موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

فرم EOI استرالیا

اگر یک نیروی کار ماهر هستید و قصد جدی برای مهاجرت به استرالیا را دارید، بعد از ارزیابی شدن از سوی سازمان مورد نظر و کسب نمره حدنصاب در سیستم امتیازبندی استرالیا، لازم است در سایت SkillSelect، فرم EOI را پر کرده و همراه با مدارک موردنیاز به اداره ارزیابی این کشور ارسال کنید.

فرم EOI مخفف Expression Of Interest به معنی ابراز تمایل برای اخذ ویزای استرالیا است که متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید آن را  پر کنند.

در ادامه به بررسی این فرم، نحوه پر کردن آن و هر نکته‌ای که لازم است بدانید پرداخته‌ایم. بنابرین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و اگر سؤالی در ذهن داشتید که پاسخش را پیدا نکردید، قسمت کامنت‌ها برای شماست. سؤال بپرسید و پاسخ روشن و دقیق تحویل بگیرید!

فرم expression of interest (EOI) استرالیا

اگر یک کارگر ماهر هستید که می‌خواهید به استرالیا مهاجرت کنید، از سایت SkillSelect برای پر کردم فرم ابراز تمایل (EOI) استفاده کنید.

برای مهاجرت به کشور استرالیا ویزاهای مختلفی وجود دارد. اما همه این ویزاها نیاز به فرم EOI ندارد. تنها ویزاهایی که بر اساس امتیازبندی و رتبه‌بندی شرکت کنندگان صادر می‌شوند، به فرم EOI احتیاج دارند.

با شناخت کامل این ویزاها می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین نوع ویزا را برای مهاجرت به کشور استرالیا انتخاب نمایید. در ادامه به معرفی این ویزاها می‌پردازیم.

کدام ویزاهای استرالیا نیاز به ثبت فرم EOI دارد؟

ویزاهایی که لازم است از سایت SkillSelect، فرم ابراز علاقه (EOI) را پر کنید و تمایل خود را برای اقامت در این کشور اعلام کنید، عبارت‌اند از:

اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید و به‌دنبال دریافت تأییدیه از سوی سازمان ارزیابی مدارک استرالیا هستید، باید مراحل و چگونگی پر کردن فرم EOI را بدانید.

قبل از پرداختن به مراحل پرکردن فرم EOI استرالیا، در صورتی که می‌خواهید بیشتر در مورد مهاجرت به این کشور بدانید، مطلب مهاجرت به استرالیا را مطالعه کنید. در ادامه نحوه پر کردن این فرم را توضیح داده‌ایم.

مراحل و نحوه پر کردن فرم EOI استرالیا

تکمیل صحیح فرم ای او آی استرالیا اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که بر اساس مشخصات داخل آن رتبه‌بندی می‌شوید. پس هر چقدر این اطلاعات بهتر و دقیق‌تر باشد شانس شما برای دریافت دعوت‌نامه افزایش می‌یابد.

برای پر کردن این فرم، ابتدا باید وارد سایت Skillselect شوید و یک فرم ای او آی برای خود ایجاد کنید. سپس باید اطلاعات شخصی و موردنیاز را در کادرهای مربوط وارد کنید. این مشخصات شامل موارد زیر هستند:

 • نام و نام خانوادگی
 • کشور محل تولد
 • تاریخ تولد
 • جنسیت
 • مشخصات گذرنامه
 • تابعیت
 • محل سکونت
 • وضعیت رابطه

نکته: پس از ثبت اطلاعات خواسته شده باید یک حساب کاربری با ایمیل معتبر داخل سایت بسازید.

مرحله دوم: وارد سایت شوید

اکنون باید با استفاده از ایمیل و رمز عبور خود وارد سایت اسکیل سلکت شوید. در هر بخش اطلاعات را به‌صورت کامل و دقیق وارد نمایید. هر زمان که اطلاعات شما نیاز به به‌روزرسانی داشت می‌توانید به سایت مراجعه کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید.

مرحله سوم: نوع ویزای خود را انتخاب کنید

در مرحله بعدی شما باید نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که شما می‌توانید بیش از یک نوع ویزا را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم: میزان مهارت در زبان انگلیسی را وارد کنید

در قدم بعدی از شما خواسته می‌شود که سطح زبان انگلیسی خود را مشخص کنید. برای این کار می‌توانید مدرک زبان انگلیسی، تاریخ اخذ مدرک، شماره مرجع و نمره آزمون نهایی را وارد کنید.

مرحله پنجم: جزئیات تحصیلی خود را وارد کنید

در این بخش باید تمام اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی و مدارک خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر هستند:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • نام مؤسسه
 • تاریخ شروع و پایان تحصیل
 • کشور مؤسسه

مرحله ششم: مهارت‌های خود را ثبت کنید

در این بخش لازم است میزان و نوع مهارت‌های خود را شرح دهید. برای این کار باید اطلاعات زیر را وارد نمایید:

 • نام شغلی
 • نام مرجعی که در آن آموزش دیده‌اید
 • سابقه و میزان مهارت
 • تاریخ دریافت مدرک ارزیابی مهارت

مرحله هفتم: سابقه اشتغال خود را بنویسید

در این بخش باید سابقه اشتغال خود در ده سال گذشته را وارد کنید تا توسط سازمان امتیازبندی استرالیا بررسی شود. تمام اطلاعات موردنیاز از جمله موقعیت شغلی، نام کارفرما، کشور، تاریخ شروع و پایان کار و… را بنویسید. برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم امتیازبندی و نحوه امتیازدهی متقاضیان برای مهاجرت، مطلب امتیازبندی مهاجرت به استرالیا را مطالعه کنید.

مرحله هشتم: اطلاعات را بررسی کنید

در این بخش باید تمام اطلاعات وارد شده طی بخش‌های قبلی را به‌طور دقیق چک کنید تا کاملا صحیح درج شده باشند. اگر نیاز به اصلاح بود، به صفحه قبلی برگردید و اطلاعات را تغییر دهید، در غیر این صورت اطلاعات خود را تأیید کرده و روی گزینه ارسال کلیک کنید.

مرحله نهم: فرم EOI خود را دانلود کنید

پس از تکمیل مراحل ذکر شده شما می‌توانید فرم ثبت شده را به‌صورت فایل PDF از سایت SkillSelect دانلود و ذخیره نمایید.


دقت داشته باشید که نباید اطلاعات نادرست و گمراه کننده داخل فرم ثبت کنید، چون ممکن است منجر به رد شدن درخواست شود.

 بعد از ثبت فرم ابراز تمایل به مهاجرت استرالیا (EOI)

بعد از ثبت فرم ای او آی باید در صورت هرگونه تغییر در شرایط زندگی خود، اطلاعات فرم را تغییر دهید. شما باید منتظر امتیازبندی و رتبه‌بندی خود از سمت سازمان ارزیابی مدارک استرالیا باشید. اگر شما جزو واجدین شرایط برای مهاجرت به استرالیا قرار بگیرید با شما تماس گرفته می‌شود.

دعوتنامه بعد از ثبت فرم EOI

اگر برای درخواست ویزا دعوت شدید، دعوتنامه‌ای از SkillSelect دریافت خواهید کرد. پس از آن، 60 روز از تاریخ دعوت فرصت دارید تا قبل از انقضای آن، درخواست ویزای معتبر را به‌صورت آنلاین ارائه دهید. درخواست‌هایی که خارج از این بازه زمانی دریافت می‌شوند معتبر نخواهند بود و قبل از واجد شرایط بودن برای درخواست، باید منتظر دعوت‌نامه دیگری باشید.

سیستم درخواست ویزای آنلاین از اطلاعات EOI شما استفاده می‌کند، بنابراین نیازی به وارد کردن مجدد برخی از اطلاعاتی که قبلا ارائه شده است، ندارید.

به روز رسانی فرم EOI استرالیا

فرم EOI استرالیا شما به‌مدت دو سال ذخیره می‌شود. لذا اگر شرایط شما تغییر کند به‌راحتی می‌توانید جزئیات آن را تغییر داده و به‌روزرسانی کنید. به‌عنوان مثال در صورتی که دچار تغییرات زیر شوید می‌توانید EOI خود را بروز کنید:

 • تجربه کاری جدیدی به دست آورده باشید
 • مدرک تحصیلی شما ارتقا پیدا کند
 • زبان انگلیسی شما تفویت شده باشد
 • اعضای خانواده شما دچار تغییر شده باشدنکته: به‌روزرسانی مشخصات این فرم می‌تواند رتبه و امتیاز را بهبود ببخشید و شانس خود را برای دریافت دعوت‌نامه از سوی اداره ارزیابی استرالیا افزایش دهید.

پردازش فرم EOI چقدر طول می‌کشد؟

expression of interest، فرآیندی مهم و سرنوشت‌ساز برای افرادی است که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند. این فرم پس از پر شدن توسط مؤسسه اسکیل سلکت دریافت شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

هر 30 روز اطلاعات شرکت کنندگان بررسی می‌شود و کسانی که واجد شرایط هستند برای دریافت ویزا انتخاب می‌شوند. اگر جزو لیست برندگان قرار نگرفتید می‌توانید اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنید تا شانس دریافت دعوت‌نامه را افزایش دهید.

مدت اعتبار فرم EOI استرالیا چقدر است؟

پس از این که فرم EOI استرالیا را ثبت کردید، فرم شما داخل سایت Skillselect ذخیره شده و به مدت 2 سال معتبر خواهد بود. حتی اگر فرم ای او آی را ناقص پر کنید، اطلاعات شما به مدت دو سال ذخیره می‌شوند اما در بین افرادی که شانس دریافت دعوت‌نامه دارند قرار نخواهید گرفت.

سخن پایانی

در این مقاله بررسی کردیم که فرم EOI استرالیا چیست و چه نقشی در تسریع فرآیند مهاجرت به کشور استرالیا دارد. البته این بدین معنا نیست که همه افرادی که این فرم را پر می‌کنند حتما شانس مهاجرت به این کشور را خواهند داشت. نه اصلا چنین نیست، چرا که افراد زیادی برای این کار داوطلب می‌شوند و سازمان ارزیابی کشور استرالیا بر اساس یک سری فاکتورها، داوطلبان را رتبه‌بندی کرده و به آن‌ها امتیاز می‌دهد.

اگر شرایط شما برای مهاجرت مساعد باشد، می‌توانید مجوز لازم برای دریافت ویزا و اقامت کاری در استرالیا را به دست آورید. پس باید فرم ابراز تمایل به مهاجرت استرالیا (ٍEOI) را جدی بگیرید و آن را با اطلاعات دقیق و کامل پر کنید. اطلاعات بیشتر درباره سازمان ارزیابی مدارک استرالیا را در مطلب زیر مطالعه کنید:

سوالات متداول

فرم ابراز تمایل به مهاجرت استرالیا (EOI) دارای اعتبار 2 ساله است و اگر شرایط شما در طی این زمان تعیین شده تغییر کند، می‌توانید فرم را ویرایش و به‌روزرسانی کنید.

تکمیل فرم EOI استرالیا برای دریافت ویزاهایی که بر اساس رتبه‌بندی و امتیازدهی امکان‌پذیر هستند لازم است.

پس از تکمیل فرم ابراز تمایل به مهاجرت استرالیا (EOI) و ارسال آن، اطلاعات شما بررسی شده و در صورت تأیید با مهاجرت شما به استرالیا موافقت می‌شود.

ثبت‌نام برای فرم ای او آی استرالیا کاملا رایگان است و نیاز نیست هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت کنید.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال