موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

منطقه ساحل غربی کانادا

منطقه ساحل غربی یکی از مناطق کانادا است که در امتداد ساحل غربی بریتیش کلمبیا، بین کوه‌های ساحلی در شرق و اقیانوس آرام در غرب کانادا قرار دارد. این منطقه خود شامل هایدا‌گوایی (Haida Gwaii)، جزیره ونکوور (Vancouver Island) و ساحل جنوبی مرکزی است.

منطقه ساحل غربی کانادا (West Coast Region) فقط از یک استان به نام بریتیش کلمبیا (British Columbia) تشکیل شده است که اغلب به آن دروازه اقیانوس آرام کانادا می‌گویند. شهرهای بزرگ این منطقه شامل ویکتوریا (Victoria)، نانایمو (Nanaimo) ، کمپبل ریور (Campbell River)، پورت هاردی (Port Hardy)، بلا کولا (Bella Coola) و ماسِت (Masset) هستند.

نقشه منطقه ساحل غربی کانادا

نقشه این منطقه را می‌توانید در زیر ببینید:

منطقه ساحل غربی کانادا

جغرافیا و تاریخچه منطقه ساحل غربی کانادا

منطقه ساحل غربی کانادا غنی از تاریخ و فرهنگ بومی است که در حال حاضر محل زندگی 56 اقوام اولیه‌های کانادا (First Nation) و دیگر گروه‌های اقوام اولیه‌های کانادا است.

چشم انداز و جغرافیای منطقه ساحل غربی تشکیل شده است از ساحل غربی، کوه‌ها، دره‌ها، جزایر، آبدره‌ها و دریاچه‌ها. رودخانه‌های این منطقه مرطوب‌ترین بخش آن را تشکیل داده‌اند که به دلیل نزدیکی به اقیانوس آرام، تغییرات فصلی ملایمی در دما دارد.

با توجه به مناظر و جغرافیای متنوع ساحل غربی، پوشش گیاهی این منطقه به طور قابل توجهی متفاوت است و دارای جنگل‌های بارانی معتدل، کم ارتفاع یا متوسط و جنگل های آلپی است.

طبیعت ساحل غربی کانادا

آب و هوای ساحل غربی کانادا

سواحل غربی تنها بخشی از کانادا است که میانگین دمای آن حتی در زمستان بالای صفر (0 درجه سانتیگراد یا 32 درجه فارنهایت) باقی می‌ماند و ونکوور تنها شهر بزرگی است که زمستان سردی ندارد.

این منطقه به دلیل جریان هوای گرم و مرطوب اقیانوس آرام، معتدل‌ترین آب و هوا را دارد و به ندرت دمای آن به زیر صفر می‌رسد. در طول فصل زمستان دمای هوا در بیشتر نقاط کانادا در طول روز و شب زیر صفر است.

فعالیت های اقتصادی و تفریحی منطقه ساحل غربی

عمده فعالیت‌های منطقه ساحل غربی کانادا شامل جنگلداری، کشاورزی و شیلات‌داری است. سایرفعالیت‌های تفریحی مانند ماهیگیری، شکار، کمپینگ، پیاده روی، دوچرخه سواری و قایق سواری نیز در این منطقه انجام می‌شود.

در سال های اخیر، آبزی‌پروری، توسعه گاز طبیعی مایع، توسعه مسکونی، گردشگری، حمل و نقل دریایی و فعالیت های تفریحی در منطقه افزایش یافته است.

جمع بندی

ساحل غربی کانادا (West Coast) یکی از مناطق اصلی کانادا است که در دل آن استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. ونکوور و ویکتوریا دو شهر بزرگ در این منطقه هستند. از آنجایی که ساحل غربی بین کوه‌های ساحلی در شرق و اقیانوس آرام در غرب کانادا واقع شده است اغلب به آن دروازه اقیانوس آرام می‌گویند.

سوالات متداول:

ساحل غربی کانادا منطقه چسبیده به اقیانوس آرام است و در غرب کانادا واقع شده است.

بریتیش کلمبیا تنها استان موجود در ساحل غربی است.

شهرهای بزرگ منطقه ساحل غربی شامل ویکتوریا (Victoria)، ونکوور نانایمو (Nanaimo) ، کمپبل ریور (Campbell River)، پورت هاردی (Port Hardy)، بلا کولا (Bella Coola) و ماسِت (Masset) هستند.

 

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال