موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

درباره زاکسن-آنهالت

ایالت زاکسن-آنهالت آلمان (Saxony-Anhalt) در آلمان مرکزی (Mitteldeutschland) واقع شده است. این ایالت از شرق با براندنبورگ (Brandenburg)، از جنوب شرقی با زاکسن (Saxony)، از جنوب غربی با تورینگن (Thuringia) و از غرب با نیدرزاکسن (Lower Saxony) همسایه است.

مساحت این ایالت در حدود 20447.7 کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال 2023 به 2087924 میلیون نفر خواهد رسید. بر این اساس استان زاکسن-آنهالت آلمان هشتمین ایالت بزرگ آلمان از نظر مساحت و یازدهمین استان پرجمعیت آن است. مرکز این استان شهر ماگدبورگ (Magdeburg) است. در ادامه این مطلب ایالت زاکسن-انهالت آلمان را با جزئیات بیشتری بررسی می‌کنیم و در مورد ویژگی‌های مختلف آن از قبیل آب‌وهوا، زندگی و فرهنگ، وضعیت اقتصادی و مهاجرتی آن صحبت خواهیم کرد، پس تا انتها همراه ما باشید.

نامزاکسن-آنهالت (Saxony-Anhalt)
پرچمپرچم برلین
مرکزماگدبورگ (Magdeburg)
جمعیت (2022)2،087،924 نفر
شعاراز طبیعت لذت ببرید- در زاکسن-آنهالت آزادانه نفس بکشید (Enjoy nature – breathe freely in Saxony Anhalt)
مساحت891.8 کیلومتر مربع
زبان رسمیآلمانی
مهم‌ترین شهرهاماگدبورگ (Magdeburg)، دسائو (Dessau) و هاله (Halle)
آب‌وهواتابستان‌های راحت و نیمه ابر، زمستان‌های طولانی و بسیار سرد
وزیرراینر هاسلوف (Reiner Haseloff)
منطقه زمانیGTM+1
وبسایتwww.sachsen-anhalt.de

نقشه ایالت زاکسن-آنهالت

شهرهای ایالت زاکسن-آنهالت

زاکسن-آنهالت یکی از ایالت‌های تاریخی آلمان است که در مجموع 16 شهر در آن قرار دارند. با مطالعه مطلب ایالت های آلمان اطلاعات خوبی درباره استان‌های مختلف این کشور به دست می‌آورید. برخی از شهرهای زاکسن آنهالت عبارت‌اند از:

 • ماگدبورگ (Magdeburg): این شهر مرکز استان است و در امتداد رودخانه البه (Elbe) آلمان واقع شده است. امروزه ماگدبورگ مرکز  پردازش مواد غذایی، به‌ویژه تصفیه شکر، آسیاب آرد، فلزکاری و مهندسی است. همچنین صنایع شیمیایی و نساجی در این شهر قابل‌توجه هستند.
 • هاله (Halle): هاله پرجمعیت‌ترین شهر زاکسن آنهالت و شهری قدیمی و غنی از تاریخ  است. هاله مرکز تجاری و صنعتی اصلی آلمان مرکزی است. صنایع مهمی از جمله ماشین سازی، فرآوری مواد غذایی و ساخت وسایل‌نقلیه موتوری در این شهر قرار دارند.
 • ویتنبرگ (Wittenberg): بندر رودخانه ویتنبرگ و موقعیت این شهر به‌عنوان یک راه ارتباطی از طریق راه آهن است که به صنعتی شدن آن کمک می‌کند. تولیدات مهم ویتنبرگ شامل محصولات الکترونیکی، مواد بسته‌بندی و تجهیزات حمل‌ونقل می‌شود.
از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

آب‌وهوای زاکسن-آنهالت

اگر قصد زندگی در آلمان و یا بازدید از هر یک از ایالت‌های آن را دارید لازم است اطلاعاتی درباره آب‌وهوای آن داشته باشید. در استان زاکسن-آنهالت تابستان‌ها راحت، نیمه‌ابری و زمستان‌ها طولانی و بسیار سرد است. در طول زمستان عمدتا آسمان ابری است. در طول سال دما معمولا از 2- تا 24 درجه سانتی‌گراد  متغیر بوده و به‌ندرت دما کمتر از 10- و بیشتر از 31 درجه سانتی‌گراد است. بر اساس امتیاز گردشگران بهترین زمان برای سفر به شهرهای این استان در کشور آلمان،  فصل گرم سال یعنی از اواسط ماه ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

تغیرات دماو آب و هوا در ماههای متفاوت سال در ایالت زاکسن آنهالت

تغیرات دماو آب و هوا در ماههای متفاوت سال در ایالت زاکسن آنهالت

زبان و مذهب مردم در زاکسن-آنهالت

ساکنان ایالت زاکسن-آنهالت آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. البته در این استان گویش‌های منطقه‌ای به زبان زاکسن (Saxony) یا باواریا (Bavaria) نیز وجود دارد. زبان‌های روسی، فرانسوی، اسپانیایی و سایر زبان‌ها نیز معمولا به‌عنوان دومین زبان خارجی (پس از انگلیسی) در دبیرستان‌های این استان تدریس می‌شوند.

طبق گزارش وب‌سایت nationsonline، 19.8 درصد از مردم استان زاکسن-آنهالت آلمان پروتستان، 4 درصد آنها کاتولیک رومی و 75.2 درصد آن‌ها بدون وابستگی مذهبی هستند.

زندگی و فرهنگ مردم زاکسن-آنهالت

ایالت زاکسن-آنهالت یکی از مناطق تاریخی کشور آلمان  و محل تولد و زندگی مارتین لوتر (Martin Luther) رهبر جنبش پروتستان است. اصلاحات از این استان به سراسر دنیا راه پیدا کرد و تا به امروز بر زندگی و آداب و رسوم مردم تاثیر گذاشته است. این ایالت شامل چهار میراث جهانی یونسکو است که عبارت‌اند از: مجتمع ساختمانی باهاوس دسائو (Bauhaus Dessau)، کلیسای دانشگاهی، قلعه و شهر قدیمی کوئدلینبورگ (Quedlinburg)، باغ پادشاهی دسائو-ورلیتز (Dessau-Wörlitz) و کلیسای جامع نائومبورگ (Naumburg).

فرهنگ ایالت زاکسن آنهالت با مکان های تاریخی از جمله کلیساها پیوند خورده است.

فرهنگ ایالت زاکسن آنهالت با مکان‌های تاریخی از جمله کلیساها پیوند خورده است.

اقتصاد و بازار کار زاکسن-آنهالت

ایالت زاکسن-آنهالت آلمان یک منطقه تجاری پویا و سازنده است که به لطف عملکرد خوب نیروی کار، چارچوب اقتصادی مناسب و موقعیت مکانی جذاب، امتیاز بالایی در حوزه اقتصاد کسب کرده است. نزدیکی این استان به بازارهای اروپایی، غربی و شرقی باعث موفقیت بیشتر این استان شده است. شما می‌توانید با دریافت ویزای کار آلمان به این استان مهاجرت کرده و در صنایع متنوعی مشغول به کار شوید.

مهم‌ترین صنایع استان زاکسن آنهالت آلمان خودروسازی، مواد شیمیایی و صنایع غذایی هستند. در بخش شیمیایی، شرکت‌های بزرگی از جمله بایر (Bayer)، توتال (Total) و داوکمیکال (Dow Chemical) در حال فعالیت در حوزه تولید و فرآوری پلیمرها هستند.

اقتصاد ایالت زاکسن آنهالت بر پایه مواد شیمیایی و داروسازی است.

شرکت داروسازی Bayar از بزرگترین شرکت های داروسازی و یک پایه مهم از اقتصاد ایالت زاکسن آنهالت است

مهاجرت به زاکسن-آنهالت

وجود دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها، مراکز تحقیقاتی و همچنین شرکت‌های محلی سرزندگی را در این استان ایجاد کرده است. به‌طور کلی کشور آلمان یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت افراد است. بر اساس گزارش وب‌سایت ugeo.urbistat، در حدود 5.3 درصد از جمعیت این ایالت را مهاجران تشکیل داده‌اند. اگر شما هم دوست دارید به‌ یکی از استان‌های این کشور مهاجرت کنید، مطلب مهاجرت به آلمان را مطالعه کنید.

در این استان خدمات زیادی از طرف سازمان‌های دولتی و خصوصی به مهاجران ارائه می‌شود. زاکسن آنهالت شرایط بسیار خوبی را برای زندگی خانواده‌ها فراهم می‌کند. هزینه کم زندگی، مقرون‌به‌صرفه بودن خرید مسکن، کیفت بالای مراقبت‌های بهداشتی و حمل‌ونقل عالی همگی دلایل خوبی هستند تا این ایالت را برای مهاجرت انتخاب کنید.

کار در زاکسن-آنهالت

شرکت‌ها در زاکسن-آنهالت در حال شکوفایی و نوآوری هستند و از ایده‌های جدید استقبال و حمایت می‌کنند. بر اساس گزارش وب‌سایت sachsen-anhalt، نرخ بیکاری این استان در 15 سال گذشته در حدود 50 درصد کاهش یافته و اکنون به 10 درصد رسیده است. از آنجایی که هرساله تعدادی از شاغلین در زاکسن آنهالت بازنشسته می‌شوند، تعداد مشاغل جذاب پیشنهادی افزایش می‌یابد. امروزه به‌خصوص در شرکت‌های کوچک، فرصت‌های شغلی بسیار خوبی وجود دارد. با مطالعه مطلب کار در آلمان اطلاعات خود را درباره قوانین و اصول کار در کشور آلمان تکمیل کنید.

مشاغل پرتقاضا در این استان عبارت‌اند از:

 • مراقبت از سالمندان
 • مهندسی انرژی
 • فناوری لوله‌کشی، بهداشت، گرمایش و تهویه مطبوع
 • مراقبت‌های بهداشتی، پرستاری، خدمات فوریت‌های پزشکی و مامایی
 • تولید مواد غذایی، کالاهای لوکس و دخانیات
 • مهندسی خودرو، هوافضا و کشتی‌سازی

مهم‌ترین جاهای دیدنی در زاکسن-آنهالت

زاکسن آنهالت دارای تاریخ کهن و مکان‌های دیدنی زیادی است. مهم‌ترین جاهای دیدنی در این استان عبارت‌اند از:

کلیسای نامبئوگ یکی از ممعروفترین جاهای دیدنی در ایالت زاکسن آنهالت است

کلیسای ناومبورگ یکی از معروفترین جاهای دیدنی در ایالت زاکسن آنهالت است

 • کلیسای جامع ناومبورگ (Naumburg)
 • صخره گرانیتی روستراپه (Rosstrappe)
 • پارک شهری روتهورن (Rotehornpark)
 • قلعه رودلسبورگ (Rudelsburg)
 • غارهای شنی ساندوهلن (Sandhöhlen)
از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

"*" indicates required fields

سخن پایانی

همان طور که دیدید در این مطلب درباره ایالت زاکسن-آنهالت آلمان صحبت کردیم. این ایالت در مرکز کشور آلمان قرار دارد و شهرهای ماگدبورگ، دسائو و هاله، معروف‌ترین شهرهای آن هستند. استان زاکسن-آنهالت آلمان تاریخ غنی و مناطق دیدنی جذابی دارد. به‌دلیل موقعیت جغرافیایی این استان فرصت‌های شغلی زیاد و صنایع قابل‌توجهی در آن فعال هستند. اگر علاقه‌مند به مهاجرت به کشور آلمان هستید، مطالعه این مطلب به شما کمک می‌کند تا اطلاعات خوبی درباره ایالت زاکسن-آنهالت آلمان به‌دست آورید.

سوالات متداول

زاکسن-آنهالت در مرکز آلمان واقع شده است و این ایالت از شرق با براندنبورگ، از جنوب شرقی با زاکسن، از جنوب غربی با تورینگن و از غرب با نیدرزاکسن همسایه است.

شهرهای ماگدبورگ، دسائو و هاله مهم‌ترین شهرهای این استان هستند.

در این استان مشاغلی مانند مراقبت از سالمندان، مراقبت‌های بهداشتی، پرستاری، فوریت‌های پزشکی و مامایی، تولید مواد غذایی و غیره پرتقاضا هستند.

عمده‌ترین صنایع استان زاکسن آنهالت آلمان خودروسازی، مواد شیمیایی و صنایع غذایی هستند.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال