موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا (CO-OP کانادا)

تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا (CO-OP کانادا) | در حال حاضر، اغلب مردم به دنبال راه هایی هستند که بتوانند از آن طریق به آرزوهای خود دست پیدا کنند. برخی رسیدن به این موفقیت را مهاجرت به کشور های خارجی می دانند. کشور کانادا نیز از جمله مناطقی است که به دلیل امکاناتی که دولت آن برای مهاجران و علاقه مندان اخذ ویزای کانادا در نظر گرفته، در صدر لیست سرزمین های مهاجر پذیر واقع شده است. در واقع می توان گفت که دریافت ویزا، اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا در دنیای امروزی به دغدغه ای برای افراد جوان مبدل شده است. شاید شما نیز یکی از این افراد باشید! از این رو موسسه مهاجرتی پارسی کانادا روش های مختلفی را برای اخذ ویزای این کشور ارائه داده است و مطالبی در این خصوص را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. لازم به ذکر است که کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تمکن مالی و ازدواج و روشی نوین به نام تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا از جمله روش های گوناگون مهاجرت به این کشور محسوب می شوند که در این مطلب قرار بر این است تا اطلاعاتی درباره تحصیل همراه با کار در این سرزمین به علاقه مندان ارائه گردد.

لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی پارسی کانادا به عنوان یکی از معدود موسسات معتبری است که در امر مهاجرت پاسخگوی نیاز های علاقه مندان است و شما می توانید به منظور سرعت یافتن فرآیند مهاجرتی خود با مشاوران و وکلای با تجربه و خبره ای موسسه گفت و گو نمایید و بهترین روش را برای به وجود آوردن یک زندگی جدید و رویایی انتخاب کنید.

تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا
تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا

کشور کانادا و تحصیل در آن

کانادا، دومین کشور بزرگ جهان در منطقه بعد از روسیه می باشد که به دلیل وسعتش، تقریباً دو پنجم قاره آمریکای شمالی را اشغال کرده است. مردم این کشور به طور رسمی به زبان های انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند و دو زبانه بودن برخی از افراد بومی به دلیل اتفاق هایی در گذشته می باشد که نشان دهنده تاریخ گسترده کانادا است. پایتخت این سرزمین اتاوا نامیده می شود که در رده چهارمین شهر بزرگ آن قرار گرفته است. همچنین، از نظر جمعیتی و اهمیت اقتصادی، فرهنگی و آموزشی می توان به شهر های تورنتو، مونترال، ونکوور و سپس اتاوا اشاره کرد.

جالب است بدانید که سومین شهر اصلی، ونکوور است که مرکز تجارت با کشورهای اطراف اقیانوس آرام و دروازه سمت غرب کانادا محسوب می شود. به علاوه می توان به کلان شهر های این کشور از قبیل کلگری و ادمونتون، آلبرتا. شهر کبک، وینیپگ و مانیتوبا اشاره کرد. همچنین برخی از این شهر های مهم و اصلی دانشگاه هایی دارند که تحصیل در کانادا را برای علاقه مندان راحت کرده اند. به ویژه دانشگاه هایی که در خصوص تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا امکاناتی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا چیست

ممکن است با خواندن این عنوان سوالاتی در ذهن داوطلب اخذ ویزای تحصیل در کانادا به وجود آید که چگونه می توان پس از تحصیل صاحب شغل شد یا اینکه برنامه CO-OP کانادا در خصوص چه مواردی است؟ آیا می توان با تحصیل موفق به اخذ اقامت کانادا شد؟ همه این سوال ها بدون شک در ذهن تمامی متقاضیان به وجود خواهد آمد. بهتر است در ابتدا تعریفی کلی از تحصیل همراه با ضمانت کار در کانادا بیان کنیم. چرا که تمامی دانشجویان پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی دغدغه پیدا کردن شغل را دارند، پس اگر بتوانند با گذراندن دوره های آموزشی و تحصیل کردن در دانشگاهی که خدمات CO-OP را ارائه می دهد، صاحب کسب و کار شود، از این روش بسیار استفاده خواهند کرد.

تحصیل به همراه کار یا همان CO-OP کانادا این امکان را به دانشجو می دهد که پس از تحصیل و بدون نگرانی صاحب شغل شود. برای مثال وی می تواند از طریق تحصیل در یکی از دانشگاه های ارائه دهنده این دوره اقدام کند، شش ماه الی یک سال به اتمام دوره بپردازد و پس از آن نیز به همان اندازه در حرفه ای مربوط به تخصص خود مشغول به کار شود. دقت کنید که علاقه مندان در صورت پرداخت هزینه های مربوطه به دوره ها و رشته های دانشگاهی، پول بیشتری را با کار کردن و اخذ حقوق ماهیانه توسط آن شرکت، دریافت خواهند کرد.

به صورت جزیی تر بهتر است بدانید که این فرآیند به دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد رشته های فنی و برخی دوره های آموزشی در کالج ها اختصاص داده شده است. همان طور که گفته شد برنامه CO-OP کانادا به صورت دو مرحله قادر به برگزاری است که فرد در مرحله اول به اتمام تحصیل پرداخته و مهم تر از همه در مرحله دوم وارد دوره کارآموزی می شود. با توجه به اطلاعات دریافت شده، پس از اینکه فرد دوره کارآموزی را به درستی و به خوبی انجام داد، در صورت رضایت کار فرما، می تواند به فعالیت شغلی خود ادامه دهد.

تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا
تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا

شرایط اساسی برنامه CO-OP کانادا

لازم به ذکر است که برنامه CO-OP کانادا، برنامه ای است که در آن دانشجویان فرصت کار در یک صنعت مرتبط با رشته خود را پیدا می کنند. اکثر برنامه های مربوط به تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا به گونه ای طراحی شده اند که هر ترم یا ترم تحصیل با یک ترم یا ترم کار جایگزین می شود. این افراد قادر خواهند بود در سازمان هایی که دانشگاه معرفی می کند مشغول به کار شوند و پس از اتمام آن ماهیانه درآمد به دست آورند، این مراکز می تواند خود دانشگاه باشد یا سازمان های دولتی یا خصوصی.

حال این شرایط می توانند خبرهای خوبی برای دانشجویان باشد چرا که با گذراندن دوره های کوتاه مدت می توانند وارد بازار کار شوند. به عنوان مثال آن ها با پرداخت سرمایه اولیه قادر هستند در کلاس های حضوری به مدت شش ماه اول شرکت کنند. در نیمه اول روز به تحصیل پرداخته و در نیمه دوم آن روز مشغول کار شوند. در شش ماه دوم این فرآیند که مخصوص کار آموزی است، دانشجویان قادر خواهند بود تا در نیمه اول روز پروژه های مربوط به کار و رشته مورد نظر را انجام دهند و در نیمه دوم روز به رفع اشکال و حل کردن مشکلات پروژه در حین کارآموزی بپردازند. اما توجه کنید که برای شرکت در دوره های کالج بایستی سرمایه اولیه را داشته باشید که در شش ماه اول به مشکل بر نخورید، چرا که در دوره شش ماهه یا یک ساله دوم است که درآمد دریافت خواهید کرد.

رشته های ارائه شده در دوره های CO-OP کانادا

همان طور که گفته شد این برنامه به صورت تخصصی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده است. حال ممکن است این سوال برای علاقه مندان پیش آید که در کدام یک از رشته های دانشگاهی کانادا و در کدام دانشگاه پذیرش بگیرند؟ با توجه به مطالب ذکر شده، می توان برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوران و وکلای خبره و با تجربه موسسه مهاجرتی پارسی کانادا کمک گرفت چرا که آن ها سال هاست در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و می توانند شما را تا انتهای مسیر همراه کنند.

افرادی که علاقه مند به تحصیل در کانادا در رشته هایی همچون، دیجیتال مارکتینگ، هتلداری، مهندسی فناوری اطلاعات یا IT، کلیه رشته های فنی مربوط به مهندسی کامپیوتر شاخه نرم افزار، اکثر رشته های حوزه مدیریت، توریسم و مهمانداری، قادر هستند تا از برنامه مهم و نتیجه بخش تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا یا همان دوره های کوآپ استفاده نمایند. اما فراموش نکنید که در دو حالت می توان برای این برنامه اقدام کرد، یکی از طریق تحصیل در دوره های آموزشی کالج ها و دیگری تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد که هر یک از متقاضیان مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط خود اقدام می کنند. لازم به ذکر است که برنامه کوآپ کانادا می تواند موجب اخذ اقامت دائم گردد چرا که در این عبارت کلمه همکاری نهفته است.

تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا
تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا

مزایای استفاده از برنامه CO-OP کانادا

همان طور که در بخش های اولیه این مطلب به آن اشاره شد، برنامه تحصیل همراه با تضمین کار در کانادا یکی از روش های مهاجرتی به این کشور است که دغدغه های بسیاری از دانشجویان را برطرف کرده است. این برنامه مزیت هایی دارد که یکی از آن ها پیدا کردن تجربه کاری در کانادا می شود که یکی از مهم ترین و توسعه یافته ترین کشور های جهان محسوب می شود. دومین مزیت را می توان پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصیلی و مهم تر از همه اخذ اقامت دائم به شمار آورد. شاید شما فردی باشید که از اخذ نمره قابل قبول و بالای زبان هراس داشته باشید. اما برنامه کوآپ کانادا مشکل تان را حل کرده و به شما اجازه می دهد تا با دریافت نمره نسبتا مناسب وارد این فرآیند شوید. همچنین کارفرما در صورت رضایت از شما اجازه ادامه فعالیت را خواهد داد که این می تواند منجر به اخذ اقامت کاری و حتی دائم کانادا شود.

چنانچه در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و به گون های در این مسیر راهنمای شما باشند.

ارسال نظرات