موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

اقامت کانادا

با تولد فرزندتان اقامت کانادا را از آن خود کنید | انسان های موفق همواره مسیر متفاوتی از دیگران را در پیش میگیرند، مسیری که می تواند به آن ها کمک کند تا در نهایت به مطلوب و اهداف خود برسند. اما مسیری که هر شخص برای رسیدن به موفقیت در پیش می گیرد بنابر شخصیت، مهارت ها و توانمندی ها و البته علاقمندی های فرد می تواند متفاوت باشد. برای مثال گروهی به دنبال این هستند که با ادامه تحصیل جایگاه اجتماعی خود را ارتقا دهند و یا گروهی به دنبال این هستند که با توسعه کسب و کارشان پیشرفت کنند. توجه داشته باشید که این توسعه و پیشرفت در هر کاری انجام شدنی است. شما می توانید یک مغازه خوار و بار فروشی کوچک داشته باشید و به دنبال این مسئله باشید که با توسعه مغازه خود و تبدیل آن به یک سوپرمارکت بزرگ به کسب و کارتان توسعه دهید. و اما گروهی نیز مهاجرت را برای پیشرفت شخصی شان انتخاب می کنند و به دنبال این هستند که با در نظر گرفتن شرایطی که دارند به کشورهای پیشرفته ای مهاجرت کنند که توسعه شان در کشورهای مذکور قطعی باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال مهاجرت کردن هستید از شما دعوت می شود تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

با تولد فرزندتان اقامت کانادا را از آن خود کنید
با تولد فرزندتان اقامت کانادا را از آن خود کنید

با توجه به تمایل بالای افراد به مهاجرت این روزها شاهد افراد زیادی هستیم که به دنبال انتخاب کشور مقصد برای امر مهاجرت هستند. در حال حاضر کانادا از جمله کشورهایی است که بیش از هر کشور دیگری مورد توجه خاص و عام قرار گرفته است. اگر در این میان انتخاب شما نیز کانادا می باشد در ادامه به معرفی روش های موجود برای مهاجرت به کانادا پرداخته ایم و به آن ها اشاره کوتاهی کرده ایم.

این روزها شاهد افرادی هستیم که در حین بارداری به کانادا می روند تا فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند و این مسئله در بین بازیگران و افراد مهشور بیشتر دیده می شود. اما آیا تولد فرزند در کشور کانادا منتهی به اخذ اقامت این کشور می شود؟ چه ارتباطی بین تولد فرزند در کانادا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد؟

گفتنی است که قوانین ملی کانادا مطابق با قانون اساسی شهروندی این کشور تعریف شده است و این قوانین است که مشخص می‌کند چه کسی شرایط لازم را برای اخذ شهروندی کانادا دارا می باشد. از جمله قوانینی که به آن پرداخته شده است قانون تولد فرزند در این کشور است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

اخذ شهروندی کشور کانادا از طریق تولد فرزند در این کشور مطابق اصل Jus Soli  پایه گذاری شده است. Jus Soli یک عبارت لاتین می باشد و به معنی “حق خاک” می باشد. از این عبارت برای اشاره به شهروندی کودکان سرزمین‌های دیگر استفاده می شود . بدین صورت که اگر کودکی در خاک یک کشور دیگر متولد شود موفق خواهد شد تا ملیت و شهروندی کشور مذکور را به دست آورد.

این عبارت در سال‌ های گذشته بسیار کمرنگ شده و اغلب کشورهایی که روزی این قانون را استفاده می‌ کردند هم اکنون آن را به دست فراموشی سپرده و یا همچون مالتا و هند به طور کلی آن را منسوخ اعلام نموده‌اند، بعضی از کشورها نیز همچون استرالیا، فرانسه، نیوزلند و … این قانون را پذیرفته اند اما شرایطی ویژه برای آن تعیین می کنند، مثلا اعلام می کنند که برای استفاده از این قانون حداقل یکی از والدین فرزند بایستی شهروند قانونی کشورهای مذکور باشد. هم اکنون این قانون “حق خاک” در تولد فرزند تنها در کشورهای نیمکره غربی مثل کانادا و آمریکا به اجرا در می آید.

با تولد فرزندتان اقامت کانادا را از آن خود کنید
با تولد فرزندتان اقامت کانادا را از آن خود کنید

اما نکته قابل توجه این است که در کشور کانادا قوانین به این صورت است که تولد، حق شهروندی را برای کودک مذکور به همراه خواهد داشت. در واقع فرزندی که در خاک کانادا به دنیا می آید فارغ از تابعیت والدین و دلیل اقامت آن ها در خاک این کشور شهروند کانادا محسوب می شوند. این کودک از ابتدای تولد می تواند از تمامی مزایایی که برای شهروندان کانادا وجود دارد بهره مند شود.

این شرایط باعث شده است که افراد زیادی برای تولد فرزندان شان به کشور کانادا مهاجرت می کنند و با تولد فرزندشان در خاک این کشور تا حدی آینده کودک شان را دستخوش تغییرات مثبت می کنند. شاید به همین دلیل است کمه تا حد زیادی ما شاهد افرادی هستیم که به دنبال اخذ ویزای توریستی کانادا هستند. چرا که از این روش و با هدف بتزدید از این کشور وارد کانادا می شوند و کودک خود را در این کشور به دنیا می آورند. اصولا بعد از آن که کودکی در خاک این کشور متولد شد به همراه خانواده‌ به کشور خود برمی‌گردند. شاید چشم انداز این افراد این است که روزی کودک شان بتواند برای زندگی، کار و تحصیل به این کشور بازگردد و البته زندگی جدیدی را در آن کشور برای خود دست و پا کند.

این عمل هیچ گونه منع قانونی برای افراد از سمت دولت کانادا نخواهد داشت و تمامی افراد می‌توانند با استفاده از قانون حق خاک کودک خود را در کانادا به دنیا بیاورند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و یا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و منتظر تماس کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید. کارشناسان ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت آماده هستند که به شما کمک کنند تا در مسیر درستی گام بردارید و در نهایت به خواسته و مطلوب تان دست پیدا کنید.

اما اخذ شهروندی این کشور چه مزایایی را برای افراد به دنبال دارد و چرا باعث می شود که خانواده ها این حجم از سختی را به جان بخرند و مادر راضی می شود که در دوران بارداری خود، درست زمانی که نیاز به استراحت دارد کشور خود را ترک کند و در سفر باشد تا بتواند کودکش را در خاک این کشور به دنیا آورند؟

کودکانی که شهروندی کانادا را داشته باشند هر زمان که در این کشور باشند می توانند از مزایای تحصیل رایگان نهایت استفاده را ببرند و البته خدمات رفاهی و درمانی نیز برای این افراد راگان می باشدو اصولا به عنوان خدمات مادام‌العمر از آن ها یاد می شود.

فراموش نکنید که تحصیل رایگان در مدارس این کشور و البته برخورداری از تخفیفات ویژه ای که برای شهروندان وجود دارد و البته داشگاه‌هایی که در این کشور واقع شده اند و رتبه برتری را درسطح جهان به خود اختصاص داده اند، همه و همه از جمله امکانات برتری است که در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

با در نظر گرفتن آنچه به آن پرداخته شد اغلب مادران حاضر هستند تا کمی سختی را به جان بخرند و در عوض آینده فرزندشان را تضمین کنند. همانطور که اشاره کردیم خدمات درمانی رایگان نیز از جمله مزایای شهروند کانادا بودن است.

داشتن پاسپورت کشور کانادا از جمله پاسپورت‌های معتبر در سطح جهان می باشد و ارزش بسیاری را برای افراد به دنبال خواهد داشت. شما با داشتن پاسپورت کانادا می توانید آزادانه به کشورهای توسعه‌یافته در سراسر جهان سفر کرده و همچنین اگر برای همیشه تمایل داشته باشید می توانید که به کشورهایی همچون فرانسه، انگلیس و یا آلمان سفر کنید.

و اما از دیگر مزایای این کار این است که فرد متولد شده در کانادا به منظور حفظ وضعیت شهروندی خود، نیازی به زندگی مداوم و البته اقامت در این کشور را ندارد و می تواند برای همیشه شهروندی خود را حفظ کند.

با تولد فرزندتان اقامت کانادا را از آن خود کنید
با تولد فرزندتان اقامت کانادا را از آن خود کنید

مزایای تولد فرزند در کانادا برای والدین:

چنانچه خانواده ای فرزند خود را در این کشور به دنیا آورند می توانند از طریق اسپانسرشیپ و بعد از این که فرزندشان به 18 سالگی رسید اقامت این کشور را دریافت کنند. البته تا قبل از سن 18 سالگی، پدر و مادر می توانند به دلیل داشتن فرزندی با پاسپورت کانادایی از برنامه‌های مهاجرتی متنوع‌تری بهره مند شوند.

به منظور اینکه بتوانید اطلاعات کامل تری در این زمینه دریافت کنید تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما در موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید.

سپتامبر 5, 2020

سریعترین راه برای کار در کانادا

سریعترین راه برای کار در کانادا

سریعترین راه برای کار در کانادا سریعترین راه برای کار در کانادا | کشور کانادا در شمالی ترین بخش قاره آمریکا واقع شده است و با 9984640 کیلومتر مربع، از شرق به اقیانوس اطلس، از سمت غرب به اقیانوس آرام، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب به کشور آمریکا گسترده شده است. […]

بیشتر بخوانید...
اکسپرس اینتری مهاجرت سریع به کانادا

اکسپرس اینتری مهاجرت سریع به کانادا

اکسپرس اینتری مهاجرت سریع به کانادا | سریع ترین برنامه اخذ اقامت کانادا با نام «ورود سریع» یا “Express Entry” شناخته می شود که از ژانویه سال 2015، اواخر سال 1393 آغاز شده است و در سال 2020 نیز ادامه دارد. تغییرات کلی در روش جذب مهاجر در این برنامه صورت گرفته تا نیاز های […]

بیشتر بخوانید...
پذیرش آلبرتا

پذیرش آلبرتا و دعوت از ۱۸۷ متقاضی

پذیرش آلبرتا پذیرش آلبرتا و دعوت از ۱۸۷ متقاضی | جدیدترین پذیرش مختص برنامه مهاجرت استانی آلبرتا به زودی منتشر شده است؛ گفتنی ها حاکی از این است که در این پذیرش که مورخ 17 ژوئن بوده است، ایالت آلبرتا مجموعا برای 187 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده که حد اقل امتیاز این متقاضیان […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت سریع به کانادا

مهاجرت سریع به کانادا

مهاجرت سریع به کانادا مهاجرت سریع به کانادا | مهاجرت یکی از راه هایی است که افراد از طریق آن به دنبال رسیدن به شرایط زندگی و کار بهتر هستند. حالا در این میان بعضی ها بیشتر از بقیه برای این کار عجله دارند و البته برای خودشان دلایل قانع کننده ای هم دارند. اگر […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات