.

اگر شما با این سوال مواجه هستید که چگونه می توانم از دانشگاه های استرالیا پذیرش بگیرم؟ می‌توانید شرایط کلی پذیرش دانشگاه های استرالیا را در زیر قرار داده‌ایم، مطالعه کنید.

 • ارائه مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه مدرک زبان
 • سوابق کاری

در ادامه به بیان دو مقوله خاص شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا می‌پردازیم.

شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا

حداقل معدل برای پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های استرالیا نمره 15 است. البته شرایط پذیرش دانشگاه های استرالیا برای مقطع کارشناسی ارشد کاملا متفاوت است و شرط معدل در آن دخیل نیست. شرایط کلی پذیرش دانشگاه های استرالیا برای تحصیلات تکمیلی شامل موارد زیر است:

 • ارا ئه مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر
 • ارا ئه رزومه و سوابق کاری
 • دارا بودن گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه گواهینامه تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان

نمره آیلتس برای دانشگاه های استرالیا

یکی از شروط مهم برای گرفتن پذیرش در دانشگاهای استرالیا داشتن مدرک زبان و تسلط  به زبان انگلیسی است. برای دانشگاه های استرالیا پذیرش متقاضیان با حداقل نمره آیلتس 6.5 وجود دارد. ارائه این نمره برای دانشگاه‌های معتبر استرالیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. البته برای گرفتن پذیرش در رشته‌های معماری و روزنامه‌نگاری نمره آیلتس زبان باید حداقل 7 باشد.

بورسیه دانشگاه های استرالیا

همانگونه که قبلا اشاره نمودیم هزینه تحصیل در دانشگاههای استرالیا بسیار بالا است. بنابراین یکی از روش‌های مناسب برای پذیرش کم هزینه در دانشگا‌‌ه‌های این کشور اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا است.

در این مقاله سعی کردیم، هر اطلاعاتی که درباره دانشگاه های استرالیا نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهیم. به هرحال تحصیل در یک کشور خارجی نیازمند تحقیق و اطلاعات زیادی است. اگر هنوز هم فکر می کنید، پاسخ سوالات خود را درباره دانشگاه های استرالیا دریافت نکردید، سوال تان را کامنت کنید و یا از طریق چت یا فرم تماس موجود در همین صفحه با مشاورین ما در ارتباط باشید…

سوالات متداول:

با توجه به وضعیت مطلوب دانشگاه‌ها در استرالیا، شمار و تعداد دانشجویان خارجی در این کشور هم بسیار زیاد است. تنها در سال ۲۰۱۹، بیش از ۳۳۰ هزار دانشجوی خارجی در کشور استرالیا مشغول تحصیل بوده‌اند.

از دلایل محبوبیت تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا می‌توان این موارد را برشمرد:
 • اغلب دانشگاه‌های استرالیا، انگلیسی زبان هستند
 • کیفیت آموزش و استانداردهای آموزشی در این کشور بسیار بالاست
 • ارزان بودن به نسبت کیفیت آموزش و همچنین امن بودن این کشور از لحاظ جرم و جنایت هم می‌تواند از دیگر دلایل محبوبیت تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا باشد.

مطابق با آمارها، بیش از ۱۲۰ هزار نفر ایرانی در کشور استرالیا مشغول زندگی هستند، همچنین بیش از ۳ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های استرالیا مشغول تحصیل هستند.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال