موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

ایالت برمن آلمان

ایالت برمن آلمان (Bremen) یکی از کوچکترین و کم‌جمعیت‌ترین ایالت‌های آلمان است که در شمال غربی این کشور واقع شده است. این ایالت تنها از دو شهر غیرهمجوار به نام‌های برمن و برمرهافن (Bremerhaven) تشکیل شده که شهر برمن، مرکز ایالت برمن بوده و هر دوی این شهرها بر روی رودخانه وزر (Weser) واقع شده‌اند.

شهر برمرهافن که با نام بندر برمن نیز شناخته می‌شود در دهانه رود وزر قرار گرفته و به دریای شمال دسترسی دارد. هر دو شهر ایالت برمن به‌طور کامل توسط ایالت همسایه خود، یعنی نیدرزاکسن (Niedersachsen) احاطه شده‌اند. اگرچه که ایالت برمن با 419 کیلومتر مربع مساحت و 680,130 نفر جمعیت به‌عنوان یکی از کوچکترین ایالت‌های فدرال کشور آلمان شناخته می‌شود، اما از نظر اقتصادی اهمیت زیادی برای این کشور دارد.

نامبرمن (Bremen)
پرچمپرچم ایالت برمن آلمان
مرکزبرمن
جمعیت680,130 نفر
مساحت419.38 کیلومتر مربع
شعارداخل و خارج از کشور، ریسک کنید و برنده شوید (Outside and in, risk it and win)
زبانآلمانی
مهم‌ترین شهرهابرمن و برمرهافن
آب‌و‌هوااقیانوسی
منطقه زمانیUTC+1
وزیرآندریاس بوونشولته
وب سایت

در ادامه‌ قصد داریم توضیحات بیشتری را درباره استان برمن آلمان ارائه دهیم، پس به خواندن این مطلب ادامه دهید تا با آب‌و‌هوا، زندگی و فرهنگ، وضعیت اقتصادی و بازار کار و مهاجرت به برمن آشنا شوید. در تصویر زیر نیز می‌توانید نقشه ایالت برمن را مشاهده کنید.

نقشه ایالت برمن

مهم‌ترین شهرهای ایالت برمن

همان طور که گفتیم ایالت برمن آلمان از دو شهر برمن و برمرهافن تشکیل شده است:

  • برمن

شهر برمن در فاصله 60 کیلومتری از دهانه رود وزر واقع شده است و بزرگترین شهری است که بر روی این رود قرار گرفته است. برمن به‌عنوان یک شهر طبقه کارگر (working-class city) شهرت دارد و شرکت‌های چند ملیتی و مراکز تولید بسیار زیادی در آن تأسیس شده‌اند.

  • برمرهافن

برمرهافن، یک شهر بندری در دهانه رودخانه وزر بوده که توسط ایالت نیدرزاکسن محاصره شده است. اگرچه که برمرهافن شهری نسبتاً جدید است، اما به‌عنوان یک بندر تجاری، سابقه‌ای طولانی دارد و امروزه به یکی از مهم‌ترین بنادر آلمان تبدیل شده که نقش مهمی را در تجارت آلمان ایفا می‌کند. بندر برمرهاون شانزدهمین بندر بزرگ کانتینری جهان و چهارمین بندر بزرگ اروپا است.

آب‌و‌هوای ایالت برمن

ایالت برمن آلمان به‌دلیل نزدیکی به سواحل دریای شمال، در معرض توده‌های هوای معتدل دریایی قرار دارد و به همین دلیل از آب‌و‌هوای اقیانوسی معتدلی برخوردار است. تابستان‌های برمن، نیمه ابری و ملایم بوده و زمستان‌هایش عمدتاً ابری، بسیار سرد و بادخیز هستند. ماه‌های گرم سال در برمن حدود 3 ماه هستند که از اوایل ژوئن آغاز شده و تا اوایل سپتامبر ادامه دارند.

گرم‌ترین ماه سال در برمن، ماه جولای است که حداکثر دمای آن به 22 درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای آن به 13 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. ماه‌های سرد سال هم حدود 4 ماه هستند که از اواسط نوامبر آغاز شده و تا اوایل مارس ادامه دارند. سردترین ماه سال در برمن، ماه ژانویه است که حداقل دمای آن به 1- درجه و حداکثر دمای آن به 4 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

آب‌و‌هوای ایالت برمن

گرم‌ترین ماه در ایالت برمن آلمان، جولای و سردترین ماه، ژانویه است.

زندگی و فرهنگ ایالت برمن

ایالت برمن دارای طیف وسیعی از فعالیت‌های تفریحی است که تقریباً برای همه افراد مناسب است، پس بسیار بعید است که در این ایالت حوصله‌تان سر برود! برمن یک مرکز فرهنگی و اقتصادی است که به تاریخ طولانی خود شهرت دارد. شهر برمن که در امتداد رودخانه وزر قرار دارد، یکی از زیباترین شهرهای تاریخی کشور آلمان محسوب می‌شود.

ایالت برمن ده‌ها مکان تاریخی، موزه، پارک‌ عمومی، دانشگاه‌ و شرکت‌ چند ملیتی را در خود جای داده است و یک مکان چند بُعدی است که در آن هر کسی می‌تواند چیزی مطابق با سلیقه خود بیابد. همچنین پارک‌هایی که در سرتاسر برمن واقع شده‌اند، محیط آرامش‌بخشی را برای ساکنان این ایالتِ پرجنب‌و‌جوش فراهم می‌کنند.

زندگی در ایالت برمن آلمان

ایالت برمن آلمان دارای ده‌ها موزه و پارک عمومی بوده که کاملا مطابق با سلیقه همه افراد است.

اقتصاد و بازار کار استان برمن آلمان

اقتصاد ایالت برمن آلمان بر بخش‌های مربوط به فناوری‌های پیشرفته مانند هوافضا و صنعت هواپیمایی، تولید خودرو، خدمات دریایی و لجستیکی و توسعه زیرساخت‌های آموزشی و تجاری برای شرکت‌های علمی و دیجیتالی جدید، متمرکز شده است. صنایع مهم ایالت برمن عبارت‌اند از: مهندسی خودرو، مراقبت‌های بهداشتی، مهندسی هوافضا، لجستیک و بندر، کشتی‌سازی، انرژی بادی، صنایع غذایی، اطلاعات و ارتباطات.

اقتصاد این ایالت منعکس‌کننده پیوند تاریخی آن با کشتی‌رانی و تجارت خارجی است. تأسیسات بندری برمن و برمرهافن، جزو بنادر آزاد هستند که به‌موجب آن، کالاهای وارداتی بدون محدودیت زمانی و بدون تشریفات گمرکی، قابل‌حمل و نگهداری هستند. ناوگان تجاری برمن شامل صدها کشتی دریایی و تعداد زیادی کشتی حمل بار است و شرکت‌های کشتی‌رانی و شرکت‌های بین‌المللی متعددی در این ایالت مستقر هستند که کار واردات و صادرات را انجام می‌دهند.

استان برمن آلمان، فولاد موردنیاز خود برای صنعت کشتی‌سازی‌اش را از کارخانه‌های فولادسازی موجود در داخل خود استان تأمین می‌کند. علاوه بر این، صنایع ماشین‌سازی این ایالت نیز در ساخت موتورها و تجهیزات برای کشتی‌ها، کامیون‌ها و ساخت ماشین‌آلات برای صنایع مختلف، تخصص دارند. صنعت برق این ایالت، از تولید تجهیزات صنعتی گرفته تا دستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی و تجهیزات الکترونیکی مدرن را شامل می‌شود.

اقتصاد ایالت برمن آلمان

اقتصاد استان برمن آلمان از طریق کشتی‌رانی و واردات بدون محدودیت زمانی، فراهم می‌شود.

هزینه زندگی در برمن آلمان

هزینه زندگی برمن، 5 درصد کمتر از میانگین ملی است. هزینه زندگی در هر منطقه می‌تواند بر اساس عواملی مانند شغل، متوسط ​​حقوق و بازار املاک و مستغلات آن منطقه متفاوت باشد. خلاصه‌ای از هزینه‌های زندگی در برمن آلمان عبارت‌اند از:

  • هزینه تخمینی خانواده چهار نفره ماهانه 2742.26 دلار (2732.47 یورو) بدون در نظر گرفتن اجاره است.
  • هزینه‌های ماهانه یک نفر بدون در نظر گرفتن اجاره، 798.67 دلار (795.81 یورو) تخمین زده می‌شود.

مهاجرت به ایالت برمن آلمان

ایالت برمن یک قطب اقتصادی و فرهنگی قابل‌توجه برای کشور آلمان به شمار می‌رود و همین باعث شده که بسیاری از شرکت‌های چندملیتی، در برمن مستقر شوند تا از موقعیت خوب آن استفاده کنند. حضور این شرکت‌های چند میلتی در برمن، شهرهای آن را به «شهر طبقه کارگر» تبدیل کرده است.

این شهر نه تنها بسیار پرجنب‌وجوش و فعال است، بلکه به خوبی با سایر نقاط کشور ارتباط دارد. بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند و می‌خواهند با خانواده خود در این کشور مستقر شوند، فضای خانوادگی و دوستانه این ایالت را به سایر شهرهای آلمان ترجیح می‌دهند.


اجاره‌ها در برمن نسبت به سایر شهرهای آلمان ارزان‌تر است و این هم یک گزینه مثبت برای مهاجران محسوب می‌شود.

البته این ایالت در سال‌های گذشته تعداد زیادی از مهاجران را به خود پذیرفته است و افزایش جمعیتش باعث شده که نرخ بیکاری‌اش، کمی بیشتر از نرخ بیکاری در سایر ایالت‌های آلمان باشد.

سخن پایانی

درباره ایالت برمن آلمان باید گفت که، یکی از کوچکترین و کم‌جمعیت‌ترین ایالت‌های آلمان است که در شمال غربی این کشور واقع شده است. این ایالت از دو شهر غیرهمجوار به نام‌های برمن و برمرهافن تشکیل شده که شهر برمن، مرکز ایالت برمن بوده و هر دوی این شهرها بر روی رودخانه وزر واقع شده‌اند. .

اقتصاد ایالت برمن آلمان بر صنعت هوافضا و صنعت هواپیمایی، تولید خودرو، خدمات دریایی و لجستیکی و توسعه زیرساخت‌های آموزشی و تجاری برای شرکت‌های علمی و دیجیتالی جدید، متمرکز شده و آن را به یک قطب اقتصادی برای کشور آلمان تبدیل کرده است.

همین باعث شده که بسیاری از شرکت‌های چندملیتی، در برمن مستقر شوند تا از موقعیت خوب آن استفاده کنند و حضور این شرکت‌های چند میلتی در برمن، شهرهای این ایالت را به «شهر طبقه کارگر» تبدیل کرده و باعث شده که مهاجران زیادی، ایالت برمن را برای زندگی در آلمان انتخاب کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در این کشور، مطلب زیر را مطالعه کنید:

حتما بخوانید:
زندگی در آلمان

سوالات متداول

برمن در شمال غربی کشور آلمان و بر روی رود وِزِر واقع شده است.

ایالت برمن یک قطب اقتصادی و فرهنگی مهم برای کشور آلمان به شمار می‌رود و همین باعث شده که بسیاری از شرکت‌های چندملیتی در آن مستقر شوند و بدین ترتیب مهاجران زیادی به آن جذب شده‌اند تا از فرصت‌های شغلی آن بهره‌مند شوند.

استان برمن آلمان، دارای آب‌و‌هوای اقیانوسی و معتدل است.

اقتصاد ایالت برمن آلمان بر هوافضا و صنعت هواپیمایی، تولید خودرو، خدمات دریایی و لجستیکی و توسعه زیرساخت‌های آموزشی و تجاری برای شرکت‌های علمی و دیجیتالی جدید، متمرکز شده است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال