موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

درباره آلمان

آلمان (Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری در اروپای مرکزی است. این کشور دومین کشور پرجمعیت اروپا پس از روسیه و پرجمعیت‌ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است. کشور آلمان بین دریای بالتیک در شمال و رشته کوه‌های آلپ در جنوب قرار گرفته است.

کشور آلمان به «کشور شاعران و متفکران» (Country of poets and thinkers) شناخته می‌شود. از لحاظ موقعیتی آلمان با 9 کشور دیگر همسایه است. از شمال با دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب هم‌جوار فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند است. پایتخت این کشور برلین (Berlin)، مرکز مالی آن فرانکفورت (Frankfurt) و بزرگ‌ترین منطقه شهری این کشور منطقه روهر (Ruhr Region) است.

در این مطلب پارسی کانادا، اطلاعاتی درباره آلمان ارائه شده تا بیشتر با این کشور آشنا شویم. در ابتدا با اطلاعات کلی این کشور آشنا می‌شویم:

نامآلمان (Germany)
پرچمپرچم آلمان
پایتختبرلین (Berlin)
نام رسمیجمهوری پارلمانی فدرال (Federal Republic of Germany)
معنای الماننامگذاری توسط رومی‌ها; ژرمنیا که از واژه Gaulish یا Celtic به معنای «همسایگان» گرفته شده است
زبان های رسمیآلمانی | انگلیسی | فرانسوی
سیستم حکومتیفدرال پارلمانی | صدراعظم
جمعیت (تا سال 2021)حدود 84.1 میلیون نفر
مساحت357,022 کیلومتر مربع
آب و هواچهار فصل
رئیس دولت (رئیس جمهور)فرانک والتر اشتاین مایر (Frank-Walter Steinmeier)
صدر اعظماولاف شولتز (Olaf Scholz)
دینمسیحیت
واحد پولیورو
تعداد ایالت16
شاخص امید به زندگی (OECD)81.4 سال
دامنه اینترنتی TLDde.
منطقه زمانیUTC +1, UTC +2
پیش شماره49+

نقشه آلمان

ایالت های آلمان

جمهوری فدرال آلمان همان‌طور که از نامش پیداست یک کشور فدرال است. (حکومت فدرال نوعی حکومت است که شامل ترکیبی از دولت‌های مستقل ایالتی است و یک دولت مرکزی که توسط مردم همه ایالت‌ها انتخاب می‌شود.)

کشور آلمان به‌عنوان یک جمهوری فدرال، از 16 ایالت تشکیل‌شده که هر دولت ایالتی تا حدی وظایف ایالتی خود را بر عهده می‌گیرد. این ایالت‌ها هرکدام فرهنگ، ویژگی‌ها و چشم انداز منحصر به فرد خود را دارند.

ایالتمرکزپرچم
بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg)اشتوتگارت (Stuttgart)پرچم بادن وورتمبرگ آلمان
بایرن (Bayern)مونیخ (Munich)پرچم استان باواریا آلمان
براندنبورگ (Brandenburg)پوتسدام (Potsdam)پرچم براندنبورگ آلمان
برلین (Berlin)برلین (Berlin)پرچم برلین آلمان
برمن (Bremen)برمن (Bremen)پرچم استان برمن آلمان
تورینگن (Thüringen)ارفورت (Erfurt)پرچم تورینگن آلمان
راینلاند-فالتز (Rhineland-Palatinate)ماینز (Mainz) پرچم راینلاند-فالتز
زارلاند (Saarland)زاربروکن (Saarbrücken)پرچم زارلاند آلمان
زاکسن (Sachsen )درسدن (Dresden)پرچم زاکسن آلمان
زاکسن-آنهالت (Sachsen-Anhalt)ماگدبورگ (Magdeburg)پرچم زاکسن آنهالت آلمان
شلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)کیل (Kiel)پرچم شلسویگ-هولشتاین
مکلنبورگ-فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)شورین (Chorin)پرچم مکلنبورگ-فورپومرن
نوردراین-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)دوسلدورف (Düsseldorf)پرچم نوردراین-وستفالن
نیدرزاکسن (Niedersachsen)هانوفر (Hannover)پرچم نیدرزاکسن آلمان
هامبورگ (Hamburg)هامبورگ (Hamburg)پرچم هامبورگ آلمان
هسن (Hessen )ویسبادن (Wiesbaden)پرچم هسن آلمان

اطلاعات بیشتر درباره این ایالت‌ها را در مطلب ایالت های آلمان بخوانید.

مهم‌ترین شهرهای آلمان

آلمان 3 شهر با جمعیت بیش از یک میلیون نفر دارد. بزرگترین شهر آلمان و پایتخت این کشور در ایالت برلین (Berlin) است که تقریبا 3.6 میلیون نفر جمعیت دارد. هامبورگ (Hamburg)، مونیخ (München) و کلن (Köln) به ترتیب دیگر شهرهای بزرگ کشور آلمان هستند.

  • بایرن (Bayern)
  • هامبورگ (Hamburg)
  • مونیخ (Munich)
  • کلن (Cologne)

آب و هوای آلمان

آلمان یک کشور چهار فصل است که آب‌وهوای معتدلی در سراسر کشور با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد. در این کشور به ندرت دوره‌های طولانی یخبندان یا برف دیده می‌شود. شهرهای ساحل شمالی در زمستان سردترین دما در کشور آلمان را دارند.

در مناطقی آب و هوا خنک یا معتدل با بادهای غربی همراه است. در طول سال باران می‌بارد. دمای هوا گاهی اوقات به 10- درجه سانتیگراد در زمستان و 35 درجه سانتیگراد در ماه‌های تابستان می‌رسد. فرانکفورت در تابستان گرم‌ترین شهر آلمان است. آفتابی‌ترین شهرهای آلمان لزوماً گرم‌ترین شهرها نیستند. در واقع، شهرهایی که بالاترین میانگین دما را دارند در ایالت‌های غربی و محروم از آفتاب واقع شده‌اند.  آب و هوای آلمان را در این مقاله می‌توانید کامل مطالعه کنید.

دین مردم آلمان

دین غالب مردم آلمان مسیحیت است. از طرفی در میان دین‌های اقلیت، اسلام بزرگ‌ترین دین است. البته ادیان دیگری هم وجود دارند که حدود %4-3 از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

درصد جمعیت مسیحیان در آلمان
کاتولیک رومی (%29.9)پروتستان (%29.8)ارتدکس (%1.3)

ادیان دیگری که در کشور آلمان شامل:

  • یهودیت
  • بودیسم
  • هندوئیسم

فرهنگ در آلمان

آلمان به‌عنوان یک کشور با تاریخ طولانی و غنی شناخته‌شده است. تاریخی که در طول 1000 سال گذشته این کشور را در خط مقدم اندیشه، سیاست و هنر اروپا قرار داده است. این تاریخ با ادبیات، هنر، فلسفه، منطق، عقل و البته عشق ترکیب‌ شده است.

اقتصاد در آلمان

اقتصاد آلمان یک اقتصاد بسیار توسعه‌یافته است. این کشور دارای بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ ازنظر تولید ناخالص داخلی در جهان است. اقتصاد آلمان از روند رشد آهسته خود خارج ‌شده و نسبت به گذشته رشد 3.05 درصد در تولید ناخالص داخلی داشته است.

آلمان یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان در زمینه خودرو و قطعات خودرو، صنایع شیمیایی، صنایع برق و دارو است و بیشترین مبادلات را با کشورهای بزرگ به‌ویژه آمریکا، فرانسه، چین و هلند دارد.

این رشد اقتصادی و وجود صنایع بزرگ در آلمان زمینه را برای حضور متخصصان و کارگران خارجی فراهم کرده است.

مهم‌ترین شهرهای اقتصادی آلمان

رتبهشهرتولید ناخالص داخلی سرانه به یورو
1برلین40,105
2هامبورگ64,771
3مونیخ79,690
4فرانکفورت94,190

دیدنی های کشور آلمان

دیدنی‌های آلمان در زمینه تاریخ، فرهنگ و زیبایی‌های طبیعی هستند. این دیدنی‌ها به بهترین شکل ماهیت یک سفر جذاب به آلمان را توصیف می‌کنند. وجود شهرهای تاریخی همراه با جنگل‌ و کوه‌، بازدیدکنندگان را هیجان‌زده می‌کند. کسانی که به آلمان سفر می‌کنند:

  • اگر مایل به دیدن مناظر زیبا و تجربه هنر هستند، باید به مناطق شهری مانند مونیخ، فرانکفورت یا هامبورگ بروند.
  • اگر که به دنبال فعالیت‌های تفریحی هستند، باید بازدید از مکان‌هایی مانند آلپ باواریا، جنگل سیاه یا دره راین را در نظر بگیرند.

برای آشنایی بیشتر با این جاذبه‎‌ها، مطلب دیدنی‌ های گردشگری آلمان را مطالعه کنید.

زندگی در آلمان

مشاغل و حقوق خوب، محیطی پاک، نرخ پایین جرم و جنایت، اوقات فراغت زیاد و جاذبه‌های فرهنگی، حمل و نقل عمومی خوب مواردی هستند که آلمان را برای خارجی‌ها جذاب می‌کند.

مردم به دلایل زیادی به آلمان مهاجرت می‌کنند، اما احتمالاً مهم‌ترین این موارد سیستم اقتصادی و رفاهی قوی است. برای آشنایی با زندگی در آلمان راهنمای جامع زندگی در آلمان را مطالعه کنید.

کار در آلمان

همان‌طور که در بخش قبلی دیدیم اقتصاد آلمان بسیار پیشرفته و رو به رشد است. در سال‌های اخیر تقاضا برای کار آلمان افزایش یافته است. راحتی اخذ ویزا در کنار جایگاه‌های شغلی متفاوتی که دارد جذابیت این کشور را برای مهاجران بالا برده است. در این مقاله ما کار در آلمان، قوانین و شرایط کار در کشورآلمان را به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

مهاجرت به آلمان

امروزه، کشور آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجران در جهان است. حدود 26 درصد از جمعیت 83 میلیونی این کشور مهاجر هستند و بر اساس اطلاعات وزرات امور خارجه ایران، درسال 2021 تقریبا 319 هزار نفر از این جمعیت ایرانی هستند. برای مهاجرت به آلمان روش‌های مختلفی وجود دارد که در زیر می‌توانید با مهم‌ترین روش‌های آشنا شوید:

سوالات متداول:

پایتخت کشور آلمان برلین است که بزرگترین شهر اقتصادی هم محسوب می شود. مهمترین شهرهای آلمان صنعتی ترین و بزرگترین شهرها هستند که به ترتیب شامل هامبورگ، مونیخ و کلن هستند.

تقسیم بندی کشور آلمان بر اساس ایالت یا state است و آلمان شامل 16 ایالت است.

آلمان یک کشور چهار فصل است با آب و هوای معتدل قاره ای است. در آلمان زمستان ها سرد و تابستان گرم است. دمای هوا در طول تابستان حدود 22- 23 درجه سانتی گرا است و در زمستان میانگین دمایی 0 درجه معمول است.

آلمان یکی از بهترین استانداردهای زندگی را در جهان را دارد. شهرهایی مانند مونیخ، فرانکفورت و دوسلدورف در رده 10 شهر برتر با بهترین کیفیت زندگی در سال 2019 قرار دارند. به طور کلی آلمان کشوری با محیطی تمیز، نرخ جرم و جنایت پایین، اوقات فراغت و جاذبه های فرهنگی فراوان و زیرساخت های توسعه یافته است.

حدود 95 درصد از افراد در کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. زبان های دیگری که جز اقلیت ها در آلمان هستند به ترتیب زبان انگلیسی و فرانسوی اند.

guest
8 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها